Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Ааааа!

Мнение от varban » 07 юли 2013 11:59

Усещам добра интрига.
Сейкоша-сама мина на византийски стил :D

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 07 юли 2013 18:02

Не бе :) не е купил моя. Друг си купи,пак Канон.Той сам си го намери човека,само леко му подпрях едно рамо,пак с византийски цели де :D
То не е хубаво,че го издавам,ам той, тъй или иначе, ей с'я ще почне едно голямо фалене,тя византийската уста е кат арменската,няма затваряне. Този път обаче,май има основание.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 08 юли 2013 17:53

Гледам в една тема,Лаврентий задава въпрос с какво "ПОБЕДА" са така интересни и какво толкова има в механизма им. Ми нищо няма,единственият съветски часовник без противоударно,К-26,френски LIP,по зле и от китайски шанхаец,друго е историята на часовника.Аз не съм на мнение,че Победа и ЗИМ е търсена марка,точно обратното,поне и в БГ,в Русия и Украйна,гледам,че държат цени поне колкото някои модели на Восток и Полет и доста повече от Слава,то зависи и от Победата де.Най-масовият руски часовник,пръкнал се след войната,с личното нареждане на Джугашвили,за задоволяване на нуждите на масовият потребител,евтин и непретенциозен часовник,произвеждан в десетки модели,в началото от 1МЧЗ,а после и от други заводи,накрая в Самара.Има супер готини модели от първите години,голямо разнообразие на дизайна.След 75г. в Самара произвеждат също много красиви модели,но общо взето са с не много скъпи материали и тенденцията на "народен часовник" се запазва.Лично аз го харесвам(както и ЗИМ),но то е субективно,част от една история,подобно както казва Вазов за априлското въстание,че е била важна самата идея и устрема и саможертвата,а иначе самата борба и ефектът от нея не е толкова важен(разбирай-незначителен)
Така,че часовниците "Победа" лично за мене са интересни от историческа гледна точка,една симпатична марка подобна на немската Рухла(но по-добра) и на много други часовници преди и след тях с нискобюджетен ресурс на производство.
Обичам ги и имам над 50бр.различни модели,радвам им се и им обръщам внимание толкова ,колкото и на големите батковци от този исторически период.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 08 юли 2013 18:29

И аз така :) Ти го каза с повече думи :thumbup:

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 09 юли 2013 13:43

Освен часовници искам да покажа и класа във фотографията със някой пейзаж ама се тъй се случва че пейзажа който искам да снимам е със голяма дамска чанта и може да се окаже вредно за здравето ми

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 09 юли 2013 13:59

Ми намери си портмоне бе аланкоолу и снимай в макро режим.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 09 юли 2013 16:42

нямам време сега затова спрях и да пиша Откак взе да зрее зеленчука в градината ми само проблеми Първо се оплака комшията от долния край на когото къщата му взела да се пука като почна моя лук да прави глави А сега от тия дъждове трябва да удължавам с електрожена коловете за домати От тежестта на доматите и мократа почва така се забиха в земята че от винкела който ползвам за колове от два метра е останало да стърчи около метър И реализация няма а на пазар ако ги извадя само неприятности ще си навлека Лани бяха хем по дребни а една ми вика дай ми един килограм домати Викам и госпожо тук доматите най дребните са над кило и двеста Ама нали съм услужлив и казах ако държи непременно да си купи домати от мен да дойде в къщи и ще и дам два по дребни да си избере Мале то закани с потребителската с данъчните- ужас Тая няма да вадя на пазар ама и Верка каракачанката ми такива големи не ще да яде а като питам синковеца искат ли да им донеса домати вика -донеси половин домат че цял не можем да изядем Само като си помисля като вземе да зрее патладжана какво ще е

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 09 юли 2013 17:37

lol2 lol2 lol2

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от DHM » 10 юли 2013 01:15

Умори ме lol2
Ама ти патладжана го зае... ам га зафатът каунити и карпузити???
.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от sheretudis » 10 юли 2013 04:57

с мотокар ги събирам

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 10 юли 2013 21:44

viewtopic.php?f=57&p=15462#p15462" onclick="window.open(this.href);return false;

dreadx написа: Един колега има такова CASIO:

Абе dreadx,а те питам: Ти на колко годинки си бе,аджеба ми приличаш на 14год. тийнейджър. Иначе как да си обясня постоянните ти олигофренски постове? То, Касио, то Мийота, то водоустойчиви ремонтоари.Кви Касио и кви Мийота бе?Чия марка е Мийота? Ще влезеш ли най-накрая в час? И престани най-накрая да говориш в множествено число: "Що не вземем да направим" или "ще направим еди какво си" "Ще сложим това и това и ще се получи онова" Ми говори в единствено число: "Ще направя туй и туй" и отговорността е твоя и за приказките и за пробите "да вземем да направим" В психологията твоят случай го квалифицират като най-елементарният начин за бягство от отговорност! Елементарен,прост и очеваден начин,да включиш и други хора в простотиите си и по-тоя начин да си измиеш ръцете от отговорност:"Ама аз само предложих" Ми купи ми 5 ремонтоара и ми ги прати за твоя сметка на адрес,иначе аз ще си намеря и във Варна по-евтини,да не говорим,че нерде да търся ремонтоар за някакъв скапан кварцов часовник.Чел съм ти всички постове - всичко с малки изключения е пълна боза,освен явно изначалната ти воайорска закваска,която като парадокс е помогнала дори и на мен в един момент.Намери си амплоато и спри да дрънкаш глупости,направи нещо и го покажи,освен да изпереш цифера на една Ракета,досега не съм видял от теб нищо практически постигнато.Това да купуваш по 0.50лв.часовници от битака,не може и да ти помогне,за 50ст. ще получиш и за 50ст.знание и резултати.То май тука,сума ти и народ взе да се надпреварва,кой за колко по-малко пари е купил саат,голяма хвалба пада,или извинение за боклука събиран от незнайно от къде.Ми вземайте боклуци,ама правете от тях часовници,давайте пари,ремонтирайте ги,рестврирайте ги,върнете ги към битието,а не само да ги слагате на дисекционната маса и да им ровите в карантиите и после да ги захвърлите,щото сте си начесали крастата,или вземайте пример от Bravo six,тръшкате се в Ебея и златото потича кат Rio del Oro. Няма битаци,няма нужда от знания,Шеретудис ряпа и патладжани да яде с неговите франкени.Така и баба може dreadx fon baron Munhausen.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 10 юли 2013 22:01

Мишо, всеки има право да пише каквото си иска, стига да не обижда. dreadx не е нападнал никой, това че пише за Касио не го прави по лош от всеки друг.
С теб се познаваме, но с такова отношение ще заприличаме на един друг форум, където разделението раздели хората.
Сигурен съм че ти също си започнал увлечението си с боклуци. Аз също!
Не мога да ти казвам как да се отнасяш с хората, но тук ще помоля да си по здържан :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 10 юли 2013 23:18

Аз и сега уважаеми си събирам "боклуци" и това ми е кефа.Не съм казал,че dreadx e нападнал някого,то за това се иска малко повече да имаш.. да прави каквот си иска,а аз мога също, щом той може да ги плещи всякакви,да изразявам и своето мнение,плюс това както казах,го правя в раздела който всеки пише каквото му хрумне....,ми туй ми хрумна.Ако е толкова проблем да се назовават нещата с истинските им имена,няма проблем! Ще пиша от сега нататък на принципа: "Казвам ти дъще-сещай се снахо" На никой не налагам мнение,А ИЗРАЗЯВАМ МНЕНИЕ!!! Коскоджамите мъже сме и всички сме различни,а някои повече,ако ще трябва само да пляскаме с ръчички и да се прегръщаме,запиши го в постулатите на форума,че барем да знам и да одя да си гледам другото хоби или както би казал някой:"Що не вземем да пробваме да направим такава туршия"
Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от dreadx » 10 юли 2013 23:50

CASIO-то колегата го беше разглобявал за нещо си, пък му беше дърпал ремонтоара с 300 зора да излезе, и не знам тогава ли е счупил коронката или какво. Горкият часовник беше прекарал 2 години на части в една картонена кутия. И днес колегата съвсем сериозно ме попита как да го поправи и от къде да се намери коронка, за да го сглоби и да си го носи.

Когато искам да разбера как и от къде се купуват читави коронки, е естествено да попитам в часовникарски форум, а не във форума на VW-Гоуф, въпреки че и там са доста сговорна дружинка и ако някой знае, с готовност би ми помогнал.

Miyota-та е най-стандартна и я споменах, понеже не знам диаметъра и стъпката на резбата.

Колкото до пликчетата с патенти (100 бр. за 5 лв.) - няма нужда всеки от нас да дава по 30 лв., за да си имаме от всички размери. За хоби да си купим по 400-500 бр. патенти - не са ли прекалено голямо количество?

И това теб много ясно, че не те касае, както и по принцип какво се предлага като резервни части на Илиенци, но Skyler и други хора от София може да се включат.

Относно естетическата обработка на даден часовник /оня ден си мислех да те питам защо си спрял да пускаш снимки и отчети/, сигурно мога доста да науча от теб и от plamenhar.

Има евтини и скъпи часовници с евтини и скъпи механизми. Има красиви и по-грозни (от вътре и отвън). Е, малко ме стряскат часовници като Ruhla, вътрешностите на която приличат на направени от стари консервени кутии. Но и такъв ще си купя, за да го отворя и разгледам какво са имали предвид.

Между часовниците от битака за 50 ст. има и ценни екземпляри. Включително и електронните часовници от hk, които тук не са предмет на голям интерес. Ако за теб един електронен часовник е пълен боклук, мога да те уверя, че никой не е създал часовник с мисълта, че иска да направи боклук. Всеки е искал да направи добър часовник, и с интересен и привлекателен дизайн.

--- следва продължение.
--- написах още толкова, но ще го пусна друг път. Сигурно вече ви е омръзнало да четете ---

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 юли 2013 00:50

Таман се бях втвърдил и ти пак взе да ме размекваш с твойто искрено простодушие.....живей бе Рухло :mrgreen: Оригинално Касио с мехнизъм Мийота? Не знам, нещо не ми се вързва Касио да използват механизъм, собственост на най-големият им конкурент Цитизен.Може би по долното течение на река Ян Дзъ и да стават тези работи,но моите кварцови приятелчета дето имам,ми говорят друго.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”