Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 30 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Май 2019 16:29 

Новите попълнения са вече на линия

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Май 2019 18:01 
Аватар

Тренч-овете са супер! :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Май 2019 18:57 
Moderator
Аватар

Да, тренчовете ще останат винаги актуални и интересни. Особено много мъжките модели. За първият мога да посъветвам да не го ползваш тъй като ще остави лоши спомени у теб, а и зелени петна по китката. Ако не е толкова важен за теб можеш да го вкараш в графа хигиена на колекцията. Т.е. ти имаш достатъчно други ценни и хубави часовници за да се мотае такъв там.
Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2019 05:36 

Двата както ги наричате тренчове са уж сребърни. Автомата в със стоманена каса. На траншовете им трябва профилактика. На единият е ощетен цифра и се виждат болтчетата като се отвори горен капак. Имам още няколко такива подобни но до сега никой не се е набил да ги отремонтира. Единият- дамски е много стар.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2019 13:27 

Днешните придобивки.
Изображение
И един позлатен. Попитах тук , там и казват ,че бил в памет на някакъв арабски крал или каквото там който бил отровен за да не седнел на трона.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За съжаление на този който е подарен часовника с посвещение е изтрит по най- джелатски начин.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юни 2019 20:02 

Продължавам с попълненията на руски съкровища. Столичнье който ту тръгва, ту спира. Ще трябва да се почисти машинката и тогава ще цъка отново в синхрон.
Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2019 19:11 
Специалист
Аватар

Интересни нещица , добре дошъл колега

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2019 12:57 

Благодаря за приветствията. Днес си поиграя с една Победа на която касата бе в ужасно състояние а и алуминиева или там каквато не ми хареса и наместиха машинката в касата на Бифора която става за донор. Не ми хареса много изпълнението но все пак дата на малко по-лъскава. Стъклото и на позлатената каса е нацупено но е в пъти по-голяма приемливо от предното. Пак казвам, опитвам се да се правя на "майстор" и моля да не стреляте по пианиста. Толкова си мога и се уча. Понякога става, понякога не но гледам клипчета на доайени в това хоби и опитвам да попивам всичко. Стига приказки а ето и още неща освен сменената каса на Победа-та.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2019 13:04 

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2019 17:09 

Тези съм ги прострял на простора. В ляво чакат сервиз. В дясно работят и цъкат. Има още няколко но са на операционната маса.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2019 18:17 
Специалист

Абе ти хубаво си започнал, ама после иде зорът и махмурлука е много гаден :D
Апропо, циферблата на Победата ти е много арен и да вземеш да го върнеш там ,където му е мястото,защото Дугената е за по голям циферблат. Стъкла се сменят, а ако следиш продавалниците , все ще изскочи някой неработеща Победа с лош цифер ,но с по-добра каса, така се прави,та да стане като свят.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2019 19:30 

Поклон пред Вас мастер Seikosha и останалите тук във форума. Може би сте прав но за мен не намирам разлика в калибъра на машинките Даже тази на Бифора бе с един пръстен / сега не ме питайте как се казва на часовникарски език/ Единствено намалих втулката на бифорската каса и е разширих малко за да влезе ключа - опс,,рементоара на Победата. видимо и лично за мен съм доволен от Кюфтето което сътврих/нали така казване на мешаницата и промените по часовници/ Лично не ми харесва оригиналната каса на Победата защото много аломиниево-безлично стои а така с позлатена каса и паснала точно. В това което съм събирал през годинитеимам едни руски дамски с такива безлични каси и понякога ми е идвало да изкарам прашката да пострелям с тях по врабчетата./шега/ Повярвай мастер..няма луфт. Поне за мен де. Сега остава да реша проблема от преди интервенцията с избързването. Естествено не съм никак специалист по тези неща но не губя надежда да докарам нещата в прилични и допустими граници.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2019 23:22 

Много вода изтече от последното ми влизане тук но и много материал посъбрах. Последно "застрелях" едно симпатично гълъбче. Трябва му само стъкло, да се лъсне малко и да се бутне баланса за да цъка точно.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2019 00:27 
Специалист

М'чи то посиняло от студ хайванчето след стрелбата :lol: И почти не е останало какво да му се прави. Само да знаеш, че ,ако решиш да лъскаш касата, е от анодиран алуминий, така ,че имай едно на ум. Иначе е рсдкаж и предполагам знаеш кога и къде е правен и по какъв повод.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2019 22:04 

Срам не срам, признавам си не знам. :redface Едвам го спасих в дъжда като в отстрела има и други руски животни но те са доста наранени и им трябва също профилактика. Лошото тук във Австрия е , че няма чаркове за тях а да разваляш някой за донор на друг си е кощунство за мен. Колкото за историята на този модел часовник, ще бъде интересно ако дадеш къде да прочета повечко за него. :b Инак съм на ясно, че тези каси няма как да бъдат "лъснати", все едно да "лъснеш" някой тиган на Тефал с домакинското телче. Освен малко циферблата да се почисти. и там другите му настройки за точност.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 30 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2