Петъчният Ви часовник

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 31 авг 2018 19:44

Нямаш стигане Коста, той показваш най-много нови часовници. Минал си направо в друга категория.
Ето аз си карам с един старичък. Рядко го нося, но днес му се падна ред.

Изображение

А пък бирата направо му сбърчи веждите. Много яка полска бира иот Познан. 6 % но дори първата ме разби... или може би това е заради края на работната седмица....
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от kostabo » 31 авг 2018 20:29

atanweb написа:Нямаш стигане Коста, той показваш най-много нови часовници. Минал си направо в друга категория.
Ето аз си карам с един старичък. Рядко го нося, но днес му се падна ред.

Изображение

А пък бирата направо му сбърчи веждите. Много яка полска бира иот Познан. 6 % но дори първата ме разби... или може би това е заради края на работната седмица....
Дай Боже всекиму такива "старички"... Аз например нямам ! А тоя Рей е на година и половина. Е наскоро се сдобих с две мечтани придобивки, ама Вас не мож Ви стигна !!! :thumbup:
Тука е така...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 31 авг 2018 20:54

atanweb написа:Нямаш стигане Коста, той показваш най-много нови часовници. Минал си направо в друга категория.
Ето аз си карам с един старичък. Рядко го нося, но днес му се падна ред.

Изображение

А пък бирата направо му сбърчи веждите. Много яка полска бира иот Познан. 6 % но дори първата ме разби... или може би това е заради края на работната седмица....
Ами като е толкова отдавна , а не го носиш защо не го пенсионираш и пратиш на топло да си кара старините. Аз пък съм на 30 гр еспанска ракия , като немската върла яка 30 града
Готов съм на всякакви суапови операции .
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от Seikosha » 31 авг 2018 21:51

Снимките са стари,но понеже стана въпрос за Рико от Порто Рико :D един от моите след реанимация.

Изображение

Изображение

Моделът е за вътрешният пазар, а точно на експортните модели ,Рико слагат един от японските символи,трилистно червено цвете,което всъщност е стилизиран вишнев цвят,почитан от японците и наричан Сакура (често бъркан с швейцарската марка Сикура) :) Историята на Рико е колкото интересна,макар и кратка, е толкова изпълнена и с не съвсем чисти прийоми,противоречащи на японският морал. Затова и в един момент,им беше наредено да правят копирни машини и друга електроника и да спрат с часовниците,освен известно време в кварцовата сфера. Разпределението на тези сфери,повлияват и на марката Цитизен, а Ориент минават плътно до бат Сали. Именно внукът на Кинтаро Хатори,постепенно докарва нещата до там,че четирите основни японски бранда (+Касио) да владеят и до днес количественият пазар в целият свят. Рико имат великолепни ретро модели, от тийнейджърският период на японското часовникарство,каквито минаха и Ориент и Цитизен и Сейко, каквито и аз много харесвам. Нямат технически разработки,освен няколко модификации и останаха на базата на Такано ,но с почти свой стил, ориентиран към арабският пазар и изтока. Имам един техен модел,голяма талпа е и е много ,много рядък, JDM ,подарък от дъртата скумрия Шератудис,щото мислеше ,че не работи :lol: дано да го найда и ще ви го покажа в какво бижу се превърна. :thumbup:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 07 сеп 2018 10:10

Oт вчера си разхождам това яйце , абе топуз направо , добре че е на лявата та с дясната някак успявам да вдигна :b
Изображение
Очаквам специалистите да ми препоръчат каишка за лъгове 24. Може би зелена на розови пръски или по неутрална оранжево виолетова , не знам какви са тенденциите сега , или да му взема една яка позлатена куха верига icon_crazy
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 07 сеп 2018 15:36

Падна ми се да пиша пръв след предния пост, не че съм специалист, но../...

Изображение

Изображение

това последното не го харесвам особено, но знае ли човек, важното е на теб да хареса.
Изображение

Поздравления за новата бърза придобивка.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 07 сеп 2018 16:00

Днес е поредният специален ден, петък плюс нов страхотен часовник.

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави на всички и честит първи ден след Съединението преди 133 години.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 07 сеп 2018 16:41

Честито , един от фаворитите на еспанското колекционерско братство.
Е заради цената на туристическите екземпляри които те смятат за екзотични щом пише нещо на кирилица .
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от Seikosha » 07 сеп 2018 20:26

Вторият прототип на първият кварцов Ронда със стъпков двигател и 32768 Hz (1972-1975) с кварц на Motorola Голям ,тежък, безапелационен :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от omegaqq » 08 сеп 2018 12:08

Seikosha написа: ....
с кварц на Motorola Голям ,тежък, безапелационен :)
....
Как разбра, че кварца е произведен от Моторола?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от Seikosha » 08 сеп 2018 13:45

С четене на исторически факти :)

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 08 сеп 2018 14:21

http://elcodis.com/parts/6014962/MC1445 ... #datasheet" onclick="window.open(this.href);return false;
Ами то си пише , хамериканците са направили най лесното генератор с външен кварц и делител на 65536 , а щом чепа е моторола , а на резистора има 2 червени чертички , значи Жоро е невинен и кварца е Моторола.
А от там нататък е интересно колела рубини ...
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от omegaqq » 08 сеп 2018 17:00

Seikosha написа:С четене на исторически факти :)

Изображение
Благодаря за точния и изчерпателен отговор. Снимката е на чипа, а не на кварца.
Айде сега почини малко и като се научиш да общуваш, заповядай пак.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от Seikosha » 08 сеп 2018 18:08

Какво значи това "Като се научиш да общуваш" Кви ги плещиш? Освен да се опитваш да дискредитираш , ти можеш ли по друг начин да се изразяваш? Това ,че си нямам понятие от електроника , в частност часовници и до преди година и нещо дори нямах нито един, не значи ,че трябва да злорадстваш и дребнееш,а можеше просто да коригираш и допълниш. А,че кварца ,както и целият електронен модул е на Моторола ,съм чел на няколко места, за това съм написал и това което ми е известно. Тука има напълно подробно описание на механизма http://www.crazywatches.pl/ronda-32768h ... uartz-1973" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 08 сеп 2018 20:08

О имало е престрелка. n_sad .

:muslim: изпускайте напрежението като вливате :b

OFF
(Напомня ми за един случай , като качих тук във форума снимка на Първата ми Булова камертон , един колега отсече че не може да е оригинална с тоя транзистор и кондензатор запоени накриво.
Още сънувам кошмари и се будя насън от тревоги и притеснения)ONN

От сайта който МИшо цитира става ясно , че неговия е втора генерация .
Изображение

Чак на снимката на трета генерация
Изображение
се вижда надпис който категорично показва че това е кварц 32 К на Моторола , първите две са монтирани по гръб (подозирам че са ги сменяли често затова )и не се вижда означението.
Също така само на тая снимка се вижда че променливия кондензатор е 5 - 30 пикофарада , което почти съвпада с препоръчителния 6 -35

Тук пък цялата платка са обърнали по гръб , а кварца полегнал , явно търсейки технологични подобрения.

Интересно е че модела на чепа на първите не излиза в Гугъла , но гледайки буквите приличат на съкращение Моторола и делител на 16 ниска честота , което всъщност и представлява .

Изображение

Поздрави и с наступаюшим праздником , годишнина от снимката на която адаша се запознава с партизаните lol2 :b :b
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”