Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 23 дек 2018 20:55

Тая мишена е за алармата. Като почне да звъни сутрин да целиш с нещо, например чорап, пантоф, сутиен.... каквото се търкаля около теб. Като свалиш мишената и алармата спира.
Касио, тъжно, но корпусите им са зле, а машинките отлични. В повечето случай е така. Купувайте само стоманени версии или чистата черна пластмаса. Всичко друго има обратен брояч за излизане от употреба.
Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 30 дек 2018 14:31

Вчера последно посещение,
Само две нещица , едното беше уговорено предварително .
Уговорено в смисъл да ми го запазят за натурална размяна , пари нема , връщаме се към първобитния строй .
Първо снимки .
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Атлантика биде заменен за един Полет звънец + някакъв незнаен от чаршафа , първо опита да грабне и една Нивада , ама не мина.Така се заформи крайна цена около 40 лева.
Поздрави не Мишо дето ми се смееше че купувам Звънци по 35 лева , има още два в кутиите.

Върви доста добре за възрастта си, механизма се вижда , много труден за снимане , все едно да се снимаш в огледало и то да се вижда ,а ти не.
Задния капак малко надраскан нищо особено , виждал съм много по зле.
За мен това си е слабо място на тия странни часовници , някво тенеке отзад което винаги е зле , а останалото от часовника обикновено е супер.
Този има и втори антимагнитен капак , и вътре готин механизъм Унитас 6300 (един от тия дето им викат военен , като АС 1130)
Радва и надписа настроен в две позиции , две е по добре от 0 , въпреки че е ясно че това си е чиста реклама (много по настроени часовници имат надпис ненастройван , заради митничари и данъчни)

Малко по натам зоркото ми око зърна (нали съм на зърнена диета) нещо тънко и жълто с непонятни за тъмнокожия надписи по него.И пак се почна вадене от торбата на съкровища от чаршафа , докато направих и втория бартер за друг световно неизвестен без камъни саат.
понеже Лъча спираше след няколко секунди.
Малко спрей за ръждясали болтове и тръгна като всеки уважаван съветски часовник , сега взема 3 часа за по малко от 2 ( съветските часовници са най бързите часовници) това съм го учил кат пионерче.След малко ще го отворя да му издухам маслото от спиралата.
Напролет може да му се случи профилактика , а може и да потъне в кутията.
Не съм снимал днес механизма , предполагам е ясно 2209 жълтичък красота.
Ако не бяха няколко язвички по касата отзад щеше да си находка , ама пълно щасстие няма.

И накрая спазарих за бъдещ бартер един Командирски Заказ МО , от двуцветните , ама лака не беше напукан както си трябва , продавачката е позната , но не разбира и ще пращам снимки на свекър и , да си избере няколко от торбата.
Картофи за сланина това е положението lol2 , след две непредвидени покупки дето ми изядоха биташкия бюджет за година напред :mrgreen: :muslim:
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 01 яну 2019 16:08

Чудесен завършек на годината. Бива ... и не само ами супер. Намен лично беличкият циферблат е по симпатичен и заслужава да не го пръскаш с спрей, че да не мине откъм циферблата. Поздравления и продължавай все така през новата година, че и поВече и поХубави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 01 яну 2019 19:32

Е аз съм си научил урока че от циферблат по важно няма , като излезе една капка покрай стрелките , веднага свалих стъклото и я попих с хартия , после духане с крушата , пак салфетки докато нищо не остана.
Цифера е супер , ако не беше едно малко петно от ръжда долу на 7 , но то както казват в продавалника му придава очарователно винтиж излъчване .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 24 яну 2019 17:33

Понеже наближава следващия фин де семана , показвам скромните находчици от последния плюс два инструмента от залива.
Изображение
Две зарядни , едното е за операционната маса
Изображение
Изображение
Не е за вярване ама вече имам лупа от всевиждащите , липсва ми сега робот пинсета и отварям сергийка за ремонт
Изображение
Изображение
Приспособление за заточване на отвертки , това дойде от залива
Изображение
Тестер за топлинна проводимост , различава сапфир от стъкло , за всеки случай , ако намеря диамант , до го проверя преди да тръгна да го разменям за саати.
И той е нов от бахията.
Изображение
Изображение
Двайсет годишен кварц , малко надраскан , и датата трудно сменя , за 1 лев толкова.
Изображение
Изображение
Будилник кварцов , в кутийка , за подарък на някоя сбирка на фондацията АЕНА , самолети и всякакво въздухоплаване.
Изображение
Изображение
Изображение
И за капак поредната непотребна вещ ама поне заработи :lol: , предполагам че записва видео или снимки от външна камера (която липсва n_sad ) и може да го гледаш на екрана .
Всичко си работи зарежда , тръгва да записва , само остава да успея да включа някаква камера във странния куплунг с 6 извода .Предполагам е играчка , при включване има анимация и пише полицейска камера.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ами това е отчета почти всичко е свързано с часовници и будилници , дано събота успея да отида на следващия.
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 24 яну 2019 20:07

Масата много хубава!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 25 яну 2019 00:51

Tи направо уби събирача на часовници и други ценности в мен , поне една отвертка да беше похвалил , а то масата , някакъв мрамор , колко тежи не е истина , осъзнах робските времена докато я кача на терасата , ама вече монтирана носи над 100 халби барабар с мезетата и тук там по някоя мома с ориенталски танци :banana :b :b .
Опа забравих че имаме и ученици във форума , никакви бири и моми , събира половината ми часовници , ама по нагъсто , не като щастливи кокошки .

Напоследък слушам един руски рапър , та ето ви песен за кокошка
https://youtu.be/rmBkGRGQSJw?list=RD3Qtg8bPgEww" onclick="window.open(this.href);return false;
На мен ми е смешна понеже вече съм го преживял два пъти веднъж с жената а после и с дъщерята .
lol2 :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 28 яну 2019 17:16

От последния пазар в събота , скромно ама по темата.
Малко трудно навива , луминофора на секундната е паднал и стоеше на циферблата после като го разклатих изчезна някъде навътре , ако заеме подходящо положение току виж стане мини реактор и да не го навивам повече.
На стъклото има следа като от цигара която му придава героичен вид.
След като го навих с пинсетата даде под минута отклонение за 24 часа .
С една дума убавец :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Единствен кусур , цената в бири е около годината му на производство , ама продавачката беше готина , европейка , а и съм купил доста пластмасови от водещата краварска марка от нея за стотинки :D
Весела седмица и още по весел Уйкенд на всички !
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 04 мар 2019 21:37

С битаците слабо , събота не ходих в неделя набързо на два от 10 до 12 , 90 км + време за зяпане и пазаруване , че от 12 30 имаше празнична маса на езерото с патките агнешко печено с дроб сърма.https://www.google.es/maps/place/Playa+ ... 0751?hl=es

Ето и близкия пазар , в съседното село.
https://www.google.es/maps/place/Ermita ... 0687?hl=es

Ама все пак раздел руски се увеличи с една туристическа лъскавина.
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави и :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 10 мар 2019 20:50

Тук времето си е чисто лято и алъш вериша събота и неделя се поразмърда .
Лошото е че мургавите като видят много навалица и започват да сънуват 5 евро за всеки строшляк.
Тук качвам събрани съкровищата от тая и предната седмица.
Преди да започна да събирам часовници събирах прахосмукачки Дайсън , най добрите.
Тази само и залепих един маркуч който почти не се ползва , миене на филтри и е готова , практически ми я подариха , а нова преди няколко години е била над 350 евро
Изображение
Изображение

Тестер за извънбордови мотори за лодки Меркури , светва като му включа акумулатор , остава да си купя лодка с такъв мотор и да намеря сервизно описание как се мери.
Изображение
Изображение

Машина за четене на микрофилми , работи перфектно , стоя и мисля как да я накарам да заработи с отразена , а не с преминаваща светлина , с увеличение около 30 , ще е чудна за разглеждане на механизми.
Изображение
Изображение
Изображение


Два пластмасови от любимата марка , обикновения си тръгна веднага с новата батерия , анадигито обаче е получил смъртоносна рана от батерия Варта 371 и не знам дали ще го бъде .
В тоя ред на мисли се сетих какво казваше капитана за ветроходните яхти и вятъра , че това което най много пречи на ветроходството е вятъра , той е или много слаб или много силен и в повечето случаи духа от най неподходящата посока .

Та и така за часовниците с батерия , не съм виждал повече убити от нещо друго часовници от тези с изтекла батерия
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И сега пирона на седмицата , английски хронометър до 1 час , то ако го гледаш и удряш резки на дъската за рязане и за повече става , стига да не пипаш извития лост , мигновено нулира всичко и тръгва отново , отзад не е много за хвалене , но факта че и в момента работи а освен всякакви боклуци имаше и доста пясък и какво ли не .
Задния капак на консервата няма винтчета и вече не се затваря плътно , но като нов е било леко технически нахалство.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Водоустойчива лед лента 12 волта , по скоро декорация отколкото осветление
Изображение
Изображение

Това е весела седмица и нека късмета ви споходи
:b :b
ПП
тия дни в едно барче видях на стената някаква английска мъдрост която преведена означаваше нещо като , бирата е отговора , но не помня какъв беше въпроса
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 17 мар 2019 22:13

Най после пазар на който да си купя и някой часовник освен бойлери и портокали.
Два будилника
Изображение
Изображение
И един елмаз от януари 1960
Изображение
Поздрави
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 18 мар 2019 17:55

Много хубави! Браво! Пожелавам все така!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 23 мар 2019 12:32

13 евро за двадесетина време и пулс-измерващи и всичкото това само заради един в тази купчина.

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 23 мар 2019 13:01

Готина сергийка , само не разбрах , купуваш ли ги или ги продаваш :D
Като гледам и котарака ще се уреди с някоя фитнес гривна.
Дай по макро на шампиона заради който си се спрял , аз залагам на оранжевия в средата.
:b :b
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 23 мар 2019 15:25

Аз залагам на вторият горе от дясно на ляво. :)
2414 ли е или 2416?

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”