Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от varban » 23 юни 2013 17:50

3017 написа:Много интересно! Искаш учене, ето ти учене!
varban написа:... а който се опита да го прозивежда, ще установи експериментално, кой танк е по-добър - Т-90, АБрамс, Леопард, Чаланждер или Льоклерк.
Е някой може да реши да си го произвежда тайно :)
Тогава ще се намесят и Кей Джи Би заедно с най-малко вероятните си съюзници.

Но за химическото оръжие не питайте мен, а един мой... наш семеен приятел - полковник Бернер.

Ако искате, ще го поканя да обсъдим темата "Унищожаване на химическото оръжие на планета Земя". Той е офицер от Българската армия, ама в момента (и от бая време) работи за ЮНЕСКО.

НЕ знам, доколко работата му е закрита, но това-онова може да напише.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от varban » 23 юни 2013 18:09

3017 написа:Много интересно! Искаш учене, ето ти учене!
Откровено?
Тогава мислех повече за УВО-82 :) Не че ми беше писнало, ама се уволних с два месеца преди набора си - те играха Щит-82 и се уволниха в средата на октомври.

Това, че специалността ми пасна на момчешките мераци, си е друга рабоета :)

Само че в България ракeтната техника е близка до катюшите и е безкрайно далече от космическите носители. Говоря за производство и разработки, пък и за въоръжения.

Най-яката рaкета, която сме имали на въоръжение, беше Р-11. Ако сравняваме характеристичните скорости, тя е завинаги балистична. Като Агрегат-4 на фон Браун (само не казвайте, че Р-11 е копирана от Фау-2 :D )


Колкото и диво да ви звучи, но от гледна точка на характеристична скорост любителите-ракетчици в България скоро ще надминат военната промишленост: http://www.korio.org/rocket/index.php?topic=498.0" onclick="window.open(this.href);return false;

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от sheretudis » 24 юни 2013 21:35

от тоя ЩИТ имам медал и за малко да ме застрелят Тогава бях пом командир на първи взвод от първа рота на първи мото стрелкови батальон в 36050 Момчилград тоест първи автоматчик в полка Взводната ми перка беше един ст л-т язваджия който при всяко тежко занятие не пропускаше случай да се хване за корема и в санаториум докато мине патакламата Имахме нощни стрелби и аз като командир на взвод през деня огледах терена с другите взводни и ротния и забелязах че на определен етап взвода трябва да завие с левия фланг за да излезе с-у мишените Назначиха ми за проверяващ един майор от щаба на армията Като тръгнахме вечерта в атака тоя взе да ми командва взвода Ахмака го беше страх да не се изпозастреляме в тъмното и взе да ни натиква плътно до втори взвод Нъл съм си гърче и хитростта си ми е в кръвта идиотчето хал хабер си нямаше че не раздадох патрони на калпак а само на ком на отделения на картечарите и по на двама стари войници и добри стрелци от всяко отделение На последния рубеж където трябваше да повием с левия фланг направих два безуспешни опита да кажа на майора че ще пропуснем мишените но той се развика по мене на принципа аз съм началник ти си глупак, ти си началник аз съм глупак Мишените засветиха с цялата си красота в дясно и почти в гръб на почти 500-600 метра Тоя се паникьоса и взе несвързано да вика ,,ами сега ами сега Патрони имахме бол и му теглихме един спринт за стрелба от упор като на разстрел на една ръка разстояние както си държа в момента бирицата Тъкмо взехме да събаряме мишените танкистите зад нас помислили че мишените са пропуснати и взеха да стрелят с ПКТ-тАТА И те по мишените Добре че първите откоси им бяха високо та залегнахме и докато от взвода стигнат до танкистите и да ги предупредят да не стрелят голям страх брахме Както и да е всичко мина благополучно Мишените бяха улучени взвода получи отличен а мен заради гафа и това че си замълчах майорът ме е уредил с тенекийка Тогава бях горд с нея ама сега като си помисля тая стипца вместо тенеке поне един Полет 29 к делукс стомана да ми беше дал мършата ниедна

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от varban » 24 юни 2013 23:05

sheretudis> от тоя ЩИТ имам медал и за малко да ме застрелят

O! Набори :)

sheretudis> Тогава бях пом командир на първи взвод от първа рота на първи мото стрелкови батальон в 36050 Момчилград тоест първи автоматчик в полка

Аз бях в 28160, разузнавателния батальон в Стара Загора.
Иначе беше ясно, че аз няма да играя щита, така че след ШПЗОто във Враца си взех полагаемата, а като се върнах, излъсках бай Макар от наряди - през ден :)

sheretudis> Взводната ми перка беше един ст л-т язваджия който при всяко тежко занятие не пропускаше случай да се хване за корема и в санаториум докато мине патакламата

Нашите роти бяха колкото плътен кашишки взвод - със старшинката 30 души :)

sheretudis> Имахме нощни стрелби и аз като командир на взвод през деня огледах терена с другите взводни и ротния и забелязах че на определен етап взвода трябва да завие с левия фланг за да излезе с-у мишените

Тая корида къде беше? Корен?

