Новобранска колекция

Има какво да се види
Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Новобранска колекция

Мнение от Fenna » 13 яну 2013 20:58

Ето днешното ми минаване към Пловдив какво ми донесе :D

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Половината не работят, ама има време да ги оправя :D
Има един син звънец, ама няма коронки, позлатения полет е АУ10 и работи, ама е целия в мърсотия, Славата ми най-хареса- само за стъкло е, Кировския е с перфектно запазен циферблат, Нивадата и Мундото не съм ги чувал, 3-те востока не работят, а джобния го взех за разнообразие-1-я ми джобен :mrgreen:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Новобранска колекция

Мнение от atanweb » 13 яну 2013 22:24

Яко, ти да не обра дилижанса за Пловдив :lol: като почистиш мръсотията, отдолу ще светнат. Честито за новите придовибки.
Изображение

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Новобранска колекция

Мнение от Fenna » 13 яну 2013 22:28

Ами, имам си един приятел-ром от там и той ми ги събира и УЖ първо на мене ги предлага, ама кой знае...важно е, че съм доволен!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Новобранска колекция

Мнение от Pavlin » 13 яну 2013 22:36

Честито! За начало ще бъде добре да се научиш да ги отваряш и махаш машините без поражения, да полираш и сменяш стъкла, да почистваш корпусите.

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Новобранска колекция

Мнение от Fenna » 15 яну 2013 22:04

Добър вечер!
Да покажа днешната ми доставка :oops:
Ето ги всички на куп:
Изображение

И така Ракета-само тя не работи:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Полет:
Изображение
Изображение

Да се похваля, че вече имам шублер от вчера и си отворих почти всички-то било лесно :oops:
Не ми се размина и без един счупен ремонтоар и то на хубав часовник, ама вече ми мина!

Слава:
Изображение
Изображение

Полет:
Изображение
Изображение

Командирски-не мога да го отворя:
Изображение
Изображение

Ракета:
Изображение
Изображение
Изображение

Полет-не мога да го товоря:
Изображение
Изображение

Ракета:
Изображение
Изображение

Корнавин:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А тия са от оня ден-Полети:
Изображение
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Новобранска колекция

Мнение от Pavlin » 15 яну 2013 22:30

Браво! Радвам се че не си от нашия край :) С това темпо ще изкупиш всичко останало.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Новобранска колекция

Мнение от cerasimi » 15 яну 2013 22:46

Ама ти на кило ли ги купуваш :shock: Още някой друг с това темпо и аз тррябва да започна да си гледам часовниците за да не забравя как изглеждат :lol: Това за майтап, иначе давай смело , трябва да прибереме колкото може повече преди да са ги опоскали златотърсачите :evil:

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Новобранска колекция

Мнение от Fenna » 15 яну 2013 22:54

За всички ще има-часовници бол, а и вкусове :wink:
Аз имам едни много хубави, ама не ми остава време да ги снимам, защото са ми в една кутия и все ме мързи да ги вадя - един старт, слава, сатурн и 1,2 ракети и чакам още едни рядко срещани, ама като пристигнат ще се хваля :lol:
Те са минали през часовникар и ловят окото :wink:
От последните много се кефя на Командирския с червен циферблат- умрях докато не го взех :evil:
На един колега в темата се похвалих, че имам една яка Ракета, та да е покажа викам тука и аз да се изФукам :mrgreen:
Изображение

Да питам как се познава кой часовник е със стоманен корпус?

И още няколко, които съм забравил да покажа:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Това са май всички от последните налудничави набези по аукциони и битаци :twisted:
Последна промяна 1 на Fenna, променена общо 15 пъти

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Новобранска колекция

Мнение от cerasimi » 15 яну 2013 23:01

Ако питаш за руски, то те имат надписи на задните капаци- ALL STEEL или руския вариант- корпус нержавеющей стали. Може да прегледаш и тази тема:

http://www.chasove.com/viewtopic.php?f=55&t=582" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Новобранска колекция

Мнение от Fenna » 15 яну 2013 23:13

Благодаря, ще сядам да прочета малко преди лека нощ :roll:

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Новобранска колекция

Мнение от clockwiser » 16 яну 2013 00:02

Командирският ти е ценен, защото е напълно истински от старите командирски. Забележи, че не пише "Сделано в СССР", както на другите руски часовници, а "Заказ МО СССР". Това значи, че е произведен по поръчка на Червената армия (РККА). От 1963 докъм средата на 70-те, Командирски се произвежда само за армията и се продава във военните магазини, достъпни само за офицери и сержанти, т.нар. "военторг". След като стават модерни, поточните линии започват да бълват за граждански цели с надпис "Сделано в СССР". Тогава някъде се появява типичният известен днес Командирски с дайверски базел.
Старите Командирски, истинските колекционерски военни часовници от преди масовизацията са тези семплите без базел, с надпис ЗАКАЗ.
За днешното повръщано с подводници, кораби, самолети, Елцини и прочие кич не ми се говори. Залъгалка за наивни западни туристи по Арбат...

Така че, честито! Пази го!

Виждам, че на задния капак има посвещение. Повечето такива в БГ са подарявани от офицери от командването на съветския Черноморския флот и ПВО, които са идвали на много учения по нашето крайбрежие и на стрелби на полигон Шабла. Било е практика да подаряват часовници на офицерите от БНА. Нашите са им връщали с коняк Плиска... история.

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Новобранска колекция

Мнение от Fenna » 16 яну 2013 00:34

Да, така е.
На капака пише на руски на Полковник КолевУ от главнокомандващия на въоражените сили. Октомври 1977г.
Хареса ми, че циферблата му е винено червен, макар и на снимките да не се личи :D

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Новобранска колекция

Мнение от storyteller » 16 яну 2013 08:22

Много са интересни тези часовници с надписи. Може някой ден някой човек някъде в България да тръгне да ги събира систематично.
Обърнете внимание на социалните разлики в часовниците - Польот са подарявани предимно на партийни и висши административни кадри, Слава - на дейци на ТКЗС, Ракета - някъде по средата.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Новобранска колекция

Мнение от sheretudis » 16 яну 2013 09:08

ОТ 78 до 84 гърмях всяко лято и зима по един месец на Шабла и кьорав фен на коняци не съм мяркал От ракетния полк на ПВО ходеха в Казахстан да ги плюят камилите и ако някой е домъквал нещо от техните военторзи не ви е известно Носеха общо взето битпазар ,кой каквото докопа -зер с-у алкохол им излизаше без пари

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Новобранска колекция

Мнение от DHM » 16 яну 2013 09:30

Честити колега!!!
Страхотни попадения :D и страхотно темпо :wink: Командиреца е рядък и добър!
23к. Полет ме кефи много :lol: Все такъв успех желая!!!
.

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”