Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:55

Нова страница icon_clap icon_clap icon_clap icon_clap

:banana :banana :banana :banana :banana
:b :b :b :b :b :b :b :b :b :b
:yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo
Последна промяна 1 на varban, променена общо 11 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:55

nevenbekriev написа:Как без тебе бе Бате Мишо??? Че ти си ни солта и пипера за форума!!!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 ное 2015 19:13

Ама и ти Връбчо ,коскоджами ти и началник си един зевзек :) енциклопедийо ти наша ненагледна,ми ще пиша бе, кат са напушим-ще пишем,кат се напишем - ще се напишкаме lol2
Абе да има слово,па било то и писано,джумбиш да става,младите да скокнат,а старите да изправят гръб и да засучат мустак,манджа да има,шарено да е,да ври и да кипи.
Тъкмо съм почнал да правя една телешка чорбица,един балсам за стомаха и душата, в голямата тенджура, където е сложено „всичко необходимо” и ако имате късмет да хапнете от нея, се пригответе за експлозия, която смазва сетивата и изпраща налудничави сигнали до всички части на тялото ви и ще се почувствате като някои от героите в рисуваните филмчета, до които е избухнала ракета. lol2
Пък после да дойде време и за саати,да ви покажа каква реплика съм си купил в момент на умопомрачение. :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 19:42

Айде! После и аз ще покажа реплика. Ма не съм я купувал :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 12 ное 2015 20:57

Най - накрая успях да щракна моята реплика. Такова еретично - еротично изживяване не бях имал,направо съм влюбен в тая тухла (по моите разбирания) не стига ,че ми е първата купена реплика,като не смятам разни попаднали в общи лотове, а и с такъв размер,модерна работа, н нито за стари хора,нито за китката ми. Зърнах го случайно в Аукциона, търг от 0.01лв. оставаха около трийсетина минути до края и беше стигнал към 12.50лв. Първо се загледах в цифера,а оттам пуснах и лазерното зрение да сканирам и другите снимки и любовта дойде от пръв поглед. :) В крайна сметка го отнесох като бръмбар сламка за 21.50лв. Бе туй ми мязаше на як и истински часовник,който и каквото да казва,да ти тежи на ръката и да ти показва точното време. Много ми хареса и механизма,въобще като пристигна преди десетина дена, го гледах под яка лупа - направо е перфектен отвсякъде и ако не бяха тия заоблени маркери и цифри като на новоделите защото цифера е едно цяло,матрицата така го вади, а фасонлийските се слагат ръчно маркер по маркер и там финиша е свсем друг. Стоманен корпус,който много ми мяза на този който показва колегата simonb ,a и размера е същият 46-47мм. Стъклото е съвсем леко изпъкнало,като на джобен часовник и си е кристално,като сълза. Обаче що има на секундарника две деления повече,така и не разбрах. icon_crazy Пък механизмът му направо пее,нямам и не съм имал часовник с такава работа на баланса, бърз, спиците почти не се виждат, на ачик като вентилатор,пеперуди,амплитуди,кеф да гледаш. И в резултат за 11 дни -13 сек общо изоставане,което си е направо стряскащо. :o Направих и един не много сполучлив клип на работата на баланса,ма горе -долу се вижда. Ако може да ми каже някой нещо за механиката,ще се радвам. Не е Ам гъл явно,но е с много добър финиш и тъй като отива в кутията с надпис "непродаваеми" се надявам да се запази такъв. Изобщо изпитах някакъв нов вид задоволство, нещо като когато бяхме деца и правехме разни забранени неща. :D

После ще покажа и новата Молния ,пристигнала заедно с него.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 12 ное 2015 23:28