sheretudis> Назначиха ми за проверяващ един майор от щаба на армията Като тръгнахме вечерта в атака тоя взе да ми командва взвода

При нас на големи занятия проверяващи просто нямаше - не можеха да тичат толкова :D
Затова ни товареха като камили, ама по летни дрешки и без автомат пак окапваха :)
Имаше колкото щеш, когато играехме на едно място - проверяващия в НПто, а ние - на тревата или на снега :muslim:

sheretudis> Нъл съм си гърче и хитростта си ми е в кръвта идиотчето хал хабер си нямаше че не раздадох патрони на калпак а само на ком на отделения на картечарите и по на двама стари войници и добри стрелци от всяко отделение

Виж, тия номера не сме ги правили. Групова стрелба съм водил само във фазанарията, на изпити, на гарноизонно стрелбище.
Тичахме повече от вас, ама групови стрелби - йок. Само отстрани съм гледал, най-много маришкия полк. Тоя хляб е чисто кашишки. И кемафите бяха само за гарнитура :)

sheretudis> но той се развика по мене на принципа аз съм началник ти си глупак, ти си началник аз съм глупак

Колкото щеш такива случаи, ама на такова ниво - не съм имал. Щото ако се издъните, той не е командир, а ти.

sheretudis> Тоя се паникьоса и взе несвързано да вика ,,ами сега ами сега

Ама твойто УВО е било през октомври, а неговото ;)
Той сигурно взвод е командвал само в училището :)

sheretudis> Тъкмо взехме да събаряме мишените танкистите зад нас помислили че мишените са пропуснати и взеха да стрелят с ПКТ-тАТА И те по мишените

Мили родни картинки :(
Ние имахме Нарциси, ама всички опити за свръзка с части, към които сме били командировани, бяха тото... джисиеми нямаше хич, и си беше онодило таковато. Танкове по нас не са стреляли, ама гаубици - барем три пъти.
А от глупост един път - и КПВТ.

sheretudis> Добре че първите откоси им бяха високо та залегнахме и докато от взвода стигнат до танкистите и да ги предупредят да не стрелят голям страх брахме

Представям си много образно :)
Един път бях отцепка и реших да източа бойлера малко по-настрани, та да ми мирише на трева, а не на ... И мръднах, без да се обадя. Добре че вятърът беше срещу позицията.
Първо нещо светна, после зад мен едно дърво изпращя, а преди да чуя откоса, вече пълзях, без да ме е страх, че ще повредя инструмента :D

Като дадоха отбой, видях, какво прави 60 грамов корнишон - къса дърво, дебело къде 10 санти.

sheretudis> Както и да е всичко мина благополучно

То май целия щит е минал добре, както рядко се случва на такива занятия. Трябва да питам някой полковник, какви са били нормативите. Ама се спрягаха цифри къде 1 на 10 000 - от такъв порядък. Не знам, колко е вярно. Мойто военно образование е на взводно-ротно ниво, нищо че бях отличник по БПП ;)

sheretudis> Мишените бяха улучени взвода получи отличен а мен заради гафа и това че си замълчах майорът ме е уредил с тенекийка Тогава бях горд с нея ама сега като си помисля тая стипца вместо тенеке поне един Poljot 29 к делукс стомана да ми беше дал мършата ниедна

Майтапа го разбрах, ама отговарям сериозно - и сега си горд. И правилно ;)

А за полёта... ти много сакаш - то тва на фазан дават ли? Ми генералите кво ш носат?

По темата - аз не съм играл щит 82, ама часовникът, който оставих на новобранката, сигурно го е играл. Като прочетоха заповедта, този, на който сдадох, ме изпрати до портала, и аз му дадох солника. Такъв часовник едва ли ще намеря, ама каишка тип ОВД (антоним на НАТО) ще си направя. Само да намеря брезентова лента 17 мм :)
Цвят - различен. Отначало - танково зелено, а аз му я дадох почти като якичка от многото пране ;) Още помня катарамата от тел неръждавейка :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от varban » 24 юни 2013 23:09

sheretudis написа:от тоя ЩИТ имам медал и за малко да ме застрелят Тогава бях пом командир на първи взвод от първа рота на първи мото стрелкови батальон в 36050 Момчилград тоест първи автоматчик в полка Взводната ми перка беше един ст л-т язваджия
То по идея взводния ти е трябвало да бъде първия автоматчик на полка, ама сигурно и автомата не си е виждал. Но по щат командир на мотострелкови взвод е с автомат ;)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от DHM » 25 юни 2013 00:55

24160 :mrgreen: или 24 часа пожар, както му казваха :) или Черния полк в Харманли, разузнавателно-десантна рота :)
В Аязмото в Ст. Загора бях на школа за разведки.....и през ШЗО-то съм минал......
Ех Корен :redface ........кеде ме върнахте.........бях взводен и командир на машина МТЛБ и един от моите удари БТР на кашиците вместо мишена......луда работа......добре, че нямаше пострадали......така е, когато деца си играят на войници :lol:
.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от sheretudis » 25 юни 2013 13:56

