OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от stonedead » 23 апр 2015 23:07

Преди малко продавалника обяви че ще прави "нова крачка в развитието на платформата". Едно от новите им хрумки е премахването на личния рейтинг. Дива глупост според мен.
На всяко запитване отговарят като папагали с едно и също съобщение:

"OLX е сайт за обяви. Най-ценното в него е бързият и лесен начин на публикуване и сключване на сделка, а именно телефонното обаждане или лично съобщеение. Рейтингът затруднява голяма част от потребителите, удължава пътя до сдлка, много потребители се опитват да го манипулират и т.н. Ако купувате с лична среща или безплатната опция на Еконт Преглед и тест, сигурността ви в на 100 % гарантирана. Очаквайте подобрения OLX до няколко часа:)"

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от the collector » 23 апр 2015 23:55

Сега всички измамници ще се разбеснеят още повече! icon_crazy
Моето мнение е, че това е един от най-долнопробните сайтове за търговия.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от stonedead » 24 апр 2015 00:17

Напълно съм съгласен. Лесно е да направиш сайт за търговия и същевремено да си напълно непричом какво става там. Явно е решил да го играе като сайтче за безплатни обяви.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от the collector » 24 апр 2015 00:32

stonedead написа:Напълно съм съгласен. Лесно е да направиш сайт за търговия и същевремено да си напълно непричом какво става там. Явно е решил да го играе като сайтче за безплатни обяви.
Да, а и тази дивотия с "безплатната" опция за преглед. nono Е, нали клиента си плаща доставката, за да погледне какво има вътре?! :o
По принцип продавалник е пълен с какви ли не идиоти и сега им дават пълно поле за изява. Винаги ще стоя зад думите си, че никой не може да ограничи, психически нездрави хора да продават или купуват в нета. :fool:
Аукционните ни и търговски сайтове са като целият ни преход-долнопробни. Измисляме какви ли не дивотии, а трябва само да копираме най-добрите практики. По-лесно и добро от това, здраве му кажи, но ние трябва да си усложняваме животите.
Преди няколко дни казаха, че с тези темпове, с които намалява нацията, след 160 години няма да ни има. Е, най-накрая ще си отдъхне тази хубава територия от откаченият ни народ! :yahoo
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от Pavlin » 24 апр 2015 10:54

Рейтингите не трябва да ги махат наистина, но всичко останало е излишно и товари сайта. Има някаква скрита умисъл в това, тези са алчни и не правят нищо без да е съобразено с увеличаване на печалбите им.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от the collector » 24 апр 2015 13:03

Мдааа...ще го удрят на печалбарство олх. :lol:
Вижте отговор до потребител на страницата им във фейса:
"...да - промотирането на обяви е услуга, която се заплаща с конкретна цена, в зависимост от типа Тя обаче по никакъв начин не е задъжителна. Може да публикуваш обява напълно безплатно (до определен лимит), както и да я обновяваш на всеки 14 дни - отново напълно безплатно." lol2
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от Pavlin » 24 апр 2015 14:13

Те отдавна са го ударили. В един друг форум бяха смятали приблизително колко са им приходите и колко остава чисто след скъпите ТВ реклами. Сумата беше 5 цифрена.
Според мен нарочно го правят толкова сложно и постоянно променят с цел да се промотират колкото се може повече обяви.
След толкова много публикувани като цяло обяви, много бързо остават на заден план, в десета глуха. Така всеки който иска да продаде трябва да пусне СМС за 2.40 или вече 6лв за заглавна страница.
Няма какво да им се сърдим, хората си направиха една добра машина за пари.

