Въпрос за Ebay

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от atanweb » 08 май 2015 19:09

т.е. ако търгът приключи по стандартния начин сумата за доставка ще ми бъде взета?
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 19:19

atanweb написа:т.е. ако търгът приключи по стандартния начин сумата за доставка ще ми бъде взета?
Не. Вие можете да си направите сделката с наложен по Еконт. В последствие можете да анулирате сделката и той да си върне таксите за продажба от ибей.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 19:22

По-добре е да се разбереш с него предварително. Можеш да избегнеш писането на телефон и имейл в съобщението. Напиши си имейла и телефона върху jpg формат (все едно е снимка) и го прикачи в съобщението. :wink:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от atanweb » 08 май 2015 20:05

Уау, не знаех, че трябва да е като в криминале.
Но пък ще бъде по забавно.
Благодаря!
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 20:18

atanweb написа:Уау, не знаех, че трябва да е като в криминале.
Но пък ще бъде по забавно.
Благодаря!
В противен случай има вероятност и ти и продавача да получавате разни предупредителни съобщения от ибей и прочие. За него е по-кофти ако го надушат.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Володя В » 08 май 2015 21:18

Има по-лесен и безопасен начин. Пишете на продавача така и така ... от БГ съм ,ако взема нещото,ще ми направиш ли отбивка от цената заради транспорта? И ,ако продавачът се съгласи и стоката му е залежала след приключване на сделката,ако е аукцион (а може да я ревизира и да добави и опцията "Купи веднага") тогава я купувате,таксата за транспорт остава същата,НО продавачът ви изпраща фактура с намаление колкото сте се разбрали,или в цената на транспорта ,или в самият продукт. Примерно ,ако е сложил 10$ за транспорт,може изцяло да ги махне и да ви изпрати спечеленото по Еконт за ваша сметка.Нормална практика,ще му поискат от Ибей да потвърди ,че има промяна в ценообразуването и той потвърждава, това е. Всичко става за броени минути и няма нищо "криминално" В този случай,сделката си минава легално през Ибей и ПейПал. Много българи обаче не се съгласяват,защото печелят и от транспорта(и аз тъй правя :wink: , ако погледнете американците продават нещо за 20$ , а транспорта им е 50$ ,ама то при тя е друго,различни такси и т.н.) няма нищо нередно, зависи обаче какво продаваш. Ако е часовници,един часовник ако ще и на Антарктида да го пратиш и ,ако не е някое гюле, е 7 - 10лв. за препоръчана пратка с предимство за САЩ до 150гр. излиза около 9лв. (в сайта на БГ пощи има калкулатор)за Австралия,Сингапур и т.н. пак толкова, така ,че продавачът като пише 10$ за транспорт и купувача ги плати,с остатъка си покрива донякъде таксите от Ибей,разбира се ,ако нещото не е на висока цена.
Така,че трябва едно писмо до продавача и както се разберете,само не плащайте ,ако сте се разбрали.преди да получите фактурата.
В Ибей измамите не вървят и са опасно нещо,там трябва да си казваш всичко като на доктор или адвокат,системата им за контрол и сигурност е толкова сложна и прецизна и освен,че редовно се бъгва, много бързо разпознава кой ,какъв е.за да тръгнеш по тези пътеки,трябва да си много печен и да направиш на половината си рода акаунти и да падне едно преливане, всеки сам си решава дали си заслужава,защото поне за момента,този пазар е незаменим,ще видим какво ще каже Али Баба след време.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 21:25

Най-чистият вариант е да се свържеш по един от изброените начини с него и да се пазариш. Изпраща пратката по Еконт и ти сваля и от цената на предмета, защото като анулирате в последствие сделката, ибей ще му върне таксите. По този начин ще ти е чуствително по-евтино.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 08 май 2015 21:33

Алгоритмите на Ebay са може би почти толкова сложни колкото на самия Google. Всяко едно действие се засича, покупка, продажба, данни от регистрации- всичко!
Преди няколко дни спазарих една кутийка с ремонтоари и си написах номера в личното съобщение, продавача ми ги даде на по ниска цена, не съм получавал съобщения от Ebay, но е напълно възможно, това по някакъв начин да му се отрази в класирането в best match.

