Весел хронограф от 70-те

Има какво да се види
Отговори
storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Весел хронограф от 70-те

Мнение от storyteller » 06 фев 2012 18:17

Купих този хронограф преди време от любопитство. Механизмът е 7734, прототип на руския 3133. В интерес на истината доскоро си мислех, че е френски, но като го разгледах внимателно, видях надписа Swiss made. Наистина е забавен, на мен незнайно защо ми напомня за "Полицаите от Сен Тропе" и "Високият рус мъж с черната обувка", кварталното кино, ранните филми на Бриджит Бардо и пр.
Признавам, че имам слабост към шантавите часовници от тези години - даже този месец си взех две Радо (виждам как Зарини нервно посяга към бутона за бан) само заради дизайна в стил "Седморката на Блейк" (помните ли този филм). Ще ги покажа на форума, когато ги взема от часовникаря след профилактика.
Има и такива часовници, като ги сложиш и ти става топло, слънчево и се връщаш в детството.

Изображение

Изображение

Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Весел хронограф от 70-те

Мнение от Pavlin » 06 фев 2012 21:15

Бих натиснал бутон обратния на бан ако имаше, нещо като поощряване. Събирам Руски часовници защото бяхме част от "Съюза" и изпитвам носталгични чувства( не съм много дърт). Но и много ми харесват нещата от 70-те със западно влияние, някакси се различават. Хронографа много ме кефи, добре че не е въшкав като
Ориента :)
Може да направим конкурс за най-шантав дизайн от епохата :)

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Весел хронограф от 70-те

Мнение от storyteller » 06 фев 2012 21:45

Днес си взех едно Радо NCC 101 - гигантски за епохата си, някъде 4 х 4 сантиметра, с дизайн вдъхновен от телевизора и уж от шлемовете на астронавтите. Не става много за носене, но има идеи в него. Механизмът е пъхнат в нещо като син мехур, пълнен с азот уж за по-добра изолация (също като хитрите момчета, дето ми надписват сметката за гумите) и пр. Много забавен часовник. Някак не го приемам насериозно, но ме забавлява ужасно. Сега е на профилактика и не мога да го снимам, но е с оранжева лента като този тук (http://item.ocnk.net/product/102" onclick="window.open(this.href);return false;). Това ще е моят кандидат за конкурса за шантав дизайн.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”