Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 19   [ 280 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Битак?
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2016 23:39 

Отпуска :lol:
В края на август почивам.
Ще ходя някъде,но засега незнам къде.
Моля,кажете къде има добър битпазар,за да се насоча натам.
Ще почивам 2-3 дни,така че,е добре да знам в кои дни се провежда :o

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Битак?
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016 07:12 
Аватар

Чувал съм, че в Париж и Лондон имало големи битаци.

А по-малки - на Малдивите, Карибите и Сингапур lol2

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016 07:59 

Благодаря,ама ме интересува нещо по наблизо.Да речем в рамките на държавата :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2016 17:40 
Moderator
Аватар

Тук в югозападна България няма подобни. В Пазарджик съм посещавал веднъж, битпазара до затвора, но голяма скръб. Общо 5-6 сергийки предлагащи "часовници" в торби, ама много време са се опитвали да ги продават, щото тези с хром вече бяха без, а други не можах да разпозная. Пълна отврат, а при въпрос за няколко от тези получих отвратителна цена. Нямаше го Росен за да ми покаже, но просто нямаше какво да си харесаш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2016 20:30 

Благодаря :b
Четох за битак в Горна Оряховица,но не знам доколко е актуална информацията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2016 22:47 
Напреднал
Аватар

Е там ако посегнеш на ловната територия на Митака от Габрово не знам ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2016 23:43 
Специалист

Ако чакаш Митака да ти пусне гювеч в БГ, то пак се връщаме на първият вариант предложен от Миро, щото часовникарската "мафия" в БГ е изключително ревнива.
Въобще не ми е ясно обаче ,за какво ви са тези битаци и то в БГ? Беше то едно време, сега са само боклуци, а който има нещо по-добро, няма да го развява по битаците,има си къде-къде по-изгодни места.
Впрочем,като гледам колегата какви неща го интересуват и купува, като нищо може и да имат смисъл щенията му. И във Варна има продажби около частната автогара, знам и за Димитровград и Хасково, ма това си е живо приключение,освен ,ако не си тръгнал да пълниш един сак със "скъпоценности".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 00:51 

Много ви благодаря за стреса.Митака да не е Дон Жуан?Ако говорите за него,ще се разберем някак си(приятелите на моите приятели са и мои приятели) :)
А със Варненския Чаршаф(мангал) пазар съм запознат добре,познавам 3-4 от продавачите и чат пат излиза по нещо изпод щанда :lol:
Крастата ми е в ниския ценови клас и все още наблягам на количество,а не на качество.Събирам трупове и донори и се опитвам да ремонтирам.А пък не се знае,може от целия боклук да изскочи и някое съкровище :muslim:
А пък и по битаците е инересно,има много спомени от моето детсво.
Обаче нищо не казахте конкретно за Г.О.,или за друго място освен Париж и Лондон :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 01:48 
Напреднал
Аватар

Март месец на пазара в Гоце делчев имаше 5 стари руски часовника на сергийката на един мургав търговец, аз взех всичко що приличаше на часовник , може пак да е посъбрал нещо , ако тисе бият 600 км в едната посока дотам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 01:48 
Напреднал
Аватар

Март месец на пазара в Гоце делчев имаше 5 стари руски часовника на сергийката на един мургав търговец, аз взех всичко що приличаше на часовник , може пак да е посъбрал нещо , ако тисе бият 600 км в едната посока дотам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 15:19 
Moderator
Аватар

Мишо, има нещо магично в битаците. Дори само да разгледа човек. А много често цялата тази обстановка те кара да си купиш нещо. А ако човек владее спорта на договорките, може да си тръгнеш с усмувка и придобивка.
Пример за това е темата на Росен, както и много други попадения във форума.
;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 17:27 

darmadan написа:
Отпуска :lol:
В края на август почивам.
Ще ходя някъде,но засега незнам къде.
Моля,кажете къде има добър битпазар,за да се насоча натам.
Ще почивам 2-3 дни,така че,е добре да знам в кои дни се провежда :o

Филибарския е добър за мършолов :) Всяка неделя се простират над 50 чаршафа, но трябва да си там не по-късно от 7.00, щото тогава се случва магията, като трае докъм 9 и нещо. Най-голямата пара трябва да ти е два лева, че големи психолози са тия мургалани :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 17:52 
Специалист

Над 30г. съм обикалял по битаците,но тогава не бяха само часовници, а подхранвах и антиквариата и то доста успешно понякога. Само във Варна бяха 4 по едно време ,барабар с "Руският пазар" И удоволствието си е удоволствие, дори и сега обичам когато мога, заради една връзка пресен лук, да отида и да пообиколя Колхозният пазар,ей тъй, за кеф, да погледам, да пипна, да се избъзикам с някой ,че продава анасон вместо копър, но това е вече само кеф и далече от практичността. Не ,че не излизат и не се намират все още някои интересни неща, най-вече от марката мангалкрал, но то си е тото. Предпочитам неща за донори и части, да вляза в Аукциона в раздела за наддаване от 0.01лв., да си напазаря и да отида до Еконт и да си го взема.
А все повече,ще се практикува и пазарене от чужбина и то не само от Украйна,там работата е аут, а от цял свят,стига да ти е изгодно, има всичко.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 21:30 

Аукциона не може да замести тръпката и атмосферата.Друго си е да ти замирише на престояла агнешка яхния,на ракия,ама от тая,дето е забранена в Хага,на мухъл,на маза и таван,непроветрявани с години.Да чуеш реч архаична и цветуща,да усетиш полъха на прясно избръснат ман... мексиканец.В целия този кенеф,виждаш и неща с които си израснал,били са скъпи,били са вносни,били са ШИК,а сега се търкалят в краката ти,защото някоя лела ги е изхвърлила на боклука,някой специалист по развитието на пазара ги е изровил и ти продава спомени и носталгия за "идно лефчи бате и за трити,щот съ пуследнити,да ги зимаш без пъри нъправу,щот ши пътувам" :lol: Или шефа на чаршафа изпраща маненкиот бъдещ тръговец за сокче с думите "иди ми купи идно САРУ,ама портокал" и след три чаршафа де се угадиш,че иска КАПИ портокал.И бащата,хвалещ синчето си с думите "моят почти стана хакер в Германия".И култовото за мен "ама моля ти се,аз тебе за пет лева никога няма да те излъжа".
Ей за това ми битак,не само за часовници ли нещо друго,а заради изживяването и еуфорията,от която си станал част.
Маалииии,толкова не съм писал и в училище icon_crazy
Чест и почитания за всички.
Очаквам още предложения :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2016 21:35 

atanweb написа:
Мишо, има нещо магично в битаците. Дори само да разгледа човек. А много често цялата тази обстановка те кара да си купиш нещо. А ако човек владее спорта на договорките, може да си тръгнеш с усмувка и придобивка.
Пример за това е темата на Росен, както и много други попадения във форума.
;)

Коя е темата на Росен

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 19   [ 280 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща