Моите часовници

Има какво да се види
h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Моите часовници

Мнение от h.painkov » 03 май 2015 14:07

Тука от време на време ще показвам по някое часовниче,аксесоари и други дреболийки.Не съм голям колекционер,но когато прибера нещо му се радвам много.
От миналата седмица е.
Изображение

Изображение

Изображение

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от h.painkov » 03 май 2015 14:32

Това е от тази седмица,скромно,но с малък "здравословен" проблем.Тръгва спира и след оглед се останови счупен връх на оста на баланса.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Моите часовници

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 14:46

Честито за придобивките!
Аз също харесвам кюстеците, но никога не ми е попадало нещо интересно. Имаш ли информация какъв точно е печата?

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от h.painkov » 03 май 2015 14:53

Само годината разчитам 1923 г.останалото е загадка за мен,трябва някой османист да каже,но едва ли е нещо интересно.Не бях виждал такъв часовник на Серкисоф и за това го прибрах.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Моите часовници

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 15:10

Дано нямаш нищо против, ще споделя в твоята тема едно позлатено кюстече от вчера:

Изображение

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Моите часовници

Мнение от Володя В » 03 май 2015 18:30

Ще си позволя и аз поздравления за новото попълнение и не толкова за кюстека от които не разбирам много,отколкото до часовника. Не знам собственикът дали знае ,че притежава един наистина рядък и наверно доста ценен часовник и то доста запазен. Марката е Diogene ,на български Диоген, на името на древногръцкият философ Диоген Лаерций ,да ,същият дето живеел в бъчва и носел през деня лампа и обикалял улиците,с надеждата да намери "човек" :) Точно това представлява и маркировката на моста > лампата на Диоген. Марката е регистрирана през 1885г. и е произвеждана с това име до 1897г. т.е. само 12 г. казвам под това име защото след 1897г. всичко което произвежда оттам насетне нейният производител Жорж Фабре Жако , се нарича ZENITH :) Другата марка произвеждана преди Занит и е може би с една година по-стара от Диоген,но е доста по често срещана е Billodes доста изнасяна за турската армия,докато този Диоген,едва ли е такъв и турски кюстек според мене не му се връзва. Всички Диоген са били в ниският ценови раздел,без камъни и циферблатите им са с римски цифри,точно тогава е било и момента в който малко по- малко арабските цифри ,започват да сменят римските. Диоген е и една от първите марки ръчни часовници,които започват да се произвеждат след 1880г. зная го и защо лично съм горд притежател на една такава старина,макар и недоокомплектован.
Още веднъж честито за чудесните придобивки.

п.п. М/у другото марката Серкисофф става притежание на Zenith SA от 30-те г. на миналият век.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Моите часовници

Мнение от Pavlin » 03 май 2015 19:34

Едно уточнение- Серкисофф не е точно марка за часовници, а вносител на такива в Турция, просто са ги поръчвали с надпис на циферблатите. А иначе са били от различни марки и манифактури. Така както и по нашите земи по него време е имало и будилници Junghas с имената на вносители, продавачи или часовникарски ателиета.

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Моите часовници

Мнение от Володя В » 03 май 2015 20:06

Това е абсолютно вярно и Серкисофф и доста други имена по това време ,както и небезизвестният дент Лондон са все търговци ,като и Хенри Сандоз. И е много трудно да се определят някои разлики,но може да е регистриран и бранд в даден момент,знаеш ли ги какви са ги измисляли. Иначе го има в един сайт това регистриране ,пак проверих,но какво е точно,е трудно да се определи,във всеки случай, все има някаква връзка. http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280#sucheMarker" onclick="window.open(this.href);return false; За жалост не се отваря на нужната страница,но е това:
Serkisoff --- Zenith SA --- Le Locle, Schweiz; registriert съм 12.24.1931

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от h.painkov » 03 май 2015 20:13

Незнаех,че е толкова рядък този часовник,просто ми хареса и не бях виждал друг такъв на Серкисоф.Кюстекът е типично нашенско ювелирно творение и е бил неотменен аксесоар към хубавата носия и хубавия часовник.Различни са били според финансовите възможности на притежателя.Този кюстек няма нищо общо с часовника и наистина не си подхождат.Часовникът си е комплект със синджира и печата.

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Моите часовници

Мнение от Володя В » 03 май 2015 20:32

Сега да не си помислите ,че сте хванали златната рибка :) Като казах по-рядък,е наистина така,защото е произвеждан в ограничен период от време и макар ,че сигурно е произведен в големи количества,поради нискобюджетната си изработка е трудно да се намери в такова прилично състояние,а от там и известна колекцонерска ценност,пък и все пак е батко на Зенит :wink:

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от h.painkov » 03 май 2015 21:40

Изобщо не съм го помислил,за мен е нещо много обикновено часовниче.Има много по-ценни неща за мен от това... :)

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Моите часовници

Мнение от kova4ev » 03 май 2015 21:53

Володя В написа:Това е абсолютно вярно и Серкисофф и доста други имена по това време ,както и небезизвестният дент Лондон са все търговци ,като и Хенри Сандоз.
Добре би било да се прави разлика между търговец, производител, търговска марка и пр., че току-виж подобна категоричност въведе в заблуда и някой вземе, че се мине :lol:
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от h.painkov » 17 май 2015 07:54

Вчера малко хубави снимки направих,е хубави хубави,през витрините снимах и колкото толкова.Бяхме на възстановка в Батак,обявяването на Априлското възстание.
Често посещавам скромния вече музей,но вчера имаше изложени нови експонати,а именно часовници...
Изображение

Изображение
На накой от форума май му трябваше такава кутия... :D


Изображение
Следващият часовник уж е бил на Драган Манчов...


Изображение

Изображение
До тука с джобните...

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от h.painkov » 17 май 2015 08:00

Сега на Вашето внимание красиви стенни часовници.
Изображение
А такъв ми се иска да притежавам и все ми се изплъзва късмета.
Изображение

Изображение

Изображение

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от h.painkov » 17 май 2015 08:17

Не позиционирах добре снимките за което се извинявам,но не съм на Ти с компютрите.
А за това произведение на местната Баташка кузня,към настолните часовници ли се отнася или някаква друга категория..Твърди се,че е направен лично от Георги Цурев,баташки поборник от 1876.Човекът се занимавал с изработката и поправката на много оръжия за четниците на Батак,ковач,часовникар,ювелир и още много други занаяти е практикувал и то успешно

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нещо останало от скромната му работилничка..

Изображение


Изображение

Снимал съм и малко ятагани красиви,които са ми друга слабост,но тука акцентираме върху часовници и за това повече няма да показвам снимки с изключение на една.

Аз,синът,жената и моя братовчедка със съпругът и,бяхме едни от многото участници в мероприятието в гр.Батак.

Дано Ви харесат тези снимки,вече част от моята фото колекция.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”