Въпрос за Ebay

Тук пишем за каквото се сетим
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 05 май 2015 20:40

Един бърз въпрос- как се отговаря на негативен вот? Всеки ли може да го направи или само тези с магазини? гледам че има опция да го рипортна, удачно ли е и помага ли това?

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 20:59

Ако си продавач можеш да слагаш само позитив. Забранено е даже да поставиш позитив с отрицателно съдържание. Ако си продавач, ако ще да се разчекнеш, ибей няма да го махне. Единствената възможност е, яко навеждане пред купувача и да го махне той.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от miroman » 05 май 2015 21:11

Отговор на отзив:

Отиваш на http://pages.ebay.com/services/forum/feedback.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Отдясно от менюто Feedback tools избираш Reply to Feedback received
Така ти излиза списък с отзивите, а най-отдясно на всеки отзив има Reply

По принцип би трябвало да не може да се оставя негативен, ако преди това няма съобщение от купувача (т.е. някакъв опит да се разреши проблемът). Но моята отрицателна ми я оставиха без всякакъв опит за комуникация. Но пък май след това го въведоха това да не можеш да оставиш негативна без съобщение преди това.

Репортвал съм купувачи и за отзив, и за изнудване - никакъв резултат. Т.е. не ми отмениха отзива. Дали на него са му сложили някакви рестрикции - не знам, няма и как да знам, така ми написаха от съпорта.

Може да помолиш купувача да си промени отзива. Как ще го компенсираш - ти си знаеш. Но и това има граници, до 5 пъти за две години (по спомен, не ми се рови).

Общо взето - кофти за продавача, ЕБей слага все повече рестрикции към продавачите, и все по-безумни.

Преглъщай и продължавай.

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 05 май 2015 21:15

Продавач съм. А купувача може ли сам да го махне? Става въпрос за сбъркан размер на тениска, не разбирам що за хора има?! Цитирам вота му:
"Item was a counterfeit. just FRAUD and is wrong size the return is very expensiv"

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 21:17

Може да се поставя негатив без комуникация, но не може да се отвори дело без комуникация. Не може да се поставя негатив, ако не са изминали 7 дни от покупката.
В този ред на мисли се сетих да изпукам негативите на един циркаджия. Върна ми парите и не пожела да ми изпрати три часовника, защото съм ги бил взел на ниски цени. :fool:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 21:22

Pavlin написа:Продавач съм. А купувача може ли сам да го махне? Става въпрос за сбъркан размер на тениска, не разбирам що за хора има?! Цитирам вота му:
"Item was a counterfeit. just FRAUD and is wrong size the return is very expensiv"
Ооо...много кофти оценка. Подарявай му тениската, връщай му и парите, че е лош коментара. Извинявай му се нещо и го успивай да я махне.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 05 май 2015 21:27

Самият коментар е недомислен- казва че е менте, след това че номера бил сгрешен и накрая че връщането му било скъпо! Хуан някакъв- маймуняк! И това на десетата ми продажба . Кога ще ги направя повече...

Миро, не можах да намеря къде да пиша отговор.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 21:31

Pavlin написа:Самият коментар е недомислен- казва че е менте, след това че номера бил сгрешен и накрая че връщането му било скъпо! Хуан някакъв- маймуняк! И това на десетата ми продажба . Кога ще ги направя повече...

Миро, не можах да намеря къде да пиша отговор.
My Ebay и отиваш с мишката на account и без да натискаш ще се отвори падащо меню. Там натискаш на Feedback и гледаш в долната част на страницата.
Моят съвет е да НЕ бързаш с отговори и прочие!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 21:33

Изчакай да ти минат нервите и сега не отговаряй на оценката. Направил го е нарочно, защото е видял, че си с малко оценки и може да те изнудва. Според мен ако направиш една добра кореспонденция, ще я махне.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 05 май 2015 21:36

Намерих къде е, но се чудя ако отговоря на вота, дали след това ще може да го махне при добро желание или ще попречи по някакъв начин...

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 21:39

Pavlin написа:Намерих къде е, но се чудя ако отговоря на вота, дали след това ще може да го махне при добро желание или ще попречи по някакъв начин...
Той пак може, но нямаш сметка да изостряш ситуацията. Пиши му на лични и го успивай нещо.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 05 май 2015 21:41

the collector написа:Изчакай да ти минат нервите и сега не отговаряй на оценката. Направил го е нарочно, защото е видял, че си с малко оценки и може да те изнудва. Според мен ако направиш една добра кореспонденция, ще я махне.
Не съм ядосан, все ми е тая :) Пуснал съм неща много изгодни, дето се вика само аз ги продавам и не вярвам един вот да ми се отрази, а и нямам много бройки. Но се чудя на тъпаците по света.

Писал съм му, пък да видим.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 21:45

Pavlin написа:
the collector написа:Изчакай да ти минат нервите и сега не отговаряй на оценката. Направил го е нарочно, защото е видял, че си с малко оценки и може да те изнудва. Според мен ако направиш една добра кореспонденция, ще я махне.
Не съм ядосан, все ми е тая :) Пуснал съм неща много изгодни, дето се вика само аз ги продавам и не вярвам един вот да ми се отрази, а и нямам много бройки. Но се чудя на тъпаците по света.

Писал съм му, пък да видим.
Трябва да махне оценката, пък всичко останало е лесно. Много са лоши негативите и имат реално отрицателно въздействие върху евентуалните купувачи.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 05 май 2015 22:04

Гледай да ти свали негатива, защото щом си с малко оценки, значи в момента си на около 97%, а може да падне и още. Изменя се в зависимост от позитивите ти като се смята по една форула. Рейтинга ти е много важен не само заради лицето на акунта ти и доверието, което вдъхва, а и по други причини. С нисък рейтинг не можеш да станеш Power seller и Top rated seller и рефлективно ще отиваш доста назад в Best match. От България вече не можем да бъдем вече Top rated в американския, но в интернационала излиза и има значение.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 05 май 2015 22:32

Нямам амбиции тъй като знам че това ковства много усилия, нерви и разходи. А не съм решил все още да се занимавам с това сериозно. Имам над 10г. акаунт в ebay, последната ми продажба беше преди 8г, нещата много са се променили, винаги си наведен като продавач и това ме отказва. Скоро ще излезе друга алтернатива.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”