Китайската колекция на Миро

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от miroman » 10 сеп 2013 16:55

Ами в първия пост съм сложил моя (от най-евтините ~$50-60)

Изображение

После съм сложил снимка и на доста по-рядко срещан с гилширан циферблат:

Изображение

А ето този съм си заплюл в момента (в Китай струва $95, отделно транспорт, комисионни, ДДС и т.х.):

Изображение
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от Pavlin » 10 сеп 2013 17:24

Много добре си го обяснил в първия си пост, но кой да помни :)
Може ли да ни запознаеш с някой по рядък и търсен търсен китайски хронограф или изобщо по ценен модел часовник.
След една седмица ми предстои пътуване до Китай и няма да е зле да съм по информиран :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от rosen_er » 10 сеп 2013 19:09

Да донесеш на "редовните" писачи по един китаец :D Завиждам за пътуването :mrgreen:

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от varban » 10 сеп 2013 19:44

Аз китайка искам :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от miroman » 10 сеп 2013 21:26

Ами блазе ти, дано имаш време за обиколки из битаците. Имай предвид, че китайците нямат никакви скрупули за франкени - смесват куцо и сакато. Вероятността да си купиш франкен е огромна.
Доколкото съм чел, Восток Дружба е доста разпространен, все пак е бил произвеждан точно за този пазар. Надявам се, че за него няма нужда да обяснявам какво да гледаш ;)
Също има и много винтидж швейцарци, ама цените са да кажем наполовина от тези в БГ.

Ако пък съвсем случайно попаднеш на някой от следните часовници, пусни едно ЛС с цената ;)

TianJin D304 - оригинал, произведен в 1400 бр. и даван само на пилотите от китайската авиация:

Изображение

Shanghai Diver automatic 29j - даван само на висши офицери от китайската армия, на низшите е даван 24j версия, също прилично рядка:

Изображение

А сега нещо по-реално, което все пак има вероятност да срещнеш:

40-камъков автомат Double Rhomb на Beijing:

Изображение Изображение Изображение

29-камъков автомат на Seagull

Изображение Изображение Изображение

Тези два автомата ги следя от доста време, за съжаление цената ми се струва доста завишена. Ако случайно ги намериш, съм готов да платя по $200-250 (естествено, зависи от състоянието) за всеки. Ама гледай дали си имат автомата, че Сийгъл-а го имам, ама без автоматичния модул n_sad

Там ще имаш интернет, така че ако прецениш, че си попаднал на нещо интересно, пиши.

Много информация можеш да намериш в "пътеписите" на AlbertaTime (Ron) от Щатите, който два пъти е ходил в Китай, втория път по покана на китайското часовникарско общество, и се е срещнал с най-големите колекционери, както и с инженери, разработвали първите китайски часовници в началото на 60-те. Ето линк с всичките му теми, ако те интересува:

http://forums.watchuseek.com/search.php ... d=10333299" onclick="window.open(this.href);return false;

Приятно четене :)

Поздрави, Миро.
3017 написа:Много добре си го обяснил в първия си пост, но кой да помни :)
Може ли да ни запознаеш с някой по рядък и търсен търсен китайски хронограф или изобщо по ценен модел часовник.
След една седмица ми предстои пътуване до Китай и няма да е зле да съм по-информиран :)
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от varban » 11 сеп 2013 07:46

clockwiser написа:Интересно е имат ли в Китай традиция на наградни часовници за конгреси, соцсъревнования и пр. и попадало ли ти е нещо подобно?

Изображение

И други има - в http://forum.watch.ru/showthread.php?t=25426" onclick="window.open(this.href);return false;

Един за 100 годишнината на Мао:


Изображение

И две теми с неюбилейни, ама много интересни :) Китайски щурмански хронограф:

http://forum.chronomania.net/board_entr ... jABDtKmg24" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=5272" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от varban » 11 сеп 2013 07:54

3017 написа:Много добре си го обяснил в първия си пост, но кой да помни :)
Може ли да ни запознаеш с някой по рядък и търсен търсен китайски хронограф или изобщо по ценен модел часовник.
След една седмица ми предстои пътуване до Китай и няма да е зле да съм по информиран :)
В темата за китайския хронограф руснакът пише, че му е излязъл 170 евро. Не знам, колко е по-евтин в Китай такъв. Ама го хвалят :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от miroman » 11 сеп 2013 08:27

clockwiser написа:Интересно е имат ли в Китай традиция на наградни часовници за конгреси, соцсъревнования и пр. и попадало ли ти е нещо подобно?
Ето моя комплект от три часовника (collector's edition), посветени на 90-годишнината на Китайската комунистическа партия + юбилейния часовник по случай 55 годишнината на завода на Сийгъл в Тянджин:

