Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Liani » 23 мар 2015 17:22

Seikosha, точно ти започна да пишеш на "Вие", казвам го защото ме обвиниха, че пиша по-този начин.
Сега аз ще ти отговоря на "Ти".
Дали ще ме поставиш на рафта в килера или в мазето си, твой избор.
Изобщо не се засягам от обидите и държанието ти, стил с бутоните напред.
Подобни посрещачи има във всеки форум и не съм си и помислял, че тук ще липсват.
Както казах и в другата тема, нямам претенции за абсолютно нищо!
Нито съм целял похвали, нито някаква защита, а само да постна нещо в полза на форума.
Но ти се държиш, все едно форума е твой и някой ти нарушава личното пространство.
Донякъде си прав и те разбирам. Кой съм аз, някакъв си новак да си позволява да пише в раздела за Механизми, там където пише Върбан...
Трябва да се примириш с това, че е възможно да се появи някой нов, който ще знае повече от теб за часовниците. Разбира се, че аз не съм този човек!!! Но въпроса е, не дали, а кога ще видим подобен екземпляр.
Тук ще кажа и за снимките. Те изобщо не са кой знае колко качествени. Аз съм любител на фотографията и имам възможността да направя далеч по-качествени кадри, както и бях замислил да е за следващия механизъм 16хх, предложен от теб, с фотографско осветление и разните му други подробности. Нещо което щеше да радва окото поне.
Преди да пусна темата за Маяка, попитах дали може да я пусна и ми отговориха с да! Затова си позволих да го направя!
Аз не съм те обидил с нищо и никога не бих го направил.
Сега ти се извинявам ако съм те засегнал с нещо!
Надявам се тази драма да приключи вече.
От тук нататък, ще задавам само въпроси с които не знам как да се справя и няма да пускам теми за "Къпане и поливане с масло".
Надявам се да не те дразня повече теб и още някой друг член на форума.
Желая ти успех!
Поздрави!
Илиан

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Liani » 23 мар 2015 17:31

Забравих да напиша...
Нека модераторите изтрият всички мои теми в раздел Механизми!
Благодаря!

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1387
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от omegaqq » 23 мар 2015 17:37

Liani написа:Забравих да напиша...
Нека модераторите изтрият всички мои теми в раздел Механизми!
Благодаря!
Не виждам причина да се трият мнения. Във форума няма такава практика.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 23 мар 2015 20:01

