Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 5   [ 121 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2016 15:58 
Напреднал
Аватар

Идеята дойде от една тема в еспанския форум на колега там който публикува командирски за всеки ден от годината , наскоро каза че са му около 700.
Аз естествено съм далеч от такива цифри , но се надявам няколко месеца да ви занимавам със моите любимци.
Ще опитам да пускам по един на ден , ако не забравям , мислех да карам първо руските , ама после ще ви е скучно с другите, затова ще е мешана скара .
Започваме с най точния електромеханичен със свободен баланс , дано да не объркам понятията , че няма кой да ме поправи .
Изображение
Мисля че е ясно кой е , но все пак ЛЪЧ 3055, реставриран от Сергей, Белия лъв и настроен по японските норми.
До утре
Поздрави и :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 05:49 
Напреднал
Аватар

Вече е 23 който не вярва да види датата на най новата придобивка от снощи.
Втори Океанус , с годишен календар според надписа, т.е показва дата и месец и сам си ги сменя според упътването.
Доста удобен , малко тежък понеже не е титан а стомана, за първи път злия дух на веригите ме пропусна и имам даже 2 резервни звена.
Снимките отзад не са много за показване , ама това е положението в световната икономика , Касио правено в Китай със механизъм Миота.
Затова от мен съвет , ако ви хареса много един часовник , не го отваряйте , да не се разочаровате от съдържанието.
Снимките са с телефона набързо , но основното се вижда , много приличен финиш с малко полиране може да стане лъскава играчка за която навремето морските пътешественици са получавали цяла колиба моми от краля на племето.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е очаквайте утре някой друг руснак

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2016 09:27 
Напреднал

Добре си го замислил. А за нас остава очакването ....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Ракета Календар
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2016 12:01 
Напреднал
Аватар

Ракета с ден дата и вечен календар, казвам вечен , защото ако не гледаш годините отдолу , можеш да си я ползваш вечно и всеки месец горе дните да си отговарят.
Позлатена 40 каса вътре с механизъм 2628.H .
Това е в общи линии , ако продължа да обяснявам най много да изтърся някоя глупост.
Логичното продължение за утре е тираджийски Ориент , да ама не.Единствения който имах го смених за един Зенит и оттогава не ми е изпадал.
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2016 18:40 
Напреднал
Аватар

Обещания календар , германски с квадратен прозорец .
Забележката в следващия пост ме подсети че трябва да пиша и за състоянието , понеже още не съм се разсънил за да измисля български термин , тоя е НОС .
Вече го коментирахме , ще си позволя да цитирам Сейкоша сан

Мишо написа

И аз мога само да кажа благодаря

Изображение

Изображение

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Durowe_7528_2&

Последна промяна stepona555 на 26 Ное 2016 11:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 02:12 
Специалист

:o о.да, това наистина е много як редкаж, а виждам ,че е и в отлично състояние icon_clap
Календарът наистина е вечен, макар ,че трябва да се изчислява по няква формула. КУ-ку то Омега беше писал нещо по тоя въпрос, ма едва ли ще го намеря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 08:23 
Moderator
Аватар

В горния случай въобще не става дума за календар още по-малко за вечен! Никъде не се настройва и вижда година.
При истинските вечни календари, ако липсва текущата година на диска, просто трябва да се намери огледална такава и тя да се ползва вместо текущата.
Огледални години могат да се търсят тук:
https://www.timeanddate.com/calendar/repeating.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 11:14 
Напреднал
Аватар

Никъде не съм писал за Апекса, че е с вечен календар , и той както Ракетата и Ориента се наглася ръчно в първия ден на всеки месец , така че да съвпада 1 с текущия ден от седмицата , при другите има и втора скала която показва месеца и годината , но тя е за определен период.
В тоя смисъл Ракетата има календар до 2012 , а Апекса завинаги .

Ползвам понятието календар , понеже не се сещам за друга дума която означава да виждаш на лист или екран текущия месец със дните от седмицата и датите.
Някой производители пишат календар и за часовници само с ден и дата.

Предполага се че ще се ползва от човек който помни все пак годината и месеца :wink: , или ако забравя си удря всяко първо число по една черта на стената , и зачертава всяка 12.
Вашата е лесна , ама тук вали дъжд и темп. паднаха до 14 гр , а аз трябва да ви снимам за днес руски часовник , само такъв може да издържи на тия условия

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 13:12 
Moderator
Аватар

stepona555 написа:
Никъде не съм писал за Апекса, че е с вечен календар ...

