Въпрос за Ebay

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от miroman » 11 май 2015 20:38

Pavlin написа: К'во го правиш такъв?! И как издържате на такива индивиди, господа продавачи?!
Да се похваля и аз - купува си човекът един Польот звънец за $45 с включен транспорт, и вчера получавам ето това:
Hi, I received the watch and there is a problem.
The alarm spring is slipping, so it never stops winding. It is slipping because it has become detached.
In the description you state it "the alarm is working too" but it is not working properly.
I want to keep the watch and have it fixed.
To agree friendly resolution without opening ebay case, I have checked and it will cost $50 (in UK watch repairs are very expensive) to fix so I ask you for a partial refund of $35.
Please reply urgently by Monday 11 May.
Regards
Значи, получил го повреден, ама много го харесал и си го оправил. И понеже в UK поправката струвала $50, аз да му върна $35 от тия $45, които е платил icon_crazy

Добре, че е с рейтинг 3 (доколкото си спомням, с рейтинг под 10 нямаш право да оставяш негативни. Ама не съм сигурен, така че ще съм на тръни известно време)

Как изобщо им минават през главите такива идеи? Дали наистина е вярвал, че някой може да му се върже?

Поздрави, Миро.
Изображение

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Володя В » 11 май 2015 20:56

Наистина в Ebay върлуват много олигофрени,но ,ако погледнем колко има в един град около нас,в една държава,какво да кажем за цял свят. Ами винаги ще ги има,а и все пак в Ebay преминават ежедневно по около 7 млн. посетители.
Иначе ,ако примерът по-горе е такъв както е описан,за продавача няма в случая никаква опасност и няма за какво да се безпокои. След като е било платено,продавачът е получил от ПайПал адрес на който да изпрати стоката,а този адрес го е дал купувача,това ,че в момента е на Марс,да си организира кой да му изпрати тениската ,когато се получи на адреса в САЩ. Щом е нямало предварителни уговорки и разменени емейли, да ...там какво беше за супата.
Другото което е ново,още една малка гилотинка за продавачите в Ebay, влезе в сила от 1май,не е лошо който се подвизава там,да прочете промените,ако не ги е чел вече.
Друго което мога да посъветвам,понеже съм си патил,винаги слагайте в Ebay референтният номер за проследяване,дори и Ebay да ви предупреждава ,че не подържа този превозвач,пак го слагайте,системата го отчита като изпратено. Аз дори правя и нещо друго,когато е готова пратката в пощата,правя и по една снимка на адресата и адресанта,както и на референтният номер (те обикновено са от челната страна) това един път много ми помогна.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 11 май 2015 21:17

Случая на Павлин е малко откачен, но като изключчим това, винаги се изпраща на ибейски, а НЕ на пейпалски адреси! Винаги на ибейски адрес!!! :rules
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 11 май 2015 22:34

Володя В написа:Наистина в Ebay върлуват много олигофрени,но ,ако погледнем колко има в един град около нас,в една държава,какво да кажем за цял свят. Ами винаги ще ги има,а и все пак в Ebay преминават ежедневно по около 7 млн. посетители.
Иначе ,ако примерът по-горе е такъв както е описан,за продавача няма в случая никаква опасност и няма за какво да се безпокои. След като е било платено,продавачът е получил от ПайПал адрес на който да изпрати стоката,а този адрес го е дал купувача,това ,че в момента е на Марс,да си организира кой да му изпрати тениската ,когато се получи на адреса в САЩ. Щом е нямало предварителни уговорки и разменени емейли, да ...там какво беше за супата.
Другото което е ново,още една малка гилотинка за продавачите в Ebay, влезе в сила от 1май,не е лошо който се подвизава там,да прочете промените,ако не ги е чел вече.
Друго което мога да посъветвам,понеже съм си патил,винаги слагайте в Ebay референтният номер за проследяване,дори и Ebay да ви предупреждава ,че не подържа този превозвач,пак го слагайте,системата го отчита като изпратено. Аз дори правя и нещо друго,когато е готова пратката в пощата,правя и по една снимка на адресата и адресанта,както и на референтният номер (те обикновено са от челната страна) това един път много ми помогна.
Володя, с това снимане само си губиш времето и не ти носи нищо. :wink: При евентуално дело за неполучена пратка, трябва да докажеш, че купува я е получил, а не че ти си я изпратил.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Володя В » 12 май 2015 03:05

the collector написа:Случая на Павлин е малко откачен, но като изключчим това, винаги се изпраща на ибейски, а НЕ на пейпалски адреси! Винаги на ибейски адрес!!! :rules

Много сте отворен нещо. Преди месец някъде Ebay и PaiPal обявиха развод,но все пак до средата на лятото ,ще продължат синхронизираните действия. После ще стане ясно....после. До сега (разбира се който използва PaiPal) и сделката минава през нея, PaiPal пращаше съобщение,че има плащане по еди коя си сделка в Ebay и те приканваха да изпратиш стоката. Съответно изпращаха и имейла и адреса на превелият сумата купувач. Това е. Ибей не се е занимавал с това. Акаунтите в Ebay i PaiPal са синхронизирани,това ясно ли е какво значи?

