Битаци

Тук пишем за каквото се сетим
Отговори
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Битаци

Мнение от Pavlin » 16 май 2012 13:33

Някой ходил ли е по битаци в други държави.
Аз съм бил само на пазар в Consell Mallorca. Тогава не бях запазален по нищо, преди 4-5 години, ходех само да зяпам. В Самата Mallorca имаше битак в събота. Единстевното ми нещо което съм си купил е бронзово Zippo за 5eur.

http://www.holidaycheck.de/reisetipp-Ur ... detailView" onclick="window.open(this.href);return false;

Сега ми се ходи до Будапеща, но да видим дали ще го намеря.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Битаци

Мнение от мitakaaa » 16 май 2012 14:02

3017 написа:Някой ходил ли е по битаци в други държави.
Аз съм бил само на пазар в Consell Mallorca. Тогава не бях запазален по нищо, преди 4-5 години, ходех само да зяпам. В Самата Mallorca имаше битак в събота. Единстевното ми нещо което съм си купил е бронзово Zippo за 5eur.

http://www.holidaycheck.de/reisetipp-Ur ... detailView" onclick="window.open(this.href);return false;

Сега ми се ходи до Будапеща, но да видим дали ще го намеря.
В УНГАРИЯ НЕ Е ЛИ МАЛКО ПО-СКЪПИЧКО. АКО ОТИДЕШ ДО ВИЕНА ЩЕ ВИДИШ МНОГО ЧАСОВНИЦИ ЧЕ ГЛАВАТА ЩЕ ТЕ ЗАБОЛИ.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Битаци

Мнение от Pavlin » 16 май 2012 14:33

Защото Унгария е от бившия соц. лагер. Предполагам че ще има много съветски часовници. А във Виена съвсем няма да го намеря.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Битаци

Мнение от мitakaaa » 16 май 2012 15:20

3017 написа:Защото Унгария е от бившия соц. лагер. Предполагам че ще има много съветски часовници. А във Виена съвсем няма да го намеря.
E, ДА РУСКИ ЩЕ НАМЕРИШ И ТО В КАЧЕСТВО, НО ДО КОЛКО СИ СТРУВА ХОДЕНЕТО - НЕЗНАМ , ОСВЕН АКО НЕ ПЪТУВАШ С НЯКОЙ ПРИЯТЕЛ КОЙТО ДОКАРВА КОЛИ ОТ АВСТРИЯ ЗА ДА ТЕ ВОЗИ КАТО РЪЧЕН БАГАЖ :lol:

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Битаци

Мнение от storyteller » 17 май 2012 05:49

И аз гласувам за виенския Нашмаркт. Преди време живях една година близо до него и помня, че беше пълно с продавачи, които предлагаха едни шишкави позлатени часовници - допреди две години не се интересувах от часовници и не съм обръщал внимание какво предлагат, но имаше доста професионално изглеждащи и продавачи, и купувачи, които само това търсеха.
В САЩ не намерих интересни часовници на битак, макар да имаше разни. Може би защото нищо не разбирам от американски часовници. На интернет има нещо, наречено Craigslist, предлагат какво ли не, реално битакът е там, само че не е интересно като не можеш да видиш и пипнеш. Само в едно магазинче, където хората си оставят стари неща за благотворителна разпродажба, видях евтин Атмос.
В Берлин пълно с руснаци, пълно с битаци, а интересни часовници найн. Сигурно не съм знаел къде да търся. Имам най-добри спомени от френските провинциални битаци, но не могат да се мерят с Виена. Там е истината.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Битаци

