Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Тук пишем за каквото се сетим
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 04 ное 2013 17:40

rosen_er написа:Личното ми мнение ,че започнат ли теми от рода на игри ,конкурси и др. подобни, малко или повече форумът "буксува" .Така в този си вид и с тези под форуми ми е по-уютен някак...
И аз съм на това мнение. Явен знак за трупане на мнения за статистиката и нищо общо със същноста на форума.
Макар, че ние също замисляме няколко конкурса :wink:
beria написа:...
Бих препоръчал единствено старите обяви купува/продава да се трият ако не са актуализирани продължителен период и особено когато си пише "продаден".
Невалидните обяви се местят в отделна тема.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от varban » 04 ное 2013 18:59

Аз опитах от този раздел да купя Слава вафла, без да обърна внимание, къде е обявата, ама не би...
Как казва бачо Ангел - хиени :D И на умрели часовници налитат :)

За триене - мойто мнение е, че нищо не трябва да се трие. Местене е добра идея. Ако трябва, да се мести в невидим раздел. Съображения - да не се допускат необратими действия :)

За правилата - малки сме и сме малко. Не знам, какво толкова ще дадат писани правила. Докато не бистрим политика, правила не ни трябват.
Почнем ли политика, и правила няма да ни оправят...

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от varban » 04 ное 2013 19:05

3017 написа: Макар, че ние също замисляме няколко конкурса :wink:
Онлайн разглобяване и сглобяване на Ракета :D
Първа награда - Слава ден/дата на части :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Seikosha » 04 ное 2013 21:01

Ако ще е за забава(което не е лошо) във форума и аз имам от доста време идея за конкурс под мотото "Най -точен ръчен механичен форумен часовник",като идеята е който форумчанин желае,да участва в един вид надпревара с един бр. свой часовник за званието(за 2013г.) Свързано е със средства,поне 10 кинта на калпак,но е престижно и с тръпка.При интерес ,мога да развия цялата идея,а с какво ще участвам аз,може да прочетете или тази вечер по-късно, или утре сабахлян рано към 12-13ч. в "Страницата на Сейкоша" :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от dreadx » 04 ное 2013 22:50

Хе - това е прекрасна идея за часовникарски форумен конкурс! И може би една от малкото по-интересни. :)

За замяната на имената на марките - не пречи толкова много, ами улеснява търсенето. По-добре да е така. Това, че на две-три места може да говорим за истинска ракета, не значи че е чак-такъв проблем да го прочетем на латиница.

За правописа - и мен ме учудват хора, които продължават упорито да пишат: "часовника работи" - все пак не е лошо да се учим и да се стремим да не повтаряме едни и същи грешки, пък били те и правописни. От друга страна чак ужасно неграмотни обяви почти не съм срещал тук - каквато е например в момента обявата на един известен продавач в аукциона за Молнията с трите мечки. Не си спомням точно текста, но май дори и една дума нямаше написана правилно.. :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от rosen_er » 05 ное 2013 09:32

Seikosha написа:Ако ще е за забава(което не е лошо) във форума и аз имам от доста време идея за конкурс под мотото "Най -точен ръчен механичен форумен часовник",като идеята е който форумчанин желае,да участва в един вид надпревара с един бр. свой часовник за званието(за 2013г.) Свързано е със средства,поне 10 кинта на калпак,но е престижно и с тръпка.При интерес ,мога да развия цялата идея,а с какво ще участвам аз,може да прочетете или тази вечер по-късно, или утре сабахлян рано към 12-13ч. в "Страницата на Сейкоша" :)
Върви от една седмица в другия форум.Но дай да видим и твоята идея. n_thumbsup

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от varban » 05 ное 2013 09:33