Колкото до снимките на пратката > който иска да ги прави,който му е трудно,да се въздържи. Освен ,че купувачът трябва да си получи пратката, има и една малка подробност,а тя е ,че трябва поне да докажеш пред Еbay ,че поне ти нямаш също вина за недоставянето на пратката,а за това носи отговорност превозвача. Дори правя и следното,понеже референтният номер от БГ Пощи е непроследяем, давам линк на купувачът на страницата на сайта на BG POST за проследяване на пратката докато напусне границите на страната, да си го следи,от там нататък,да си следи пощата в неговият район. Казвам го това от личен опит. Не съм имал до сега случай на неполучаване на пратка,но поне мога да докажа ,че не съм аз виновен и не подлежа на санкция в този смисъл от Еbay. Процедурата по-нататък е друга.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от miroman » 12 май 2015 07:22

Володя В написа:
the collector написа:Случая на Павлин е малко откачен, но като изключчим това, винаги се изпраща на ибейски, а НЕ на пейпалски адреси! Винаги на ибейски адрес!!! :rules

Много сте отворен нещо. Преди месец някъде Ebay и PaiPal обявиха развод,но все пак до средата на лятото ,ще продължат синхронизираните действия. После ще стане ясно....после. До сега (разбира се който използва PaiPal) и сделката минава през нея, PaiPal пращаше съобщение,че има плащане по еди коя си сделка в Ebay и те приканваха да изпратиш стоката. Съответно изпращаха и имейла и адреса на превелият сумата купувач. Това е. Ибей не се е занимавал с това. Акаунтите в Ebay i PaiPal са синхронизирани,това ясно ли е какво значи?

Колкото до снимките на пратката > който иска да ги прави,който му е трудно,да се въздържи. Освен ,че купувачът трябва да си получи пратката, има и една малка подробност,а тя е ,че трябва поне да докажеш пред Еbay ,че поне ти нямаш също вина за недоставянето на пратката,а за това носи отговорност превозвача. Дори правя и следното,понеже референтният номер от БГ Пощи е непроследяем, давам линк на купувачът на страницата на сайта на BG POST за проследяване на пратката докато напусне границите на страната, да си го следи,от там нататък,да си следи пощата в неговият район. Казвам го това от личен опит. Не съм имал до сега случай на неполучаване на пратка,но поне мога да докажа ,че не съм аз виновен и не подлежа на санкция в този смисъл от Еbay. Процедурата по-нататък е друга.
Аз съм имал и загубени, и забавени пратки. ЕБей не го интересува дали си я изпратил или не. Със сигурност трябва да върнеш парите на купувача. Даже и по-зле - въпреки, че доказваш, че си пратил пратката (показваш тракинг номера и се вижда, че е напуснала България), и въпреки че връщаш парите на купувача, пак ти се брои една черна точка в т.нар. defect count rate.
Досега винаги, когато съм връщал парите, съм молил учтиво когато (ако) пристигне часовника, да го платят пак. Досега само три часовника са ми загубени. За два от тях получих компенсация от БГ пощи, единият още се влачи (пратен е на 01.12. 2014, рекламацията е от 19.01.2015, още нямам резултат lol2 ), а от всички останали, които са пристигали след връщане на парите (под десет за четири години), само един не ми го плати (беше някаква Победа за $19 с включен транспорт :) ), останалите ми изпратиха пак парите.
А defect count rate е важен показател за продавача. Ако е над 2%, губиш правото на "top seller", съответно и предимствата от това. Аз например с един негатив имам 99.6% фийдбак, но 2.86% дефекти, и откакто въведоха тоя брояч на дефекти, не мога да стана top seller :(, всеки месец все някоя дивотия се случва ...

