Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Тук пишем за каквото се сетим
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 14 фев 2014 17:30

Идеята е да има полезни и пълни с информация постове, а не просто 100-200 000 мнения. Има няколко теми за лафене. Всеки може да си направи лична страничка и да си говори на воля в нея.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от kapkan » 14 фев 2014 18:36

дъра бъра е за това бе :)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от DHM » 29 апр 2014 22:37

.
Последна промяна 1 на DHM, променена общо 30 пъти
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Seikosha » 30 апр 2014 00:40

Ами то за историята на Полет,Восток и Ракета т.н. има във форума толкова информация и история,че чак да ти се доповръща. Ако толкова трябва,много лесно някой от модераторите,ще пейстне някоя добра дума за марките в началото на темата,но да бъде като преамбюл,а не да потъва като обикновените постове,нещо като в подтема или подзаглавие за марката. Единствено виждам рационално в предложението на DHM ,че така ще е по-подредено,че иначе търсачката на сайта да не кажа ,че е пълен т.... човек трябва да изкара още едно висше за да я ползва.
Абе, общо взето излишни работи,нещо което го има в няколко десетки хиляди сайта и ние да го повтаряме,не разбрахте ли кое прави самобитността на един форум и кое го отличава от другите?Да изброя ли тези за които този форум е като резерва, или като пейстнеш нещо на едно място,е много лесно да го направиш и на друго. Трябва да държим на самобитността си,за това което се отличаваме от другите,а не да ги повтаряме и цитираме. Но все пак идеята е добра и ако се направи,няма да вреди. n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от atanweb » 30 апр 2014 14:04

DHM написа:.
Какво става тук?! :o
Митко знам какво си написал, но не го изтривай.
Как сега другите да знаят за твоето предложение? n_sad И как ще продължим обсъждането?
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 30 апр 2014 14:38

Може пак да го напише, ако реши.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 30 апр 2014 18:05

Seikosha написа:Ами то за историята на Полет,Восток и Ракета т.н. има във форума толкова информация и история,че чак да ти се доповръща. Ако толкова трябва,много лесно някой от модераторите,ще пейстне някоя добра дума за марките в началото на темата,но да бъде като преамбюл,а не да потъва като обикновените постове,нещо като в подтема или подзаглавие за марката. Единствено виждам рационално в предложението на DHM ,че така ще е по-подредено,че иначе търсачката на сайта да не кажа ,че е пълен т.... човек трябва да изкара още едно висше за да я ползва.
Абе, общо взето излишни работи,нещо което го има в няколко десетки хиляди сайта и ние да го повтаряме,не разбрахте ли кое прави самобитността на един форум и кое го отличава от другите?Да изброя ли тези за които този форум е като резерва, или като пейстнеш нещо на едно място,е много лесно да го направиш и на друго. Трябва да държим на самобитността си,за това което се отличаваме от другите,а не да ги повтаряме и цитираме. Но все пак идеята е добра и ако се направи,няма да вреди. n_thumbsup
Ще трябва да гадая какво е написал Митака, но о отговора на Сейкоша мога да предположа.
Първо не е толкова лесно да се напише тедна голяма информативна тема за дадена марка. Не става просто ей така с копване и пействане. Говориш за самобитност, а предлагаш да ползваме не наши думи.
Съгласен съм че информацията е пръсната из целия форум и трябва да се подреди. Ако има желаещи да превеждат и пишат нови статии, ще го направим.
Целта на този форум е да е полезен за най обикновения читател, да съхрани историята и спомените на някои от нас.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от storyteller » 30 апр 2014 19:16

DHM, хайде постни пак предложението си, че ми стана любопитно. И ако искаш да направиш нещо, сигурен съм, че много хора ще те подкрепят. По-добре човек да пробва, дори да не е сигурен в резултата, отколкото да стои празен. Нали затова сме форум - един човек каже едно нещо, друг друго нещо, накрая има резултат.
Сейкоша, направо си различен човек след полунощ. Такава добра душа през деня, а понякога като те обхванат нощните настроения, не мога да те позная.

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от kova4ev » 30 апр 2014 22:47

Аз пък, ни в клин, ни в ръкав ще отправя едно предложение към администрацията, касаещо форумната информация и нейната цялост, а именно да има времево ограничение за редакция на мненията. В много форуми - нашенски и чужди, пост може да се променя в определени времеви рамки, след това-тцъ, а пък за триене наред на постове и дума не може да става. По този начин е гарантирана цялостта на информацията. Не за първи път виждам само точки там, където е имало стойностни неща, а веднъж публично предоставена, информацията става и остава такава - публична. С Митака си имаме отношения и мохабет, но такава поголовна сеч на постове категорично не одобрявам. Дори да се налага такава, то тя трябва да е съгласувана с модератори и админ, та поне криво-ляво да се скалъпят нещата така, че да имат някакъв смисъл.
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от kapkan » 01 май 2014 06:05

kova4ev написа:Аз пък, ни в клин, ни в ръкав ще отправя едно предложение към администрацията, касаещо форумната информация и нейната цялост, а именно да има времево ограничение за редакция на мненията. В много форуми - нашенски и чужди, пост може да се променя в определени времеви рамки, след това-тцъ, а пък за триене наред на постове и дума не може да става. По този начин е гарантирана цялостта на информацията. Не за първи път виждам само точки там, където е имало стойностни неща, а веднъж публично предоставена, информацията става и остава такава - публична. С Митака си имаме отношения и мохабет, но такава поголовна сеч на постове категорично не одобрявам. Дори да се налага такава, то тя трябва да е съгласувана с модератори и админ, та поне криво-ляво да се скалъпят нещата така, че да имат някакъв смисъл.
n_thumbsup