Seikosha написа:Ако ще е за забава(което не е лошо) във форума и аз имам от доста време идея за конкурс под мотото "Най -точен ръчен механичен форумен часовник"...
[...]
При интерес ,мога да развия цялата идея,а с какво ще участвам аз,може да прочетете или тази вечер по-късно, или утре сабахлян рано към 12-13ч. в "Страницата на Сейкоша" :)
Ако ще участвам, няма да е с Гаудеамус, щото тогава трябва да делим наградата :D
Само че още има бая хляб да изям, преди да се боря. Гаудеамус много мрази да не го нося и като го оставих седмица в чекмеджето, върви, както си иска :)


Но идеята си струва. Не знам, дали ще се заформи конкурс, ама обсъждането на регламента ще е полезно за новобранци като мен.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Seikosha » 05 ное 2013 12:35

rosen_er написа:
Seikosha написа:Ако ще е за забава(което не е лошо) във форума и аз имам от доста време идея за конкурс под мотото "Най -точен ръчен механичен форумен часовник",като идеята е който форумчанин желае,да участва в един вид надпревара с един бр. свой часовник за званието(за 2013г.) Свързано е със средства,поне 10 кинта на калпак,но е престижно и с тръпка.При интерес ,мога да развия цялата идея,а с какво ще участвам аз,може да прочетете или тази вечер по-късно, или утре сабахлян рано към 12-13ч. в "Страницата на Сейкоша" :)
Върви от една седмица в другия форум.Но дай да видим и твоята идея. n_thumbsup
Аз по други форуми не ходя и не знам за такъв конкурс.При мен идеята се зароди още през средата на юли,когато тествах Панайот 3133 и той започна да показва някакво странно точно време :D
Не знам дали е редно да представя идеята си,темата е на администрацията,ако тя прецени,че има хляб в нея,да ме покани да я развия,макар и в суров вид.
Сега почвам да пиша за Панчо в мойта страница,евентуален бъдещ претендент за титлата :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 05 ное 2013 12:41

Ще се радваме да я прочетем :)

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от beria » 05 ное 2013 13:14

Невалидните обяви се местят в отделна тема.[/quote]


viewtopic.php?f=13&t=2208" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето това имах предвид.
Тъкмо го гледахме с един приятел, почитател на марката, и реши да го купува и гледам - продаден. n_sad
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Seikosha » 05 ное 2013 15:31

