Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 5   [ 121 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2017 11:26 
Напреднал
Аватар

Да не си помисли някой че имам само хубави руски и японски часовници , неизбежно в групата има и китайци , то при всичко произведено в Китай е нормално.
Няма да почвам с Шанхай или Сигъл а с нещо по ново по малко известно , техни модели летяха в космоса , за съжаление в по евтините модели като моя слагат японски механизми , а само в скъпите инхауз.
Фюта новата играчка на китайските новобогаташчета
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 22 Юли 2017 14:52 
Moderator
Аватар

Иии как ??? от играчка за китайски новобогаташчета отиде на твоите рЪки?
Как се увлече по тази марка? Преди или след придобиването на часвника?
Поздрави! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юли 2017 23:43 
Напреднал
Аватар

Те забогатяват ние обедняваме винаги има пресечна точка.
Изображение
Изображение
Реших да пробвам нов облак който сега видях и ето ви пластмаса с тритий за морска пехота , като се замисля ако трябва да тичаш цял ден по добре от половин кило стоманен мъжествен дайвър.

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017 14:25 
Напреднал
Аватар

Като е тръгнало на пластмаси (което не значи лошо , аз не знам метал който да доближава поне малко до тефлона а за керамика кевлар карбон да не говорим.
В случая най обикновен плекси с най обикновенна ЕТА вътре капсулован за еднократна употреба.
Носиш 2 год и хвърляш , ово е стандарт казват комшиите.Ама не познават нашего брата след 25 год обратно не ги хвърлям ами ги купувам. да има за деца и внучета.Да учат от малки механизмите.
Изображение
Изображение
С тия снимки е свързана и една тъжна история , те са последните които коментира Върбан в мрежата преди да отиде на работа в понеделник 25

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017 17:38 
Moderator
Аватар

^Тоя не е за еднократна употреба. Отвара се и може да бъде профилактиран и за разлика от по-новите е с метален анкър с рубинови палети, новите са с пластмасов анкър. Та за новите с пълна сила важи - ово је стандард.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017 18:39 
Напреднал
Аватар

Няколко съветски - ръчно навиване , кварц и автомат , за съжаление всички стенни Янтари които ми подариха познати си ги оставих да си висят на същото място , само че вече моя собственост , и няма актуални снимки.
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017 18:53 
Напреднал
Аватар

Друг от любимците ми Сертина кварц със сапфир , имам и една резервна същата с обикновен джам.
Повод да я покажа , снощи си играх да снимам на тъмно само с една лед лампа която си променя цвета (от бяло до жълто на 5 степени , някакви хиляди келвини бяха )
Това са 3 от възможностите има още 2 междинни , масата , фотоапарата и часовника са едни и същи
Изображение
Изображение
Изображение

А повод да снимам с такова осветление е една дива селянка от бившите републики , пази боже от новозабогатели дрипловци , дълга и тъжна история , ама лампата свети въпреки че по нея пише само на китайски няма една латинска буква.

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017 20:44 
Moderator
Аватар

Ами дори с една снимка да разполагаш, можеш да извадиш всички нюанси които пожелаеш.
Елементарно с обикновен софтуер, дори онлайн за няма 2 минути.
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017 22:54 
Напреднал
Аватар

Сигурно е така само че цвета на масата на дневна светлина е като на първата снимка , а на часовника като на втората , а за Гимп и фотошоп съм чувал но съзнателно ги нямам инсталирани

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2017 16:21 
Напреднал
Аватар

Тия дни си прибрах един интересен часовник от часовникар след една година престой да ми сложи една стрелка , усмихна се и каза , не можах да намеря подходяща , то и часовника го търси 10 мин , нали все него е гледал и страдал че няма стрелка
Изображение
Изображение
От последната снимка от нета се вижда какво търся , триъгълната стрелка на малкия 24 часа цифер
Изображение

Ако някой има идея откъде да се намери или направи нова , според моя шублер оста е 0.4 , диаметъра на цифера е 6 , значи от оста до върха на триъгълника е малко по малко от 3 за да не застъпва цифрите, в краен случай ако има нещо подобно макар и с по различна форма бих го сложил докато търся оригинал , само ако може да е синя или черна .
Забравих модела
Seiko Yacht Timer Sports 200 модул 6М37
http://www.regatta-yachttimers.com/brands/seiko/
Тук разказват за развитието на моделите свързани със спорт и особено регатите с яхти .
Пък нали след краткото ми возене на една лодка се чалнах и почнах да събирам часовници и то търсейки инфо за един по нов модел на Сейко Велатура , се записах и във форуми ...