Не сме набори Ти си по млад пръч -по млада върба демек с цели 2 години :) а до Увото ми ме чакаха цели 5 години които като гръцки агент съкратих на само още 2 след ЩИТ-а Уволних се след седем години шест месеца и пет дни :lol: Така пише във военната ми книжка и на трудовата после УЧИХ ВЪВ ВОЕННО УЧИЛИЩЕ И ИМАХ ДЕСЕТ ГОДИШЕН ДОГОВОР :o като знам порядките от времето бързо си признай кой от вашите е болшая красная перочка Или партиен секретар или както тогава беше модерно от номенклатурата на БКП-то за да попаднеш във политическата фазанария а и Петербург щеше да си гледкаш през крив макарон ако нямаш мама или тати от преданите на ПАРТИЯТА любимия ми лозунг от това време ми е ,,,ДРУГАРИ ДАЙТЕ ДА ДАДЕМ,,

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от sheretudis » 25 юни 2013 14:07

Затуй кандърдисвам моя авер Сейкоша да ми изпрати часовниците си на принципа,,, дай ми ги пък ще видим после,,,,, ма той умен и знае че на данаец не може да се разчита дори когато получава подарък

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от sheretudis » 25 юни 2013 14:14

На тоя КОРЕН най драго ми ставаше като стигнем до Момини цицки -начи свърши патакламата Дали по асоциация дали подсъзнателно но все се питам дали това че харесвам големи напращели бозки не е с корен от КОРЕН имам чувството че като ученик ми харесваха мънички тип кози ненки сърдитки каквито имаше съученичката ми Надето

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от varban » 25 юни 2013 14:45

sheretudis написа: ... като знам порядките от времето бързо си признай кой от вашите е болшая красная перочка [...] любимия ми лозунг от това време ми е ,,,ДРУГАРИ ДАЙТЕ ДА ДАДЕМ,,
Нда... :muslim:
Мълча и чета :bravo

Признавам си без бой :) и без тесла :banana

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от varban » 25 юни 2013 14:51

sheretudis написа:... а и Петербург щеше да си гледкаш през крив макарон ако нямаш мама или тати от преданите на ПАРТИЯТА ...
Така си беше, поне доколкото аз мога да преценя.
Не мама, тати. Именно номенклатура. В смисъл, че не можеше сам да избира, къде да ходи на работа, а заради него избираше Партията.
Почнал е конструктор в телефонния завод в Белоградчик, още студент. Наложило се да прекъсне редовно учене и да мине задочно. И нататък Изгрев, Оряхово; Гарант, Бяла Слатина, АЕЦа (началник цех ремонт турбини). Все във Врачански окръг, щото беше номенклатура, ама окръжна.

Дали е добре или зле - как да кажа, като съм му син и не съм обективен ;)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от varban » 25 юни 2013 14:53

sheretudis> На тоя КОРЕН най драго ми ставаше като стигнем до Момини цицки -начи свърши патакламата

Така си беше :)

sheretudis> Дали по асоциация дали подсъзнателно но все се питам дали това че харесвам големи напращели бозки

Не е от това :)
Аз харесвам от никакви до всякакви, стига диференциала да лови око ;)

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от sheretudis » 25 юни 2013 14:59

Варбанко спомних си и как ЗКПЧ-то на полка един ден дойде при мен и ми вика,,, Шеретудис време ти е за партията,,,,А аз мислено,, ААА САМО ТОВА НЕ,,,и дълбокомислено се замислих навел глава за да прикрия лукавия си взор И после Другарю капитан това е голяма чест и отговорност, крачка която още не съм вътрешно убеден че съм достоен за член на партията Отдавна го обмислям но като че ли още не съм готов :lol: :lol: :lol: и ме остави на рахат :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от sheretudis » 25 юни 2013 15:08

спомних си и какви характеристики пишех Едни такива хлъзгави че ако стане гаф никой да не ме упрекне ПРИМЕР,,, участва активно в учебния процес но не е убедителен,,, или Съвестен изпълнителен но има нужда от контрол Седна дума ако кажеш нещо положително после непременно го неутрализираш Така се бях изпекал че чак щабисти идваха за обмяна на опит Пари поне да бях вземал :lol: :lol: :lol:

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Страницата на Върбан / Страничка Варбана

Мнение от sheretudis » 25 юни 2013 16:17

Ся ако пиша характеристика на Бийч бой Сейкурчо би изглеждала така ,,,дърт спаружен тип но с младежки плам и ентусиазъм Стиснат скръндза но не му личи Плешив и недоверчив но е бил и наивник с гъста къдрава коса Активен участник във форума с любима тема,,,сейкоширане,,,,да се чете ,,,сейкотрошене,,,,Готин и любознателен ,с напредничави идеи във фотографията но е забравил как се снима Глух макар и не кьорав затова можеш да разчиташ на него след дълго звънене Много активен е в борбата със сибершутката ми но може и много повече Фотографията му е въздигната в култ и заради една снимка е способен на подвиг като си остави дълги нокти за добър захват което все пак е не достатъчно Итьй нататък да не ви отегчавам че ме чака един коперник и едно сейко на един хайванин за ремоант а ми се иска екпоприация

Заключена

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”