Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 15 ное 2015 08:22

Значи и аз правя "телешко варено", но освен списъка с продуктите (повечето, но не всички), рецептата ми не е баш такава.
Тази е нова за мен. Клони към класиката на повечето местни манджи и ми харесва богатия микс на зеленчуци.
Ако се сетя, следващият път и аз ще щракам докато готвя, но днес вкъщи ще сме на зеле в гювеч без похлупак (+екстри) и докато е топла фурната отново печена тиква. Сега и е сезона, а в семейството не я оставят дори да изстине.
Изображение

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от penchod » 16 ное 2015 09:57

Здравей колега, не се познаваме, но и аз се радвам, че една от любимите ми теми във форума е жива отново! :thumbup:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 ное 2015 14:16

И аз се радвам,че ти се радваш,че аз се радвам Пенчо :) Пиши и споделяй и ти твои неща. Тука във форума, най-вече така се опознаваме,освен при редките срещи на живо по морето ,или в генгерлика някъде из балкана. :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 ное 2015 20:33

Да взема да покажа и аз в една поредица някои неща придобити докато бях в неплатен отпуск. Лошото е ,че почти не съм им правил снимки и сега ровя,отсявам и снимам кат луд. Ще подбера разбира се това което е за "хорски очи" или поне това ,което аз си мисля,че ще представлява интерес.
Първо една Победа на 1 МЧЗ от 1951г. в чудесно състояние е, с много чаровна патина по цифера и с маркери каквито не бях имал досега, амен-амен като на Зенит :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Има нещо вярно,че от тия совиетски хронометри (както във френскоезичните държави в стари времена са наричали всичко що цъка) за повече от две години за малко да си забравя ника :)
Та тъй както в една песен на рок групата "Ленинград" се пее: "Кагда собаки молется, с неба падает кости" ,а аз като се помоля и от небето ми пада на главата някое Сейко. :lol:
Два красавеца в хамелеонесто синьо,без никаква намеса от моя страна,без сейкоширане. Само на вторият ще трябва да му сменя джама ,че има една-две малки драскотини и немой да остане така. Първият е съвсем от скоро ,а вторият е от началото на лятото някъде. Вторият му се излъска задният капак по естествен начин, в последно време ми е за бързо реагиране,като ми се наложи спешно излизане,го грабвам,само сверявам часът и го нанизвам на китката,тежък, стабилен,механизмът вътре е като в противоатомно убежище, абе Сейко :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 26 ное 2015 05:35

Та си викам: Що не взема, докато си пиете сутрешното кафе,да ви покажа малко неща за изплакване на очите и други за подпомагане отделянето на обилен домашен сок, преди сутрешната закуска, ама тъй като гледам обема на мат'ряла, с едно кафе няма да минете. Е, който устиска.
Та първо, какво ми снесоха онзи ден 4 пратчици (както гальовно ги нарича оная ламя Миро :mrgreen: ) Една шепа неща ,а 4 транспорта, как да не ги намразиш Еконт. По принцип не купувам по едно нещо, ма като продавача няма нищо друго свястно, де да се денеш.
Една обща снимка.

Изображение

Първо един подарък от форумен приятел,две чудесни винтидж каишки,дето така ми трябват и обичам. Кафявата е много фина,естествена кожа,старо производство,навярно шведско. Да видим кой от стотината подходящи саати за нея ще има честа да я облече. Благодаря за подаръка приятелю! :b

Изображение

Изображение

Другите неща са - 4 1/2 Ракети,Полет, Кама, Кировски, 1/2 Победа и накрая един стратегически бомбардировач. :D
Първо три Ракети като сестри Кушлеви, тука е малко като "Пу за мене - пу за тебе" Май само по - тъмно златистата ще остане при мене,че като цяло станаха доста от този модел,ма пак ще трябва да извадя старите и да сравнявам, най хубавото си го стискам,другото за спонсорите отвъд океана,няма как, иначе няма пратки. Саатите са добри, само един е за полиране на джам, два за нови коронки и нещо по задните капаци. Със сребърен цифер вече имам заделен,дето е паднал направо от поточната линия в бърлогата, ма той е с пълен набор от цифри по лицето.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Следва една Ракета за незрящи, също девствена и никакви пръсти не са злоупотребявали до сега с нея. Досега не съм имал таквази, явно съм чакал нещо такова да изпадне.

