За казармата?

Тук пишем за каквото се сетим
sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: За казармата?

Мнение от sheretudis » 21 яну 2014 15:43

от мързел ве от мързел започнах да ги чопля Ама само механични че мама ми беше забранила да си играя с ток като дете и още си ме държи Една красива много бюти юръфал ракетка не я отварям само заради волтовата дъга да вн ма изгори зер
Изображение
глей къв сълзурник който веднага ще заобиколи УНСОЛД и ще се шмугне във СОЛД директно набъбвайки доларовата ми сметка ама хем ма е жал хем ма е страх и приех соломоновско решение нищо да не правя а да си я кътам

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: За казармата?

Мнение от varban » 21 яну 2014 15:48

Кътай я. А ако е 3056 с кръглия мотор, а не 3056А с обикновения, с едната бобинка, хич не я пускай да работи. Чакай да се науча да ремонтирам кръгли стъпкови двигатели.

Нищо работа остана - да намеря 15...20 микронен проводник :D

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: За казармата?

Мнение от sheretudis » 21 яну 2014 15:53

кат таа горната пуфня дето си пуснал е 3056 А-нгелаова е

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: За казармата?

Мнение от varban » 21 яну 2014 16:08

Ако е 3056А, е куче, стига да работи и да не и одере някой амсалак бобинката.
Сигур е по-здрава от съвременните сюиски ронди... аз само ронда съм чоплил и друго швейцарско кварце с камъни не съм виждал :)
Като и сложиш хубава батерия, ще те кара две години.

Абе машинка :) За мен - най-хубавия руски кварц. Познавам един часовник 3056А, който работи от 86 година, че досега. Сменяна е двайсетина пъти батерия за 30 години, и това е то. Сверява го два пъти годишно.
Чакам да му се разкапе окончателно корпуса и да взема от човека машината за дисекция - то бива, бива, ма чак толкова въртене, и не спира :)
Само нещо секретно са заврели вътре братята - я червен живак, я син рубин :D

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: За казармата?

Мнение от sheretudis » 21 яну 2014 17:07

не знам дали работи щот нямам батерия да я пробвам Иначе е много по хубава от снимката На батерията и пише АГ12 БАЯ ДЕБЕЛАИЗГЛЕЖДА

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: За казармата?

Мнение от kapkan » 21 яну 2014 17:19

аз имам такава батерия :) да не спамя,бях сапьор в Кюстендил,уж връзки да ме пратят в Ботевград та стигнах Самоков,половината време гаджето ми беше това http://vbox7.com/play:4c3409e5" onclick="window.open(this.href);return false; а другата това http://www.vbox7.com/play:2a1b572a" onclick="window.open(this.href);return false;

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: За казармата?

Мнение от sheretudis » 21 яну 2014 17:27

ами недей спами бе Коки Темата е за казарми в която става дума и за ракети но поради старческа деменция аз и Върбан бъркаме едните с другите ракети Само дъртия вамп Сейкоша още не се е изходил по темата за да бъде триадата пълна, ама при него службата е била толкова отдавна че едва ли има и спомен от нея

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: За казармата?

Мнение от varban » 21 яну 2014 19:02

Ти с арсеналски зенитки ли беше или с руски?
То те се отличават само по номерата на заводите де :-)

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: За казармата?

Мнение от sheretudis » 21 яну 2014 19:33

не знам какви са били но на Шабла мишените ги правехме на дреб Цар Тодор беше бесен Като почнах имаше две ЗКУ-4 но с тях не сме стреляли Май бяха счетворени Владимировки 12,5 ама може и да греша Сварих ги за няколко месеца вече отчислени и после ги прибраха Сигур някой негър са ощастливили

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: За казармата?

Мнение от kapkan » 21 яну 2014 19:59

varban написа:Ти с арсеналски зенитки ли беше или с руски?
То те се отличават само по номерата на заводите де :-)
Не съм сигурен,но надписите по затвора и амортисьорите бяха на руски.С тях пребихме едни холандски генерали,през баира вкара снаряда в гума от зил,ония се опулиха,20 пъти ходиха до НП до мишената и обратно,търсеха електронното насочване ха ха ха

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: За казармата?

Мнение от varban » 21 яну 2014 20:24

14.5 мм крупнокалиберный пулемет Владимирова. Подобна зверюга има в куполните установки на БТР-60ПБ и на БРДМ-2. Само че е с електроспусък.

Това е най-мощната картечница от 44 година, че и до днес.

Патроните на КПВТ са правени първоначално за противотанкови пушки.