Съгласявам се напълно с гледната точка на по-горните коментари и си прибирам за сега кротко рогата обратно :mrgreen: Реално погледнато обаче и ако се погледнат постовете ми и в другите две теми , по-точно за Победата,ще се види че моите адмирации, потупвания по рамото и доброжелателни съвети за новият колега,са повече от колкото на всеки друг. Но ,ако изразиш и несъгласие дори и само в едно нещо ,ти налитат веднага като на мърша. Че ми е чепат характера ,няма две мнения,не обичам много зализаните неща и предпочитам още от началото да съм наясно какъв човек имам насреща си ,а при комуникирането чрез интернет ,не е най - лесният начин.Повечето хора обаче при определена провокация,лесно издават същността си. Това си е за лично ползване,ако човекът ми допадне като близък до моят манталитет ,ще общувам с него,ако не, да си пише, да си живее и да си намира сродни души,стига да ми пази мазолите :D
Първоначалното ми издразване дойде,след като Въбан наш му опъна леко ушите та да слезе на земята,а пък аз после му опънах неговите :lol: като един вид защитих новака, ма ние с Връбчо сме изяли една торба сол вече и си имаме такива закачки на тема вманячване. Помня още първите му постове,написани с неговият незаменим изчанчен стил и как го ръфнах лекичко за "добър ден" и он кат един интелигентен чиляк,прозря нещата,смени тактиката,намали малко преградният огън и в последствие ,превръщайки се в един от стълбовете на форума, си върна стила напълно и сега никой не може да си представи форума ,без неговият стил на исказ, защото стана разбираем,запазена марка на ачик. А стана така че новият колега поде моят тон и възропта с/у направената критика,а тя си е съвсем на място,само този човек дето не познаваше стилът на Връбчо,а и него самият като човек. Тука има и нещо важно,за което писах и по-горе, вярно е че целта е постигната,което е най-важно,както беше подчертано на няколко пъти,но сама по себе си ,така отворената тема за профилактиката на един часовник, крие опасност да остане така като един вид ръководство в архива на форума. Точно това може да се случи,ако нямаше противни мнения и забележки. Това което Лиани споменава,че като не е споменал за нещо ,или не го е бил снимал ,не значело ,че не го е направил, не променя нищо,как би могъл външен и незапознат човек да знае за това? За това и писах,че темата трябва някак да се идентифицира по друг начин,например щеше съвсем друго да е ,ако беше озаглавена "Моят начин на ремонт на часовник Маяк" това вече е друго говорене,но така "Разглобяване и сглобяване на Маяк" звучи като постулат и ако няма други мнения,остава като такъв,а авторът се дразни от това,че има и забележки, макар да казва,че приема градивна критика и съответно човек трябва да си изкълчи езика да му докаже ,че греши тук или там. Това е тема за механизми и това е основна тема,има голямо значение и всяка двусмислица е вредна и сега ,ако реши някой да ремонтира такъв механизъм,ще го търси и намери в темата,ще чете ревюта,после пък уточнения,други мнения и т.н. и ще трябва да събира две и двеста за да си свърши работата. Разбира се ,че е похвален стремежът ,но нека такива самодейни изпълнения с учебна цел,да са в съответно подходяща тема и аз съм правил такива опити ,но съм писал тук, в тая тема, нека да бъде така ,за да има чистота,нали за това постоянно говориме.
И за да завърша, още няколко думи.Това,че съм под постоянната угроза да бъда баннат,вече свикнах,дори взех да колекционирам такива :lol: но има неща които наистина трябва да се изяснят и смятам това да стане в най-скоро време,защото наистина така не може да продължава.

П.П. Този пост е написан преди последните три по-горе и началото му се отнася до постовете на Миро и Стори.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 20:21

Еее, щом Сейкоша-сан почна дълги обяснения, на мен остана само да дам линк.
Ето го: viewtopic.php?f=98&t=1238&start=20#p13023" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6220
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 23 мар 2015 20:28

Може още много да си пишем, но всеки го вижда по различен начин.
Например аз след като прочетох последното написано от теб Мишо, се съгласих, но се и обърках какво трябва да направя сега ако една тема трябва да се казва "Моят начин на ремонт ..."
Дано опитът ми да обясня е успешен.
През цялото време и аз и много други тук в форума споделяме резултатите от някаква извърена от нас работа.
Ето извадих няколко теми от моите които сега се чудя дали да ги преименувам и сливам в обща моя където никога няма да бъдат намерени ако се наложи или да ги оставя така, пък човек когато чете ще е наясно, че това не е заводска инструкция.
примери:
viewtopic.php?f=104&t=3107" onclick="window.open(this.href);return false; - Освежаване на маркерите на безел.
viewtopic.php?f=104&t=791" onclick="window.open(this.href);return false; - Реставрация на Амфибия.
viewtopic.php?f=104&t=2933" onclick="window.open(this.href);return false; - Zenith Defy 300m - реставрация.
viewtopic.php?f=104&t=2650" onclick="window.open(this.href);return false; - Профилактика на будилник. Първи стъпки.
Сега вътре се вижда, че това не са процедури които съм правил хиляди пъти за да ги нарека норми или догми.
Когато някой се интересува сам ще прецени дали резултатът му харесва или не. Ако му харесва ще направи същото или ще го подобри с чипка старание и въображение от него.
Ако пък съм се притеснявал да не показвам за да не бъда обвинен както сега е обвинен Илиан нямаше да има подобни теми не само от мен но и от други. Тогава с какво ще бъде различен и богат форума.
Мишо точно ти имаш най-много такива постижения които си снимал и показвал, мислиш ли, че има някакво значение дали в началото на темата си писал "Това е моят начин за .."
Аз мисля, че това се подразбира от това, че ние пишем във форум в който всеки може да пише както прецени за дадения момент. Сега човек е един утре друг, както сега аз се срамувам от някой от моите украински постижения които обаче съм правил и показвал с голяма любов.
Всеки извървява своя път в развитието.
Дайте шанс и бъдете толерантни.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 20:40