Изображение

Изображение

Изображение

Следва един "хоризонтален" Полет Снимките на продавача бяха много зле и такъв се оказа и часовника, много е зле хайванчето...ще видя какво може да се направи,но нямам големи надежди.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тука виждате една хубава на външен вид Победа, но като и отворих задният капак, тутакси от там излетя една С-300 :o Ще се готви, няма как. Та за туй писах 1/2 Ракета и Победа.

Изображение

Изображение

После се сдобих и с една Кама, най-вече заради касата, в добро състояние е и ще стане хубава манджа. Циферблата е от хубавите,но за жалост е доста изтрит ,особено по периферията. Машината цъка отлично и е от 1/59

Изображение

Изображение

Изображение

Отдавна дебнех и за позлатена каса тип "краб" от Кировски, тази е без забележки, а ме плени и надписа на кирилица " ЗОЛОТО 20 М" или не съм обръщал до сега внимание, или не съм виждал такъв надпис. Трябва да е преди 1956г. защото мисля ,че от тогава СССР започват да изнасят часовници и някъде там минават на AU. За сега съдбата на касата е неизвестна,нямам цифер запазен като за нея и се замислям дали да не хакна вътре един украински,че са иначе като бижу и да одера някой кравар от Минесота. Обаче ще трябва да сменя и механизма останал от предният "готвач" щото още преди да видя,че е 2414 с дата, ми се стори ,че е от по- късните,мисля ,че логото трябва да е от ромбоидните,те като ли са по-старите. Ще го умувам.

Изображение

Изображение

Изображение

И накрая едно стратегическо оръжие, една китайска тухла 45.5 и 1.45 дебела, иначе с превъзходна визия и почти като оригинала който струва скромните 65.000$ icon_crazy моделът се води "Datograph" или нещо такова. Прилича на хронограф, но не е. Горе с цифрите е датата,сменя се с горният бутон над коронката,малкият десен суб диал показва месеца,сменя се с долният бутон под короната,а малкият суб диал в ляво е за деня. Той се коригира със скрит бутон в лявата част на корпуса. Интересно е ,че стрелката се движи постоянно с напредването на деня, а не се сменя като датата с прещракване. Всичко си е така и при оригинала.
Много е важно да се отбележи ,че това е " touBrillon" и "perpetuEl" lol2 че и swiss made.
Иначе циферблата е много красив и доста качествено направен. Автоматична машина ,a баланса се пеперуди много красиво. След сверяване,след първите 13-14ч. избяга 1мин. напред,но интересното е ,че до сега след около 60ч. работа, не е мръднал от тази минута. Или компенсира, или не съм го сверил точно. Сега го сверих и утре ще разбера. Каиша е много готин (24мм) ,от дебела безшевна телятина и ще бъде експроприиран за лично ползване,както и кутията с която дойде, от Армани е ,но е чисто нова и добър фасон. Без туй нямам къде да си държа вече имането.
А защо е стратегически? Веднага се сещам за един стар руски виц и ще се опитам да го разкажа в оригинал,макар ,че моя руски е като на грузинец след 4-5 рога червено "Мукузани" :mrgreen: та:
На летище в провинциален град, пътници се качват в готовият за излитане самолет.Възрастен кавказец,брадясал, с бели мустаци с национална капа на главата,катери стълбите метнал на врата един охранен овен. Стюардесата го посреща на вратата и казва.
" Извините товарищ, войти в сомолете с барана невозможно, запрещено." а дедото отвръща:
" Ну ето не баран. Баран учится в Москве,а ето рушвет для профессора"
:lol:
Та и този саат е предназначен за един образ, за една капия, която си мре за лъскави и кичозни неща. И понеже иначе е добър майстор и си разбира от занаята като прави човек ремонт,става луд как да угоди на "баш майсторите" Предният път като му ползвах услугите и се пазаряхме, ми вика:
"Яаааа, мчи много часовници имаш глеам, нещо да ми подариш?" Гледам го аз, гледам го, ремонта скъп .а кинти няма,трябва някак да смъкна цената, бъркам в кутиите, вадя един Де лукс,че и автомат,не най-добрият ,но все пак сърцето ми се сви. Подавам му го, а тиквата го курдисва на китката си фи 10см. гледа го,сумти нещо и ме гледа подозрително,сиреч че искам да мина нещо тънко нещата. Изведнъж ми просветва една мисъл и разбирам де е истината. Вземам Полета, вадя една друга двукилограмова кутия където все още държа всякакви мерзости и с театрална въздишка на съжаление му вадя един масивен кварцов дайвър "хронограф" с еднолевова Мийота вътре и залепени малки стрелки. Иначе надписи,надписи,диамантчета.... като го зърна вика:"Ееее ,това е друго нещо" ,турга го на лапата си, цъка с език,чак примлясва и ....сваля от цената на ремонта.
Сигурно си помисли ,че съм му подарил Ферари и много ме е минал, цяла седмица маза, шпаклова и ме гледа с изплезен език като немска овчарка. lol2 Това преди 2 години. Сега вече трябва нещо по-сериозно,щото за кварцето като ме пита що не му се движат малките стрелки,му казах ,че батерията сигур е изтощена. Кой знае колко батерии е сменил хайванина и сега ще е подозрителен,ма на Лангето се движат. Та такива ми ти работи. За туй и до сега не съм пратил в кофата тая кутия със "скъпоценности" нищо не трябва да се хвърля,нито цял часовник ,нито части. Саата е като при прасето - всичко се изяжда,само едни кокали и копита остават,ма и те отиват за туткал.
Имам и една друга по-малка кутия с дамски "красоти", ма там работата е по-тънка и няма да ви разправям. :wink:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Айде лек ден. Кулинарната част остава за довечера,че е 5.30ч. вече, клепачите натежават и ще лягам да гледам някой филм,дано да не е нещо тъпо. :)
Последна промяна 1 на Seikosha, променена общо 26 пъти
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от kapkan » 26 ное 2015 08:54