Мнение от мitakaaa » 17 май 2012 15:31

storyteller написа:И аз гласувам за виенския Нашмаркт. Преди време живях една година близо до него и помня, че беше пълно с продавачи, които предлагаха едни шишкави позлатени часовници - допреди две години не се интересувах от часовници и не съм обръщал внимание какво предлагат, но имаше доста професионално изглеждащи и продавачи, и купувачи, които само това търсеха.
В САЩ не намерих интересни часовници на битак, макар да имаше разни. Може би защото нищо не разбирам от американски часовници. На интернет има нещо, наречено Craigslist, предлагат какво ли не, реално битакът е там, само че не е интересно като не можеш да видиш и пипнеш. Само в едно магазинче, където хората си оставят стари неща за благотворителна разпродажба, видях евтин Атмос.
В Берлин пълно с руснаци, пълно с битаци, а интересни часовници найн. Сигурно не съм знаел къде да търся. Имам най-добри спомени от френските провинциални битаци, но не могат да се мерят с Виена. Там е истината.
ВИЕНА - ЦЕНТЪРА НА ВСЕЛЕНАТА - РАВНООТДАЛЕЧЕН ОТ ВСИЧКИ ЧАСТИ НА ЕВРОПА.
ТОВА Е ПРЕДИМСТВОТО

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Битаци

Мнение от storyteller » 18 май 2012 06:37

мitakaaa написа: ВИЕНА - ЦЕНТЪРА НА ВСЕЛЕНАТА - РАВНООТДАЛЕЧЕН ОТ ВСИЧКИ ЧАСТИ НА ЕВРОПА.
ТОВА Е ПРЕДИМСТВОТО
Не е само това, а и отношение към часовника - като влезеш в къщи, да го свалиш и оставиш на поличката; като си купиш нови черни обувки, да им сложиш метални налчета, за да не се износва бързо подметката... Пазят хората. Средноевропейската средна класа от средата на 20-ти век.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Битаци

Мнение от Pavlin » 30 мар 2013 18:13

Един английски пазар. За съжаление беше много студено и нямаше много хора, часовници също: :)

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Битаци

Мнение от clockwiser » 30 мар 2013 21:10

Много интересна тема става! Чак ме е яд, че не снимах на Place du Jeu de Balle в Брюксел. Но следващият път обещавам. Имаше френски часовници, някое и друго Сейко но нищо особено.

Виж бюфетни (каминни) и стенни - ум да ти зайде. Точно както на снимките на 3017. Също мебели, порцелан, прибори... просто хората имат покъщнина на по 300 години и си пазят вещите.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Битаци

Мнение от Pavlin » 30 мар 2013 22:21

В Брюксел бяхме в събота сутринта. Знаех че има хубав пазар там, но нямаше как да разбера къде е. Този в Англия беше в понеделник.

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Битаци

Мнение от clockwiser » 15 апр 2013 20:21

И така, равносметка от Брюкселския Marche aux jeux de balle и от пролетния битак в Brugge. В Брюксел не можах да снимам, защото валeше. В Брюж имам няколко общи кадъра, но нямам батерия да ги сваля.

Прави впечатление, че читавите часовници са опоскани. Не можеш да попаднеш на Омега или дори Тисо. Има ги в антиварвните магазини.

Иначе масовите ръчни механични часовници са от няколко марки:

Kelton - това са американски часовници от групата "dollar watch"на Timex / Ingersol . Странното е, че са 1/2 от всички часовници, които видях. Просто са били много разпространени в Белгия.
Pontiac - това е щвейцарска марка, която през 50-те регистрира дъщерно дружество и в Брюксел. Има ги от стари правоъгълни до нови пластмасови кварцове. Също нискобюджетна история.
Timex - някой и друг промъкнал се между тоновете Kelton.
Fero - много често срещани тук
Onsa - не толкова масово, но видях няколко.
Buler
Разни други от тези малките швейцарски марки.
Видях един Exacta Poljot 17 jewels - бял и семпъл, една приятна Заря

Това е засега. Не си купих нищо, освен една дамска Certina в прилично състояние и един дигитален Certina quartz от класическия 80-тарски период, за която предстои да видя дали ще запали. Двете за 7 Евро.

Рапорт даден!

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”