Ножарство

Тук пишем за каквото се сетим
kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Ножарство

Мнение от kapkan » 12 мар 2016 10:57

Liani написа:Днес и аз получих едни ножчета, не успях да ги пробвам, но има време. :)

Изображение

Надявам се шефския да върши добра работа. Много добре е балансиран, може би е малко тежък, но такова е.
Ще ти вършат работа и двата,ако не беше солингенската маркировка да дразни окото са идеални като форми n_thumbsup

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Ножарство

Мнение от Liani » 12 мар 2016 13:01

Ако имаш предвид логото на близнаците, изобщо не ме дразни. :)

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Ножарство

Мнение от kapkan » 12 мар 2016 13:15

Liani написа:Ако имаш предвид логото на близнаците, изобщо не ме дразни. :)
Не,ходих в Солинген,там от 40г нито има ножарска фабрика,ни за стомана ... та Солинген :)

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Ножарство

Мнение от Liani » 12 мар 2016 13:32

Това е Цвилинг, не Солинген.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Ножарство

Мнение от kapkan » 12 мар 2016 14:04

Liani написа:Това е Цвилинг, не Солинген.
Цвилинг не е производител

Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Ножарство

Мнение от Liani » 12 мар 2016 15:22

Не съм търсил информация по-този въпрос, но доколкото знам Хенкелс е в града Солинген.
Ако знеш нещо повече, ще радвам да науча нещо за тях. :)

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Ножарство

Мнение от kapkan » 12 мар 2016 18:46

Liani написа:Не съм търсил информация по-този въпрос, но доколкото знам Хенкелс е в града Солинген.
Ако знеш нещо повече, ще радвам да науча нещо за тях. :)
Виж сега,ножовете са си твои,аз знам какви са,просто споделих,ако държиш,че не са китайски(макар и по-високо качество) аз съм ОК :) Аз бях в Солинген,не е нужно да ми казваш какво има,има страхотни обущари :b

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ножарство

Мнение от Seikosha » 12 мар 2016 20:50

Liani, можеш по бързият начин да си отговориш дали ножките ти са оригинални. Оригиналните са около 170-180лв. най-малко за този комплект. Преди две години племенникът ми който живее в Германия,подари комлект от 6бр. с дървена кутия на майка си (т.е. сестра ми) си за Р.Д от същата марка и помня,че спомена нещо за около 400лв. български пари и сестра ми която е суеверна му даде 1лв. за подаръка. Помня,че и надписите и логото ,бяха с доста черен цвят.
Иначе спокойно - Цвилинг си е производител и то от най-старите още от 17в. има по-късно и фирми клонинги ,все под шапката на Хенкел. А Солинген не е производител :) ,а град и област,която и до момента си остава ножарският център на Германия и един от най-големите в света, с десетки фирми,които разбира са погълнали стотиците такива от миналото. Нещо подобно на швейцарското часовникарство :wink:
Виж ,може и обувки да правят вече,ма за такива Солинген не съм чувал,знам за едни дето съм имал,ма те бяха Саламандър от Корнвестхайм.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Ножарство

Мнение от Liani » 12 мар 2016 22:21

kapkan написа:
Liani написа:Не съм търсил информация по-този въпрос, но доколкото знам Хенкелс е в града Солинген.
Ако знеш нещо повече, ще радвам да науча нещо за тях. :)
Виж сега,ножовете са си твои,аз знам какви са,просто споделих,ако държиш,че не са китайски(макар и по-високо качество) аз съм ОК :) Аз бях в Солинген,не е нужно да ми казваш какво има,има страхотни обущари :b

Нищо не държа, изобщо не знам къде са правени и не се интересувам от ножове. На тях пише, че са произведени в Германия, но дали са там, те си знаят и ти най-вероятно. Купих от Германия за точно толкова, колкото спомена Сейкоша.
Иначе попитах съвсем сериозно за обяснение, но явно съм бил разбран криво.


Сейкоша, оригинални са на 100%. Сега има комплект от същата серия с 4 ножа за 140 евра, намалени от 300, с поставка от бамбук, ножица и масат.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ножарство

Мнение от Seikosha » 12 мар 2016 23:21

Аз не се вълнувам от това,дали са немски ,или китайски,ножовете са твои и ти знаеш какво и от къде и за колко си купил. На мене не ми харесаха категоричните заключения на "професионалиста",който както и Сократ,знае ,че нищо не знае,но въпреки това nono
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Ножарство

Мнение от Liani » 12 мар 2016 23:38

Да, много си прав. Няма значение къде са правени, стига да не са ментета.
Абе щом тея не ги бива, ще се търси нещо Джапанско. Не, че ми е от голямо значение. Мезетата и с нож от левче нарязани си ми харесват.
Хайде сега наздраве, че си му е и време... :b

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Ножарство

Мнение от kapkan » 13 мар 2016 14:44

Seikosha написа:Аз не се вълнувам от това,дали са немски ,или китайски,ножовете са твои и ти знаеш какво и от къде и за колко си купил. На мене не ми харесаха категоричните заключения на "професионалиста",който както и Сократ,знае ,че нищо не знае,но въпреки това nono
"професионалиста" знае много повече от теб за ножовете,включително и история,няма да влизам в спор с теб,идеята ти ми е ясна :D Все пак ще спомена,че БЯХ в града Солинген и ходенето ми там беше точно с цел да видя фабриките за ножове,е няма ги.Информацията,че са махнати преди 30/40г е от местните туземци дето ти може да им обясниш колко грешат lol2 (впрочем чудесно се вписваш в мисълта на Сократ)
те това от мен ;) "Ако искаш другите да спрат да обсъждат някаква тема, първо ти млъкни." Сенека

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ножарство

Мнение от stepona555 » 14 мар 2016 01:55

Ножа и мезето са еднакво важни , ако не знаеш как да си го нарежеш или нямаш добър нож резултата е прехранване , а не мезене.
у4удвате ме с тия цени хубав нож в еспана има и под 10 евро , за момент се обърках 4е сам в другия форум с ролксите.
Наздраве и не си избивайте комплексите във форум за руски 4асовници , има околовръстно една бухалка и готово
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Ножарство

Мнение от kapkan » 14 мар 2016 10:38

stepona555 написа:Ножа и мезето са еднакво важни , ако не знаеш как да си го нарежеш или нямаш добър нож резултата е прехранване , а не мезене.
n_thumbsup
stepona555 написа:у4удвате ме с тия цени хубав нож в еспана има и под 10 евро , за момент се обърках 4е сам в другия форум с ролксите.
Наздраве и не си избивайте комплексите във форум за руски 4асовници , има околовръстно една бухалка и готово
Да разбирам ли,че изказването на мнение е избиване на комплекси,или обърка темата,а тя е ножарство все пак? В еспана не знам как е,но еспанските ножове на асеро толедано се правят в едно село до Ботевград но пък са испански,схващаш ли идеята на разговора :D .Евтини,прилични кухненски са на Трамонтина,ползвал съм няколко и съм доволен,цена-качество май не съм им срещал конкуренция.
А забележката,че е форум за руски часовници е на място,аз понеже вече нямам руски,явно нямам работа в този форум,и това ще е последното което пиша тук.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ножарство

Мнение от rosen_er » 14 мар 2016 11:22

kapkan написа: А забележката,че е форум за руски часовници е на място,аз понеже вече нямам руски,явно нямам работа в този форум,и това ще е последното което пиша тук.
Хайде сега,Капкан! Теб поне не те мислех за толкова тънко обидчив.
От едно "мерене" на ножки .......
Като нямаш руски часовници,показвай в тази тема от "твоите" остриета.За тях поне няма да има недоразумения (че то спор е смешно да се казва за подобни неща) :wink:

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”