Ееее дъртия отлепи най-после,рекох,че е оставил часовниците вече :lol:
Возиш ли трабанчето бе мискин?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 26 ное 2015 11:29

Сейкоша-сан> и. Сега вече трябва нещо по-сериозно,щото за кварцето като ме пита що не му се движат малките стрелки,му казах ,че батерията сигур е изтощена. Кой знае колко батерии е сменил хайванина и сега ще е подозрителен,ма на Лангето се движат.


Aaaaaa! Оправи ми деня :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 28 ное 2015 03:09

Май и днес ще останете гладни,че то от саати няма място, а и поста ще трябва да счупи рекорди ,ако вмъкна и как се прави печен пипер за зимата и защо крайният резултат винаги е с минимални количества.
Вече вчера, подхванах два от часовниците от последната пратка която показах оня ден,да се раздвижа малко,че последните месеци направо ръждясах.
Първо реших да пробвам да спася "хоризонталният" Полет от превръщането му в донорски карантии.
Както писах и преди,не таях много надежда,но и тя умира последна. Няма много да обяснявам, защо всички вече сте наясно какво се случва във филма.
Имаме следните продукти - позлатена каса в лошо състояние,протрита позлата по ръбовете,множество плитки и не съвсем плитки драскотини, циферблат с визията на сто годишна японка, стъкло добро,само за полиране, стрелки корозирали, коронка потъмняла,мръсотия по капака,но за това пък чудесно работещ механизъм, той ще бъде само за почистване на мостове и продухване с крушата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цифера и задният капак отиват на баня, а в това време се захващам с касата. Требе и обезкосмяване,за това пускам първо депилатоара първо на първа,а после на втора степен.
Първо почиствам от мръсотията и после бжжжжжжж......


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Касата е докарана до възможното състояние и за това се заемам с циферблата,това е и лирическото отстъпление в драмата :) Снимките не са еднакви, а проследяват отделните десетина последователни етапа.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Точно когато съм на последната права,като един чистокръвен влах,решавам да видя дали лака е изсъхнал наведен и млещейки сандвич с кюфте над него...е, не беше изсъхнал :mrgreen:
Ти да видиш как се сваля презерватив от цифер :o Първо набих котката да ми олекне и после взех да лющя.


