Колекцията на Сахара

Има какво да се види
CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 13 май 2019 15:22

Тук ще се опитам да покажа какво имам. Слабост имам към Сейко, всичко що е руско производство и въобще към стари часовници. За съжаление пазари и битаци там където живея предлагат но на доста високи цени които в пъти- пъти са завишени но понякога има и добри попадения. Цени Няма да коментирам, понеже краста няма начесване а кеф, цена няма също. Дребни поправки мога като голяма част от събраното лежи и изчаква или някой добър майстор или чака да ме отмине мързела и да се опитам сам да отстраня проблемите им. Естествено с този форум и основата която имам на финна механика, смятам, че ще се постигнат резултати. Виждам, че снимате и машинките в корпусите но сега показвам тези които се отварят лесно. За другите на по- късен етап като седна на работното си бюро у дома и имам подходящ инструмент за да отворя капаците. Също така съм отворен и за коментар по часовниците които притежавам. С това не целя похвали а по- скоро мнение от спецове за тяхната идентичноьт и състояние. Номер 1 Швейцарски Arctos Automatic

Изображение


Изображение
Номер 2 две джобни Молния
Изображение
От тези "гръмотевици" имам още няколко но като се прибера във Виена Ще покажа и тях.
Изображение
Ракети и пак ракети
Изображение

Изображение
Ракетата с обикновен капак
Изображение
Ракета и Слава
Изображение
Славата вътре

Изображение
и два Сейко като има още няколко в чекмеджето у дома.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от atanweb » 13 май 2019 18:14

Доста добри първи представители в колекция.
Като се загледам не мога да видя скраб. Всичко си заслужава.
Поздравления за добрата пресявка. Повечето от нас тръгват със сериозно количество ментета и безполезни неизвестни, оксидиращи се часовници доплавали отдалеч с кораби.
Изображение

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 13 май 2019 19:11

Благодарско за добрите думи. Уж поразбирам и не купувам кой знае какво но като чета тук какви реплики на руски часовници има се хващам за главата.

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 14 май 2019 20:34

Да добавя още няколко. Колко са истински ще гледам като се прибера у дома. Не ми се иска да човъркам като едва се сдържам но ще потърся още малко.
Чайка

Изображение

Изображение
Цъка и работи но май е бързоходец.
Няма да представям всеки от часовника ите. Видно е уж от надписите по циферблатиге но пак ка,вам, не знам какво се крие под капаците. За което ще помоля за компетентни коментари за класифициране на това което съм посъбрал.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от atanweb » 14 май 2019 21:51

Не е зле, Не е зле...
Първият Восток е много специален модел за мен. По спомен го наричаха Канадски клен или нещо там свързано с формата на листото което тук пък се символизира с точките които се ползват за часови маркери.
Механизмът в класическият за Восток през тези години 2409. Моят брат го носеше ежедневно в продължение на почти 10 години. Не е отварян за профилактика, но работеше безотказно. След това няколко години в някоя кутия и после дойде моят ред да се погрижа за него.
Разбира се и другите модели си имат милиони истории и преживявания с тях. Полтетът без дата определено е фаворитът на горепоказаната група с един от любимите ми механизми. 2609 от първите, че и тънки, та тънки.
Пожелания за още бъдещо успехи.
Изображение

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 15 май 2019 15:55

Заплюл съм си го и го поносих но все още чакам да стане собственост на Пустинята.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от Lyubo_sr » 15 май 2019 18:11

Имам предишния модел- добър е.
Изображение
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 15 май 2019 18:25

Собственика на часовника му се ядосва нещо и е вдигнал ръце от него. Работи перфектно но от време на време нещо " откачал" макар да се познаваме лично и знам че си пази личните вещи, особено този часовник. Един път е ходил във фирмата за смяна на батерия ако не се лъжа и два пъти да го лекуват / часовника/ заради това странно поведение. Скоро ще дам малко повече инфо за странното поведение на този красавец.

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 17 май 2019 06:23

И вчера един де лукс , един дебеличък Полет и един Восток със скъсана пружина добавихме към сбирката ми.
Изображение
Дебелака нещо изостава. За дванайсет часа с около 10 минути. Явно ще мине " диета"-профилактика за да си влезе в нормите.

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 17 май 2019 13:04

Само да не ме биете охооо, хм....
Изображение

Изображение

Изображение

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 20 май 2019 14:26

Вече на ръката макар и да е старият модел от този който съм си заплюл. Него все още го чакам. Резервирал съм го.
Изображение
Смених батерията и уж както е по каталог но дигиталният часовник е блед и ще гледам как да го оправя. Едно време старите електронни часовници и елки имаха едни пътечки между платката и кристала. Трябваше да се почистят добре за да има добър контакт и да излизат цифрите на дисплея ярко и добре. Вероятно и тук ще е така. Изключвам вероятноста този проблем да е от слаба батерия.

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от Lyubo_sr » 20 май 2019 17:13

"Ако имаш килограм брашно- дай го на хлебар да ти омеси хляб". :D
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 20 май 2019 17:41

По- сладко е сам като си месиш хляба. Колкото и да викам неволята няма да дойде и трябва сам да запрятам ръкави.

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 22 май 2019 17:42

След малка пауза отново на линия и пускам няколко настолни "солника". След малко мъчение и почистване забраната всичките в хор. Довечера може да не спя у дома...много тракат.

Изображение вярно на батерия но все пак е чаФовник.


Изображение
Юнгхаус. Стрелката за сверяване на будилник прескачаше. Оста е крива и не успях да достигна до тях, тоест успях но с цена на стъкло и малко покрива на ламарина на къщурката му. Ще го правя и като го възстановя ще покажа пак.

Изображение
Този ме изпоти. Тръгва, спира, тръгва , записа но сега пее.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение тези двата спряха да работят и чакат ред да ги подхвана.
И не на последно място " кукувичката ми" На всеки час пее с различна мелодия според пилето на картинката съответваща на часа. Котака ми се ослушва и започва да дебне къде се е скрило пилето.

Изображение

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Колекцията на Сахара

Мнение от CAXARA » 29 май 2019 14:20

Една Слава която получих преди два дена
Изображение
И други цъкащи и тракащи красоти.

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”