Колекцията на Clockwiser

Има какво да се види
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от varban » 08 мар 2016 01:56

Само да не е бобинка :)
Иначе трябва да е по-лесен от 3055 :)

ПС: От комп ще пренеса мненията, които нямат пряко отношение към колекцията, та да стане една нова тема - какви кварцета си заслужава да се чоплят.

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 17 мар 2016 15:11

Отново удоволствието от сбиротака. Първият часовник, който си закупих от аукциона след зарибяването беше някакъв франкен в корпус от Велма дайвър, цифер от звънец и вътре 16 камъков кировски механизъм от 1мчз. Давах го на Росен за някакъв проект. После си го взех обратно, безелът отиде по предназначение за един френски Rof. След време намерих работещ звънец в сносен корпус, стъкло и корони и плачевен цифер и стрелки. И вчера Племен ми даде чисто нов комплект бели стрелки. Макар и да не са със синьо-зеления фосфор, мисля, че се получи добър "3 в 1".



Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от Seikosha » 17 мар 2016 20:16

Защо не ги направиш поне с този цвят боичка,лесно става, а бялото някак не се връзва.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 17 мар 2016 22:21

Aко изнамеря боя, бих ги направил правилния цвят. А могат да попаднат и комплект правилни стрелки. Хубавите неща бавно стават :)

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 20 мар 2016 14:15

Camel Trophy Adventure Watches - излишно скъпа гъзарска серия от качествени и грозновати часовници, носещи чара на едноименното приключение, провеждано 20-тина години по най-тежките терени на Земята.
Покрай тях любителите на Camel Trophy от степите източно от пустинята Гоби са произвели бая "хомиджи". Ето какво си набрах през изминалата седмица. Първи взех този с камиончето, за да му ползвам коронката. Взех че го изчистих и излъсках, дожаля ми. След това намерих останалите. Естествено, методът е "купуваш 7 и сглабяш 4..." Ментаци, но вътре е ETA. Отварянето, махането на безела, чистенето и стъргането на тези месингово бронзови отливки, покрити с бяло-зелено прахообразно акне е истинска епопея. Стойност нулева, но забавление голямо. :)

Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 27 мар 2016 15:30

Симпатичен Ханс изкочи в дъжда. Взе че се оказа и истински. Механизъм ETA 963.116 (ESA963116).
Никакви признаци на живот. Реших поне да му сложа падналата секундна стрелка, но ремонтоарът не излиза докрай. Натискам точката, разхлабвам винта, затягам го ... нищо. Излиза донякъде и дотам. Не смея да го ръчкам по-силно. Язък!

Изображение

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от stepona555 » 27 мар 2016 18:47

A пластинката на батерията заедно с винтчето махната ли е ?
http://forums.watchuseek.com/f6/help-re ... 99238.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Пуснах ти това в другия форум , ако разбираш англ.
Последна промяна 1 на stepona555, променена общо 27 пъти
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 27 мар 2016 18:51

Не, там си е (на снимката) Това е с нова батерия. Поставя се с (-) нагоре. Но не пали.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от stepona555 » 27 мар 2016 19:06

Не идеята е да махнеш тази пластинка заедно с винта и тогава разхлабвайки другия да опиташ да вадиш ремонтоара
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 27 мар 2016 19:18

Току-що пробвах и това. Не става. Явно има някакъв проблем вътре. Във WUS има три теми, и трите показват една и съща точка, която при мен не работи.

http://forums.watchuseek.com/f11/can-an ... st14735186" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forums.watchuseek.com/f6/help-re ... 99238.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forums.watchuseek.com/f6/stem-re ... 21861.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Даже се изплаках в последната тема.
Ако някой колега има идея за евтина профилактика на кварцак, може да пише на лични.

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 04 апр 2016 08:14

И след Camel Trophy пак дребни залъгалки. Този път темата е Rothmans Racing F1 Williams-Renault..

Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 04 апр 2016 17:05

Кварцови находки:

Най-отгоре е някакъв джобен Шевролет. Безумен, но с красив циферблат с оранжевичко :)

Изображение

Swiss Army Според продавача е менте, защото на механизъмчето не пише Victorinox а ЕТА - китайска марка. Не исках да противореча, човекът търгува с часовници, няма да му оспорвам авторитета я. Е, като за менте свали от 8 на 5. И в къщи - батерийка тръгна...

Изображение

Wenger. Този пък бил развален. Стрелката вървяла бързо и прескачала. 3 лв. за части. И като му сложиш нова батерия престава да прескача... И той от същата китайска марка с облачето.


Изображение

Подчертавам, че и в двата случая не съм се опитвал да заблуждавам продавачите и не съм се пазарил. Те сами даваха версията и цената, а аз като човек който не разбира (което е самата свещена истина) само клатех глава. И после имах късмет като сложа батерия да запали,

А Хансчето тръгна след магии на Божидар. Запои му скъсване на бобината - наистина на магия. Но тогава скачаше на място, та се наложи да го почисти.


Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от ТЕН » 04 апр 2016 19:27

clockwiser написа:Кварцови находки:

Най-отгоре е някакъв джобен Шевролет. Безумен, но с красив циферблат с оранжевичко :)

Изображение

Swiss Army Според продавача е менте, защото на механизъмчето не пише Victorinox а ЕТА - китайска марка. Не исках да противореча, човекът търгува с часовници, няма да му оспорвам авторитета я. Е, като за менте свали от 8 на 5. И в къщи - батерийка тръгна...

Изображение

Wenger. Този пък бил развален. Стрелката вървяла бързо и прескачала. 3 лв. за части. И като му сложиш нова батерия престава да прескача... И той от същата китайска марка с облачето.


Изображение

Подчертавам, че и в двата случая не съм се опитвал да заблуждавам продавачите и не съм се пазарил. Те сами даваха версията и цената, а аз като човек който не разбира (което е самата свещена истина) само клатех глава. И после имах късмет като сложа батерия да запали,

А Хансчето тръгна след магии на Божидар. Запои му скъсване на бобината - наистина на магия. Но тогава скачаше на място, та се наложи да го почисти.


Изображение
Място под слънцето има за всички. Спасявай ги, те си заслужават. Спасявам и аз каквото мога...
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”