Колекцията на atanweb

Има какво да се види
sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от sheretudis » 11 фев 2013 08:35

Впечатляващо :thumbup:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 04 май 2013 13:39

Иде ред и на представянето на ВОСТОК - Wostok ще ми бъде трудно да споделя дали това е любимата ми марка, тъй като я преоткривам непрекъснато и става все по-обичана от мен и споделя първото място сред любимците ми с Ракета.
За мен Восток е символ на красивото и здравото има го и онзи полъх на лична емоция предавана в моделите им от дизайнерите на тези прекрасни часовници. Няма модел на съветски Восток който да не съм харесъл. Харесва ми и работата на механизмите, те работят стабилно и не са притенциозни. Корпусите им са добре направени и с добри размери дори и за съвременните разбирания. Восток обичат тематичните модели, аз също. Много специално място сред любимците ми са военните модели от серията "Командирские" и "Амфибия" много сериозни и надеждни. Като в голямата си част те разполагат и с дата 2214,2414 и автоматик 2416B но забелязвам, че изчистените им модели 2209,2409 са най-добре изпипани откъм циферблат и нищо не нарушава симетрията им показва ви часа и това е може да сте сигурни, че ще го прави много дълги години без особени грижи. Харесвам също оформлението на стрелките особено тези на Амфибия моделите. Поглеждаш за миг с периферното зрение часовника и вече си наясно колко е часа, дори не е необходимо да се вглеждате - прекрасен начин да показават часа - масивни и в същото време изпипани.
Е нека се впуснем в поредицата от снимки която ще групирам по модели и механизми.

Командирские - Komandirskie
Росийская федерация ЛА - 2414 - абсолютен минт - така го купих.
Изображение Изображение Изображение
ВВС - Россия - 2414 - смених съсипания циферблат, полирах стъклото, профилактика на механизма и се получи отличен, много запазен и добре работещ часовник.
Изображение Изображение Изображение
New submarine 2414 - отново сменен циферблат, полирано стъкло, профилактиран, работещ отлично.
Изображение Изображение Изображение
Още една подводница и отново с нов циферблат, подарък ми е от шефа който я е носил много години, полирано стъкло, сменена нова коронка, попълнен цвят на безела. Работещ отлично след профилактиката.
Изображение Изображение Изображение
С нов циферблат:
Изображение Изображение Изображение
Един екземпляр от по-новите на Vostok отново с механизъм 2414 който беше със счупено стъкло и захабено жълто покритие, което свалих и полирах корпуса до блясък по който човек би се подвел, че е позлатен. След това го запечатих с автомобилна полирпаста и вече една година не е потъмнял. Сложеното стъкло е обикновенно и не е удебелено но пасва идеално. Направих му и една каишка с по интересен дизаин и цветове.
Изображение Изображение Изображение
Идва ред на любимият ми командирски (първият които купих по спомен от колегата Plato) Възможно най-добрият корпус който е правен за командирски. Изнесената коронка го прави много удобен и не пречи на движенията на китката. Корпусът му изглежда по тънък заради многоъгълната форма. Комбинацията на този модел е много красива, естествено покафенелият циферблат който в младостта си е бил син сега е още по-хубав. Много мерак съм хвърлил за снимките му за да предам колко е красив.
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Един танк в златна рокля.
Изображение Изображение Изображение

Още една много запазена за жалост с напукан циферблат, но тази реших да не я поправям (да сменям циферблата с нов)
Изображение Изображение Изображение

Прехвърляме се на тема АМФИБИЯ. :thumbup:
Хубаво е да върнеш бласъка на нещо прекрасно. Когато правя всички тези процедури съм в опиянение. Надали има по сладка работа от тази. Представям ви един чудесен модел с бял циферблат (белите са ми любими)
Изображение Изображение Изображение
Подчти по същото време се сдобих и с една нова бройка с лек дефект на циферблата който смело мога да кажа че заличих и стана неоткриваем - виж на последната снимка.
Изображение Изображение Изображение
Още една от моите гордости, вече добре позната във форума. Нося го ежедневно и е истинско удоволствие да наблюдавам руския самолетоносач адмирал Кузнецов Белия циферблат в комбинация с тези стрелки е много добра. Знам, че часовникът не е оригинал и си е чист франкен или котлета както биха го нарекли, но всичко в него много ме радва. Използваният механизъм не е профилактиран и дава откленение от 1 минута на 2 седмици. Е представям ви го и на вас да му се порадвате:
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Имам и една Амфибия с черен безел, но още не е готова за представяне, търся циферблат от амфибия за да стане както трябва, сега съм сложил един командирски с дата но някак не ме радва.
Жаждата ми към горепосочените модели няма да пресъхне скоро и може да сте сигурни, че колекцията ми ще продължава да расте в тази посока.