Тук Миро ще каже. Формата на моста на баланса прилича на стандартния Тонгджи, ама имя малка секунда на 9 часа и значи има разлика в ангренажа. Щото на Тонгджи секундата е централна и просто няма ос освен нея, която се върти с един оборот в минута.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 13 ное 2015 08:37

icon_clap Тръгна ми деня с добро настроение. Много се забавлявах с поста ти Мишо и споделям впечатленията ти дори само от снимките мисля, че си заслужава този часовник. Сега относно размера... ами аз имам един подобен дори по-малък с поWер резерв индикатор Парнис. Пипнат до безобразие и безприлично качество, но когато реша да го нося, го нося поне седмица, щото първия ден си тежи доста, после чак започва да ти изтръпва ръката и да не го забелязваш.
Маркерите на секундите предполагам са повече, защото цифера ще остане леко празен. Ако пък сложат повече .. претрупано. А така си е една мистерия, не знаеш точно колко секунди са минали.. само на 30 и 0 е точен. icon_crazy
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 13 ное 2015 08:59

Хайде сега за десет секунди,проблем ще правите :) Аз имам един,който спонтанна хрумка на неизвестен "гений" е скопила часа до 48 минути :mrgreen: Ама какво от това :wink:

Изображение
П.П. Добре дошъл и от мен,Мишо!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 13 ное 2015 09:32

Егати случката... направо го мятай в коша.
Или ще вземем един украински циферблат.... и после пак в коша.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 13 ное 2015 09:37

Да,бе.Такъв редкаж..... :wink:А и работещ механизъм 2809 как се хвърля в коша?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 13 ное 2015 11:26

Добре заварил и на вас всички. Радвам се пак да съм си у дома. :)
Обещах да покажа и новата Молния която също силно ме обрадва не само с чудесното си състояние,а и защото ми е набор и понеже родилось она в първото тримесечие на 1957г. и като нищо може да сме се появили на тоя свят и в един ден. По ги харесвам тези стари челябинки и механизмът е с по-добър финиш,по-тънки и фини са и циферблатите са с по-ретро излъчване. Освен ,че има някакви малки,неидентифицирани мъгляви петна(дано не е плесен) по иначе от тези красивите като поръсени с пудра захар сребристи цифери и някакви прашинки които ще почистя,часовникът няма и вид да е използван,личи си и по касата и по механизма...което обаче ме навява и на тъжни мисли,че все пак някой от двамата ни е остарял. n_sad Другото което установих,че след минимална,почти виртуална корекция на регулатора,докара точността м/у 3 и 4сек. на ден, което си е бонус към кефа. icon_clap
Надявам се да ви хареса.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 13 ное 2015 12:16

Точно обратно :D Удължил е минутата с 25% :D
rosen_er написа:Хайде сега за десет секунди,проблем ще правите :) Аз имам един,който спонтанна хрумка на неизвестен "гений" е скопила часа до 48 минути
И аз имам такъв: viewtopic.php?f=56&t=1737&start=20#p18630" onclick="window.open(this.href);return false;

Повече от две години Gaudeamus остава баш парадния ми часовник. Синковеца го носи на 8 декември, а аз - два-три пъти в годината, на рождени дни :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 13 ное 2015 12:55

Като ти е "баш парадна" ,положи усилия и я облечи тази Ракета в нейната "униформа" де, :wink:

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от storyteller » 13 ное 2015 13:17

Запъхтян бързам да докладвам мое стратегическо откритие - яйцата са също толкова важни за качествените кюфтета, колкото и месото.
Никаква метафора няма тук, най-буквално го казвам. Преди време Сейкоша беше писал как прави кюфтета (за ядене, не механични) и аз четох с нужното внимание и уважение, вземах си поука. Но сега мога да добавя, че като правя кюфтета за детето, има радикална, драматична разлика в зависимост от това дали ползвам яйца от Билла или селски. Дори 8 годишният мъж я усеща, камо ли аз. За месото отдавна вземам всички мерки, но яйцата ми убягваха, а са важни. Приятен уикенд на всички!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 13 ное 2015 13:20

И колкото са по–големи "яйцата", толкова повече ракия ще се изпие! ;-)
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”