Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 11 юни 2013 18:00

Добре се е получила Победа-та.
Стоперната зъбчатка-буренцето ли е?

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Lyubo_sr » 11 юни 2013 18:12

plamenhar написа:Добре се е получила Победа-та.
Стоперната зъбчатка-буренцето ли е?
Не е ли това лъскавото? :redface
Изображение
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 11 юни 2013 18:33

Да бе.Хубаво е да се мисли преди да се пита. :rules
Да бях погледнал,че е обратно.
Ама съм само на второто уиски. :D

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 юни 2013 18:51

atanweb написа:Готина сутрин си имал. Аз бих сложил ръбестия ДеЛукс на ръката и щях да го нося една година без да го свалям. Понякога много ме впечатляват правоъгълниците. Аз не разбрах как си почистил стрелките или си ги менил?
Аз всеки ден ги меня,щото менгемето ми е на една педя от лявата ръка и като почна да ръкомахам и да благославям котката и спрасквам стъклата в него :) затуй класен слагам само като ходя до тоалетната и един път месечно за пенсията.
Стрелките ги чистих с автополира и съвсем леко с щкурка 2000 и после леко с машинката ги облизах с памучно кече(мини) добре,че станаха,че други нямам. Те са целите жълти и сигурно съм полирал метала.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 юни 2013 18:57

plamenhar написа:Добре се е получила Победа-та.
Стоперната зъбчатка-буренцето ли е?
Ами аз му викам контра,ама рекох да се изкажа по културно :lol: Гледам,че има и руско наименование,храповик ли беше...нещо такова. Varban да каже. Иначе се получи симпатяга наистина и то на прима-виста,то така стават най готените неща,импулсивно.Взема ли много да обмислям,все бъркам и почвам от начало :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 11 юни 2013 19:05

На руски му казват "собачка".

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 юни 2013 19:19

plamenhar написа:На руски му казват "собачка".
Има логика :) С тези зъби,на ачик мяза на бултериер когат се кани да ти заръфа подкръстието.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Prisadov » 13 юни 2013 02:16

Ах че е хубава победката :D и дажа ми харесва с тази кайшка.....по спортно стой!
Пожелавам ти всеки ден така да ти започва кафето!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 13 юни 2013 19:34

sheretudis> Проскубаното генацвале се събуди Странен ритъм на живот има това партайгеносе До 3 сутринта сигур гледа турски локумади а после спи до 15 следобед и като му трябва на човек за съвет никакъв го няма

Яаааа,рибоците проговориха :lol: .Бях чувал за златната рибка,дет е като светият граал и всички я търсят,ама чироз,че и без копърче,орехи и малко лимоново сокче,да спами по темите на говореши чужди езици люде,не бях.
Няма ритъм Ангийлееее,отдавна ми се повреди метронома.Спя по 4-5ч. а някой път се излежавам и по 6. :o Ама заспивам кога ми дойде апетита,като ония болни от една болест,дет заспиват прави и не им дават да се хранят сами,щот могат да се отнесат както нагъват супа и да се одавят в нея.Та и аз така,като реша,че трябва да дремна изяждам 2-3 маслини,понявгиш добавям 1-2 пържоли и след минута съм готов.За туй и ям един път на ден,че иначе работата стана зян,гладувам,стискам зъби,ама не хапвам,щот Морфей ме дебне зад ъгъла.
И турски сериали не гледам бе,само руски,от ония за войната,оня ден превърших с "Разведчицьi",a днес,ако не ми мине котка път,че взех да огладнявам,ще приключа и с "Изтребители" те са повечето по 10-12 серии и ги кльопам като семки.Гледам и от рода на "Бандитский Петербург" и "Бригада"и ченгеджийски като наскоро 7сезон на "Ментовские войньi",а като ми се приплаче или посмее си пускам "Ирония судбьi"(с легким паром)или "Белое сольнце пустини"До преди време гледах и стари каубойски филми,като тези с Джон Уейн,Франко Неро,Джулиано Джема,Ели Улък и една плеяда стари симпатяги,ама станах мързелив и не ми се навежда вече да събирам гилзи по пода,а и всички ги изгледах по няколко пъти вече.Докато братушките бълват ката седмица по 1-2 нови сериала.Имат си едни канали МТР РТР и там си вървят,ама аз си ги тегля от Торентс мастерс-а,че са с буквички,да си гледам рахат,не,че не вдявам от руска реч,дори книжки в ориджинале си четях,ама съм глух кат тъпан и един път като бях надул до дупка двете Alteca-a в 4ч.сабахлян :o и едни Катюши кат се разтрещяха от екрана,комшиите от 1ет.(аз съм на 4)дет са на преклонна възраст,ми звъняха да ме питат,щот чули руска реч,да не са пришли да ни освобождават пак,та се кротнах,че нъл съм и домоуправител,зер давам лош пример. :saint:
А ти кат звъниш да ти служа,кое копче да натиснеш на Сибершота,че да щракне и да се появи нещо кръгловато в мъглата с етикет "Омега"ми звъни по няколко пъти,че аз джисито не го чувам,ам го виждам,че звъни.Кат му светне прозорецът,значи или батерията се е заредила вече или Иван от 3ет.пак е забил в командировка. :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от DHM » 13 юни 2013 23:36