Ти не си, но Seikosha е писал.
stepona555 написа:
... Ракетата и Ориента се наглася ръчно в първия ден на всеки месец , така че да съвпада 1 с текущия ден от седмицата , при другите има и втора скала която показва месеца и годината , но тя е за определен период.
В тоя смисъл Ракетата има календар до 2012 , а Апекса завинаги .
...

Е точно ракетата има вечен такъв, просто трябва да знаеш текущата ( в случая 2016 ) на коя от написаните на диска отговаря. За тази цел служи линка, който съм дал. Вместо 2016 използваш 1988 и всичко е ток и джица.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 13:41 
Напреднал
Аватар

Линка е интересен , но аз виждам един дребен проблем , както се вижда от снимката на Ракета годините са от 1992 до 2012 , тоест пак трябва да въртя докат горе ми съвпадне ден с дата без да гледам долу.
Друго не много удачно решение е диска да се върти в нормално положение на коронката , при конкретния екземпляр това става много леко и се премества даже от допиране до ръката като го носиш .
При Апекс това е невъзможно , за да смениш трябва да издърпаш в 1 позиция.
Стига календари да видим какво ще хвана в кутията с руски

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 14:51 
Напреднал
Аватар

Извънредно издание посветено на нашия приятел Върбан който днес има рожден ден.
Затова днес водка"Цар Петър" огурчики бочковьие , красная икра и часы
http://www.balancer.ru/g/p4351581
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 15:36 

Водка пия много рядко, предпочитам уиски, но гледайки тези ЛУЧ-ове, тези КВАРЦ-ове, доста ми пресъхна устата!
Завиждам ти за тази колекциика, страхотна е!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 16:24 
Специалист

Водката тук е само за декор.
Върбан имаше слабост към тези часовници.
На кого ли не помогна.Къде с майсторлък,къде с акъл.
Още ми стои непрочетено мое писмо до него от 25 апр.2016г.
Липсваш ни приятелю.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016 22:30 
Специалист

viewtopic.php?f=58&t=1794&start=740 n_sad

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2016 16:51 
Напреднал
Аватар

Днес като гледам руската група от вчера съм забравил да сложа най отгоре жълтия , който вече представих , та да се види че имам поне 7 .
Днес едно интернационално микро.
Марк и синове , регистрирани в Германия , тръгнали смело по утъпкания от Щайнхарт път да копират доказали се в продажбата модели на известни фирми.
Този специално е копие на Стова , морски офицерски с който са извършвали измерванията на палубата , понеже както се знае суперточния часовник майка е бил голям тежък и скрит надълбоко в кораба.
Изчистен отлична четимост стомана сапфир модела е 007.Може би без дата щеше да е още по добре , ама това намерих
Механизъм Миота 9015 една от причините да го купя , не искам да предизвиквам спорове , затова няма да казвам кои превъзхожда с много .
Състояние като нов още в гаранция с кутия , оригинална кожена каишка , показаната верига е само за проба.
С една дума часовник от добър микро бранд перфектен финиш от Китай , напомня много по скъп германец и вътре цъка перфектен японец.
За добро или лошо това е в момента реалноста в бранша
И малко снимки в днешния последен дъждовен ден , а дано

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Шишето е само калибър с който си меря каишките и верижките , ако падне долу добре , ако спре там на границата на черното , може да се снима на ръка
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2016 18:07 
Moderator
Аватар

Отличен часовник с добра визия. Що не ми го пратиш да го разгледам. Механизма ми се стори бая интересен. :b :lol: :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016 15:46 
Напреднал
Аватар

Да не помислите че имам само ръчни часовници , в един момент за ужас на жена ми по стените и по мебелите започнаха да се появяват будилници , стенни салонни и други които не стават за носене , но заемат място по лавиците.
Днес ще ви предствя два почти идентични часовника , разликите са минимални във външното оформление.

Малко като във вица за мирно орящите трактори , които отвърнали на огъня и ... не го помня точно.
Единия го обсъждахме с неговите над 11 дни резерв , другия е същия механизъм поставен в красив плаксиглас .
Дето се казва , като си е в къщи летеца да не губи форма и да работи със същото оборудване.
Най голямата разлика е че ремонтуара на цивилния е изкаран отзад по естетически съображения вероятно и понеже нямам заден капак , не съм сигурен , но предполагам че са махнали и нагревателите на 27 волта.
То защо ли да ги махат в Сибирските градове си е хладно и в мирно време.
Сетих за друг виц , Звънят на приятел който живее в Сибир и го питат как е казаха по телевизора че настанал страшен студ при вас.Той отговаря ами нормално си е за зимата -15 .Е как синоптика обяви - 40 . Аааа навън сигурно е толкова .
Вече сериозно и двата работят добре ,черния е модел 117-ЧС , плаксигласовия е Молния , не е имало кой да се занимава в конструкторското бюро да му добавят будилник.

