Кулинария!

Тук пишем за каквото се сетим
Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Кулинария!

Мнение от Pavlin2 » 17 окт 2014 11:20

Вероятно няма да си купя никога, сега ми се е паднало да опитам. :lol:
Едно ще си оставя, другите ще ви ги дам ако искате. Има три свободни, едното е на дупки, не знам дали така трябва да е.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Кулинария!

Мнение от rosen_er » 17 окт 2014 13:55

Доколкото знам в България има само черни трюфели и тяхната цена не е астрономическа:от 70 до 100лв. килограм.Белите са около 2000 лв. май,но.....Ей това намерих за трюфели
един линк за колко можеш да си ги купим:
http://www.truffles-bg.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Има и интересна информация за тях.Не знам твоите от кой вид са .

П.П. Да не са такива,ей :)
http://bgvesti.com/index.php?option=com ... &Itemid=99" onclick="window.open(this.href);return false;

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Кулинария!

Мнение от Pavlin2 » 17 окт 2014 16:01

Да, изкупната им цена в пунктовете била към 100лв. След това вече, не знам.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Кулинария!

Мнение от Seikosha » 17 окт 2014 17:34

Лично аз съм правил сос трюфели и сметана и с майонеза. Вкусотия си е,най-вече аромата.ма не е за джоба ми. Ето ти един сайт има и малко рецепти,аз бих пробвал и с ризото.http://www.truffles.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Кулинария!

Мнение от Pavlin2 » 22 окт 2014 17:52

Нарязани, настъргани и в хладилника със зехтин.

Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Кулинария!

Мнение от plamenhar » 22 окт 2014 17:59

С какво ги преглъщаш? :b

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Кулинария!

Мнение от Pavlin2 » 22 окт 2014 18:05

С паста Болонезе нещо не ми се получи, не можах да се влюбя в тях :)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Кулинария!

Мнение от plamenhar » 22 окт 2014 18:09

Моя вкус е доста консервативен и трудно свиквам с необичайни неща.
Затова те питах с какво ги поливаш да минат. :mrgreen:

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Кулинария!

Мнение от Pavlin2 » 22 окт 2014 18:15

А бе... превзета работа :mrgreen:
Действително добавят много странен гъбен вкус. Със сигурност ще ми харесат ако продължа.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Кулинария!

Мнение от atanweb » 16 окт 2016 12:25

Ех, че хубава тема, пък сме я позабравили.
Днес сутринта за закуска направих мини-миленки. Май трябваше да почна по-рано, защото станаха за обяд.
Децата имаха голям кураж да ги изчакат.
Жалко, че трябваше да подходя със суха мая резултатът е почти същият, но знам, че може и по добре. Използвам немско бяло самламурено сирене с турко име, доооста по-добро от елитните марки в България.
Наздраве!

Предварително накиснах две пакетчета суха мая в купа топла вода и мляко. След като маята се събути (20 мин.) почнах месенето + кило брашно - 1 лъжица поръска за тавата+ едно сурово яйце+ една супена лъжица сол. Гледам тестото да е на границата на много лепкаво и все пак да не ми лепне по пръстите. Това се определя с количетвото течност която се добавя в брашното.
Изображение

Разделям тесто на 4 и с точилката разтягам 4 овала като гледам да не натискам много за да не избяга пухкавия ефект. Мажа с разтопено масло или топло олио. Поръсвам сиренце и завивам на руло. Режа от рулото и нарежам в тавата парчетата едно до друго.
Изображение

Преди да редите парчетата намажете тавата с олио с ръка или четка по дъното и стените и поръсете 1 лъжица брашно като потупвате тавата за да се разпредели на тънко бялата магия.
Изображение

Предварително загрята фурна на 220-230гр. Тавата ниско долу, защото няма да се опече долната част на тестото.
Изображение

след 20-25 минути вадя тавата и мажа с разбито яйце, сол, олио, и парченца кашкавал.
Изображение

След още около 10-15 минути вадим.
Изображение

Повдигаме и гледаме дали отдолу се е запекло. Поръсваме с ръка пръски вода на повърхността и завиваме за 2-3 минути с кърпа.. отвиваме разделяме парчетата и ядем!
Изображение


Ай, ай, ай ... няма боза !

И за да е в тон с форума, показвам една полезна функция на Касио-то, защото като се заплесна във форума можеше и да не ядем миленки.
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Кулинария!

Мнение от darmadan » 16 окт 2016 15:44

Леле,даже не знаех за тази тема.Ам чи тогаз и аз да дсе пофала.Не са от днес ама нейсе.



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ха наздраве :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Кулинария!

Мнение от Seikosha » 16 окт 2016 18:57

Много обичам милинки,свързани са с детството ми. Близи до дома имаше две фурни в горната правеха сиренки ,кифли и питки със сирене, а в долната милинки и банички. Милинките бяха фантастични, малки пружиниращи топчета,по-скоро като крачета на гъба,бяха по 1ст.броя и се продаваха на цяла тавичка по 100бр. за 1лв. Помня как бързах сутрин да сваря, че свършваха много бързо ,защото фурната беше на главната улица, а до нея имаше млекарница. Стисках в ръчичка дадените ми от майка ми 1.60лв. вземах една тавичка милинки,ръсех от голямата тенекиена кутия с надупчен капак обилно пудра захар, вземах и две млека и почти тичешком се връщах в къщи където сестра ми ме чакаше с нетърпение да омахаме всичко до трохичка. Страхотни бяха и детството беше безгрижно,може би и за това ни се услаждаше още повече.

Хвала и на двама ви. За Сашо знам ,че е кулинар, ма на Радо няма начин булката да не е помагала :D Това за мене е по-скоро вид питка,макар ,че пак им казват милинки. На истинските милинки структурата след изпичане е друга,трябва да е рехава ,да пружинира и е доста мазна,отгоре със портсено с препечена галета, но има и варианти. Опитвал съм се, но никога не ми се е получавало като в баничарница, а нещо средно милинково :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Кулинария!

Мнение от darmadan » 16 окт 2016 19:32

Булката помага за изяждането и за почистването на мизерията след мен.Не е милинки,ама е вкусно.Тестото е травиално,със суха мая,кисело мляко,сода,яйце,сол,брашно и вода.Пробвах с мляко,ама залепва по тавата.

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Кулинария!

Мнение от toruck_makto » 16 окт 2016 21:21

Браво на вас! :muslim:
Върза ми се icon_crazy
Аз само пържоли и салати мога да правя.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Кулинария!

Мнение от omegaqq » 17 окт 2016 17:44

toruck_makto написа:Браво на вас! :muslim:
Върза ми се icon_crazy
Аз само пържоли и салати мога да правя.
И аз така ама повече обичам да ги яма lol2 :b lol2 .

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”