ордени и медали

Тук пишем за каквото се сетим
Отговори
мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

ордени и медали

Мнение от мitakaaa » 24 авг 2012 14:10

ПОКРАЙ ЧАСОВНИЦИТЕ МИ ДОМЪКНАХА И ЕДИН КРЪСТ ЗА ХРАБРОСТ И ЕДИН ОРДЕН. ОРДЕНА Е С ЕМАЙЛ. НЕЗНАМ КОЯ СТЕПЕН Е И НЕ СЪМ В ЧАС С ТОВА. НЯКОЙ РАЗБИРА ЛИ ОТ ТАКИВА НЕЩА.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Bravo six
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 05 май 2012 16:57

Re: ордени и медали

Мнение от Bravo six » 24 авг 2012 16:05

Здравей,
аз имам интерес към социалистически ордени, медали, нагръдни знаци и значки и съм събрал малка колекция - около 70 екземпляра общо.
Орденът с лика на Васил Левски е "Орден 9 - ти септември" - І - ва степен. Общо са три степени. Втора степен е по-малък, еднолицев с образа на В. Левски и бял емайл. Трета степен е с размера на втора, пак е еднолицев и с образа на В. Левски но вместо бял емайл има червена боя.
Връчвани са в червена кутия с надпис от златни букви на нея какъв вид е ордена. Кутията отвътре и облечена в червен сатен. Към всеки орден върви "Книжка на орденоносеца", в която са нанесени данните на притежателя, снимка на притежателя, номер на указа, с който е награден съответния "отговорен другар" и подпис.
По-ценни са отличията, които са придружени със гореописаните атрибути или иначе казано отличия с история, каквито се стремя да бъдат моите.
Поздрави!

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: ордени и медали

Мнение от мitakaaa » 24 авг 2012 16:59

АМИ ДА ВЗЕМА ДА ПИТАМ ТОЗИ ДЕТО МИ ГИ ДОНЕСЕ ЗА КУТИЙКАТА И ЗА КНИЖКАТА АКО ЗНАЕ НЕЩО.ОСВЕН ТОВА МИ БЕШЕ ДОНЕСЪЛ И ДРУГИ ЕЛЕМЕНТАРНИ СОЦ. ОТЛИЧИЯ НО ТЕ СА РАЗНИ ТЕНЕКИЕНИ, ТОЕСТ ОБИКНОВЕНИ БРОНЗОВИ, ЖЪЛТИ - РАЗНИ 25 ГОДИНИ ТОВА, 30 ГОДИНИ ОНОВА, НО НЕ ГИ ВЗЕХ. НЕ ГИ ЗАПОМНИХ ДОРИ. ДА ПИТАМ ЛИ И ЗА ТЯХ.

Bravo six
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 05 май 2012 16:57

Re: ордени и медали

Мнение от Bravo six » 24 авг 2012 18:13

Ако си решил да колекционираш е добре да имаш всякакви запазени екземпляри, по възможност с история. Иначе от чисто финансова гледна точка масовите социалистически отличия нямат съществена стойност. Но зад всяко едно такова отличие стои част от историята и част от живота на някой конкретен човек, което лично мен ме вдъхновява да ги събирам.
Поздрави!

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: ордени и медали

Мнение от мitakaaa » 24 авг 2012 18:48

АМИ АЗ СЕ СТРЕМЯ ДА СЪБИРАМ САМО БГ.ЛЕВОВЕ, ЩАТСКИ ДОЛАРИ И ЕВРО.
ДРУГОТО Е САМО СРЕДСТВО ЗА ДОМОГВАНЕ НА ГОРЕИЗБРОЕНИТЕ ПРОДУКТИ. НО ЩЕ ПИТАМ ВСЕ ПАК ЗА КУТИЯТА И КНИЖКАТА. И ЗА ДРУГИТЕ СОЦ ОТЛИЧИЯ НА НЯКАКВА НИЩОЖНА ЦЕНА.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”