Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 9   [ 174 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2013 18:26 
Moderator
Аватар

Добре дошли в най-свободната тема на най-толерантния форум.

С тази тема ръководният състав на форума дава възможност на всички потребители да изкажат мнение относно комуникацията между потребителите, структуриране на форума, неписани и писани правила, идеи за конкурси и игри или всякакви други хрумвания, които ви се струват интересни.
Бихме се радвали да разберем кое ви мотивира и ще продължава да ви мотивира да сте част от форума.

В общ интерес на всеки от нас е да има обратна връзка. Чувствайте се така, сякаш вие управлявате средата, която посещавате ежедневно. Искаме да ви предадем идеята, че нашата цел не е да ограничаваме или мъмрим някого, а да поощряваме и подтикваме към разбирателство. Силно се надяваме чрез вашата помощ да избягваме лошото настроение или неразбирателството в комуникацията помежду ни.
Писането е изкуство, и ако не се обръща достатъчно внимание, можем да бъдем разбрани погрешно.

Като цяло приятелският тон и желанието за взаимопомощ се усещат от самото начало, за което сме изключително благодарни на вас потребителите.

Оценяваме всяко ваше мнение и препоръка.
от екипа на http://www.chasove.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2013 23:39 
Специалист

За сега просто въпрос: От 2-3 дена виждам,че форумът е заключен,това временно ли е? Или за постоянно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 00:16 

:o Нищо заключено не съм срещал из форума.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 00:41 
Moderator
Аватар

И аз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 08:32 
Напреднал

Сейкоша иска да каже, че форума не се вижда без да си се логнал.Това някакъв дефект ли е , или е направено нарочно. Не съм виждал другаде такова нещо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 09:07 
Moderator
Аватар

Прав си, не бях се логоффнал. Трябва да се оправи - нерегистрираните не могат да четат.

И още една работа за обсъждане: автозамените на марките - това не са само марки, но и думи. Някой път доста смешни работи се получават.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 10:01 
Site Admin

Благодаря ви колеги! Проблема е решен!
Цензурата премахната!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 11:34 
Аватар

Аз бих искал да помоля за малко по-правилен правопис, и по-специално употребата на пълен член.
Едно е, когато някой шеговито пише на габровски, врачански или какъвто и да било диалект - ок, дори е забавно. Случва се и правописни грешки да правим доста.
Ама системното 'часовникА работи/не работи' и т.н. е дразнещо за всеки, който обича прекрасния ни език.
Предварително благодаря за разбирането.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 11:56 
Moderator
Аватар

Лаврентий забани администраторът :D

Разстрелен списък:

http://bmanolov.free.fr/lang_mistakes_bg.php :)

Прочее, считам, че администрацията трябва да смени аватара на Лаврентий. Нещо такова:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 13:11 
Специалист

Ако не искаме тази тъй полезна тема,да се превърне в книга за оплаквания,може би ще трябва винаги когато се пише тук,да сме наясно,че това е тема за обратна връзка на потребителите във форума с администрацията и както го е написал Сашо,за неща касаещи форума като цяло,препоръки и мнения за неговото развитие,добавяне на функции и раздели,полезни допълнения към уеб страницата и т.н. Администрацията не може да контролира кой как пише и дали използва правилно БГ граматиката,в крайна сметка ,не всички са завършили българска литература в СУ.Моето мнение е,че във форума се пише доста грамотно,но има го и това,че при общуването тук,човек несъзнателно използва разговорна реч като при близки отношения с някого и както води диалога,така и списва,не трябва да се прави трагедия от това,особено м/у тези които сме по-редовни и се познаваме,важното е съдържанието.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 15:29 
Аватар

[quote="Seikosha"]Ако не искаме тази тъй полезна тема,да се превърне в книга за оплаквания,може би ще трябва винаги когато се пише тук,да сме наясно,че това е тема за обратна връзка на потребителите във форума с администрацията ...