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Володя В » 08 май 2015 22:50

Аз предложих по-скоро един безопасен вариант,който е печеливш за купувача, а продавачът прави известна отстъпка. За туй и писах,че това би се случило,ако стоката на продавачът се е застояла,или тъй ,или иначе си е завишил малко цената,за него печалбата е ,че се отървава от стоката. Купувачът ще спести примерно 10-15лв. понеже ,ако предполагам правилно ,става дума сигурно за предмет на стойност от няколко десетки долара и в този случай примерно цената на транспорта се явява 15-20% от цялата сума. В обратен случай ,ако нещото струва 200-300$ то тогава транспортната такса вече се игнорира като нищожна спрямо цялото и както се казва ,който има пари да си купи Мерцедес,то ,ще има пари и за бензин. Тъкмо защото сумата която ще се избегне не е много голяма,не се знае дали си заслужават всички тези галимации и най-вече дали продавачът ще се съгласи да рискува,защото тези разменени имейли в Ибей и последващо анулиране на сделка ,не са проста работа,особено като се правят нещата от двама българи(имам пред вид сънародници),може да мине ,ама може и.... n_sad

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 09 май 2015 00:17

Именно заради това писах да стане с написани данни на jpg формат. В последствие продавача може да му звънне или да му пише на имейл. Имейлите няма как да бъдат засичани от ибей, защото не са тяхна зона.
При добър търговец резонната отстъпка за сънародник трябва да е долар към лев 1:1 и допълнителна отстъпка.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от storyteller » 09 май 2015 14:34

the collector написа: При добър търговец резонната отстъпка за сънародник трябва да е долар към лев 1:1 и допълнителна отстъпка.
Защо толкова голяма отстъпка? Питам най-добронамерено - самият аз не продавам на ибей, от време на време купувам и нямам представа за вътрешните механизми.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 09 май 2015 19:22

storyteller написа:
the collector написа: При добър търговец резонната отстъпка за сънародник трябва да е долар към лев 1:1 и допълнителна отстъпка.
Защо толкова голяма отстъпка? Питам най-добронамерено - самият аз не продавам на ибей, от време на време купувам и нямам представа за вътрешните механизми.
Възможност за такива отстъпки има, защото по принцип се спекулира с цените в ибей и отделно таксите в сайта са сериозни. Всичко това е възможно, ако продавача има желание и алчността му не е прекалена. :lol:
Ако си пуснал нещо на стойност 20 долара, то трябва да си купил този предмет на максимум 5 до 7 лева. Ако предположим, че го продадеш за 15 лева на някой сънародник, то ще имаш 100% печалба и това е точно схемата, за която говоря.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Fenna » 09 май 2015 19:55

Колеги, ако някой е наясно може ли да ми пазарува от йбей?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 10 май 2015 20:08

Fenna написа:Колеги, ако някой е наясно може ли да ми пазарува от йбей?
Ако имаш спешни нужди- пиши на лични и ще купим каквото трябва.

Днес пък ново двайсе! Предната седмица един си купува тениска, изпращам я на 02.05, до Америка, и днес ми пише:
-"Bro I didn't get the item !!'
-Казвам му шипинга отнема 15-20 дни до US , и той ми вика: ама аз живея в Катар, ето ти адрес да я пратиш там lol2
К'во го правиш такъв?! И как издържате на такива индивиди, господа продавачи?!

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от kova4ev » 11 май 2015 18:36

Pavlin написа:И как издържате на такива индивиди, господа продавачи?!
Хаха, Павлине, върлуват най-различни дебили и като продавач си подложен на всякакъв тормоз, а протекциите ти срещу такива са минимални. Уви, това е неотменна част от търговията онлайн, особено на местата с рейтингова система.
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”