А на ЗУ-23 с автомати 2А14 - за авиационно оръдие ВЯ. С две такива оръдия е въоръжаван най-масовият самолет, Ил-2, още известен като Горбатый (гърбав, понеже е изнесъл войната на гърба си) , Илюша (пак прякор на работник), Schwarzer Tod (Черната смърт - под Сталинград), Eiserner Gustav (Стоманения Густав - Ил-2 е наистина стоманен, поне бронекорпусът) и Betonflugzeug (бетонен самолет - за способността да носи поражения) .
А! Да направя връзка с часовниците :-) Тоя същият Иван Иваныч, който отвреме-навреме споменавам, е воювал на Ил-2. Разбрах за това на 9 май 1985 година, когато го видях в един парк с ордени и в униформа. Трийсетина бойни полети, едно принудително кацане и освен наземните цели - два изтребителя.
Като го разпитвах, как така, той отговаряше - кой дявол ги е карал да ми се завират в прицела, не знаят ли, че за ВЯ празно няма?

Аз заварих в института много хора, които са воювали. А на тия, които са били в тила, не им е било по-леко - били са се не с Вермахта, а с Круп.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: За казармата?

Мнение от rosen_er » 21 яну 2014 21:08

Еѝ в това съм бил радиотелеграфист в Бургаско поделение,което дели една ограда с ДК"Гочьо Иванов".Поне през 1983-85 така се казваше.Преди това 6 мес.школа в Свързочния батальон.Бях надобрял много(сега не помня половината знаци)

Изображение
Води се КЩМ Р-145 "Чаѝка"
Нашата нямаше парапет отгоре,а тази х--вина отгоре е 12м полу -телескопична мачта-антена.Веднъж забравихме да я приберем при тръгване и получихме десетина по-малки части :) Механик -водачът си беше бургазлия и веднъж от лагер ме заведе на дискотека в Долно Езерово с машината icon_crazy.Бяхме голяма атракция и даже не се разбра от началството.Стигнах до радиотелеграфист 1 клас-това носеше много дом.отпуска.Като разбраха ,че съм завършил архитектура в ТСА"Н. Фичев" ме командироваха в щаба да чертая разни карти за отбрана при нападение от Турция.Това беше доктрината тогава.Поради тази причина подписах декларация за 5 годишна забрана да напускам НРБ.Но пък отново много дни награди дом. отпуск.Бяхме първият випуск с 3 месечна задръжка ,заради събитията през 1985г.Бяхме изкукали когато ни уволниха на 27 декември.Като цяло помня само положителни и приятни,даже забавни случки от казармата.Но забелязвам,че помня само хубавите спомени в живота(за разлика от жената-тя само лошите ,а и натяква lol2 )Понеже бях куриер, наѝ-голям враг ми бяха морските патрули :) в Бургас.Едно от приятните неща беше шефството с 10клас от Химическия техникум в града lol2

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6240
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: За казармата?

Мнение от atanweb » 21 яну 2014 21:12

sheretudis написа:не знам какви са били но на Шабла мишените ги правехме на дреб Цар Тодор беше бесен Като почнах имаше две ЗКУ-4 но с тях не сме стреляли Май бяха счетворени Владимировки 12,5 ама може и да греша Сварих ги за няколко месеца вече отчислени и после ги прибраха Сигур някой негър са ощастливили
Преди час-два моят шеф ми разказваше точно за този "Царо" както му казва той, та разказа, че когато бил в Шабла на учение объркали снарядите и гръмнали онзи ламаринен танк що се движи на релси барабар с релсите и 20 метра растителност и дървета.
Репликата на "Царо"
(с равен тон) Какво направихте бе идиоти?
Резултат 6 месеца в карцера да се копаят канали за всички участващи в стрелбата по "танка"
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: За казармата?

Мнение от kapkan » 21 яну 2014 21:55

sheretudis написа:не знам какви са били но на Шабла мишените ги правехме на дреб Цар Тодор беше бесен Като почнах имаше две ЗКУ-4 но с тях не сме стреляли Май бяха счетворени Владимировки 12,5 ама може и да греша Сварих ги за няколко месеца вече отчислени и после ги прибраха Сигур някой негър са ощастливили
ЗПУ-4 ма то пък е 14.5мм

Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: За казармата?

Мнение от Pavlin » 21 яну 2014 21:59

varban написа:..
Аз заварих в института много хора, които са воювали. А на тия, които са били в тила, не им е било по-леко - били са се не с Вермахта, а с Круп.
Ти си цяла енциклопедия Върбане :)
Да беше им поискал на тези господа с ордените, по една наградна Стрела или Щурмански :)

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”