Часовниците на stepona555

Има какво да се види
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 05 дек 2018 21:49

Пак ще се диша Чистополски въздух
Изображение
Уважаемый клиент.
Заказ отправлен.
можно будет отслеживать через два-три дня на сайте
https://www.pochta.ru/tracking#RO21*************" onclick="window.open(this.href);return false;

И след 3 -4 седмици

Изображение

:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 02 яну 2019 14:37

Изображение
:yahoo
ИМа с какво да се гмуркам в :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 03 яну 2019 19:20

Здравейте,
Представям ви последния пристигнал от Чистопол.
Първи впечатления , добре стои на ръката , все пак ръчна изработка.
Предполагам скоро ще има ревюта на еспанския форум , ще ви кача по интересните.
Аз ще споделя моите дребни забележки, то положителното се вижда и без обяснения.
Почваме от картонената кутия видно ръчно направена от стари кашони и тиксо , беше обаче увита в кухненско пластмасово фолио с което си увивате динята в хладилника.
Това може да е нарочно понеже за разминаване с митничарите се изпраща като стар часовник върнат за ремонт и току що ремонтиран .
Вътрешната кутийка е добре позната от предния проект , без забележки очаквания минимализъм.
Веригата , изглежда добре , понеже аз не съм претенциозен , единствена забележка че ми е точно , ако някой извади по голяма ръчичка , ще трябва да поръчва звена или удължители.
Коронката е на винт , малко трудно захваща резбата , а завита докрай логото стои с главата надолу .
Безела е двупосочен и се върти като вентилатор от вятъра , което за дайвърската визия е странно.Той е по скоро справочна таблица .
Подсветката е нормална ако успееш да дотичаш от терасата до банята за да я видиш.
Ще разгледам какво гласувахме в проекта , ама моя свети слабичко зелено кратко време , след няколко часа на директно слънце.
Накрая сега добавих няколко снимки има разлика между стрелките и индексите , но че индексите светят синьо засега не могат да ме убедят.
Това трябваше да бъде
Изображение
Не че ще го ползвам за нощна лампа .
Като точност +18 според нета , + 12 до +36 според уреда в разни позиции .

И ето ви снимки от днес вече със синия безел
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от atanweb » 03 яну 2019 19:41

Поздравления! Страхотен. Въпреки, че се опитваш да го омаловажиш и а се измъкнеш от черпявка.
С голям мерак гледах и клипчето за завода на Восток и така ме вдъхнови, че подобен лимитиран проект може само да ме вдъхнови за нови попълнения от тази марка.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 03 яну 2019 19:54

Не омаловажавам нищо , просто споделям някои дреболии които лично мен ме дразнят леко , но ще са от полза на колегите ако решат да си купят нещо от там.
Понеже не се интересувам от съвременни руски , не знам дали вече са открили еднопосочния стегнат безел и с какво разреждат суперлуминовата , че едвам свети.
А за черпене няма проблем , ама на моя територия.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 24 юли 2019 15:18

Днес ще ви покажа нещо току що пристигнало.
ПЛастмасов механизъм от 70 те години , на Тисо , без нужда от обслужване и смазване.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Вместо да преразказвам
http://members.iinet.net.au/~fotoplot/t ... issot.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето това е еднократен часовник от пластмаса на вече 50 лета .
Поздрави и :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 19 сеп 2019 19:40

Tоку що си купих , по скоро спечелих и трябва да го плащам един интересен хронометър.
Какво му е интересното , ами засича десети без някакви сложни инженерни подвизи , само с едно пластмасово капаче .
То исторически погледнато преди време пак имах такъв , ама си отиде за развитие на детско юношеското часовникарство.
Извода е с търпение всичко се намира , и колкото и да ви се струва нещо евтино след няколко месеца ще го намерите на половин цена
Изображение
Поздрави на всички часовникари , които ремонтираха или съхраняваха мои часовници.

И нещо за десерт друга покупка от вчера , Лонжин комар , за ремонт , ама както са казали класиците , касата и циферблата са важни , механизми бол на пазара.
Изображение
Изображение
Пък и нали съм фен на Булова и Слава транзистор .
Като пристигнат ще има повече снимки
Поздрави
:b :b
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от rosen_er » 19 сеп 2019 19:48

Готин Лонжин.Касата не се разбира от снимките от какъв материал е?