Изображение

Изображение

На слънце излязоха едни драскотини , ще наказвам котката
Изображение

Жълтото зъбно колело си е съвсем право и съосно , плаксито изкривява образа на механизма ,може би за защита от чуждо разузнаване
Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016 20:16 

Ей тука вече леко почвам да се дразня :lol:.Ще ги разболееш ескимосите на тоя топъл Еспаньолски климат.Прати ги към Варна да ти ги аклиматизирам у нас lol2.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016 20:56 
Напреднал
Аватар

Един швейцарски механичен , от първите когато купувах всичко що е кръгло със стрелки
Марката е известна , механизма нищо особено стандартен за периода, малко жълто .
Ама швейцарски часовник, направо не ми се поглежда , ама поне двойно съм го платил, де го тогава МИшо да ми каже не можеш изпи всичката водка и не можеш купи всички часовници
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2016 20:18 
Напреднал
Аватар

Един часовник който вече не е при мен , но искам да ви го представя , тая комбинация от стомана цифера с менящите се цветове , синята оригинална гума.
На мен лично винаги ми е доставяло удоволствие да го гледам как сменя цветове и отблясъци на полираната каса.
Накрая историята стана прозаична , безуспешни опити да го продам , накрая почти го подарих , после го мярках в другия форум.
Реших че никога повече няма да продавам кварцови часовници , пък били и японски от известна марка .Скоро ще взема решение и швейцарски механични да не продавам ...
Повода да го представя е че не ми остана време днес за снимки на някой по хубав руски , ама за утре пак обещавам
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2016 10:32 
Напреднал

Даааа, хубаво Сейко. Май май не си падаш по новите часовници. Иначе как да си обясня, че ги харизваш. :b :b :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2016 11:18 
Напреднал
Аватар

При новите я няма тръпката да търсиш нещо , като го намериш и дойде да знаеш че имаш нещо което вече трудно се намира.Отделно като гледам преди колко много години , фината механика докъде е била напреднала.
А новия часовник мога да ида когато си реша и да го пробвам на ръка , не е нужно да го купувам , той ме чака в магазина, само 4 цифри го делаят от витрината до ръката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2016 13:09 
Напреднал

Да, прав си, аз също събирам такива които никой или почти никой няма. Но не отказвам и на съвременни, стига да мога да си ги позволя...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016 18:15 
Напреднал
Аватар

Един руски съвременен часовник
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Дек 2016 23:06 
Напреднал
Аватар

Ето още един големичък с японски автомат 9015
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Дек 2016 23:29 
Moderator
Аватар

Точно като за твоята ръка, дори и да липсват звена може да ги поръчаш на стругар.
Изглежда жестоко и в буквален и в преносен смисъл.
Поздравления!
и за немския лъскач в другата тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Яну 2017 01:21 
Напреднал
Аватар

днес носих един доста фин дори за кварцов , съдбата на водомерите е ясна , твърде много желязо за да видиш същото време като от дрес часовник
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Яну 2017 10:52 
Moderator
Аватар

Ей, този много хубав! Сравнително голяма дата. Би ли разказал за механизма. Трябва да е готин. Може и да си показвал някъде преди. Интересно и освобождаващо е чувството от голям и тежък часовник да минеш на тънък и удобен. Чувство на лекота се редува с чувство на несигурност. Кое ли ще надделее за следващият ден. Всичко зависи от повода и от средата на ползване на часовника.
Поздравления супер е!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Яну 2017 11:27 
Напреднал
Аватар

Вътре брандиран и леко позлатен механизъм 955.411 със 7 рубина ползван повече от Омега с код 1420
Изображение

Изображение

Изображение

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... A_955_411&

Часовника е от 90 години прекрасно запазен без следи от употреба ,"НОС" според продавача.
Предвид възраста около 30 год състоянието му е изненадващо добро

В заключение въпреки негативното отношение към кварцовите механизми , един прецизно изработен часовник с добър финиш може да ти достави удоволствие да го гледаш и носиш .

offtopic
Като забравиш за момент за баланса който би трябвало се върти вътре , за неговата амплитуда (дали не е спаднала и е време за профилактика),по гръб ли да го оставя довечера че да компенсира отклонението от носене на ръка и да му сверя секундите , все пак има секундна стрелка и дразни ...
/offtopic

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2017 21:39 
Напреднал
Аватар

Станаха модерни бронзови часовници , аз имам един бронзиран със стоманена каса отдолу, дали да не взема да го сложа в солена вода да видим колко е дебело покритието , а ако направи патина , ще е съвсем актуален

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 5   [ 121 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща