Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 23 мар 2015 23:39

Моята тема е отворена за всички и всички го знаят.
Специално за Сашо> Сашо, ще се опитам да префасонирам нещата ,защото явно когато пиша дълги постове,има размиване на идеята,или на част от нея залегнала в това за което искам да кажа. Никой и никога няма право да подценява труда на някой друг,това е закон!!! ,ако ще и неписан. Лично постигам всичко с много труд,за да разбирам за какво иде реч,а тя в случая е за друго,нито за стотиците прекрасни неща останали за винаги в архива на форума,доказателство за качественият му състав,за дръзновението и за мерака, за хъса и за любовта към едно върховно хоби според мен. Цялата работа идва от това,че може и аз да не съм разбрал съвсем правилно някои неща,или пък както си мисля ,някои неща трябва да се прецизират ,за да не се получават подобни конфузии. Става въпрос ,че след поредната преподредба на форумният интерфейс,или там както се казва фасонът му с раздели и теми,във техническият раздел,втората тема е назована "Механизми" с подзаглавие >"Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване"
Аз възприех тази тема като такава,където ще се публикуват статии,линкове,клипове, или собствени ревюта свързани с проблеми на даден вид механизъм, НО такива ,които са граничещи с професионалният опит,нещо като учебен материал,а не лични търсения и опити на такива като повечето от нас,запалени ентусиасти. Значи нещо с което да може да сравняваме личните си експерименти. Повтарям аз така лично разбрах идеята за тази тема,защото иначе тя липсва другаде. А всичко друго което и ти си правил и Пламен е показвал безброй неща и Върбан и много ,много други колеги,си е на базата повече на собственият изстрадал опит ,или на мерака,но това не значи ,че това е точният метод и когато тези неща сме ги публикували в накаква дискусионна тема ,или в личните си страници,това е едно и там се подразбира,че всеки е решавал даден проблем в зависимост как го е възприел и на базата в крайна сметка на собственият си опит и капацитет. Точно и в такива случаи примерно някой от по- знаещите във форума член,като Омега.Невен,Пламен ,а и Върбан вече ,примерно са коментирали ,ставало е дискусия,имало е весели и поучителни моменти и т.н. Но това са незадължаващи ,макар и носещи информация неща,лично аз съм се учил от такива постове. А друго е ,както вече казах ,че съм възприел тази нова вече тема,обясних по-горе защо и за това реших,че ако там се получат неточности,това значи ,че ние преекспонираме сурогат. Та за това и ми беше мисълта ,че ,ако тези постове на новият колега бяха в друга обособена тема,примерно някаква негова лична,нямаше да има и тези искри,защото и аз например за това си направих тази тема,да пиша з пълнени чушки с емамбайълдъ :lol: или за нещо друго което правя,но всичко и винаги това не е обвързвало никой като миродавност и не е ангажирало никой като догма. Вярно ,че и колегата Лиани ,набляга на това,че няма никакви претенции и сигур е искрен и е така,но тогава остава въпроса,защо бе аджеба постоянно се получават такива неразбории,или само аз ги забелязвам и за това самураят да го отнася,ами ,ако остане проблемът,ще стане още по-голям,или самата тема пак ще се разводни,като повечето досега с офтопик и спамове. Да се реши в крайна сметка коя тема за какво е и да се даде на хората яснота,ако не ,да бъде преименувана на "Механизми" > дискусии, ремонти и профилактика,иновации и нестандартни решения, хомиджи и франкени,кюфтета и всякаква сръбска и китайска скара. Лично аз бих се радвал на такава тема,би била интересна и забавна,но и съвсем в страни от евентуалната и по-консервативна в близост до професионализма същност,защото на някой може да му е интересно как аз правя някои неща, но много ще се интересуват как е правилно да се прави ,а това не винаги съвпада. :wink:
Дано сега се разбират част от мислите ми,защото станахме като играта "телефон" един бил казал едно,пък друг чул друго,пък трети разбрал трето......
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 24 мар 2015 01:43

Пак разпъна сергията с локуми...
Всеки нов член трябва да се моли да е от твоята партия, за да може да пише ли?! Като си се издразнил, недей да четеш. Какъв се явяваш- някакъв форумен съдник?
На мен като домакин на това място, такова поведение не ми допада и ще се постарая да не го допускам.
Както е подреден форума и са озаглавени темите, така ще се ползват.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 24 мар 2015 02:36

