Снимки и клипчета

Тук пишем за каквото се сетим
sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 21 юли 2013 20:04

дали да не направим конкурс по фотография Смятам да окупирам от първо до трето място :yahoo

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Снимки и клипчета

Мнение от Seikosha » 21 юли 2013 21:17

Ачо, Верка що е едноока бе :mrgreen:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Снимки и клипчета

Мнение от dreadx » 22 юли 2013 00:20

plamenhar написа:А и по надолу цигулката с гайката ...
То голямо наддаване е паднало...
"- Пернишка статуетка" - помислих си аз, когато я видях за пръв път. И я е отнесло онова момче от Перник, с което имахме нЕкои спорове, че съм спечелил един-два негови аукциона на доста ниска цена, но е редно да си получа предметите - накрая ми изпрати само предмета от третия аукцион, аз пък върнах пратката.

Обаче пък са забавни тези фигурки от болтчета. Има готини много :)

sheretudis - Ползвай дифузно осветление - Осветление, чиито източник не е съсредоточен в една точка, за да хвърля отблясъци. Ако трябва обиколи около часовника един бял чаршаф, че да отразява и осветява равномерно от всички посоки.

Ако е по-слаба светлината, времето на снимане се увеличава. Добре е ако може да закрепиш апарата на статив или нещо. Когато натиснеш копчето за снимане не го пускай докато тече снимката. Ако го натиснеш и пуснеш веднага, допълнително разклащаш апарата. Затова е добре да го натискаш и да го държиш натиснато докато приключи операцията. И ако приемем, че си осигурил осветлението, огледай обекта, виж от кой ъгъл ти изглежда добре. После го огледай през апарата, още преди да започнеш да правиш снимки. Обектът няма да избяга - не е като при манекенките, дето се правят 1000 снимки, за да се изберат 10.
Ако от никой ъгъл не ти хареса, завърти осветлението (или часовника) и опитай пак.

И мисли за обекта, като за най-хубавото и най-любимото ти нещо, на което ти ще направиш най-хубавите снимки. Подсъзнателното отношение влияе на качеството на снимките. Ако не обичаш някого, може да го снимаш колкото си искаш и все ще излиза грозен - това последното ми го каза една дърта режисьорка преди много години, и беше права.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Снимки и клипчета

Мнение от Seikosha » 22 юли 2013 15:24

Има такива неща,които правят един фотограф - художник фотограф,това важи най-вече и за художниците използващи други изразни средства и това е тъй наречената "композиция" или "постановка". Отделно,светлината и сянката са изключително важни за живопистността на една снимка(а и картина) големите майстори,точно това са владеели,тяхното противопоставяне и обективна взаимност.Това прави нещата истински.Няма лошо и да има отблясък(блик) това също е нормално,зависи как е представен.Ако ще се прави каталог като подобни в интернет страниците за продажба,това е вече друга работа,там хербарият е задължителен.Не ,че да снимаш един саат трябва да се изкълчиш като йога за да се получи добре,но все пак,лошата снимка може да "унищожи" един иначе добър часовник,а и обратното.
Такова чувство за хармония,по принцип е даденост,но с ум и акъл и много хъс и постояннство ,се компенсира. Гледам ,че у Ангиля,напоследък не само патладжаните му растат,а и хъса и уменията му да снима.Меракът прави чудеса. :bravo
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 23 юли 2013 06:43

Изображение
в чест на първите 50 лв и един кю пак на Астика изкарани от ремонта на това отдолу
Изображение
Дяда дъртьо нали можеш да разбереш с какъв фотоапарат съм снимал идали и за мене важи понятието фотограф художник или има още много хляб да папкам Кирие Михалаки дали да тунинговам на това чудо на техниката ИСО-то от 400 каквото си е заводско на 800 бе готин??? Или да не барам на принципа разровиш ли го ще мирише а ???нали си ми гурото във фотографията кот кажеш - слушам
Последна промяна 1 на sheretudis, променена общо 23 пъти

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 23 юли 2013 06:53

сега чакам едно Сони 825 ама него ще чопля на добра воля с-у потупване по рамото Защото аз знам че човека знае че нищо не знам :lol: :lol: :lol: :wink:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Снимки и клипчета

Мнение от Seikosha » 23 юли 2013 11:27

Ми снимал си с любимата си Кибершутка произведена на 02.01.2001г Снимката е добра снимал си на ISO 100 при скорост на затвора 0,025 сек и ширина на блендата 2,06 Добре се е получило,чиста снимка с добър фокус,май си снимал в макро режим.
Не знам за ISO 800 какво да ти кажа,ако можеш да го направиш - прави ,аз електроника не пипам и не разбирам,а дали ти е нужно - едва ли,чак толкова.

П.П. Говоря за снимката на камерата. Другата ти "апетитна:снимка не е много добра,макар да си снимал на ISO 320 пак е тъмна и се е получило и шум. Можеш да използваш светкавицата за такива снимки.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 23 юли 2013 16:20

Верно бе той телевизора работеше затова се е получил тоя шум Другия път ще го изгася :yahoo А ся замери ме с нещо тежко и евтино де

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 23 юли 2013 16:32

още на следващата я включих защото може още мъънзърко да не ми достига за да бъда художник фотограф но вече съм мислещ фотограф
Изображение

Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 23 юли 2013 16:32

синковеца и той с по два часовника като мене ходи

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Снимки и клипчета

Мнение от varban » 23 юли 2013 18:18

А това не го разбрах що? Я обясни, може и на мен да ми хареса.
По един на двете ръце е единия вариант. Ама има и други варианти : D

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 23 юли 2013 22:37

Ами що какво има за неразбиране ЧАСОВНИК НАЙ ТОЧНО СЕ РЕГУЛИРА КАТО ГО ПОСТАВИШ В ЕСТЕСТВЕНИТЕ МУ УСЛОВИЯ НА РАБОТА капиш затова ходим понякога с два часовника Той по рядко аз по често Опитва се да ги докаросва на под пет секунди но не като го навие и лежи на бюрото

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Снимки и клипчета

Мнение от varban » 24 юли 2013 07:03

Ааа! Това и аз съм го правил: viewtopic.php?f=57&t=1734#p13434" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Помислих, че има нова мода :D И веднага ми светна спецкаиш за повече часовници. Засега тандем, ама стават и каре. Пък ако в промеждутъците се сложат и дамски калибри, съвсем съзвездие ще излезе :D

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Снимки и клипчета

Мнение от varban » 24 юли 2013 07:11

sheretudis написа: Опитва се да ги докаросва на под пет секунди но не като го навие и лежи на бюрото
Аз преди един месец разбрах, как се оправя точност на часовник.
Ако е три стрелки, или сваляш секундната, или не я гледаш, и тогава всичко се оправя :)

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Снимки и клипчета

Мнение от sheretudis » 28 юли 2013 12:13

Изображение
изгрев А като гледаха звездното небе мои приятели гастарбайтери в Англия и вече успели мъже взеха да реват със сълзи Още 92 година като се върнах от гурбет от Гърция се зарекох от България никъде да не мърдам да живея дори и напук и да си умра в леглото си но тук Затова нямам не искам и не помогнах нито на себе си нито на никой член от семейството си да придобие чуждо граждансто Малко да поразчистим колибката си само че има много боклук за трепане бесене и колене

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”