Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Тук пишем за каквото се сетим
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 05 ное 2013 17:02

Тегаво ще бъде. И на мен беше ми минала подобна идея, но не узря.
В крайна сметка едно такова мероприятие трябва да е интересно и за тези които не участват. Да видят или научат нещо.

Конкурс за снимка е ясен, трупане на мнения и няколко хубави кадъра с каквито е пълно в интернет.
Мога да предложа идея за най-успешен и интересен франкен(компилация от части от различни марки), за най-добра къстъмизация(само оригинални, но префасонирани части- kovachev може да не го допуснем по обясними причини :lol: ), за най-добра реставрация(от пълна морга до възможно най голям блясък), за най-добра каишка ръчна изработка. И много други за които сега не се сещам, а съм сигурен ги има в главите ви.
Кажете ги сега, за да не ни обвинят след това "големите лъвове" в плагиатство :D

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от varban » 05 ное 2013 18:42

Вибрографът е виброграф, снимките са си снимки.
Ама само реален тест показва, как реално се държи машината.

Без майтап, сюисците тестват почти както предлага Сейкоша-сан.
Техника - бол. С лазер засичат положението на стрелките. Но засичат за продължителни интервали.
Ако трябва, даже доработват механизма - на двете стрелки слагат трета... някъде даже снимка съм виждал - секундата стърчи над скъсените часова и минутни :)

И засичат на всеки час, не по-често.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от beria » 11 ное 2013 16:29

А какво ще кажете за нещо като "Любим часовник"?
Ще развием една тема, в която всеки ще може да покаже само по един часовник - този, който му е най-най-любим, черешката на тортата в колекцията, перлаат в короната.
Тъкмо ще развием една интересна тема, в която всички ще могат да гласуват само по един път за различен от своя часовник и ще стане и като конкурс.
По мое мнение ще е интересно.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 11 ное 2013 16:52

Става!
Понеже ти си инициатора, пусни една тема нещо от рода на "най харесван часовник" и всеки който иска да участва да качи по един. След това ще направим една анкета с гласуване от всичи участници. Ще бъде добре ако се оценяват по излъчване, композиция на снимката и история, а не по цена :)

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от beria » 11 ное 2013 17:10

Може би във 'Форумни колекции'?
Напълно съм съгласен, че трябва да е по красота, а не по цена.
Само дето не мога да докарвам снимките още като вас:)
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 11 ное 2013 17:16

Пращаш го на някой да ти го нащрака :wink:

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Prisadov » 11 ное 2013 18:11

Много добра идея ! :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Seikosha » 11 ное 2013 19:24

Форумът май пак стана "невидим" и пак иска парола,видима е само темата за гостите,поне при мене е така.

Колкото до идеята на Лаврентий,не е лоша,но лично аз няма да участвам,иначе най-много като Бурадановото магаре да умра от глад :) Това е непосилно,както когато ми зададат въпроса: Коя книга или песен ми е любима. Непосилно за отговор,поради многообразието и на трите материи.Още сега започнах да прехвърлям наум и ми стана ясно,че няма да я бъде. Такъв еднозначен отговор,(не знам за другите),но аз лично няма да мога да дам :redface
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от beria » 11 ное 2013 19:53

Seikosha написа:Форумът май пак стана "невидим" и пак иска парола,видима е само темата за гостите,поне при мене е така.

Колкото до идеята на Лаврентий,не е лоша,но лично аз няма да участвам,иначе най-много като Бурадановото магаре да умра от глад :) Това е непосилно,както когато ми зададат въпроса: Коя книга или песен ми е любима. Непосилно за отговор,поради многообразието и на трите материи.Още сега започнах да прехвърлям наум и ми стана ясно,че няма да я бъде. Такъв еднозначен отговор,(не знам за другите),но аз лично няма да мога да дам :redface

Точно това е интересното - да ви провокира да изберете само един единствен от всичките :)
Да мислите, да мислите... и накрая - ези-тура :banana
Така и се роди тази идея - като се замислих ако трябва да избера само един от моите кой ще бъде icon_crazy (нещо като с жените през ергенските години :lol: )
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от varban » 11 ное 2013 20:28

При мен е лесно - който е на ръката ми, него най-обичам. Докато го сменя с друг. И тук може да се направи пряка аналогия с мацките :)
Вярно, два часовника зор се носят, ама кой си мисли, че е лесно с две мадами, не е пробвал :)

Някъде към средата на института взех, че изстинах. Бая силно. Температура къде 39.
И тая работа се разчу. И в мойта стая се събраха няколко мацки... мале, как се гледаха :)
Почнаха да ме лекуват. Ама водка не дават пер ос, се на външна употреба наблягат. Една реши да ми сложи вендузи... такива дебелостенни чаши, държат се над пламък,цта да се нагрее въздуха в тях и се лепват на гърбината. Та въпросната мадама разля спирт върху гърба ми и после той взе, че се запали! Абе като фламбе стана!! После разправяше, че не било нарочно!!! Дрънки, не е нарочно, нарочно си беше.