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от Володя В » 24 апр 2015 18:09

Не съм адвокат на сайта OLX ,но наистина не съм съгласен с някои нападки по-горе.Все пак това е най-добрият сайт за покупко - продажба в България.Казваам сайт в България,защото той не е и български,подобен е на Ебей,Амазон,Асти,Али експерс и др.и има сайтове в уеб пространството в голяма част от света в във Филипините и Индия и т.н Къде се намира централата не ми е известно,но за България ,а мисля и за региона е в Полша.Наистина може би трябва да го направят като Ебей,където за една продадена стока плащаш по 3-4 такси,за да разберем,че не е чак толкова лош.Аз от 4г.продавам и купувам неща чрез него и не ми е струвало и една стотинка,така ,че хората като са решили да променят нещо,едва ли го правят само при нас и едва ли са те виновни,че българите сме лъжливо и крадливо племе ,което яде люти чушки.Колкото до промените,всички са разумни.Помня ,че в началото въобще нямаше обновяване на обявите,а досега беше на 30 или 40 дена ,не помня точно,а сега поне два пъти месечно,ще излиза на първите страници,нима това не е в плюс? За платените екстри ,хората са си го казали > който има желание,това също е + за някои хора в даден момент,например някой с "потънала" обява,реши в един момент ,че трябва спешно да продаде нещото и сваля цената драстично,това е начин да я направи за няколко дена постоянно видима и по този начин да я продаде.Същото се отнася и например за производители на стоки ,или крупни вносители на такива,те също биха се възползвали от тая услуга. За лимита който става дума,той си е бил винаги,не помня точно как беше,би трябвало да го пише някъде в сайта,но ,ако продаваш примерно до 50 артикула се води като частна обява,ако бройките се увеличат,статута се сменя на "бизнес" там мисля,че беше до 150 бр.,но това като цяло и реално малко влияе на хората,не се усеща някакъв лимит при повечето от тях. А за рейтинга и аз мисля ,че е излишен и за това хората от сайта са написали ,че е по-важно за тях да дадат възможност на връзката м/у продавач и купувач. Сигурността на сделката е в ръцете на двете страни,разбира се тук продавачът рискува единствено,да изпрати стоката ,а купувачът да не си я вземе,дори реално неговият риск е по-голям,колкото до купувачът ,както е написано,има достатъчно възможност да зададе допълнителни въпроси ,или да поиска допълнителни снимки от продавачът по телефона ,или чрез лични съобщения,към това се включва и опцията "прегледай ,преди да платиш"което няма нищо общо с OLX, a е екстра на Еконт,а си плащаме да ни донесат пратката за един ден от Кулата до Шабла за 3-4лв. Смятам ,че това покрива един голям процент риск и е достатъчно,освен ,ако не си дорасъл да вършиш такива неща.
Така изглеждат според мен нещата и не бива според мен,когато някой ти прави безплатна услуга,да търсиш и да ровиш каква е неговата кирия,има много сайтове които се издържат от реклами,или поне се стремят към това,защото работата не е съвсем проста при тази конкуренция.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от the collector » 24 апр 2015 18:34