Ще продължа темата с още няколко прекрасни модела на Восток които достойно могат да представят човек на светско събитие и така той да се чувства на ниво сред всички други надути и новородени модели и марки.
Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Сравнително малък модел, но с живи цветове на циферблата. 2214
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

Восток-а на брат ми. Носен е ежедневно повече от 10 години (12-13години по-спомен) не му е правена профилактика през това време, работещ безотказно дори през хилядите тренировки във фитнес залата.
Страхотен модел.
Изображение Изображение Изображение

еди по дребничък с механизъм 2602
Изображение Изображение Изображение

Един рядко срещан джобен:
Изображение Изображение Изображение

Приятели съфорумци, очаквайте още снимки на нови модели в моята колекция.
Поздравявам Ви и пожелавам страхотни и слънчеви празнични дни.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Pavlin » 04 май 2013 15:30

Браво! Много добре представена колекция!

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от мераклия » 04 май 2013 16:04

3017 написа:Браво! Много добре представена колекция!
Напълно съм съгласен. :clap: Весели празници.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Seikosha » 04 май 2013 18:46

Великолепие,подчертано от добрите снимки.Също моя,любима марка.
Само да попитам,тези повредени циферблати,да разбирам ли,че ти си ги реставрирал? Защото и водещите фирми за реставрация на часовници,не реставрират циферблати,те просто изработват нови,но в повечето случаи със същите или много подобни материали.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 04 май 2013 21:11

Закупих няколко циферблата още първия път от Людмила. По мое виждане са изключително качествени. Не са скъпи, но вече ми привършиха. Пак бих си купил, но в по различни цветове и модели. Е ако потръгне някаква поръчка ще му мислим.
Благодаря за добрите думи, винаги се радвам когато мога да ви зарадвам.
Поздрави!
Изображение

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от cerasimi » 04 май 2013 21:17

Много добро представяне , и часовниците са много добри!!! :clap:

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Prisadov » 04 май 2013 21:44

Mного ми харесва как ги представяш.....веднага си личи любовта ти към тях и желанието с което си ги събирал....и мерака с които си ги снимал за ни ги покажеш в най-добрата им светлина....Продължавай все така....ааа за командирските изпитвам благородна завист....

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от DHM » 04 май 2013 22:24

:thumbup: :clap: нямаш равен :thumbup:
Имам само една забележка!!! Пропуснал си да кажеш, че Амфибията с белия цифер е моя :wink: :lol:
И весели празници!!! На мен ми свършват постите и може да се позасиля :wink: :lol:
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Seikosha » 04 май 2013 23:21

DHM написа::thumbup: :clap: нямаш равен :thumbup:
Имам само една забележка!!! Пропуснал си да кажеш, че Амфибията с белия цифер е моя :wink: :lol:
И весели празници!!! На мен ми свършват постите и може да се позасиля :wink: :lol:
Ти май си обзавел с часовници целият форум :wink: Само една малка подробност - била е твоя,а сега е негова. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от beria » 23 май 2013 20:33