С удоволствие ще я представя,като пак подчертавам,че е в суров вид и ще се радвам,да я доразвием тука.Простичка е,а колкото едно нещо е по-просто,толкова по-лесно се осъществява.Пак повтарям,не съм плагиатствал от друг форум,а идеята ми щукна както казах в средата на юли(по-точно се вижда на снимката)
Изображение
когато направих поредното засичане от 18 дена на Панчо и толкова се обрадвах от него,че ми се прииска да го пусна в състезание.За жалост се случи случка и идеята за момента отпадна. n_sad Как се развиха нещата и идеята се възроди - до час-два в моята страница.
Та за конкурса: Аз така си представям нещата. Участват форумчани с по един бр.ръчен механичен,без значение дали е с ръчно навиване,автомат или хронограф,мисля,че не трябва да се ограничаваме само с руски марки и да делим часовниците на класове. Трябва да има арбитър(като във всяко състезание)и аз предлагам,часовниците да се занасят или изпращат на някой от администрацията на форума,на който трябва много да му се помолим да се обвърже с идеята,аз предлагам например Павлин,защото го чувствам някак по-близък(само на някви 1000м. ми е :D )за това писах,че е свързано и с разходи за транспорт.Идеята ми е всички участници да са поставени в едни и същи условия.Ако Павлин приеме тази благородна и любопитна задача,ще трябва да събере участниците и да даде старт в даден момент като ги навие и засече с помоща на точно време от нета(аз използвам Time.is)но който и да е,той ще бъде един и същ за всички.Не е необходимо засичането да е точно на кръгъл час,важното е да се наблюдава часовникът да стигне на кръгла минута и секунда,например когато часовникът покаже точно 17:05:00 едновременно да се гледа и мониторът и да се
запишат неговите показания,примерно 17:04:40 поглеждат се разликите в секундите,примерно разлика в случая +20 за часовника и се записват.Данните за всеки часовник се записват. Така за кратко време,ще могат да бъдат стартирани всички участници.Предлагам тестът да продължи 10 дена,нито е много ,нито е малко и мисля ,че е дотатъчно,като старта и приключването да станат горе-долу по едно и също време на денонощието.След стартирането вече арбитърът ще има задача един път дневно(желателно е по едно и също време горе-долу да навива часовниците и периодично по негово осмотрение да ги привежда всички в различни положения,мисля,че по лице ,гръб и настрани,е достатъчно.
Въобще на пръв поглед изглежда сложно,но всъщност е доста елементарно,просто сравнение и точен запис.Разбира се предложете и вие други варианти.Като се има предвид ,несъмненото фейър-плей участие на арбитъра,накрая ще получим точни резултати(ако не смятаме някакви десети/сек което при засичане за средно време за 24ч.от 10 дена,мисля,че няма да е токова от голямо значение.Часовниците трябва да се изпратят в един и същи ден който се определи,мога и аз да ги получа и да ги занеса на Павлин,за да помагам,що мога.
Като всяко състезание,според мен трябва да има и някаква награда или три,за 1,2 и 3 място,като мисля,че е супер да се изкарат грамоти с цветни винетки по краищата с надпис който може да уточним,а може и със снимка на часовника(тях може аз да ги поръчам,за моя сметка)като ги направим и с ламинат,ще станат бижу :) А до някой скромна предметна награда също може да се помисли.Аз като идейоносител,ще се бръкна за един часовник(руски)може да не е минт,но ще гледам да е поне прилично запазен,като евентуална част от наградният фонд,може да е само за първото място,ам не ми се иска много,щото трябва да си го прибирам обратно :mrgreen:
Мисля,че ще е супер забавно и догодина можем да го направим пак и да стане традиция,с нови участници(часовници)
Давайте мнения и предложения и да я мятаме. n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от varban » 05 ное 2013 16:29

Така горе-долу си представям и аз :)

Щом е повече от един часовник, не може да се носи. Затова - еднакви условия.... е, горе-долу... термостати и механични манивели нямаме (в тестовете на COSC навиването е механично, модулите за автоматично навиване не се оценяват).

Задочните състезания са като бокс по преписка или секс по интернет :)

Вярно, че ако някой реши да запише сейковец, ще има дерт с навиването... ама може да се измисли нещо.

За засичането има и по-прост начин.
Снимат се всички часовници, като в кадъра се впечатва времето.
После на спокойствие се снемат отчетите.

След това се снима time.is и се прави корекция за времето на фотоапарата.

Другото е да се използва някое автономно кварце :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от varban » 05 ное 2013 16:31

Seikosha написа:Трябва да има арбитър(като във всяко състезание)и аз предлагам,часовниците да се занасят или изпращат на някой от администрацията на форума,на който трябва много да му се помолим да се обвърже с идеята,аз предлагам например Павлин,защото го чувствам някак по-близък(само на някви 1000м. ми е :D )
Нали знаеш, че инициативата е наказуема ;)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 05 ное 2013 16:38

Защо просто не ми ги пратите да ги сложа на вибрографа и да ви кажа след няколко минути кой ще е победител :D

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от rosen_er » 05 ное 2013 16:54

Даже няма да се "хабиш" да ги връщаш lol2 Аз ще участвам с пясъчен часовник - девет зърна закъснение ми дава за 24ч.Ако изсуша пясъка пада до 2.До тук с шегата.Доста тегаво ще стане с изпращане до един арбитър.С по-голяма доза доверие всеки може да направи замерването и снимките да качи.Ама знам ли ,все пак е състезание.Не ми е до разходите,но аз Еконт само в събота до обяд мога да "хвана" n_sad

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”