Володя В написа:Не съм адвокат на сайта OLX ,но наистина не съм съгласен с някои нападки по-горе.Все пак това е най-добрият сайт за покупко - продажба в България.Казваам сайт в България,защото той не е и български,подобен е на Ебей,Амазон,Асти,Али експерс и др.и има сайтове в уеб пространството в голяма част от света в във Филипините и Индия и т.н Къде се намира централата не ми е известно,но за България ,а мисля и за региона е в Полша.Наистина може би трябва да го направят като Ебей,където за една продадена стока плащаш по 3-4 такси,за да разберем,че не е чак толкова лош.Аз от 4г.продавам и купувам неща чрез него и не ми е струвало и една стотинка,така ,че хората като са решили да променят нещо,едва ли го правят само при нас и едва ли са те виновни,че българите сме лъжливо и крадливо племе ,което яде люти чушки.Колкото до промените,всички са разумни.Помня ,че в началото въобще нямаше обновяване на обявите,а досега беше на 30 или 40 дена ,не помня точно,а сега поне два пъти месечно,ще излиза на първите страници,нима това не е в плюс? За платените екстри ,хората са си го казали > който има желание,това също е + за някои хора в даден момент,например някой с "потънала" обява,реши в един момент ,че трябва спешно да продаде нещото и сваля цената драстично,това е начин да я направи за няколко дена постоянно видима и по този начин да я продаде.Същото се отнася и например за производители на стоки ,или крупни вносители на такива,те също биха се възползвали от тая услуга. За лимита който става дума,той си е бил винаги,не помня точно как беше,би трябвало да го пише някъде в сайта,но ,ако продаваш примерно до 50 артикула се води като частна обява,ако бройките се увеличат,статута се сменя на "бизнес" там мисля,че беше до 150 бр.,но това като цяло и реално малко влияе на хората,не се усеща някакъв лимит при повечето от тях. А за рейтинга и аз мисля ,че е излишен и за това хората от сайта са написали ,че е по-важно за тях да дадат възможност на връзката м/у продавач и купувач. Сигурността на сделката е в ръцете на двете страни,разбира се тук продавачът рискува единствено,да изпрати стоката ,а купувачът да не си я вземе,дори реално неговият риск е по-голям,колкото до купувачът ,както е написано,има достатъчно възможност да зададе допълнителни въпроси ,или да поиска допълнителни снимки от продавачът по телефона ,или чрез лични съобщения,към това се включва и опцията "прегледай ,преди да платиш"което няма нищо общо с OLX, a е екстра на Еконт,а си плащаме да ни донесат пратката за един ден от Кулата до Шабла за 3-4лв. Смятам ,че това покрива един голям процент риск и е достатъчно,освен ,ако не си дорасъл да вършиш такива неща.
Така изглеждат според мен нещата и не бива според мен,когато някой ти прави безплатна услуга,да търсиш и да ровиш каква е неговата кирия,има много сайтове които се издържат от реклами,или поне се стремят към това,защото работата не е съвсем проста при тази конкуренция.
Ееее...каква пламенна защита! :clap:
След като прочетох написаното от Вас, стигнах до няколко извода:
1. Изобщо не сте наясно с платформите като ибей, които цитирахте. Какви 3-4 такси в ибей? lol2
2. Минавало ли Ви през акъла, че като попаднеш на няколко некоректни продавача, даже и да връщаш пратките, си плащаш на Еконт?! Десетина върнати пратки, са 30-40 лева.
3. Не сте се сетил, че без оценяване се губи крехкият баланс и купувача остава с гол задник в постоянен партер!
4. Ако не сте адвокат на олх, е почти сигурно, че работите за този сайт.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от Володя В » 24 апр 2015 23:19