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 01 май 2014 07:57

Абсолютно съм съгласен!
Това бяхме го направили при предното триене на Митака. По този начин обаче се създават известни затруднения за останалите членове, които имат смислена причина за промяна на постовете си.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от rosen_er » 01 май 2014 08:14

Момчета,мисля че е време за една национална среща на форума.Да се видим очи в очи,да си кажем коѝ, какво мисли,да поизбистрим нещата,по едно "малко" да пием дето се вика.Така само виртуално някак .....Уж за удоволствие сме членове на този форум,не малко приятелства се заформиха,къде задочни,къде реални,а от време на време "изгори" някоѝ бушон.И на мен не ми се нрави триене на постове.Труд е вложен,информация съдържат,радват окото в определените категории.Вярно е,че можем всякаква информация да получим от търсачките,но този форум е нещо в което участваме и лично аз се чувствам щастлив ако мога да отговоря на въпроси (на приятели и познати) свързани с часовници като използвам инфо от този форум.Не сме много хора и това донякъде облекчава нещата.В живота съм многословен и винаги съм мислил ,че когато нещата се казват такива каквито са винаги е по-лесно.Аз също съм близък с DHM,но Митак как не ти се стегна сърцето да премахнеш толкова информация,която съм сигурен, че с огромно желание и любов беше качил в този форум?Страшно съжалявам за това.Не се ориентирам какво точно се случи,но е факт,че нещо се е случило!Та топката сега е в Администрацията.Ако мислите ,че ще има смисъл нека организираме една среща на всички ,които все още се чувстват съпричастни към тази идея.А и с тези,които по една или друга причина "охладняха".Големи хора сме,вижда се че можем да
говорим помежду си.Да направим някакво усилие.Според мен си заслужава!
П.П. Павлин се изказал докато пиша,но нека промяната да се реализира по друг начин.Не съм мисли какъв :redface

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от atanweb » 01 май 2014 08:51

Pavlin написа:Абсолютно съм съгласен!
Това бяхме го направили при предното триене на Митака. По този начин обаче се създават известни затруднения за останалите членове, които имат смислена причина за промяна на постовете си.
При въвеждане на ограничения за триене, модераторите ще помагат на потребителите с промените в постовете си. Например ако някой иска да обнови първата страница на колекцията си или да добави някъде нещо, но с условието да бъде в ползва, а не вреда тогава ще се свърже с някой модератор който ще му помогне или изпълни необходимите действия.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от Pavlin » 01 май 2014 11:07

Отново съм съгласен!
Въпроса за сбирка сме го обсъждали със Сашо, всички сме за. Исках да подготвим нещата, и тогава да изложим предложението пред вас. За сега има 2-3 варианта.

Въведени са времеви ограничения:
за промяна на мнение- 24ч.
за триене на мнение- 30м.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Мнения и препоръки към форума - обратна връзка.

Мнение от storyteller » 21 май 2014 06:55

Колеги, хайде да избягваме личните нападки, анализи на характери, поведения, отношения, а да се съсредоточаваме върху часовниците.
Знам, че на практика е невъзможно - форумът е малък, знаем се, някой ти е по-симпатичен от другия, отношенията много бързо стават лични, но все пак можем поне да се опитваме.

Пример:
Реплика (явно провокативна): Тази китайска Унитас ми изглежда голямо дърво.
Лош отговор: ти пък откъде знаеш / не си ремонтирал Унитас / сноб / така е, като налиташ на евтиното / ти пък кой си, не помниш ли какви глупости изписа за онази Ракета.
Добър отговор: какви са недостатъците на механизма като качество на металите, обработка, точност и амплитуди? Би ли посочил конкретни примери, с цифри и снимки?


И второ, като видите някоя явно провокативна реплика, няма нужда да се хвърляте с голи гърди да браните колегите. Пишете ЛС на някой от модераторите, най-добре общо до всичките, за да има по-бърза реакция, все някой ще е свободен. Да, извинявам се, често не успявам да реагираме бързо, всеки има някаква работа. Проявете разбиране.
Но като влизате в лични пререкания, ни поставяте в неловко положение, защото хем като хора може да сме съгласни с вашата реакция, хем като модератори знаем, че тръгнем ли по плоскостта на личните обяснения кой какъв бил и за какъв се мислел, форумът загива.
Предварително благодаря за разбирането.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”