Часовникът, който ми донесе най-силни емоции през 2014 г.

Тук пишем за каквото се сетим
Отговори
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Часовникът, който ми донесе най-силни емоции през 2014 г.

Мнение от rosen_er » 28 дек 2014 13:14

Краят на календарната година е!
Възползвайки се от свободното време по празниците ,поразгледах "кутийките" си.И някак спонтанно "излезе" въпросът:Кое от попаденията ми през тази година ме зарадва най-много,кое ми донесе най-силни емоции.....
Отначало реших това да е един часовник,но .......колебанията ми бяха големи и затова реших да разширя бройката до 3 часовника :mrgreen:Представям ги в реда ,по който "дойдоха" при мен:

№1

Часовник ,който търпеливо чаках от доста време.Нищо особено може би според някой,но този има голяма емоционална стойност за мен.Закръглих годините :mrgreen: и баща ми ми даде някаква скромна сума да си купя нещо за спомен.И точно по това време се появи този ,не слаган на ръка часовник :Луч 3055.Колебанията бяха нищожни,пазарлъка огромен :) (човек не бива да "бяга" от природата си,нито да се срамува от нея).Часовник ,който намери своето място при"семейните" :
Изображение Изображение Изображение


№2


Понякога ,ровейки из безкрайните купчини от вехтории на битака,виждаш нещо,което не можеш да подминеш.Купуваш и чак след това разбираш истинската му прелест,стойност......рядкост и т.н. и т.н......
Така се случи и с този часовник.Почти под погледа на "началството" на форума ,с две думи за пазарене се сдобих с втория ми фаворит:Junghans cal.J9.
Кефът дойде малко по-късно ,когато седнали на кафе и разглеждайки го с приятели,разбрах ,че гравюрата на капака е монограмът на цар Борис III.Имало е практика по различни поводи царят да раздава предмети със своя монограм-пръстени,игли за вратовръзки,табакери,часовници.Тези вещи са се подарявали от монарха в знак на близост и заслуги към Двора.
История............!Настръхвам докато е в ръката ми!

Изображение Изображение Изображение

№3

Третият ми фаворит е един изключително рядък (според мен) и свързан не по-малко с историята - този път преплетена: съветска и българска.Часовник изготвен по спец-заказ по случай 100г от рождението на В.И.Ленин.Сувенирът - часовник представлява книжка,обложката на която е изпълнена от полу скъпоценният камък уралска яшма.Между обложките се намира пластина в която е монтиран часовникът - Ракета 2609 Б 21 камъка.На лицевата част на книжката е изобразен силуетът на В.И.Ленин и неговото факсимиле.
По думите на човека от който придобих тази красота ,това е личен подарък от член на Политбюро ЦК на КПСС на много известен наш политик от първият ешелон на БКП през 60' години- близък родственик на продавача.Дали това е истинска история -не знам :mrgreen: Но е достатъчно логична ,за да вярвам в нея всеки път когато държа тази прекрасна вещ в ръка:

Изображение Изображение Изображение


И както често завършвам "моята" тема :) - традиционната обща снимка :

Изображение Изображение Изображение

Докато пишех тези неща ми се приска да включа и други участници,но........да не прекалявам.Ясно е че обичам всичките си часовници,без значение какви са. :wink:

Та така ,приятели.Ще е хубаво и много ще се радвам, ако и вие се включите и покажете тези придобивки от настоящата година,които най-много топлят душете ви.Разтворете кутиите :wink:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовникът, който ми донесе най-силни емоции през 2014 г

Мнение от atanweb » 28 дек 2014 13:21

Поздравявам те Роска за хубавата тема. Точно като за края на годината по празници да си дадем равносметка кое ни дава толкова сили и кураж да продължаваме.
Твоите "най-добри" наистина са страхотни, а на нас остава да се стоплип от спомените ровейки се в нашите кутии.
Пожелавам също толкова, че и по-добри през идната година.
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”