Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 23 юни 2013 00:00

Ай с'я,теб не мога та стигна дори и да се преродя в минзухарче според индийската религия и да продължа да събирам саати.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от dreadx » 23 юни 2013 00:32

Много красив механизъм. А какво означава "3 adjsts" и къде се е търколил единият камичок?

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 23 юни 2013 04:20

няма му скалата -камък на анкърното колело бе Бийч бой Туй ще работи когато ми цъфнат налъмите Земи и тури мастило на тоя принтер че вади избелели и обезцветени фотокопия
Последна промяна 1 на sheretudis, променена общо 23 пъти

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 23 юни 2013 04:21

ааа още един е забелязал З АДЖУСМЕНТ- ТРИ ПОЗИЦИИ доколкото вдявам Кълките и са потънали в кадифе защото момата е от сой демек загадъчна ,завоалирана красота Сам да се досещаш какво има под кадифето чат ли си То при хората има далеч по загърлени като пингвинчета и на едно му викат чадор -прорез да не се спъва като върви гледайки от нещо като амбразурата на БТР 60 ПБ

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Кои са трите позиции?

Мнение от varban » 23 юни 2013 06:27

Като са две, ги знам. Нагоре с цифера и надолу с коронката.
Ама не знам, коя е третата в хронометърната камасутра за ръчен часовник.

Виждал съм схема на настройка на морски часовник - там има и клатене. В основния смисъл :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 23 юни 2013 11:08

Снимките са стари бе О Люспестий! Сигур съм ги снимал на свещ,но не мога да кажа,че са и съвсем лоши. Колкото до това,че Атлантика не работи - не си в час любезни,има бавен и постоянен ход,работи си във всички "аджусТмени" (м/у другото,значи регулиране) като при него единствено мога да кажа,че работи не повече от 23-24ч. може пружината му да не е оригинална или скъсявана,немтудом и не ми пука. Навремето имах един телевизор "Опера" дет през 2-3 седмици му вадех някоя изгоряла лампа и я хвърлях,накрая остана с 3-4 лампи и два тела вътре и пак си бачкаше и Анахид Цонева си четеше новините. Предполагам,че ще забележиш на "пресните" снимки,че балансът се мандахерца във всякакви позиции и секундната стрелка се движи,нали не мислиш,че я задвижвам с манивела. Имам и клип,ам все не мога да ги качвам.А,ако искаш мога да ти го пратя да го видиш,пък после да ми го върнеш с 2 каси Астика обратно. Кво ши каиш? Една от Омегите ми,няма пукнат камък и пак търчи кат луда,много бърз баланс и много точна. Не ги разбирам тия работи маестро Джекил,за мен е сигурно ,че един часовник работи,ако се въртят чарколяците му и не спира да почива,както е сигурно,че ,ако в чинията ми хем има една пържола,хем я няма,а почвам да задрямвам - значи съм я изял.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 23 юни 2013 12:32

Не твърдя че съм прав ,допускам че греша Това което виждам друг веижда ли го бе лъвове Бачо ви Ангел вижда една празна дупка на моста на анкърното колело Друг вижда ли това което виждам аз или халюцинирам в жегата Освен това виждам че на моста на баланса има остатък от микрометрично у-во БИЙЧ БОЙ АКО ЗА ТАЯ ОМЕГА ти трябва нещо ще ти го дам без да те ощавя и без обичайната десет пътна печалба ЕЕЕ съвсем се разплух Абе чироз, тоя форум много ли го четат че само въпроси а постъпления -никс както си казвам истината на майтап сигурно се отразява на есемесите с текст,,,, паричен превод от пратка с номер еди колко си можете да получите след 11,30 в офиса Еконт -тенискортове Ей туй много ми е арно сабаалем като го чуя докато си пия кафето в леглото

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от dreadx » 23 юни 2013 13:32

От туй дето се киризи през дупката на снимката (погледнато с лупа) прилича че механизмът пак ще си работи. Възниква въпросът дали по лице и по гръб все изкарва максимум 24 часа, или по гръб се затруднява задвижването и пружината не се развива до край.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от omegaqq » 23 юни 2013 17:00

sheretudis написа:Не твърдя че съм прав ,допускам че греша Това което виждам друг веижда ли го бе лъвове Бачо ви Ангел вижда една празна дупка на моста на анкърното колело Друг вижда ли това което виждам аз или халюцинирам в жегата Освен това виждам че на моста на баланса има остатък от микрометрично у-во
...
Не халюцинираш бе. Ама на мен ми мяза на доработка от грамотен часовникар. Ако се загледаш ке видиш, че камъка е обърнат. При варианта с подложен камък, легена е от страната на колелото, а не от горната страна. При махане на подложния става гадно. Обаче тука некой умен е зел, че го е обрънал и сега е с легена от горната страна. Е не е баш оригиналдъ ама бачка. Иначе и микрометрично е имал часовника ма и то заминало в небитието. Е часовника си бачка и така ...

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 24 юни 2013 09:33

Да така се загледах във втората снимка че чак виждам връхчето на анк колело само дето камък нема

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 24 юни 2013 10:26

sheretudis написа:Да така се загледах във втората снимка че чак виждам връхчето на анк колело само дето камък нема
Камък,че няма,то ясно,а дали бачка е друго :wink: От вчера ,като стана реч,го турих на стенда и го камасутря във всички възможни пози през 4 часа,бичи и е избързал с 1.5мин. Като причина може и да е това,че когато го взех,всичко вътре под капандурата беше мръсотия до шия,черно кат коловозите на сточна гара.Смелостта ми стигна до почистване на горната външна част на механизмът,отне ми пол ден,милиметър по милиметър,след което се видя,че е жлъткав и се появиха и надписите.Как и защо продължава да работи тва чудо,не ми е ясно,ако се има предвид,че вътре механизмът сигур е събрал мръсотията на цяла Максуда("Столипиниво"-Варна)
Ще му дойде реда за посещение при доктора,но ме е страх тогава да не спре пък да работи :o
Има един принцип на Паркинсън "Когато една система работи-тя не се пипа" доста в глобален смисъл,но и тук важи. Квото и да е,явно е интелигентно направен и е арен и наистина ми би било любопитно да разбера кой го е сътворил.
σκουριασμένο σκουμπρί,да ти го пращам ли с обратна разписка за две каси Астика,или да :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от dreadx » 24 юни 2013 18:14

Seikosha написа:Има един принцип на Паркинсън "Когато една система работи-тя не се пипа" доста в глобален смисъл,но и тук важи.
В такъв случай не го мъчи. Ами ако работи без смазка?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 24 юни 2013 20:22

dreadx написа:
Seikosha написа:Има един принцип на Паркинсън "Когато една система работи-тя не се пипа" доста в глобален смисъл,но и тук важи.
В такъв случай не го мъчи. Ами ако работи без смазка?
Ми аз не го и мъча,навивал съм го колкото за тестване,нерде да опра да ми работи ежедневно часовник за джобито,от къв зор? Той си е стока за мен,за сега е в кутията с надпис "За продажба в краен случай" бъдещето ще покаже ,дали ще се премести в кутията "За продаване" или в тази "Непродаваеми"лъснал съм го,турил съм му ново стъкло,реставрирал съм му дупките по цифера колкото успях и добавих донадена стойност,това е.Ако не работеше,щеше да ми се стъжни живота,ам той си бачка и това е кондиката. А дали ще го профилактирам,това е друг въпрос,ама кат гледам куфара с неработещи дет чакат да снасям кинти,има доста да чака :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 25 юни 2013 07:37

Бийч Бой можеш да събереш всичко каквото имаш и да ми го изпратиш Няма да ти трябва обратна разписка :lol: Панчо гледай да не пропуснеш :wink: Аз ще го уредя с достойно място във витрината пък ако трябва и друга по голяма ще поръчам че в момента в който пристигнат ще ме гепи деменция която няма да ми позволи да ги върна Ама то и без деменция ако знаеш каква избирателна памет имам :yahoo Помня само това което ми оттърва

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 25 юни 2013 10:09

Питах Панчо,дали му се пътува в Хаскювлийско,ма той се изразява по-нецензурно и от мен,та няма да го цитирам. Вика,че си харесал мястото и ако съм го пращал някъде,да било заедно с него :o Е чак таквизи жертви не правя,тя и дясната ми рука е лява,ам все още ми трябват и двете :lol:
Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”