Уважавам хубавия ни език и се надявах да приемете по-радушно молбата ми. Просто тук ми се стори най-подходящо да го спомена (надявам се, че колегата не смята, че не съм разбрал основната цел на тази тема).
Щом не ви допада - ок, можете да го изтриете.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 15:59 
Site Admin

Seikosha е прав! Иска ми се тази тема да остане по чиста, с по малко мнения, само по същество.
Колега beria, аз съм твърдо зад теб и желанието ти за правилен български език. Ако имаш желание може да пуснеш една тема по въпроса и там да дискутираме само това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 16:33 
Moderator
Аватар

beria написа:

Абе ти от майтап не разбираш ли? Там смайлики има :)
За грамнотността - старая се да пиша грамотно. И отвреме-навреме проверявам, правилно ли съгласувам членовете :)

Ама който не е свикнал, кво да прави?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 16:40 
Специалист

Личното ми мнение ,че започнат ли теми от рода на игри ,конкурси и др. подобни, малко или повече форумът "буксува" .Така в този си вид и с тези под форуми ми е по-уютен някак .Липсват ми ревюта.Хората които правеха такива ,пишат все по-малко във Форума.Може би защото вече са направили страхотни такива на други подобни места (смея да твърдя,че съм прочел по-голяма част от тях).Точно такива постове ме "зарибиха" и започна една.......А може би попаднах в подходящ момент на тях.Не знам колко е трудоемко ,а и дали е възможно , но много бих се радвал ако поне една част от тези стари прегледи и ревюта бъдат систематизирани и качени тук.А с огромно удоволствие бих прочел и нови такива.А иначе Форумът ми дава доста информация.По-голямата полза за мен е ,че мога във всеки един момент за помоля за съвет или помощ и почти веднага някой да се отзове.Това е. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 16:42 
Аватар

varban написа:
beria написа:

Абе ти от майтап не разбираш ли? Там смайлики има :)
За грамнотността - старая се да пиша грамотно. И отвреме-навреме проверявам, правилно ли съгласувам членовете :)

Ама който не е свикнал, кво да прави?

:b

Айде да не разводняваме повече хубавата тема :)
А по същество - форумът си е много хубав според мен.
Бих препоръчал единствено старите обяви купува/продава да се трият ако не са актуализирани продължителен период и особено когато си пише "продаден".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 17:40 
Site Admin

rosen_er написа:
Личното ми мнение ,че започнат ли теми от рода на игри ,конкурси и др. подобни, малко или повече форумът "буксува" .Така в този си вид и с тези под форуми ми е по-уютен някак...

И аз съм на това мнение. Явен знак за трупане на мнения за статистиката и нищо общо със същноста на форума.
Макар, че ние също замисляме няколко конкурса :wink:
beria написа:
...
Бих препоръчал единствено старите обяви купува/продава да се трият ако не са актуализирани продължителен период и особено когато си пише "продаден".

Невалидните обяви се местят в отделна тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 18:59 
Moderator
Аватар

Аз опитах от този раздел да купя Слава вафла, без да обърна внимание, къде е обявата, ама не би...
Как казва бачо Ангел - хиени :D И на умрели часовници налитат :)

За триене - мойто мнение е, че нищо не трябва да се трие. Местене е добра идея. Ако трябва, да се мести в невидим раздел. Съображения - да не се допускат необратими действия :)

За правилата - малки сме и сме малко. Не знам, какво толкова ще дадат писани правила. Докато не бистрим политика, правила не ни трябват.
Почнем ли политика, и правила няма да ни оправят...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 19:05 
Moderator
Аватар

3017 написа:
Макар, че ние също замисляме няколко конкурса :wink:

Онлайн разглобяване и сглобяване на Ракета :D
Първа награда - Слава ден/дата на части :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 21:01 
Специалист

Ако ще е за забава(което не е лошо) във форума и аз имам от доста време идея за конкурс под мотото "Най -точен ръчен механичен форумен часовник",като идеята е който форумчанин желае,да участва в един вид надпревара с един бр. свой часовник за званието(за 2013г.) Свързано е със средства,поне 10 кинта на калпак,но е престижно и с тръпка.При интерес ,мога да развия цялата идея,а с какво ще участвам аз,може да прочетете или тази вечер по-късно, или утре сабахлян рано към 12-13ч. в "Страницата на Сейкоша" :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013 22:50 

Хе - това е прекрасна идея за часовникарски форумен конкурс! И може би една от малкото по-интересни. :)

За замяната на имената на марките - не пречи толкова много, ами улеснява търсенето. По-добре да е така. Това, че на две-три места може да говорим за истинска ракета, не значи че е чак-такъв проблем да го прочетем на латиница.

За правописа - и мен ме учудват хора, които продължават упорито да пишат: "часовника работи" - все пак не е лошо да се учим и да се стремим да не повтаряме едни и същи грешки, пък били те и правописни. От друга страна чак ужасно неграмотни обяви почти не съм срещал тук - каквато е например в момента обявата на един известен продавач в аукциона за Молнията с трите мечки. Не си спомням точно текста, но май дори и една дума нямаше написана правилно.. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 9   [ 174 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща