Полет 2609 XXIV съезд КПСС от "Съботните" час. на rosen_er

Има какво да се види
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Полет 2609 XXIV съезд КПСС от "Съботните" час. на rosen_er

Мнение от rosen_er » 19 мар 2019 08:58

Нещо наистина интересно от тази неделя:

Полет 2609 XXIV съезд КПСС:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Рядък сувенир по конкретният повод,случайно попаднал при мен.
Змиевик,бронз,емайл,позлата.......а бе голяма красота. :)
Часовникът е работещ ,с прекрасно запазен циферблат .

След доста часове ровене в пространството не открих история или снимки на друг такъв.
Руските другари също не се изказват засега.Ако някой намери някакво инфо ...да поства.

Личното ми мнение ,че като състояние,рядкост и историческа "натовареност" този сувенир не отстъпва на "Ракета 100 години Ленин":

Изображение Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от мераклия » 19 мар 2019 10:56

Уникален!!

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от sharky1973 » 19 мар 2019 11:15

:o :o :o

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от stepona555 » 19 мар 2019 12:14

Като вулкан си , дълго затишие ама като избухнеш .
Вярно че и ловното ти поле е добро и благодатно ама си иска и редовно претърсване.
Аз ако ходя всяка неделя на близкия пазар , на третия път го знам наизуст , едни и същи хора и неща на безумни цени.
С твое разрешение ще пусна снимката в еспанския форум , може някой да каже нещо .
Поздрави и :b :b
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 19 мар 2019 12:36

Пускай.Всяка информация е добре дошла.
П.С. Не е биташки,от ОЛХ дойде.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от stepona555 » 19 мар 2019 14:15

https://www.relojes-especiales.com/foro ... ost6083821" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hablemosderelojes.com/forum/ ... greso-KPSS" onclick="window.open(this.href);return false;
Hecho!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 19 мар 2019 14:33

n_thumbsup

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от atanweb » 19 мар 2019 18:18

Поздравления и от мен. Дори и да не се намерят следи в историята, тя все пак започва от някъде. Например от тук. От това, че го имаш, че е при ценител. Случайте в който хора евентуално ще попадат на такива бройки в бъдеще ще ги праща към твоят показан екземпляр. Всеки ще добавя по нещо и историята ще се обогатява.
Поздравления! Много красиво изделие.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 19 мар 2019 20:40

Благодаря Сашо.
Много ми е интересно ,как такива редки сувенири като Ракетата Ленин и този Полет Конгрес са дошли в България.Даже с тази Ракета към която беше дал линк в аукцион, реално стават две в България.
А в руските часовникарски и всякакви колекционерски форуми е показана само още една такава Ракета и нито един Полет.Дори уважаван участник в watch.ru казва,че никога не е показван подобен сувенир Полет 24 Конгрес.
А това ,че и двата са у мен си е .......малко чудо. :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от atanweb » 19 мар 2019 21:23

Гледах в един филм, че външните министерства имат специален отдел за подаръци. т.е. има хора които се грижат за това какво да бъде подарено по време на предстоящо гостуване на посланици, делегати, министри и други високопочитани особи. Т.е. когато две страни се срещат си разменят подаръци, естествено за това не се грижи министърът, ами тази чест се пада на този отдел по подаръците. Та този отдел например поръчва тематични подаръци естествено от родно производство. Много често това са били статуи, картини и всякакви произведения на изкуството. Подбирането на подаръка е с дълбок смисъл, а не просто ей така. Правено е проучване върху човека на който ще бъде подаряван подаръкът. Например на някой арабски шейх, подарък като расов и обучен сокол за лов, би бил най удачен, вместо златни или други предмети, каквито въпростният човек има в повече.
Малко се отплеснах, но .... години наред, отделът за подарци не само избира и дава, но и събира въпросните подаръци от отсрещната страна. Подаръците се съхраняват и охраняват. Собственик на подаръците е държавата, а не политикът на който е подарен подаръкът. Т.е. при нас явно си имаме мишок, който изнася тези подаръци и или ги пласира, продава, подарява за шише скъп коняк или е някаква друга историята. Още малко да се върна назад. Поради тези причини сега не се срещат такива вещи в Русия. Поръчките са били изключително и само за други страни-лица.
Поздрави и благодаря, че прочетохте моите предположения!
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от ivan_p_uzunov » 19 мар 2019 21:50

Браво! - за тази нова придобивка ! -Страхотна визия ! - И аз не съм виждал друг такъв до сега ! :b

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 20 мар 2019 06:12

atanweb написа:.... години наред, отделът за подарци не само избира и дава, но и събира въпросните подаръци от отсрещната страна. Подаръците се съхраняват и охраняват. Собственик на подаръците е държавата, а не политикът на който е подарен подаръкът. Т.е. при нас явно си имаме мишок, който изнася тези подаръци и или ги пласира, продава, подарява за шише скъп коняк или е някаква друга историята. Още малко да се върна назад.........!
Повдигнатите твърдения не си ли противоречат?
Както и да е ,едва ли ще разберем истината за първите собственици.
Което пък прави предметите по-мистични :)

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от ivan_p_uzunov » 20 мар 2019 07:58

Според мен този плакет -казвам плакет защото е направен повече като плакет а не като часовник - е донесен от Съюза . Ако бе направен за България надписите щяха да са на български а не на руски ! -Думите на Сашо са истина но точно за този часовник не мисля че е внесен за подарък на някой Български партиен секретар . -По скоро някой си го е донесъл от вън за спомен ! :b

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от rosen_er » 20 мар 2019 08:35

ОК.
Но откъде би го придобил?
Руските колеги от Watch.ru не са виждали подобен сувенир, а там има сериозни колекционери и аудиторията е огромна.
Ако е бил в свободна продажба и произведен в дадена серия,дали не би се появил все някъде в интернет пространството?
Малко вероятна е подобна версия.

П.П.
По разказ на участничка в ХХIV Конгрес са получили освен делегатските си значки,папка за документи и подпечатан със съответно направен за събитието печат пощенски плик с марка(това успях да намеря от руските форуми).Също търсени и доста високо оценени колекционерски вещи,но в изобилие по разни аукциони.Все пак делегатите са били около 4500 - 5000.
За подобен "плакет",както го определи,няма и една думичка.А видимо е по-значим от чанта за документи и пощенски плик.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: "Съботните" часовници на rosen_er

Мнение от stepona555 » 20 мар 2019 12:26

Както писаха в руския форум , ако е бил за участниците , не значи че е бил за всички , тиража вместо 5000 може да е бил 50 , по един два за република .
Така че прибирай го дълбоко в сейфа , засега е уникат . :clap:
Е ако извадят един ден от някой подвал 5 кашона с такива украшения :D , тогава ще го мислим lol2
Очакваме повече снимки , на механизма , химически анализ на камъка и т.н.
:b :b

ПП
отдолу няма ли лепнат някой етикет 5р60коп :lol:
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”