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 19 сеп 2019 23:52

Според продавача надписа между лъговете е
Gold Electroplated 20 EPSA
Изображение
Което сигурно значи електрогалванчно покритие 20 микрона , а отдолу какво има ...
задния капак е
Изображение
И е възможно скоро да го видиш на живо в София ако някой реши да го подкара , без да се налага аз да не пия бира 3 месеца.
Изпреварвам въпроса за коронката , не била оригинална за което ми свалиха 35 % от цената , ..... :o коронките , аз само с лупа виждам какво пише там
Поздрави
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 03 окт 2019 18:54

Ето го все още в състояние на кома но рано или късно ще се появи на ръката ми жужащ.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 18 окт 2019 15:16

Последни новости , Лонжина от горния пост е на санаториум на дунавския бряг.
Като го изпишат ще има нови снимки или видео .
А последния вече платен и надявам се пътуващ е едно странно Тисо .
Мисля че такова гледахме на масата във Варна на панаира на антикварите.

Изображение
Изображение

ЗА първи път купувам от турция , дано мине зад митницата :muslim: , че ако мине през нея доста бира ще иде зян n_sad .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от atanweb » 18 окт 2019 16:47

Дано пристигне. Интересна машинка.
Аз не рискувам повече, че научих подробностите около митницата принудително, а не очаквах да е толкова.
28 евро е само обработката на документите, ако ще и 30 цента мито да е - тогава например става 28,30 евро.
Хубавото е, че успях да откажа пратката, но така загубих купеното, а продавача вероятно си го е получил като обратна пратка, а аз потънах със сумата платена в залива. около 20 евро.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 24 окт 2019 18:19

Здравейте ,
Днес се очертава хубав ден .
Първо получих съобщение че е направен неуспешен опит да ми доставят поредната плячка от комшиите.
Фирмата ЮПС да го .... нито се обадиха , на обяд били идвали , аз цял ден вися , за късмет го оставили в един супермаркет наблизо и вече имамТисо кварц модел 2030 , май им е първия собствен механизъм 1977 г преди това слагали какво намерят Омеги и всякакви други :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Сверяването е меко казано странно , той и затова е тук , аз нормални часовници не купувам.
Натискаш коронката 5 сек пускаш и пак натискаш и мотора почва да върти бързо докато стигне където искаш , а ако издърпаш короната сменя само часовата зона без да спира часовника .

Друга радост е , че комшуто от Турция предвидливо беше написал на пратката стойност 10 евро и се разминах с митничарите . В Европа както казват у нас , по точно в еспана плащането на данъци и мита не е никаква радост а напротив все едно кръвен данък .

Освен това пробвах един стар код за отстъпка докато плащах , системата си го прие и платих 50 евро по малко , тия в катавикито са големи гяволи ама понякога и там се случват хубави неща.
Лятото със същия код платих една ронда от първите с надпис 32768 , и продавача каза , ами няма я в склада избери си друг и изпрати снимки , накрая ми върнаха парите , имаше интересни предложения ама аз исках 2 вместо оня ...

И последно преди малко мапнахме баничарката ми , не е истина колко почна да върви , ако спра да пиша значи 170 кончета :yahoo са дошли много за някой завой lol2
Е има и не много добри новини , подариха ми друга баничарка Опел n_sad :muslim: и сега си припомням младоста когато имах автосервиз и ходех омазан с черно масло .
Само който е сменял серво на Зафира може да седи на стол в присъствието на царя , перефразирах малко друга английска мъдрост.
:b :b
Последна промяна 1 на stepona555, променена общо 24 пъти
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от atanweb » 24 окт 2019 22:25

n_thumbsup :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от Seikosha » 25 окт 2019 18:18

Тъй ще е тя, по мойте стъпки да вървиш. Няма лошо :D Тисото е чудесно наистина като модел и е с двигател на ESA ,още преди октоподът да ги прилапа и тях. И аз бая зор видях докато му хвана цаката на сверяването. Лично го реставрирах външно, а един пич от Пловдив му направи ново стъкло. Тежък и сериозен часовник, каквито бяха нявга, сега само тежат :lol:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”