Последният ми пост е реплика на Сашовият и както се вижда ,е насочен по специално към него. Колкото до локумите...ами който има и може - разтяга,който не може ,се изразява едносрично,свят шарен. Колкото до другото ,ще реша кога и как да ти отговоря,но не все още.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 24 мар 2015 03:15

Моят пост е реплика на твоето отношение към някои членове и целия форум като структура, и не е въпрос за да му отговаряш!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:49

Я да видим, къде ще дойде съобщението :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:49

Още едно :D

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:50

Има да пиша, докато изкарам на нова страница :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:50

И пак :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:51

Още три :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:54

:)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:55

Нова страница icon_clap icon_clap icon_clap icon_clap

:banana :banana :banana :banana :banana
:b :b :b :b :b :b :b :b :b :b
:yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo
Последна промяна 1 на varban, променена общо 11 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:55

nevenbekriev написа:Как без тебе бе Бате Мишо??? Че ти си ни солта и пипера за форума!!!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 11 ное 2015 19:13

Ама и ти Връбчо ,коскоджами ти и началник си един зевзек :) енциклопедийо ти наша ненагледна,ми ще пиша бе, кат са напушим-ще пишем,кат се напишем - ще се напишкаме lol2
Абе да има слово,па било то и писано,джумбиш да става,младите да скокнат,а старите да изправят гръб и да засучат мустак,манджа да има,шарено да е,да ври и да кипи.
Тъкмо съм почнал да правя една телешка чорбица,един балсам за стомаха и душата, в голямата тенджура, където е сложено „всичко необходимо” и ако имате късмет да хапнете от нея, се пригответе за експлозия, която смазва сетивата и изпраща налудничави сигнали до всички части на тялото ви и ще се почувствате като някои от героите в рисуваните филмчета, до които е избухнала ракета. lol2
Пък после да дойде време и за саати,да ви покажа каква реплика съм си купил в момент на умопомрачение. :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 11 ное 2015 19:42

Айде! После и аз ще покажа реплика. Ма не съм я купувал :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 12 ное 2015 20:57

Най - накрая успях да щракна моята реплика. Такова еретично - еротично изживяване не бях имал,направо съм влюбен в тая тухла (по моите разбирания) не стига ,че ми е първата купена реплика,като не смятам разни попаднали в общи лотове, а и с такъв размер,модерна работа, н нито за стари хора,нито за китката ми. Зърнах го случайно в Аукциона, търг от 0.01лв. оставаха около трийсетина минути до края и беше стигнал към 12.50лв. Първо се загледах в цифера,а оттам пуснах и лазерното зрение да сканирам и другите снимки и любовта дойде от пръв поглед. :) В крайна сметка го отнесох като бръмбар сламка за 21.50лв. Бе туй ми мязаше на як и истински часовник,който и каквото да казва,да ти тежи на ръката и да ти показва точното време. Много ми хареса и механизма,въобще като пристигна преди десетина дена, го гледах под яка лупа - направо е перфектен отвсякъде и ако не бяха тия заоблени маркери и цифри като на новоделите защото цифера е едно цяло,матрицата така го вади, а фасонлийските се слагат ръчно маркер по маркер и там финиша е свсем друг. Стоманен корпус,който много ми мяза на този който показва колегата simonb ,a и размера е същият 46-47мм. Стъклото е съвсем леко изпъкнало,като на джобен часовник и си е кристално,като сълза. Обаче що има на секундарника две деления повече,така и не разбрах. icon_crazy Пък механизмът му направо пее,нямам и не съм имал часовник с такава работа на баланса, бърз, спиците почти не се виждат, на ачик като вентилатор,пеперуди,амплитуди,кеф да гледаш. И в резултат за 11 дни -13 сек общо изоставане,което си е направо стряскащо. :o Направих и един не много сполучлив клип на работата на баланса,ма горе -долу се вижда. Ако може да ми каже някой нещо за механиката,ще се радвам. Не е Ам гъл явно,но е с много добър финиш и тъй като отива в кутията с надпис "непродаваеми" се надявам да се запази такъв. Изобщо изпитах някакъв нов вид задоволство, нещо като когато бяхме деца и правехме разни забранени неща. :D

После ще покажа и новата Молния ,пристигнала заедно с него.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”