Продължавам с линкове и малко коментар:

Сейкоша-сан> Първоначалното ми издразване дойде,след като Въбан наш му опъна леко ушите та да слезе на земята,

viewtopic.php?f=106&t=4446#p41982" onclick="window.open(this.href);return false;

Сейкоша-сан> а пък аз после му опънах неговите :lol: като един вид защитих новака,

viewtopic.php?f=106&t=4446#p41994" onclick="window.open(this.href);return false;

Summary: Причината за искрите съм аз, и по-точно моя постинг от първия линк. След това реакционната среда мина в автокаталитичен режим.
Е, какво да правя? Да обяснявам, защо написах оня постинг от първия линк?
Аз вече обясних. Мога да добавя, че нас ни четат не само българи, ами и хора, които не знаят български и гледат преди всичко картинките.

ПС: пак обърках копчетата :-)
Този пост трябваше да е с горния в един.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 20:49

Сашо, аз вече обясних моята реакция. Ако не бях слагал първо анкерна вилка, че после останалото, нямаше така да реагирам. Мързи ме да търся, но темата за реда на сглобяеване се чепка още отпреди година и половина, когато довлякъх линка от сайта на италианеца със 7009. Е, тогава аз без малко да прецакам чужд часовник. А след това утрепах един Луч 1801.К1 точно така.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Liani » 23 мар 2015 21:25

varban написа:Сашо, аз вече обясних моята реакция. Ако не бях слагал първо анкерна вилка, че после останалото, нямаше така да реагирам. Мързи ме да търся, но темата за реда на сглобяеване се чепка още отпреди година и половина, когато довлякъх линка от сайта на италианеца със 7009. Е, тогава аз без малко да прецакам чужд часовник. А след това утрепах един Луч 1801.К1 точно така.
Върбан, има ли значение толкова реда на сглобяване, след като часовника работи? Три часовника съм "ремонтирал" до момента и не съм загубил нито един чарк. Двата не работеха, единия избързваше. Вярно, двата са като градския часовник, но все се започва от нещо. Та не виждам да съм направил толкова голяма беля. Основната ми идея бяха снимките и както ти спомена, само снимки са достатъчни, дори без думи. Може би си много в час с механиката, но аз не съм и съм търсил подобни снимки за да се ориентирам коя част, къде се монтира и как точно стои и не винаги съм успявал да намеря това което ми трябва. В крайна сметка това са били часовници които са захвърлени. И да бях развалил нещо, нямаше да е фатално. Нали затова е форума, да се учим и да си помагаме.

Извинявам се на Seikosha, че му пиша в темата.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 22:14

А, за последното няма какво да се извиняваш, някъде трябва да е казано, в самото начало на тази тема.

Ти не ми се връзвай, а точи отвертките за Чайката :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 23 мар 2015 23:39