Относно адреса - досега винаги съм изпращал на Пейпал адреса, защото той може да бъде "потвърден" (т.нар. "verified"). Относно молби за изпращане на друг адрес, се отнасям много внимателно, защото точно така става с хакнати Пейпал сметки - почват едни истории как "това е подърък за братовчеда, ама той живее в Украйна" или "точно ще се местя в Индия, ама още не съм си сменил адреса в Пейпал". Доста отдавна беше, но отказах на един и го изпратих на Пейпал адреса. На няколко други, след комуникация, изпратих на адреса, на който искаха.
Когато се разделят ЕБей и Пейпал, ще видим.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 12 май 2015 08:25

Володя В написа:
the collector написа:Случая на Павлин е малко откачен, но като изключчим това, винаги се изпраща на ибейски, а НЕ на пейпалски адреси! Винаги на ибейски адрес!!! :rules

"Много сте отворен нещо."

С този тон на село!
Спирам да пиша и споря по темата ибей, защото все едно да се удрям в стена.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Ice eyes » 12 май 2015 09:00

Ebay разглеждат ли подробно всеки случай или машинално връщат парите на купувача?

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от miroman » 12 май 2015 10:15

Ice eyes написа:Ebay разглеждат ли подробно всеки случай или машинално връщат парите на купувача?
В момента, в който купувач се оплаче за "недоставена стока", ЕБей през Пейпал веднага блокират сумата, и не можеш да разполагаш с нея. Аз не съм стигал до момента да се прехвърли за разрешаване на екипа на ЕБей, защото е 100% сигурно, че ще отсъдят в полза на купувача. И има логика - какво е виновен купувачът, той си е платил и си иска стоката. Това, че се е загубила, си е проблем на продавача, той да си търси компенсацията от транспортната фирма. Затова чакам последния възможен ден, и като видя, че още не е пристигнал - връшам парите...
Както споменах, пиша на купувача, че му ги връщам, и го моля в случай, че часовникът пристигне по-късно, да ми го плати пак. И ги връщат :)
Абе общо взето - крива работа, особено ако си пратил нещо по-скъпо. БГ пощи дават компенсация максимум 80 лв. които включват и сумата, която си платил аз транспорт. Всъщност и двата пъти, когато са ми връщали парите, бяха по около 60-65 лв., въпреки, че прилагах документите от продажбите за по-висока сума.
На всичкото отгоре накрая ЕБей ти слага defect strike. Ами това е, ако искаш.

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 12 май 2015 11:46

Всички сте много отворени, ама като моите случаи и то за един месец нямате :)

Още един имам- един иска да връща и ме кара да му пратя шипинг лайбъл?! Приел съм му ритърна, давам му адреса си- Не- казва, това ти е адреса, прати ми лейбъл... icon_crazy

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Ice eyes » 12 май 2015 19:47

В моя случай пратката не е загубена.Когато въведа проследяващия номер,излиза че е в града на купувача.Ибей вече му върнаха парите за моя сметка.Има ли смисъл да повдигам контра дело?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 12 май 2015 21:01

Мисля че нямаш шанс, но да кажат по запознатите.
А на мен пък ми повдигнаха case, хем съм приел ритърна! icon_crazy

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от miroman » 12 май 2015 21:32

Ice eyes написа:В моя случай пратката не е загубена.Когато въведа проследяващия номер,излиза че е в града на купувача.Ибей вече му върнаха парите за моя сметка.Има ли смисъл да повдигам контра дело?
Имал съм и няколко такива случаи. Щом е стигнала до града, значи от пощата са пратили пощальона, той не е намерил получателя, оставил му е бележка и е върнал пратката в пощата (unsuccessful delivery). Тази бележка може да се е загубила; да са я дали на съсед, който да не я е дал на получателя; пощальонът изобщо да не му се е разкарвало дотам и да е излъгал; и какво ли още не. Ако получателят не си потърси пратката до 20 дни, от пощата я връщат обратно на подателя.
Та в моите случаи писах на получателите през Ебей, че пратката е в техния град, и трябва да отидат да си я вземат. В Щатите могат да се обадят и да договорят още една доставка в удобно за получателя време. И всички си получиха пратките, даже един в оценката описа накратко колко съм бил точен, че съм му обърнал внимание (неговата бележка беше загубена) и си е получил часовника :)
А в твоя случай - направо невероятно, след като пратката е вече в града на получателя, и да ти вземат парите :o . Сигурно от пощата ще ти я върнат след 20 дена. А ако забележиш, че всъщност е доставена на получателя, непременно пускай жалба.

Поздрави, Миро.
Изображение

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Ice eyes » 12 май 2015 22:20

miroman:
А в твоя случай - направо невероятно, след като пратката е вече в града на получателя, и да ти вземат парите

Затова попитах,дали Ибей разследват всяко дело в подробности.От два месеца е в сортировъчния център за обработка,в града на купувача :) Сериозен фал се е получил.
Както казва Кубрат:"Продължаваме напред"

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 12 май 2015 23:47

.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”