Добре, че имаше и други - доста бързо загасиха огъня с кърпа. Те огнеборките бяха опитни... аспирантки, нито за първи път гасяха разтворители, нито за последен :)

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от beria » 11 ное 2013 21:10

Още една идея: Понеже както казвам, аз не колекционирам само часовници, а и парченцата история покрай тях, ако има и други такива можем да отворим една тема: 'часовници с интересна история', където да показваме не толкова интересни часовници, колкото машинки, които са ни впечатлили с историята си, било от някой близък, познат, приятел, или просто от някой друг, или пък часовник, взет от интересен човек или при интересни обстоятелства.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от atanweb » 11 ное 2013 22:03

Страхотна и провокативна идея, но ще ми се стъжни и на мен, както и на вас да извадя единствения и неповторим часовник. Тъй като всички си задаваме този въпрос много често дори ежедневно " А днес кой ли часовник да извадя и да нося?" мисля, че много хора ще участват активно. На историята на Върбан се смях до сълзи (сега още ги бърша и децата се чудят какво става и ме питат добре ли съм) Понеже това са готини коментари за темата ще ги отрежем да не са спам в тази и ще ги сложим в новосъздадената.
Изображение

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от kova4ev » 11 ное 2013 22:12

И за неповторимите ни часовници - пластмасова стойка от братята китайци:


Изображение

Изображение

Намерих ги за 50ст. за брой, ако някой иска да свирка. Имат един гаден жълт кант, който веднага пада под малко ацетон или подобен препарат. Малко офтопик, но пък правилната презентация на продукта си е поне 50% от цялата работа :lol:
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от DHM » 11 ное 2013 22:26

Искрене, идеите ти са страхотни n_thumbsup
Но внимавай какво ще покажеш в първата тема, че да не ти се наложи "Шипка" да я забравиш и да минаваш през Прохода :mrgreen:
А колкото до втората ти идея....разгледай колекцията на Борката (clockwiser) :D В нашия форум той е човека, който събира история! Иначе идеята е супер и я приветствам, защото кои сме ние без историята си??? icon_crazy Смешно е едни щати с такава кратка история да я познават и уважават, а една нация като нашата, с такова богато и цветно минало да нехае за нея. Лично мен това, което ме дразни в историята ни е, че всеки нов се опитва да я променя, коригира, трие и т.н., а историята си е история и по един или друг начин е част от нас и като такава наше задължение е да я съхраним и предадем на тези след нас.
Имам един, два надписани, които с удоволствие бих показал :)
Поздрави!!!
.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от beria » 12 ное 2013 08:42

DHM написа:Искрене, идеите ти са страхотни n_thumbsup
Но внимавай какво ще покажеш в първата тема, че да не ти се наложи "Шипка" да я забравиш и да минаваш през Прохода :mrgreen:
А колкото до втората ти идея....разгледай колекцията на Борката (clockwiser) :D В нашия форум той е човека, който събира история! Иначе идеята е супер и я приветствам, защото кои сме ние без историята си??? icon_crazy Смешно е едни щати с такава кратка история да я познават и уважават, а една нация като нашата, с такова богато и цветно минало да нехае за нея. Лично мен това, което ме дразни в историята ни е, че всеки нов се опитва да я променя, коригира, трие и т.н., а историята си е история и по един или друг начин е част от нас и като такава наше задължение е да я съхраним и предадем на тези след нас.
Имам един, два надписани, които с удоволствие бих показал :)
Поздрави!!!

Да разбирам, че вече си наясно какво ще покажа аз по първата тема :) Май ще съм единственият без много-много колебания :lol: Ако много държиш, да зема да уточня, че е твой ама временно го пазя при мен :)
Колкото до щатите - като казва един приятел от Банско - "Кви са тия бе, аз в мазето имам бъчви по-стари от техната държава..."
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”