Моята тема е отворена за всички и всички го знаят.
Специално за Сашо> Сашо, ще се опитам да префасонирам нещата ,защото явно когато пиша дълги постове,има размиване на идеята,или на част от нея залегнала в това за което искам да кажа. Никой и никога няма право да подценява труда на някой друг,това е закон!!! ,ако ще и неписан. Лично постигам всичко с много труд,за да разбирам за какво иде реч,а тя в случая е за друго,нито за стотиците прекрасни неща останали за винаги в архива на форума,доказателство за качественият му състав,за дръзновението и за мерака, за хъса и за любовта към едно върховно хоби според мен. Цялата работа идва от това,че може и аз да не съм разбрал съвсем правилно някои неща,или пък както си мисля ,някои неща трябва да се прецизират ,за да не се получават подобни конфузии. Става въпрос ,че след поредната преподредба на форумният интерфейс,или там както се казва фасонът му с раздели и теми,във техническият раздел,втората тема е назована "Механизми" с подзаглавие >"Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване"
Аз възприех тази тема като такава,където ще се публикуват статии,линкове,клипове, или собствени ревюта свързани с проблеми на даден вид механизъм, НО такива ,които са граничещи с професионалният опит,нещо като учебен материал,а не лични търсения и опити на такива като повечето от нас,запалени ентусиасти. Значи нещо с което да може да сравняваме личните си експерименти. Повтарям аз така лично разбрах идеята за тази тема,защото иначе тя липсва другаде. А всичко друго което и ти си правил и Пламен е показвал безброй неща и Върбан и много ,много други колеги,си е на базата повече на собственият изстрадал опит ,или на мерака,но това не значи ,че това е точният метод и когато тези неща сме ги публикували в накаква дискусионна тема ,или в личните си страници,това е едно и там се подразбира,че всеки е решавал даден проблем в зависимост как го е възприел и на базата в крайна сметка на собственият си опит и капацитет. Точно и в такива случаи примерно някой от по- знаещите във форума член,като Омега.Невен,Пламен ,а и Върбан вече ,примерно са коментирали ,ставало е дискусия,имало е весели и поучителни моменти и т.н. Но това са незадължаващи ,макар и носещи информация неща,лично аз съм се учил от такива постове. А друго е ,както вече казах ,че съм възприел тази нова вече тема,обясних по-горе защо и за това реших,че ако там се получат неточности,това значи ,че ние преекспонираме сурогат. Та за това и ми беше мисълта ,че ,ако тези постове на новият колега бяха в друга обособена тема,примерно някаква негова лична,нямаше да има и тези искри,защото и аз например за това си направих тази тема,да пиша з пълнени чушки с емамбайълдъ :lol: или за нещо друго което правя,но всичко и винаги това не е обвързвало никой като миродавност и не е ангажирало никой като догма. Вярно ,че и колегата Лиани ,набляга на това,че няма никакви претенции и сигур е искрен и е така,но тогава остава въпроса,защо бе аджеба постоянно се получават такива неразбории,или само аз ги забелязвам и за това самураят да го отнася,ами ,ако остане проблемът,ще стане още по-голям,или самата тема пак ще се разводни,като повечето досега с офтопик и спамове. Да се реши в крайна сметка коя тема за какво е и да се даде на хората яснота,ако не ,да бъде преименувана на "Механизми" > дискусии, ремонти и профилактика,иновации и нестандартни решения, хомиджи и франкени,кюфтета и всякаква сръбска и китайска скара. Лично аз бих се радвал на такава тема,би била интересна и забавна,но и съвсем в страни от евентуалната и по-консервативна в близост до професионализма същност,защото на някой може да му е интересно как аз правя някои неща, но много ще се интересуват как е правилно да се прави ,а това не винаги съвпада. :wink:
Дано сега се разбират част от мислите ми,защото станахме като играта "телефон" един бил казал едно,пък друг чул друго,пък трети разбрал трето......
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 24 мар 2015 01:43

Пак разпъна сергията с локуми...
Всеки нов член трябва да се моли да е от твоята партия, за да може да пише ли?! Като си се издразнил, недей да четеш. Какъв се явяваш- някакъв форумен съдник?
На мен като домакин на това място, такова поведение не ми допада и ще се постарая да не го допускам.
Както е подреден форума и са озаглавени темите, така ще се ползват.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 24 мар 2015 02:36

Последният ми пост е реплика на Сашовият и както се вижда ,е насочен по специално към него. Колкото до локумите...ами който има и може - разтяга,който не може ,се изразява едносрично,свят шарен. Колкото до другото ,ще реша кога и как да ти отговоря,но не все още.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 24 мар 2015 03:15

Моят пост е реплика на твоето отношение към някои членове и целия форум като структура, и не е въпрос за да му отговаряш!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:49

Я да видим, къде ще дойде съобщението :)

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”