Сбирката на roca :)

Има какво да се види
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от varban » 05 окт 2015 19:32

Като гледам, на моя акъл си :)

А най-малечките зорки 20 калибър ли са ти? Щото има и по-дребни icon_crazy Освен всичко са по-евтини :D

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от varban » 05 окт 2015 19:36

roca написа:Ракета 2603/ Raketa 2603

Също смятам че е сравнително лесен механизъм, почти колкото и 2602.
От 2602 е по-лесен, щото е с противоударно! Не е задължително да сваляш баланса от моста.

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от roca » 05 окт 2015 20:09

varban написа:Като гледам, на моя акъл си :)

А най-малечките зорки 20 калибър ли са ти? Щото има и по-дребни icon_crazy Освен всичко са по-евтини :D
Ами горе долу май май, точно на един акъл сме с единствената разлика че все още не се хвърлям на кварцети :D
Не, хич не са 20 - имам 1601, 1601А, 1509..мисля че по 2-3, но съм не съм правил всички, 1 бр 1601 от снимките след малко, 1 бр 1601А (мисля така се води със секундна, ако не греша) и 1 бр 1509. Останалите са ми само механизми и нямам окомплектовка за да седна да ги правя, ама най-вероятно ще купя де..въпрос на време и късмет. Имам и по-малкият калибър 1301 или 1200 (не помня) но е само механизъм,лош цифер и стрелки.. донор ще е, ама чака пациент!
Освен това Слави доста съм правил..около 5-6 на 1600 и 1601 (тук също има разновидности..мисля и 1600А и 1601А...ако не бъркам)
Ще пусна една Заря и една Слава lol2 :banana :b

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от roca » 05 окт 2015 20:14

Заря 1601 / Zaria 1601

Една по-малка, не зная дамските знам че за повечето ви са пълна загуба на време, но аз намирам нещо симпатично в тях. Освен това без да искам да казвам лоша дума, струва ми се че са къде къде по-малко тормозени, и аз по тях като изключим че позлатените корпуси, са по=-често кът и претопени и някои цифери са заминали, повечето механизми нямат сериозни повреди. Да кюриш се за смазването, но пък след това събираш и си тръгва...балансите също често са си добре.
Даже ми се е случвало и непрофилактиран да държи много добро време без някакви отклонения повече от минута..Нямам много - може би около 15-18 Дамски, но пък симпатични

Изображение

Изображение

Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от roca » 05 окт 2015 20:16

Слава 1601/ Slava 1601

Също много често добре работещ механизъм. С малко работа се получава добре работеща машинка.
Но пък снимките вечер не стават добре...продължавам да мисля че или камерата на Леново не е добра или аз не мога да разгадая къде трябва да се ровичкам,...поне за макро снимки. Бях по-доволен от HTC :(
Изображение

Изображение

Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от roca » 05 окт 2015 20:20

varban написа:
roca написа:Ракета 2603/ Raketa 2603

Също смятам че е сравнително лесен механизъм, почти колкото и 2602.
От 2602 е по-лесен, щото е с противоударно! Не е задължително да сваляш баланса от моста.
Не си го и мисля. Аз не съм достигнал това ниво. Само два три пъти съм сменял баланс, със друг на стар мост - не си спомням моделите, но това за мен засега е много трудно. То възможно е веднъж да е заради това че нямам кой знае какъв набор инструменти: отверки, 3 пинсети, менгеменца 2 бр...но нямам нищо много специализирано. Второ нямам и опит затова. По-често вземам баланс с мост от друг механизъм, та докато стане :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от varban » 05 окт 2015 22:25

Кое не си? Разглобяване на опорите на баланса ли?
Аз това имах предвид, че е по-лесно, ако машината е с противоударно устройство.
Щото иначе трябва да свалиш баланса, после да отвинтиш две яинтчета и да махнеш накладния камък.
Не се отнася за Заря 2008 с лиричката: тя е най-готина от непротивоударните съветски машини.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от varban » 05 окт 2015 22:27

roca написа:То възможно е веднъж да е заради това че нямам кой знае какъв набор инструменти: отверки, 3 пинсети, менгеменца 2 бр...но нямам нищо много специализирано. Второ нямам и опит затова. По-често вземам баланс с мост от друг механизъм, та докато стане :)
Че и аз толкова имам :)
А! Още - клечки за зъби и ножка да ги остря :)

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от roca » 05 окт 2015 22:31

дам точно тези неща не съм, не съм махал никога камъните на баланса. Просто ми се струва че не мога на този етап - въпреки че аз преди година и половина и това което сега правя си мислех че няма да го мога. ;)
2008 (в разновидностите и, макар и непротивоударни) ми се струват по-издръжливи от вариантите на 2009 - може и да си е само мое виждане ;)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от varban » 05 окт 2015 22:32

roca написа: Но пък снимките вечер не стават добре...продължавам да мисля че или камерата на Леново не е добра или аз не мога да разгадая къде трябва да се ровичкам,...поне за макро снимки. Бях по-доволен от HTC :(
Няма страшно, постингите могат да се редактират и снимките - да се сменят. Като се видим, ще измислим нещо. Ако искаш, ще ти дам мойта сапунерка, тя прави макро. Таман ще пробваш и ще разбереш какво ти трябва.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Сбирката на roca :)

Мнение от varban » 05 окт 2015 22:39

roca написа:дам точно тези неща не съм, не съм махал никога камъните на баланса. Просто ми се струва че не мога на този етап - въпреки че аз преди година и половина и това което сега правя си мислех че няма да го мога. ;)
Ммм... че то тук е най-голямото триене.
Добре де, ще го измислим и това. Сега ме мързи да пиша, още повече, че е писано много. Сигурно ти трябва начална скорост, да видиш, че не е страшно, особено на Ракети и на Полети от новите.
Ще ти покажа, как аз го правя и ти ще си измислиш твой си начин.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”