Колекцията на Clockwiser

Има какво да се види
Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от Prisadov » 04 мар 2013 19:35

Найстина невероятна находка честито и от мен !

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Новобранци...

Мнение от clockwiser » 04 мар 2013 22:06

Тези дни пазарувах и бързам да се похваля с всичко накуп, снимано на лампа, защото не знам кога ще имам време да ги наснимам и представя като хората, а сърце майко не трае...

Започвам с два невероятни звънеца от Bravo, който си намери още по-NOS и беше така любезен да сподели дубльорите. Да купуваш от колекционер има своите предимства - безупречно техническо състояние, чудесно подбрана качествена каишка и общуване със себеподобни.

Изображение

Изображение

Още един Полет от Bravo, изключително стилен и изчистен, веднага ми влезе под кожета

Изображение

Изображение

Неговите снимки са по-добри и са в тази тема:
viewtopic.php?f=13&t=1250#p7722" onclick="window.open(this.href);return false;

Ракета, любим модел, почти идеална, с две съвсем повърхностни и лесно отстраними драскотини по стъклото.

Изображение

Изображение

Полет с Кораба Восток в логото... и този, както и другият, които имам упорито отказва да бъде сниман. А всъщност циферът е в отлично за годините си състояние, стрлките са оригинални, стъклото е с лупичка... Всъщност изглежда много подобно на този http://www.netgrafik.ch/sputnik9.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Но моята най-добра снимка излезе така:

Изображение

Будилник Електроника-2 - почти нов, любимият ми безсмъртен душманин, летял на Международната космическа станция, за който съм разказал подробно ТУК>>

Изображение

И накрая за десерт... съвсем истински и напълно работещ Timex Ironman Triathlon. От същата продуктова линия е серията Data Link, сертифицирана от NASA и много използвана от американските астронавти. Купих го за внушителната цена от ... 3 лв. Купих и батерия за още толкова и уникалния зелен екран като във SciFi филм грейна...

Изображение

Изображение

Изображение

Засега толкова. Пожелавам Ви по-хубави!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от Pavlin » 05 мар 2013 07:37

Честито! Личи си че са желани придобивки :)

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от мераклия » 05 мар 2013 10:07

Звънците много красиви.Честито.

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 09 мар 2013 18:52

Човек и добре да живее и да си сбира съветски часовници...рано или късно среща SEIKO
Първият ми японец (поне с японско сърце ;) и първи хронограф.
Прочетох интересни неща за механизма. Да си призная, все още ми е малко мъглива разликата между електромехничен, кварцово механичен, хибриден... но за този прочетох, че е MecaQuartz
Същият 6T63 механизъм при Pulsar се нарича VK63

Изображение

Изображение

Виж пълното представяне, заслужава си>>

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 11 мар 2013 10:56

Ето какво намерих като определение на MecaQuartz

What is a MecaQuartz?

A movement described as a "mecaquartz" is actually a quartz movement that contains many mechanical components. An example is the Jaeger LeCoultre (JLC) Caliber 631, which uses a quartz movement to drive not only an analog hour/minute/second display, but also mechanically drives a chronograph function. This differs from a typical quartz chronograph, where the chronograph functions are either digitally displayed in an LCD window (e.g. Breitling Aerospace), or where the chronograph hands are individually driven by separate motors (e.g. Seiko Flight Computer, with four separate motors).

A "mecaquartz" movement as that term is commonly used is not a quartz movement with a mechanical charging system, such as the Seiko Kinetic or Swatch Autoquartz (see 2.2.1, below).

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от Pavlin » 11 мар 2013 13:53

Интересно! То и името говори. Не мога да си представя как ще се ремонтира това нещо!?

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 16 мар 2013 14:53

Вчера рових в една кутия с чарколяци. Насипни капаци, механизми, ремонтоари, лъскави ментета на Ориент, победи от 90-те, ръждясали зъбни колела, черупки от стари дамски часовници...
Няколко пъти преметнах през ръцете си един неугледен стар часовник, целият в мърляво кално зелен налеп, с ужасен матов жълт плексиглас, през който едвам се виждат някакви бозави цифри....

Накрая взех да броя заделеното, но понеже почти нищо читаво нямаше, реших да го метна в купчината, поне е сред малкото цели часовници в камарата от части.

У дома го поразтърках с парцалчето с WD40 и стана като с лампата на Аладин.

Изображение

Изображение

Изображение

Серийният номер издава, че е произведен през 1929. Ако някой знае нещо за механизма и модела, да го издаде.
Още снимки

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от Prisadov » 17 мар 2013 17:22

Много добра находка! Честито!

Karabas Barabas
Reactions:
Мнения: 4
Регистриран: 26 мар 2013 00:26
Местоположение: София

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от Karabas Barabas » 29 мар 2013 19:18

Привет! :)

Идвам от друг подобен форум и съм впечатлен от колекцията във всичките ѝ посоки. Има нещо в представянето, което не се среща често днес, а именно грамотното писане. Това говори за себеуважение и такова към околните. Ще се опитам да намеря нещо при мен, което би могло да попълни тези сбирки и по този начин ще съм се отплатил поне малко за доставеното удоволствие.

Приятен уикенд! Изображение

КБ

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 29 мар 2013 19:47

Винаги е приятно да чуеш добра дума за диагнозата си. Ако съм успял да предам част от тръпката на хобито "часовници", това осмисля часовете, прекарани около тиктакащите господа. Все е по-добре от турски сериали, сръбска музика, македонски спорове за историята и ...румънските часовници orex ;)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от atanweb » 29 мар 2013 20:39

Колекцията на Clockwiser заслужава внимание заради съдържанието си и описанието на експонанитите като чисто лично виждане така и със своята историческа тежест.
Добре дошъл КБ очакваме да споделиш мнение за много стойностни часоници от твоята колекция.
Лични поздрави от Кюстендил.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от DHM » 30 мар 2013 02:31

Привет на Карабас Барабас!!!
Радвам се, че си се присъедиенил към нашия чудесен форум!
.

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от clockwiser » 30 мар 2013 16:50

Да представя изстрадалия Skagen, който купих за работещ, но се оказа неработещ... Божидар го съживи, но се оказа, че стъклото е от закален кристал, който е достатъчно твърд за да не може да се полира, но достатъчно мек, че да е издран брутално... а самото стъкло е с много нисък профил и подходящо за смяна...

Но какво да се прави. При цялото ми високомерие към дизайнерските марки, видях сайта на Скаген и се зарибих. Тъкмо обмислях от кой сайт да поръчвам и изпадна тази машинка за 20 -тина лева. При това е интересна, защото е двустрелочна, титанова, тъмнокафява... Каишката, закопчалката и коронката са брандирани.

SKAGEN Denmark

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още снимки

Bravo six
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 05 май 2012 16:57

Re: Колекцията на Clockwiser

Мнение от Bravo six » 30 мар 2013 18:06

На мен лично много ми харесва. Има само един кусур - не е позлатен :D
Поздрави!

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”