Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 21 яну 2016 18:26

А върти ли перката над лапата при илюзионния ефект над пластмасовите въглища на Маруся?
Имаме същата, почти.. обаче тама където си сложил оранжевите корички имаме алуминиево легенче за водичка, че да не суши въздуха много. Оздравявай, че -5 е доста по търпимо от тукашните - 17
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 яну 2016 04:46

Нищо не върти Сашо :) Остана само оста и фасунгата,ма Маруска си е бойна кобила и що нещо и е видяла "главата" няма кой да издържи кат нея. Беше масленозелена със заводско прахово боядисване,ам като се скапа, си я боядисвах в разни цветове,според настроението. И "въглените" поне два пъти съм ги рисувал със спрейове. Отгоре е хлътнала,щото по едно време в бърлогата не достигаха столове и бая тежки задници се наместваха отгоре и :lol: Таман ми пасва там да си суша не само портокалови корички,ма и филийки хляб,а и чайникът си седи с топъл чай,докле го изсърбам. Сега е малко в омазан вид,че я изрових чрезвичайно от мазата,ма малко да се стопли времето, ще я сейкоширам и ще е пак като нова :) Много обичам старите си вещи и радиоапаратът и старият телевизор,мебелите и старите ми настолни и стенни часовници,накацали навсякъде кат гарги по жици, старата ръчна бронзова кафемелачка и джезвето в което помня още като дете,майка ми да вари кафето на баща ми,старото глинено поне 50 -сет годишно гърне в което си готвя уникален боб,старата глинена стомна на мама, сигур на 70г. в която и досега си наливам лятото студена вода и си пийвам от чучурчето на дръжката. Чак сега изпържих и няколко яйца, в едно емайлирано тиганче от 1960г.,което така и си е седяло новичко дълбоко заровено в мамините долапчета. Не знам ,може и да си внушавам,но ми беше по-вкусно,отколкото в модерният италиански тефлонов тиган.
Мисля дека спомените,дека старите вещи напомнящи ни за някой ,или за нещо,ни спасяват от експанзията на ежедневието ни и са като една същинска котва в бъдещето ни. Котва ,която винаги ще ни връща към момента на невинност,към спомените и детството....
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от dreadx » 22 яну 2016 20:58

До сега не бях виждал такава, като твоята Маруся - изкефи ме на мах! Как са я направили, да прилича като камина - дизайнерска работа..:) - много ми става мило, като видя такива неща.

Със здраве да си я ползваш, и да те топли още много години!

- много ми хареса и сравнението с котва в бъдещето. :)

И наистина човек, който не си харесва и иска да си забрави миналото - първото нещо, което прави е да се освободи от вещите, които свързва с него.

Хубаво е (ако е възможно, желая го на всички) -- да си харесваме миналото и да ценим всяка частица от него. Това са хилядите частици, които са ни обогатили с нещо - за да сме това, което сме сега.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 яну 2016 22:18

Добре казано Боре n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от stepona555 » 25 яну 2016 18:08

На емайлираното тиганче да пише случайно ,че е произведено в град Сталин , баба ми имаше такъв леген .

Писах в една друга тема за твоето чудене за ударенията дано не се сърди колегата , тук знам че може.

Да се пише и с ударение ѝ , ѐ , много лесно, ама за другите не знам ѐýòó в таблицата на символите на виндовса има доста букви с ударения само си ги копваш
ѝмане ,иманѐ ,имàáне
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 25 яну 2016 23:40

Ааааа, не е в Сталин. Варна се е казвала Сталин мисля до към края на 1954г. Кака ми е родена под неговото лого. А тиганчето е от 1960г. и си е баш столично, с много красив,направо калиграфски надпис :)

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 04 фев 2016 16:15

Та по повод нещото, което не е на мястото си, се сещам за един стар виц от моето детство за малкият Гарабед. Моят старец ми го е разправял.:lol:
Та, малкият Гарабедчо,бил голям зевзек и все си правел кодош кога му падне и най любел да прецака накак си Крикорчо :D Та,бащата на Крикорчо - Ованес,или бай Ончо,както му викали,бил златар и бижутер,саатчия и фин механик. Дюкяня му бил в известната варненска махала до джамията,населена с тракийски и македонски бежанци( на моя старец махалата) и чат пат гърци ,турци и арменци. Циган не е имало,освен минавайки и викайки на всеослушание: "Риба,риба ,рибеееее" ,кой с кофа ,кой с количка,тихи ,кротки аламанаджии, дето гледат да шитнат улова и да отидат после в близката кръчма "Гъмза" да изпият печалбата :b
Та в тая ретро епоха отива един ден малкият Гарабедчо при бай Ончо,изтъпанчва се пред и под тезгяха,надига се на пръсти и му вика: "Мастор Ончо, я виж тва нещо диамант ли е... злато ли е... " и му подава нещо. Взима го бай ни Ончо "нещото" ,глеа,глеа през увеличителното стъкло кацнало на олисялата му чутура,цъка с език,търка го на някакъв камък,мажи го с нещо,накрая го помирисва дважди,шумно и обилно,погледът му става подозрителен и накрая посяга и отхапва от "нещото" ,очите му се изцъклят и истерично извряква "Вайййй. че туй е ла'йно бе серсемино" :o Пък малкият Гарабедчо кат ,че ли зарадван му отвръща : Ми тъй кажи бе масторе и аз се чудя какво може да търси диамант в гъза ми" lol2
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 фев 2016 22:49

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
За първи път ми се случва и то на рожденият ми ден,точно преди три години пристъпих прага на този великолепен форум,за който милея и е като втори дом за мен.
Това някаква цензура ли е? Не виждам нито моите два поста,нито тези на още трима колеги от форума,писали по тъй злощастната тема за Полет де лукса. Странно.
Разбира се,че ще пиша още по нея,особено след последните два поста на колегата Колектор,в темата за часовника,има неща,които не трябва да останат недоизказани,особено що се касае до морал,човешки ценности и достойнство. Ма не знам кога точно ще пиша,щот сега ме чакат едни лозови сармички от 3 ет. и трябва да им обърна внимание и да ги опаткам ,иначе може да получа жълт картон :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от the collector » 11 фев 2016 22:56

Преместиха дебата в друга тема. :lol:
viewtopic.php?f=55&t=5511" onclick="window.open(this.href);return false;
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 фев 2016 23:20

Това е неправилно и търпи критика,почувствах се като да съм влязъл в обществена тоалетна и то с голям зор,зора да го отстраня, тъй да се каже :D и чак тогава да се усетя,че не съм си взел тоалетна хартия. :mrgreen: Най-малкото ,ако да не бях питан,то трябваше да бъда предупреден и да имаше поне два реда за решението свише. Аз не съм отварял тема в раздел "Дискусии" Ако го бях направил,щях да започна може би по друг начин темата,най-малко с някакъв преамбюл, а така копи - пейст постовете ми ,където цитирам имена и изказвам чисто лични пристрастия, не са за раздел с голяма посещаемост. Тука е друго нещо, като блог ми е и е по-скоро неофициално. Не са много хубави тези работи,"хубав" подарък получих за ЧРД.
Последна промяна 3 на Seikosha, променена общо 12 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от the collector » 11 фев 2016 23:25

Честити ти три години! :b
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 фев 2016 23:31

Благодаря! Дай боже всекиму. Догонвай :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от the collector » 11 фев 2016 23:42

Покрай твоето споменаване на рожден ден във форума забелязах, че моята една година е била преди шест дни и съм пропуснал този факт. :redface
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 12 фев 2016 00:02

Ми значи честито една година и шест дни :b :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от the collector » 12 фев 2016 00:11

Благодаря! :muslim: :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”