Изображение

Изображение

В края на краищата след пет тънки слоя лак, се получи това. Бива. Хората търсят философският камък,че да правят от сребро - злато, пък аз обратното :D


Изображение

Лъскаме стъклото на бабиният чорап и го щракваме дет му е мястото


Изображение

Изображение

Правя със стрелките необходимото,като полиране и пълнежи


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Монтираме механизма

Изображение

и воала....


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Май отървахме хайванчето от донорясване :)

Изображение



Следващият избор ми падна върху Камата, изглеждаше лесен,ма се оказа ,че "оригиналният механизъм" е с баланс от Зим -ска машина,та трябваше да го докарам до женевски вълни.Другото се вижда.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е за днес ребята, новите made in Barlogata na tavanes SA :D ,време за готвене - около 8ч. включващо пиш пауза, кофе тайм, чорбасъ на корем и един кратък миг на радост, в който да упражня физическо насилие над котката, съборила и счупила поредната стъклена чаша ,катерейки се по масата да ме инспектира. :lol:
Айде лек ден. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 01 дек 2015 04:52

Поради силният зрителски интерес,ще покажа и вчерашното home made by Seikosha na tavanes :lol: Един малоподробен вернисаж. Ако някой все пак си мисли ,че кулинарното изкуство е проста работа,значи просто не е в час (часовете,chasove.com)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Едно ново СУ-24 ,че имаме липси. Само дето не можем да върнем двете момчета и да пресушим сълзите на техните близки :( Лека им пръст!

Да не продължавам,че почват да ме хващат Кара-Станчовите и за това ви желая - лек ден!
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 01 дек 2015 08:23

За сушката - ясно, не продължавам темата, че ще се отплеснем в политическа плоскост.

А за самолетчето - то си е схематично. Но сигурно са имали предвид Ту-104, първият реактивен пътнически самолет на Аэрофлот и един от първите в света. Ето как изглежда:

Изображение

Разбира се, изображението е опростено, ама се виждат стреловидните криле и стабилизатори и двигателите до тялото. Вижда се, че е пътнически, а не бомбардировач, от който Ту-104 е произлязъл.

От бомбардировача са взети оперението, крилете, двигателите и кабините на екипажа. И спирачните парашути :)

Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 01 дек 2015 08:42

А, и малко градски легенди :)
На екипажите, получили допуск на Ту-104, са връчвали такива часовници. Уж :)

В една тема на ватрушката има бая варианти: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=60132" onclick="window.open(this.href);return false;

И бая кюфтета :D
Ей за това съм сигурен:

Изображение

Корпусът е за ден/дата, а не за 2609.
Факт е обаче, че има самолетен циферблат със заводски печат и 50 лет Октября. Което дава 67 година. Преди това просто не е имало такова клише за тампон-печат.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от stepona555 » 04 дек 2015 21:38

Ето малко механизми , може някой да ти зарадва окото започвам от малки за моми
viewtopic.php?f=58&t=5288&p=48245#p48227" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 05 дек 2015 17:50

Лично аз,нямам афинитет към малките моми :lol: Това е за Върбан наш,той ги обръща таквизи с хастара наопаки,нещо педофилско има в него май :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 05 дек 2015 23:57

То само за тренировка :D
Освен това любовта ми към малките форми се формира с твое старание :)
Че не беше Ориент, че не беше Сейко, да не пиша за разни Чайки със Зорки.
Да сканирам ли бележките?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 06 дек 2015 13:23

Ай с'я. Минало-бешало, кой ти помни вече първоначалният ти стадий на натрупване на капитали. :)
Ти по-добре ми разгадай - Защо моята Ланга от Гласхюте не признава правилата, а продължава да трупа дни в резерв към месеца :lol:

Изображение

Превъртях го и стигна до 40 lol2 Мислих да не би първата цифра да показва поредна седмица, ма пак не ми излиза аритметиката,как тогава ще показва пък двуцифрената дата icon_crazy
Май ще излезе,че китайците имат английски хумор :)
Иначе Лангата беше разпарчатосана,защото търчеше с по една минута на ден напред. За 10 дни, го докарах до 5-6 сек. ,но повече без виброграф няма да мога.
Иначе механизма си е добър, мяза на неръждавейка, бая дебел, а цифера е двупластов и маркерите са с щифчета,а не в едно с матрицата. Баланса се мандахерца съвсем прилично, а цялата машина е доста "игрива" както се вижда от видеото :lol:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”