:lol: :lol: :lol:
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 14 юни 2013 19:02

Днеска не ми е весело. Тъжен съм и жалея.Бях на гробищата в дъжда,занесох на мама гладиоли,тя ги боготвореше,поне до преди 6 месеца. Баща ми все и ги рисуваше преди да се разделят,беше накичила всички стени по стаите с тях.Мога да говоря много за нея,беше особен човек за някои. Беше корава балканджийка,на пръв поглед суров характер,не обичаше да показва много чувства,всичко изживяваше в нейният си свят,където не допускаше много хора. И както става обикновено,когато някой си отиде от тебе,връщайки се в спомените,разбираш колко си имал и колко си загубил.
Всеки губи любими хора,ясно и неизбежно.Поводът за да напиша по-горното е,че преглеждайки нещата и след като се спомина,намерих в един килер,където тя си държеше "скъпоценностите",подарени и дезодорантчета,сапунчета,всякакви дреболийки през годините,подарявани и по някакъв случай,два плика с ръчно везани и плетени от нея неща,надписани за мен и сестра ми поотделно, И там в една кутийка,имаше снимки на мен и на сестра ми като малки,съвсем,снимани навярно с татковият Зоркий 4 До снимките,имаше и нещо завито в малко пaрцалче,разгърнах го.....и ревнах,беше мойто второ часовниче,юношеско ЗИМ,за което бях напълно забравил,а тя го е пазила и съхранявала повече от 45г. ,за да го видя един ден пак и да си спомня. Само го докоснах и тръгна.... Спомените оживяха. In memorian
Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 14 юни 2013 20:17

Подкрепям и споделям поуката от историята. представям си каква бурия в душата ти е днес. Хубаво е, че сподели, придобиваме представа за същността на твоята личност.
Поздрави!
п.п. ЗИМ-чето е красиво.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от DHM » 14 юни 2013 20:57

" Да благодарим на бог, за спомените, които ни е дал! Така ще имаме гладиоли и през февруари"
/човече се покланя!!!/
.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 14 юни 2013 21:17

Чест ти прави че имаш волята да го напишеш! Много ми хареса!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 15 юни 2013 01:09

plamenhar написа:На руски му казват "собачка".
А на български - храповик. Русизъм. Собачка е сленг и идва от оръжейниците. И е от название на улица (квартал, махала, или там още нещо). Ама не е сигурно, щот не съм ходил в Тула.
Нищо че съм от Бела Слатина, ме е страх да не срещна на улица Самоварна баба Дона.

Това горното може да се даде на изпит за преводачи (!= преводачки)
И сами да си пишат оценката.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”