Koй остава кой си заминава

Тук пишем за каквото се сетим
Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Koй остава кой си заминава

Мнение от stepona555 » 16 юли 2020 19:31

Ако трябва да ви останат няколко от следващите часовници кой бихте си оставили и защо.
Малка стъпка към съкращаване на бройката , предложил съм ги за бартер а скоро с повече снимки ще ги пускам на еспанците , някой ден ...
https://ibb.co/album/4s0RyV
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Koй остава кой си заминава

Мнение от agrozev » 16 юли 2020 22:57

Хм, въпросът е труден ако опира до вкус, защото всеки си има предпочитания. Ако става на въпрос за визуален и емоционален избор, аз бих си оставил Восток Адмиралския и синия Полет автоматик, защото са интересни. Може би бих се замислил и за някоя от големите Ракети 2628 и 2609.НА - Чебурашката, поне по-запазените, защото ги харесвам. От колекционерска и финансова гледна точка, едва ли мога да ти дам добър съвет, защото нямам опит. Има часовници в по-лошо състояние, тях бих ги пуснал за продажба, бих си оставил по-запазените. Победата със синия циферблат, имам такава, сигурно бих я задържал. Изобщо, ако трябваше да правя такова пресяване, щях да задържа половината и да не остане нищо стойностно за размяна, много съм труден на раздели. Ако трябваше да избера само един да остане, бих избрал без колебание Адмиралския. Като пак казвам, не знам кое колко струва в момента, особено пък в Испания, просто фенски избор.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Koй остава кой си заминава

Мнение от stepona555 » 17 юли 2020 01:24

Точно "адмиралския" сме го обсъждали преди време , той е безумно кюфте , не съм се сетил поне циферблата да му сменя с нещо не толкова очевадно фалшиво и напомнящо за украйна.
Но за еспанците ще е голяма находка , само една история за адмирал на потъващ кораб и са готови, е има и тук маниаци на руски часовници дето са доста напред , но масата и дай командирски по 20 евро от залива и само сменят безели и каишки и гордо ги обявяват за моднати. Много мъка има на тоя свят.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Koй остава кой си заминава

Мнение от Seikosha » 17 юли 2020 02:44

Аз като ги гледам, няма нищо стойностно от тях, които да запазиш. Може би 23 камъковият атоматик на Полет е по-интересен, но и той е масовик. При положение ,че знам какви няколко хиляди ,от които доста стойностни неща имаш, това е чалга, един вид.
Кое е стойностно, е малко трудно да се дефинира. Има неща които не са в пълният си блясък, но имат колекционерска стойност поради ред причини, а и такива ,които не са редкажи, но пък са в доволно съхранено състояние. Самите тези показани модели, за мен са може би добре запазени, но масови модели и един претенциозен купувач, не би купил нищо от тези модели (ако е колекционер със стаж) Остава продажба на неща в стила на "Произведено в СССР" като нещо екзотично и разбира се ,не може да се търси и висока цена.
За мене всеки часовник е хубав, (особено когато си е мой :lol: ) но не можеш да притежаваш всички и в крайна сметка, винаги се създават приоритети в един момент, но то си идва с времето, опита и акъла и в един момент всеки "събирач" разбира колко дълъг път е извървял :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Koй остава кой си заминава

Мнение от stepona555 » 17 юли 2020 10:22

Благодаря Мишо , благодарение на този форум все пак за няколко години , почнах да отделям чалгата от кюфтетата.
Идеята беше точно да отделя първите които наистина нямат никаква стойност .Поне за мен , а защо са тук божа работа , подаръци битаци купуванни от тук да става алъш вериш.
И въпроса е зададен за да се застраховам , да не взема да подаря нещо което все пак има някаква идея.
ЗА съжаление сме далеч от хилядите , засега съм в сферата на стотиците , от които стойностни са десетки.
А и напоследък гледам нещо интересно механично и като си помисля че ще си купя два по хубави малко по млади електромеханчни за същите пари , по лесно затварям компютъра.

Един еспанец продаваше Ракета за слепи нова от завода , каза че може и бартер , аз докато се наканя да изровя и снимам той си я продаде човека , 27 евро тук не е скъпо за такъв часовник в перфектно състояние.
АМа поне започнах процеса на делене , остава или заминава , очаквайте още купчинки и от други области.
Весел петък и да си покажете днес в темата лъскавите часовници , няма само Коста да се фука всеки път.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Koй остава кой си заминава

Мнение от atanweb » 17 юли 2020 17:21

Подрепям всичко написан до тук в темата, и че всеки часовник е хубаво, и че все пак трябва да минават през сито за да се оформят по добри възможности и проекти.
Ако мислиш, че може да запазяш някой за да го ползваш за части. Запази един-два които биха помогнали за съживяването на някоя по рядка бройка. Но и такива части се намират по много и не са скъпи. Не си струва да ги къташ.
До колкото те познавам, а и тъкмо си се нучил търси нещо по интересно. Това са масови часовници които представляват интерес и имат стойност само ако са в изключително запазено състояние.
Продавай, пък ако ще само един да си вземеш след това който да е по интересен и запазен си заслужава.
Има достатъчно навлизащи в хобито които ще си ги купят и ще ги съзерзават с умиление. За тях това е инстинска радост, а пък и цената на прохождащ в хобито е от съществено значение. За нас е вече късно... разумът се е изпарил.
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”