Изображение

А тук: е и ревюто:
varban написа: В темата за китайския хронограф руснакът пише, че му е излязъл 170 евро. Не знам, колко е по-евтин в Китай такъв. Ама го хвалят :)
Китайски хронографи с отличен механизъм ST19 (във всичките му разновидности) има за $160 - http://www.alpha-watch.com/sub2.php?list=27&list2=8" onclick="window.open(this.href);return false;

Е, качественият контрол съответства на цената, оригинален Seagull е минимум $500.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от Pavlin » 11 сеп 2013 10:00

Хронографа съм го набелязал още преди време. Другите ще ги запомня.
За битаци не знам дали ще имам време, и изобщо има ли такива?!
Поразтърсих се из нета и намерих няколко маркета за антики. Лощо е че разстоянията са големи и се чудя дали ще мога да се оправя с автобусите там. Дори някои адреси в google maps ги отваря само на китайски.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от varban » 11 сеп 2013 14:33

3017 написа:За битаци не знам дали ще имам време, и изобщо има ли такива?!
Не съм чел Солженицин, ама не... оп!... не съм бил в Китай, ама не може да няма :D

Хилядолетни традциции не може да се затрият даже от хунвейбини :D

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от rosen_er » 11 сеп 2013 18:52

В подраздел обмен на руския форум има нещо ,което може да ти е интересно:
Изображение
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=72769&page=94" onclick="window.open(this.href);return false;
#933

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от miroman » 11 сеп 2013 20:18

rosen_er написа:В подраздел обмен на руския форум има нещо ,което може да ти е интересно:
Изображение
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=72769&page=94" onclick="window.open(this.href);return false;
#933
Благодаря за инфото, но такива имам десетина - това е ръчно-навиваем Сийгъл с 19 камъковия ST5. За този механизъм има ревюта с разглобяване, и мнението на авторите е, че не отстъпва на швейцарските от този период.
Изображение

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от beria » 12 сеп 2013 09:30

Аз съм по-скромен - искам една Дружба ако изпадне на добра цена:)
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от miroman » 29 окт 2013 11:12

Много отдавна не съм писал в темата (не защото няма часовници, а просто защото не остава време). Но да използвам едно написано вече ревю да го покажа и тук.
Става въпрос за един интересен китайски часовник, предложен ми от колега. Бил го носил на часовникар, който го промил, смазал и въпреки това пак не вървял добре и спирал без причина. Е, аз май съм единственият човек, който можеше да се заинтересува от него, поне части за китайски часовници имам. И въпреки, че ми съдра 15 лева за него (вижте в по-долните линкове колко струва нов), не ми се пазареше и го взех:

Изображение Изображение Изображение

В китаския подфорум на WUS някой беше споменал, че такива сувенирни часовници в Китай стрували десетина долара. Основната му забележителност е, че Мао маха с ръчичката си. Беше ми интересно как е решен такъв механизъм и естествено, веднага го разглобих. Оказа се, че ръчичката е закачена на специално модифицирания за целта анкер - оста му е удължена и минава през рубинчето точно като малка секундна стрелка. А дефектът се оказа износен зъб на анкерното колело. Механизмът е стандатрен TongJi (споменавал съм го няколко пъти) и нямаше проблем с подмяната, сега работи, маха и се движи много точно, както се и очакваше.

Изображение Изображение

Дизайнът му е толкова уникално грозен и с кичозно излъчване, че направо си е симпатично привлекателен. Вижте само касата:

Изображение

Нямам представа какво пише на гърба, още не съм го показал в WUS, за да потърся помощ.

Изображение

Между другото, ето какво изрових от китайския подфорум:

Изображение

продават го тук:

А тук: продават и Обама :)

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Китайската колекция на Миро

Мнение от Prisadov » 29 окт 2013 11:47

Изключително интересно ! Благодаря ти Миро ! Винаги с интерес следя темите ти за китайските часовници....
Даже взех да се чудя дали да не си поръчам този на кралицата......много ме грабна....
Поздрави.....

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”