atanweb написа::D Много, много благодаря за хубавите думи. Аз, въобще не се смятам за вещ в това хоби знам, че нищо не знам :lol: . Обичам да вдъхвам живот, на стари вещи които ни заобикалят и безславно изчезват без никой да си спомня повече за тях. Тези вещи носят частици от живота - нашият и на хората около нас и това е малко тъжно нали?
Стремежа за вдъхване на нов живот у нещо старо и красиво усетих когато реших да направя приятна изненада на моят баща. Планирах всичко месеци предварително, събирах части контакти и пари за целта и по-точно реставрирането на любимата вещ - автомобил. Имаме чудесни спомени започнали още в първият момент когато автомобилът стана част от семейството. преди и след Никога няма да забравя моментът в който върнах колата на нищо неподозиращият ми баща погледът, усмивката и щастието струяха от него. Все още пазя автомобилът в плевника на бащината къща и не бих се разделил с тази вещ защото бих изгубил спомените си които не можеш да си купиш.
И до ден днешен харесвам много старите европейски автомобили от 70-80-те години. Надпреварата за качествена изработка е била в зенита си в тези години. Всички големи марки са направили най-добрите си модели в тази автомобилна епоха, когато автомобилът значеше повече. Следвам тази логика и при останалите вещи които ни заобикалят. В днешно време всичко около нас е фалшиво и лишено от живот,... от истински живот. Харесвам старите италиански автомобили и имам 3 модела от тях независимо от общото мнения за техните недостатъци. Интересно е, че същото това чувство откривам в старите часовници, които са били създадени да служат на човека и да бъдат неотлъчно до тях като близък приятел. Непрекъснато благодарение на вас се убеждавам, че в миналия век заводите са работили за да направят щастливи хората, докато сегашната логика е изродена и е обратна на очакваното, но умело завоалирана в изящество с ниска цена.
Тук накратко ви разказах как, аз чувствам нещата и от къде идва моята симпатия към тези съвършенно уникални и все пак несъвършенни поради човешкия си произход творения. Ще идват дни в които нишката ще се прекъсне изцяло и само колекции подобни на нашите ще показват миналото - истинското човешко минало. Затова събираите колкото се може повече красиви парчета от този пъзел за да го предадем на бъдещето.
Много точно казано. Това е една от причините да започна да колекционирам стари часовници (бих колекционирал и стари автомобили, ако някой ден мога да си го позволя).
Има нещо сбъркано в днешната икономическа доктрина: да стимулираме разстежа чрез насърчаване на потреблението. А ако нещо е добре направено и може да ти върши работа двйсетина години, защо да купуваш ново? Именно поради това се произвеждат 'еднодневки' във всяка сфера на промишлеността.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от atanweb » 13 юни 2013 09:27

Здравейте, с голямо удоволствие поставям Молния като част от колекцията ми и спомените от детството.
Предполагам всички симпатизират на тези прекрасни часовници които са част от историята на нашите бащи и дядовци и дори старата семейна къща на чиято стена и до днес висят окачени на пирон някоя и друга Молния.

Започвам с часовниците които са ми наследство от баща ми, а той от своя страна ги наследи от дядо ми. Те са най-ценните часовници за мен и винаги ще останат такива. Надявам се да останат в семейството ми и да носят спомените вовеки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дълго време не се интересувах от Молния тъй като имах чудесно запазени модели от най-често срещаните. Случайността и късмета обаче ми предоставиха възможност да срещна следващите прекрасни часовници в отлично бих казъл ново състояние:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Скоро попаднах и на моделът "СКАЗ ОБ УРАЛЕ" които ме впечатли и стана част от колекцията ми.
Изображение

Изображение

Изображение

двоен заден капак
Изображение

Изображение

Още една от големите джобни Молния. Цветът на циферблата е по различен от другите и е леко в жълтеникав нюанс.

Изображение
Изображение
Изображение
когато го снимах не забелязах, че минутната стрелка не е фиксирана правилно, но веднага след това съм я оправил и всичко и е ОК.

Mint уникално запазен на снимките не е с полирано стъкло, но е прекрасен.
Изображение
Изображение
Изображение

Ветерани но красиви
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

още един "Сказ...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от clockwiser » 13 юни 2013 10:16

:clap: :bravo :thumbup:
Великолепно представяне. Досега не обръщах внимание на Молниите, но вече чувствам романтиката им!

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от DHM » 13 юни 2013 11:40

Красота :bravo А последните три снимки са уникални :clap: Поздравления Саше :b
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на atanweb

Мнение от Seikosha » 13 юни 2013 14:32

Висш пилотаж във фотографията и чудесни представители на тая легендарна марка. :bravo
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”