Въпрос за Ebay

Тук пишем за каквото се сетим
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 07 май 2015 17:20

Чак не ми се вярва вече. По лошото е че повлече крак и вече съм върнал и на други :D
Ако не си махне помията ще фалирам.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 07 май 2015 17:29

Pavlin написа:Чак не ми се вярва вече. По лошото е че повлече крак и вече съм върнал и на други :D
Ако не си махне помията ще фалирам.
Да, именно по тази причина са лоши негативите, а и отделно провокират и други да ти слагат такива оценки и да те изнудват. Арабите имат поговорка, че една крава като падне, от всички страни започват да й забиват ножове.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 07 май 2015 18:11

Ще разкажа един интересен случай от ибей, който е много показателен за важността на оценките.
Преди няколко години виждам на аукцион в немския ибей, хубав орден Железен кръст (1-ва степен) от 1-ва световна война. Още в първият момент нещо не ми хареса в този кръст, въпреки, че всичките му маркировки, вид и размери си бяха наред. Има едно неписано правило, че ако имаш в нещо и един процент съмнение, не трябва да го купуваш. Е, тогава прекрачих това правило, наддавах за този орден и го спечелих за около 150 евро. Везната наклони, твърдението на продавача, че този орден е абсолютно автентичен-свързах се с него още преди да наддавам.
Плащам си надлежно покупката и си чакам орденчето. След около 10 днии получавам пратката, отварям я и виждам, че съмнението ми се е оказало вярно. В ръцете си държах качествено полско менте. :o
Светкавично забивам много, много брутален негатив и оставям продавача да гони. Няколко часа след това започнаха едни пазарлъци и прочие. Започна да се оправдава, че не е експерт, че не е прекупвач, а колекционер и т.н. Всичките му твърдения бяха пълна глупост, защото поддържаше около 1000 аукциона милитария и имаше както автентични предмети, така и новодели.
Не успяхме да се споразумеем и той ми написа, че му се изплащало да продаде един негатив за 150 евро. :o Аз му отговорих, че мога да прежаля същата сума, в замяна на това негатива да остане облещен в акаунта му една година. С това всякакви разговори между нас приключиха-той си остана с негатива, а аз с минус 150 евро. lol2
Мина някъде около половин година и виждам съобщение в акаунта си, което беше доста дълго.
Беше написано от американец, който е експерт и оръжеен търговец на стари оръжия от около 40 години. Човека започнал преговори за закупуване на немски ордени, медали и нагръдни знаци на стойност около 30000 долара. n_sad Преговори, с онзи дивак с кръста за храброст, с който ме измами. :wink: Американеца обясняваше, че иска да започне да продава ордени, медали и нагръдни знаци, защото покрай оръжията имал много запитвания за такива работи. Същевременно нищо не разбирал от тези предмети, вече е на години и не му се занимава с глупости и некоректни хора. Видял моя негатив и ме молеше да му обясня какво точно се е случило. :yahoo
Еййй...така се развихрих, ама така се развихрих... :diablo: Започнах подробно да му описвам даже настощите към онзи момент аукциони на германеца и несъответствията с оригиналите. Бях безкрайно обстоятелствен и убедителен. lol2
Човека ми благодари много, че го предпазвам от загуби, написа си телефоните, личния адрес и този на магазина му в щатите и официално ме покани на гости ако някога отида в Америка. :D
Нямаше как да се въздържа и написах едно мазно съобщение на германеца, в което в общи линии му описах каква "услуга" съм му направил. Писах му, че може моите 150 евро да си ги сложи в рамка, защото имат стойността на около 30000 долара. :yahoo
Германеца толкова беше побеснял, че започна да ми пише някакви безмислени дивотии и разбира се, яко да ме "храни". :mrgreen:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 07 май 2015 21:28

Някои са с прекалено голямо самочивствие като запядняци, други са алчни и свидливи, а трети са просто глупави, за да не отстъпят и върнат едни пари.
Един негатив може да докара толова загуби, не казвам пропуснати ползи, а направо загуби, че само здравият мозък може да го прецени.

И за съжаление обаче в моя случай, гадняра Луис си получи парите, подарих му тениската, куриера до Щатите си остана за моя сметка и написа неутрал че съм бил върнал парите, което е наполовина злина и отново лош съветник...

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 07 май 2015 21:30

Pavlin написа:Някои са с прекалено голямо самочивствие като запядняци, други са алчни и свидливи, а трети са просто глупави, за да не отстъпят и върнат едни пари.
Един негатив може да докара толова загуби, не казвам пропуснати ползи, а направо загуби, че само здравият мозък може да го прецени.

И за съжаление обаче в моя случай, гадняра Луис си получи парите, подарих му тениската, куриера до Щатите си остана за моя сметка и написа неутрал че съм бил върнал парите, което е наполовина злина и отново лош съветник...
Ееее...този наистина е някаква страшна маймуна! :o
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от atanweb » 08 май 2015 16:56

Много неприятни случки. Дано да не се случват такива.

Аз имам елементарен въпрос свързан със залива.
Когато купуваш нещо от търговец от България какви са условията и цените за доставка?
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 17:56

atanweb написа:Много неприятни случки. Дано да не се случват такива.

Аз имам елементарен въпрос свързан със залива.
Когато купуваш нещо от търговец от България какви са условията и цените за доставка?
Ако купиш от България от нашенец или ако купиш нещо от американец?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от atanweb » 08 май 2015 18:27

... търговец от България.... т.е. намира се в България.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от Pavlin » 08 май 2015 18:31

Пишеш му на лични и се разбирате. Дори спират търга и не минава през Ebay, ако няма наддавали.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 18:39

Pavlin написа:Пишеш му на лични и се разбирате. Дори спират търга и не минава през Ebay, ако няма наддавали.
Ммм..системата засича разговори и спирането на аукциона и това се води като тежко нарушение на правилата, защото "прескачате" ибей. Влез в контакт с него, като си напишеш телефона не с цифри, а с думи или нещо такова.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от atanweb » 08 май 2015 19:09

т.е. ако търгът приключи по стандартния начин сумата за доставка ще ми бъде взета?
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 19:19

atanweb написа:т.е. ако търгът приключи по стандартния начин сумата за доставка ще ми бъде взета?
Не. Вие можете да си направите сделката с наложен по Еконт. В последствие можете да анулирате сделката и той да си върне таксите за продажба от ибей.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 19:22

По-добре е да се разбереш с него предварително. Можеш да избегнеш писането на телефон и имейл в съобщението. Напиши си имейла и телефона върху jpg формат (все едно е снимка) и го прикачи в съобщението. :wink:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от atanweb » 08 май 2015 20:05

Уау, не знаех, че трябва да е като в криминале.
Но пък ще бъде по забавно.
Благодаря!
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Въпрос за Ebay

Мнение от the collector » 08 май 2015 20:18

atanweb написа:Уау, не знаех, че трябва да е като в криминале.
Но пък ще бъде по забавно.
Благодаря!
В противен случай има вероятност и ти и продавача да получавате разни предупредителни съобщения от ибей и прочие. За него е по-кофти ако го надушат.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”