Дъра-бъра

Тук пишем за каквото се сетим
DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Колекцията на Bravo six

Мнение от DHM » 20 мар 2014 23:13

Моля казаното от мен тук да бъде преместено от модератор!!! В "Дъра, бъра" или където и да било.....а спокойно може и да бъде изтрито.....
Но за мен е необяснимо как в един такъв малък и специализиран форум могат да бъдат забравени хора като Браво сикс, Церасими и др.........хора привлекли ме тук,накарли ме да имам цел и критерии.....да има към какво да се стремя, от кого да се уча Цветане!!! :muslim: а предполагам и много други.... И за мен е жалко такива читави люде да потъват в забрава, вместо да бъдат кумири :redface
.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекцията на Bravo six

Мнение от kapkan » 20 мар 2014 23:26

[quote="DHM"][/quote]
Последна промяна 1 на kapkan, променена общо 21 пъти

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Дъра-бъра

Мнение от ironhorse » 20 мар 2014 23:32

kapkan написа: Набор 84г с кардан :) а звук вади ... :redface
Я, то набор на моето! Че и с кардан! Че и от същата фабрика! Браво!
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дъра-бъра

Мнение от kapkan » 20 мар 2014 23:36

Моя е на съставните си части,чакам статор и почва да се събира и преработва :)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на Bravo six

Мнение от DHM » 20 мар 2014 23:37

Джукльо това трябваше да го кажеш когато се появиха теми "Кеде е .............."
Подмазвач бих могъл да съм хипотетично, но поне да имаше на кого и за какво :wink:
Но пък поне се развивам :) Вчера бях махленска клюкарка, а днес съм подмазвач :lol:
.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекцията на Bravo six

Мнение от kapkan » 20 мар 2014 23:47

DHM написа: Но пък поне се развивам :) Вчера бях махленска клюкарка, а днес съм подмазвач :lol:
Не,селска клюкарка си :lol: като букетче си :*

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Дъра-бъра

Мнение от kova4ev » 21 мар 2014 21:31

Не е часовник, но механизъмът е изключителен . Двайсетина минути го гледах днес и си мислех колко добре ще стои в някой ъгъл на хола :mrgreen:

Всъщност така и не разбрах какво е...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дъра-бъра

Мнение от kapkan » 21 мар 2014 22:04

Според мен е часовник и календар,пък и още нещо,се тая,хубаво е нещото

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Дъра-бъра

Мнение от beria » 28 мар 2014 13:50

http://www.vesti.bg/razvlechenia/lyubop ... ln-6008684" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дъра-бъра

Мнение от atanweb » 12 май 2014 09:07

Разсъждавам през последните дни за циферблатите и по скоро за украинските които сме вземали от Людмила, ами с този ход на нещата, те скоро може пак да се причислят към Руските или дори още по специални в някакъв нов федеративен съюз.
Така, че купувайте качеството е отлично и това няма как да не остане незабелязано в бъдеще.
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Дъра-бъра

Мнение от storyteller » 12 май 2014 09:28

kova4ev написа:Не е часовник, но механизъмът е изключителен . Двайсетина минути го гледах днес и си мислех колко добре ще стои в някой ъгъл на хола :mrgreen:

Всъщност така и не разбрах какво е...


Изображение
Пропуснал съм този пост. Много интересно нещо. На надписа пише на латински:
Leoni 13 / exacto summi pontificatus anno 25 / alphonsus maria borbonius comes casertanius / pignus laetitiae obsequii que sui

и доколкото разбирам, това означава, че някакъв Алфонс Мария Бурбон, граф на Казерта (вероятно Caserta, която се намирала близо до Неапол в Италия), дава това нещо като подарък с радост и уважение и то показва exacto summi pontificatus - точната сметка на понтификата т.е. царуването като папа (как трябва да се каже? папстване? папуване? управление като папа? ) на папа Лъв 13 (ето този джентълмен http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8A%D0%B2_XIII" onclick="window.open(this.href);return false;), през 25-тата година (anno XXV) като това 25тата година не съм сигурен какво означава - че подаръкът е направен по случай 25 години управление ли и ще отброява оттам нататък? Според уикипедията, папата е управлявал 25 години и 5 месеца, така че машината не е работила дълго. Или че отброява дните, преминали през тези двадесет и пет години? Или нещо друго?

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Дъра-бъра

Мнение от kova4ev » 12 май 2014 22:50

Благодаря за превода. Тормозиха ме в университета да уча латински или старогръцки, но се оказах упорит и ни единия не научих.
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Дъра-бъра

Мнение от DHM » 20 май 2014 22:04

Понеже темата на Колаксъзов е заключена и мнението ми увисна си го поствам тук :)
atanweb написа:Тук подчти всички познаваме Венци и сме купували от него. Митко, никой няма да ни промени мнението за него, по скоро бих дал съвет човек да не напада без да е разбрал кой какъв е сред хората и има ли тяхното уважение. Също така тук сме не за да критикуваме, а за да помагаме. На мен лично не ми допаднаха нападките и думите отправени към Венци. Тук в нашият "дом" не толерираме такъв тон от човек който се включва само с такава цел.
Митко радвам се да те "видя". :b
Привет Саше :b
Аз не се включих защото Венци има нужда от подкрепа или защита! Или пък защото е необходимо някой да брани рейтинга му :) Венци е достатъчно голям и човек и мъж, за да е необходимо някой да му прави "асистенции"!!! Не одобрявам подобни нападки и подобен език, особено от подобни хора!
А колкото до това, че си ме "видял" тук.......колкото по-често се включват такива "специалисти" (изразявам се деликатно заради хаудиториътъ), толкова по-често ще ме виждаш :wink:
Жалкото е, че празнотите оставени от хора като Браво сикс се заемат от комплексирани егоцентрици, а на мястото на знаещи и можещи хора като Церасими се появяват такива гологъзи критиканти....

DHM, въздържай се моля те от лични нападки. С мнението може да не си съгласен, но тук не коментираме личности и характери. Само часовници. storyteller
.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дъра-бъра

Мнение от Pavlin » 21 май 2014 11:11

Понеже имам правата, правя последно предупреждение за поддържане на добри обноски!
На който му се разтягат локуми да си търси форуми за психолози! Тук е технически форум за мъже, не е бгмама!
Ако някой има нещо да добави, нека го направи в тази тема:
След това минавам с метлата!

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Дъра-бъра

Мнение от DHM » 21 май 2014 21:39

Никой не оспорва правата ти Павлине! Просто ти не оспорвай правата на останалите, особено когато са поместени в правилния раздел! Като идея мога само да отбележа, че е препоръчително да се вземат под внимание изказванията на определени хора, направени с тон и в раздел, който не търпи подобен!
Колкото до метлата както ти написах и на ЛС няма лошо, но да я беше яхнал и на време и на място! Лично мен темата за метлата не ме касае :wink: премел съм предварително :)
Сполай!!! :b
.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”