Може би като стар форумен вълк,да имате право на това самочувствие, с един поглед да преценявате кой какъв е и какво знае. Мислех да не отговарям,за да не става протяжка,но все пак ще уточня някои неща,за да се дообоснова. Като цяло имаше няколко мнения по темата по-горе,а аз реших,че моето е малко по-различно и доколкото можах представих своето виждане с факти които да подкрепят моят поглед за нещата. Не мога щом толкова години съм успял благодарение на този сайт да се отърва от наистина много непотребни вещи,удобно ,без много усилия,а същевременно да се сдобия с много полезни неща на ниски цени ,или такива за които трябва иначе да загубя дни да обикалям магазините за да ги търся.Полезен сайт за мене лично и не мога да плюя там където съм близал.Дали ще има рейтинг,или не, за мене е без значение,другите условия и възможности ,ми са по-важни.Мога със сигурност да предположа какво се случва и защо на ръководството на сайта му е писнало и предприема тази промяна.
Иначе по точките които изброявате и твърдите ,че сте си извадили изводи за мене,ще Ви кажа ,че нищо не сте разбрали,едно твърдение ,ако не бъде доказано,си остава един постулат.
По вашата т.1 ,ще Ви кажа,че платформата на залива ми е достатъчно ясна,поне дотолкова ,че да ми върши работа,ако някой Ви каже ,че цялата система му е ясна,значи Ви лъже. Особено софтуерът за защита е толкова сложен,че самите (живи)оператори в системата не са винаги наясно какво прави,това е факт. За да не се разпростирам излишно,има един БГ сайт narmag.info в който,ако някой се интересува,може да намери много информация за Ебей,а аз ще кажа само,че в по-горният пост съм подчертал,че става въпрос,за продажба в сайта,при покупка досега съм плащал само стойността + транспорта,но все от ЕС съм купувал,но и пратка от Русия ,не ми беше таксувана допълнително. Колкото до таксите,ако продавате и на които Вие така жизнерадостно се радвате,ще ви кажа,че дори и да сте пекан и да избегнете всички други видими и невидими таксови капанчета,пак ще се бръкнете за всеки продаден продукт с 14% от стойността му,като в мига на продажбата,Ебей ви взима 10% ,а при завършена сделка и след получената от купувачът стока,след като мине 14дневният срок през който той може да ви върне артикула ПейПал Ви освобождава парите,като Ви тръсва 3.5-4% такса. И двете такси са и в/у транспорта.От там нататък ,ако продавате от скоро и нямате още рейтинг,имате право да продавате до 10 артикула на месец или на стойност до 400$ ,ако не ме лъже паметта,което много бързо заминава,без значение дали сте продали ,или не за всеки следващ релист,вземат такса 0.30$ на артикул. Мога да продължа какви гадни уловки има тука,но не му е мястото.Отделно ,ако пуснеш аукциона за 10дена,а не за 7, е вече с такса,ако пуснеш стоката само с опция "Купи веднага" има такса,ако не знаеш добре ингилизки и праснеш едно копче,дето уж ще ти се показва предмета и в другите Ебей сайтове в Германия ,Англия ,Франция, трака-трака още 0.50$ на парче :) и още и още,но както казах ,дори без всички тези "екстри" 14% си ги даваш като поп.Отделно са и таксите за теглене парите от ПейПал,от долари в евро ,от евро в левове и после в БГ те дообезкосмяват,макар,че това са дребни пари,при ОЛХ тези неща ги няма,лошото е ,че сме бедни.Предполагам ,че това е достатъчно да илюстрира това което съм искал да кажа по-горе,малко длъжко,но може и да е полезно някому.
ПО т.2 ще ви отговоря с въпрос: "Колко пъти на вас лично Ви се е случвало да върнете стока в Продавалника? Ако е десетина пъти както Вие давате пример,това значи ,че ,или сте голям карък ,за да попаднете толкова пъти на мошеници,или меко казано не Ви достига прозрение,за да прецените ,че Ви лъжат.
По 3т. вече казах някои неща за тези оценки,само ще кажа още ,че може да се случи и продавачът да е съвсем коректен,но да си няма и понятие от това което продава,понякога намазваме от такива случаи,тихом хихикаме доволно и си мълчим,но в друг случай вдигаме гири до бога. За това и най-добрият начин ,ако не сме наясно какво точно купуваме е да го проверим,има безброй начини за получаване на допълнителна информация,освен тази от продавача,която освен другото ,може и да е лъжлива ,или подвеждаща,дори и без умисъл.
По 4т.уважаеми,нямам какво наистина да кажа,освен ,че сте като един истински Едгар Кейси,само не ме питайте колко ми плащат,защото просто не знам.

Темата наистина не е нещо особено и аз приключих с нея,но ,ако някой сподели мнение,ще го прочета с интерес.Надявам се опитът ми за опониране,да се приеме като такъв и то добронамерен,а не като опит за заяждане,или нещо друго.

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от stonedead » 25 апр 2015 00:11

Темата е в оф топик и не е задължително да е нещо особено.
От това което прочетох, единствено ме радва че сте си оправили правописа. Чудя се какво ли би се случило с Ибей ако реши да премахне рейтингите?!? След "нова крачка в развитието на платформата" в сайта Ви ще започнат да преобладават предимно продажбите на конфекция, станиоли и автомобилни гуми. Хора с по-фини интереси и хобита ще се отдръпнат. А от Еконт съвсем ще се видят в чудо, както се казва.
А паралела с името на Кейси, като за някаква примитивна пророчица е повече от нелепо.

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от stonedead » 25 апр 2015 00:41

И честно казано, аман от адвокатски дитирамби, вслушвайте се повече в личния субективен поглед на потребителя, добър, лош, шарен, това е.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от the collector » 25 апр 2015 00:44

Изобщо не съм "стар форумен вълк", а потребител на 3-4 месеца.
Не ми е ясно защо толкова яростно защитавате олх, но Вие си знаете най-добре. Видно е, че е пълен с бъгове, търсачката му е отвратителна и е изключително беден на директории и поддиректории.
Целият този бъркоч може да стане ясен на човек, много бързо.
1. Поощряване на потребителите да качват снимки от телефони. Всяка втора снимка е някаква мацаница, под която пише "качество видно от снимките". icon_crazy Хората по света гледат как снимките да стават все по-добри, а тези... :lol:
2. Ненормалщината да офертираш продавача на неговата си цена и да чакаш той да си я потвърждава. Това е меко казано откачено! :fool:
3. Изумих се от новото решение изобщо да няма опция за покупка, а да пишеш и звъниш на продавача! :o Е, това е върхът! Харесваш си нещо и започваш да пишеш и звъниш като откачен, но са писали и звънели и други. На продавача му идва самочуствие и започва да ти вдига цената и да ти се разхожда по яйцата! Пускаш нещо за продажба, публикуваш си телефона и започват денонощно да ти звънят всякакви ненормалници. Супер! :yahoo
4. Отпадането на рейтингите е просто покъртително! Рейтингите носят положителна емоция и признание за работата на коректните търговци и производители. Отпадането на същите рейтинги ще донесе положителна емоция за всички некоректни продавачи. Измамения не може да поставя оценки и рефлективно другите хора няма как да бъдат предупредени.
5. Безброй бъгове и проблеми в нормалната и в мобилната версия.
6. Отвратителното орязване на презентационната снимка, преди влизане в обявата.
7. Става пазарлък за даден предмет, продавача го изпраща, но междувременно трие обявата и тя изчезва от лицето на земята. А, сравни какво си получил и какво си купил де! Ако не си копирал снимките, ще видиш друг път.
Мога да изреждам до утре, но не мисля, че е нужно да се изброяват още очевидни и очевадни факти.
На темата "ибей" изобщо не искам да влизам в подробности. Мога да Ви обясня неща, които не можете да откриете в нармаг.инфо, но сигурно няма да проявите интерес, защото купувате и продавате в олх. :muslim:
Ако заради моите твърдения ме оприличавате на Едгар Кейси, то с Вашите ми напомнихте за Салвадор Дали. :D Колко много здрав разум е имало в погледа, държанието и творбите на този човек!

Изображение
Последна промяна 1 на the collector, променена общо 25 пъти
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от stonedead » 25 апр 2015 01:31

Володя В, не си губете времето тук, имате работа, по-добре е да успокоите хората във Вашият форум http://olxforum.info/index.php?action=recent;start=90" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: OLX - Моля изчакай, ще се завърнем скоро!

Мнение от the collector » 25 апр 2015 01:52

stonedead написа:Володя В, не си губете времето тук, имате работа, по-добре е да успокоите хората във Вашият форум http://olxforum.info/index.php?action=recent;start=90" onclick="window.open(this.href);return false;
То форума като сайта им-чаках го да зареди 5 минути, а той "счупен" горкия! :o
Вият хората като карпатски вълци и си вдигат чуковете от сайта. lol2
Последна промяна 1 на the collector, променена общо 25 пъти
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”