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017 15:43 
Напреднал
Аватар

Някои велики в миналото марки са достигнали до това да продават кварцови соларни механизми на Сейко поставени в китайски кутии с Името си на цифера , но поне стъклото е интересно, и на обяд прави интересни ефекти на слънце
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017 16:37 
Напреднал
Аватар

Днес пристигна позлатената ми верижка която коментирахме в темата за Битака
Изображение
Изображение
В доста добро състояние предвид възраста си ако 3-67 е това което си мисля
На нея бонус за да стои извита стои този позлатен и малко понадупчен отзад УР
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Вътре цъка и то доста добре един ПУФ 460
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... k&PUW_460&

Изображение
Изображение

Не знам дали съм питал риторично дали е немски механизма , само като видиш правите линии на мостовете в главата ми излиза Ханс и Мюлер , а не кравар от долината.
Ако това не стига снимката на задния капак отвътре е нещо което ще стопли всяка квадратно мислеща немска душа.

Накратко ще си оставя и часовника освен верижката (която ми е една идея късичка )
НЕщо във визията ми напомня за тънките позлатени съветски , сега ще ровя за де луксове в кутиите.

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017 18:38 
Moderator
Аватар

Стрелка (неоригинална) за Seiko Yacht Timer-а може да намериш тук:
https://www.cousinsuk.com/category/hands-watch
Имам обаче едни съмнения, че втулката на старата стрелка все още е на оста.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017 19:56 
Напреднал
Аватар

omegaqq написа:
Стрелка (неоригинална) за Seiko Yacht Timer-а може да намериш тук:
https://www.cousinsuk.com/category/hands-watch
Имам обаче едни съмнения, че втулката на старата стрелка все още е на оста.

И мен тая стърчаща тръбичка малко ме усъмни , вече е залез утре на слънце ще опитам някоя снимка с микроскоп .
Той модела няма дата и това 24 часово показание ми е все тая , или пък да засичам повече от час че да трябва да я гледам , но все пак трябва нещо да забода там , вчера го ресетирах настроих му диска с цветните кръгчета , че и той беше сложен наобратно , диска с функциите е малко накриво трябва да го завъртя , абе здраво беше ровил някой хонгконгски шлосер преди мен.
И накрая най сложното трябва да се полира джама n_sad
ама това зимните нощи и аз като говедовъдите от Леманското езеро

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2017 23:25 
Напреднал
Аватар

На залез през стъклото това успях , на екрана на камерата докато фокусираше ми се стори че виждам неравности на върха на втулката , като от откъсната стрелка , утре на светло повече
Изображение
Изображение
Изображение
А германеца си изглежда съвсем прилично на ръка
Изображение
Има разлика на цвета на верижката и касата , ама те скоро ще се разделят може би
:b

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017 08:25 
Moderator
Аватар

Признавам, не трябва да изтрелвам необосновани предположения. Получи се добра история и излезе необокновен меч от ножницата. Трябва повече четене, а аз го давам махленската. Часовника е супер, а на подходяща каишка ще е истински Кйониг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017 12:52 
Специалист

Има нещо което още при пръв поглед дава насока на мислите когато погледнеш един саат. Щвейцарците винаги маркират под 6ч. Swiss made ,или само Swiss и то всичко наред, в много случаи и на задният капак отвън,или отвътре. Същото важи и за японските,докато при немските и френските това не е така и е доста по-рядко,обикновено се маркират инхаус марките, а не търговските и манифактурните. Задните капаци на немските също са доста характерни и се различават от швейцарските,докато при френските са почти същите.
Интересното при този часовник е ,че има вероятност механизмът му да е сменян в даден момент,най-вероятно е бил пак с PUW ,но с по стар калибър сигур 260 Калибър 460 излиза чак 1969 - 1971г. а часовникът е видимо по-стар като модел, а и такива стрелки са модерни през 50-те и началото на 60-те Другото е ,че това лого е от 1951г. в 1960г излиза ново с прави равни букви. Касата е направена механизма да се изнизва отпред след сваляне на стъклото и тази мъка е с една единствена цел,липсата на безел ,да направи архитектурата максимално тънка. Този все пак има свалящ заден капак и ремонтуара излиза като при другите,ма да видите тези дето са с цяла излята каса като един мой Брегет вътре с ЕТА ,решението е въртиш ремонтуара докато напипаш един жлеб и половината ремонтуар с коронката излиза и после трябва цифера с механиката да го вадиш под ъгъл отпред или като други като точно ми е на дневен ред един такъв Прециоза ,голям правоъгълен от 70-те ,подобен на едни Сейко ,или на Радо Манхатън от където тръгва и този дизайн. Та този трябва да му свалиш стрелките и после циферблата който е плаващ,без винтове за пристягане и от горната страна да свалиш ремонтуара, все рискови операции за да стигнеш до механиката,та да се чуди човек, за чий им е трябвало такива усложнения :fool:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2017 16:20 
Напреднал
Аватар

И поредния винтаж от чаршафа с "вечен календар", е с малка намеса на 1 число
Изображение
Изображение
Малка ми е оригиналната каишка затова е яхнал Боша

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2017 12:44 
Moderator
Аватар

В безела (под безела) ли са вградени месеците? Някакво прозорче ли има? Не разбрах каква е тази намеса на 1 число.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2017 16:16 
Напреднал
Аватар

Да в безела и на 1 трябва да си нагласиш месеца и евентуално датата , ама деня от седмицата е автоматично

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2017 23:03 
Напреднал
Аватар

Поредните два Garmin S1 ГПС часовник с повечето голф игрища в паметта , дава разстояния до следваща цел и т.н.
Изображение
Изображение

И Свач хронограф от малко по истинските с рубини и напълно ремонтируем механизъм.
Изображение
Изображение

И един линк за участието на разни марки в едно състезание , интересно пластмасовата марка дели 4 място с доста по престижния Тисо , (те са с еднакъв механизъм вътре , та нормално)
https://www.relojes-especiales.com/foro ... ia-446601/
А ако си пуснете преводачката ще видите че теста си е бил направо пернишки :mrgreen: , първо в микровълновата а после бой с чука :o
:b :b

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017 18:26 
Напреднал
Аватар

Вчера получих пореден подарък от приятел , според нета братовчед на Атланик италианска фирма поръчвала часовници в Швейцария и продавала доста в Югославия и околноста
Изображение
Изображение

Някой се е разписал на капака 68 година , а надписа супер тънък навежда на мисълта че Механизма Дарвил 7041 може да е Песу 7001 примерно
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017 12:27 
Специалист

Право са ти казали. Дарвил са правени в Савоса и Киасо в италианско говоряща Свийц И двата са в Тучинский край,Лугански окръг ( да се чете кантон Тучино, окръг Лугано :D ) Савоса -град от селски тип е току до Лугано,докато Киосо е най-ююжният Свийц град КПП с Италия,току на по-малко от 3км. срещу Комо и стратегическо място за производство на саати :wink: Освен Дарвил, се правят и много легално и нелегално реплики и на Докса и на Креашън и доста други,като повечето силно си приличат с едни сребристи цифери,бели маркери и бели стрелки ,също предназначени за третият свят. Механизма на Дарвила е Фонтайнемелон (FHF 76) и не е чак толкова тънък - 3,5мм с една десета по-тънък например от Восток 2409 но конструкцията на касата са я направили тънка и механизма буквално изплува навън,от там и слим вижъна :wink: Красиви часовници, за жалост изработени от много некачествени материали. Подобна е другата масово позната марка ,дето масово я пошвейцарват - Арета, а тя няма нищо общо със Суис. Правени са на една друга граница в Триест КПП със Словения с много подобни като архитектура каси ,може да са и от един и същ производител, а ползват френска механика Савой,по-известна като Лорса, средно и надолу качество манифактура. Но в някои модели се изхитряват и долу под 18ч.(6) пишат едно Swiss model или Swiss design :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017 17:46 
Напреднал
Аватар

Днес мина пощальона , все по рядко му се случва n_sad
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Под баланса не видях код само нещо като лого едно М с кръгче върху него или W с кръг под него не знам.
Покрай другите карти и упътвания има и картонено приспособление метър за измерване на китката.
Коронка на винт стоманена каса , цифера е уникат , постоянно мени цвета черно и синьо , според ъгъла на гледане.
Приятно успокоение след като снощи удържах и не наддавах до край за едно реверсо на марката.
:b :b

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017 22:32 
Напреднал
Аватар

Изображение
Casa nueva pronto y relojes

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017 09:20 
Moderator
Аватар

Не се вижда място за часовниците. Гледай да освободиш малко място до камината, че като натрупа сняг ;) да ти е по жешко!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017 01:24 
Напреднал
Аватар

Изображение
Изображение
Часовника е женски , те сега жените носят по големи отколкото аз .
Идеален за Коледа и други събития вътре класика , олекотена (в смисъл без камъни да тежат) миота 20 .
Понякога получаваш часовници които иначе не би се навел да вземеш от пазара.
Сложих му оригинална китайска батерия за 10 цента и вече седмица цепи секумдата върху една масичка в положение циферблата надолу ( мисля че е ясно защо ) и температура от 17 до 21 градуса .
Весели празници

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017 19:11 
Напреднал
Аватар

Поради големия интерес към рекламните часовници ето го и втория , последен .
Името казва всичко , някви дрешки май бяха , ако нямаше голяма емоционална стойност за фамилията , щеше да замине на търг от 1 евро с някоя верижка и нато подарък да съм сигурен че ще стане сделка. lol2
Изображение
Изображение
Следващите ще са сериозни :redface

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018 19:20 
Напреднал
Аватар

stepona555 написа:
Изображение
Под баланса не видях код само нещо като лого едно М с кръгче върху него или W с кръг под него не знам.

Благодарение на Миро вече ще спя спокойно , няма иконка за поклон а той си заслужава , не само за конкретния случай а по принцип за участието си.
Поздрави и една виртуална :b

Върнете се в началото
 OnlineПрофил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018 19:42 
Напреднал
Аватар

Поредния часовник Касио АХ 250 с модул 118, не помня от коя година , ама още си работи.
Снимките обясняват по добре.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото