Въпрос за Восток

Тук пишем за каквото се сетим
Отговори
bulgaran
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 29 ное 2015 16:57

Въпрос за Восток

Мнение от bulgaran » 29 ное 2015 18:41

Здравейте на всички, първо с няколко думи да се представя. Любител съм на часовниците, както повечето тук. С течение на времето, интереса ми и като цяло да притежавам, се насочи преди всичко към Съветските и Руски часовници. Уважавам разбира се и останалите, преди време купих прекрасен Швейцарец, автоматик, но на втория ден носене прецених че е прекалено нежен и фин за моята натура. От тогава си стои в кутията, пък някой ден наследниците да правят с него каквото поискат, тъкмо ще е станал NOS :) Ежедневния ми е Ориент Мако, беше и си е любов от пръв поглед, Понякога нося Сейко, също автомат, много приятен часовник. Като цяло Съветските/Руските ми часовници, десетина на брой, са нови или в състояние близо до новото. Съответно не ги нося, задоволявам се да им се любувам вечер, когато имам време, нещо като мини колекция. Мисля че нямат колекционерска стойност, но на мен ми харесват.
Сега на въпроса.. Преди години съм гледал модели, а сега се колебаех дали да поръчам, модел на Восток от самия производител. Сайта им не е активен обаче, както и всякакви директни връзки към него. Да, Мераном си работи, но нещо ми се струва че не е както преди. Прочетох някъде за банкрут през 2010г. А аз съм сигурен че съм "посещавал" завода виртуално след това. Може ли по-знаещите и любознателните колеги от тук да ме осветлят, да не съм пропуснал нещо през годините? Восток произвеждат ли модели актуално или всичко е на доизживяване както беше едно време с Полет, да се комплектоват тук там часовници в периферията на завода?
За информация интересувах се от този модел
KOMANDIRSKIE K-34 2426/350007
Поздрави на всички и благодаря за търпението :)

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Въпрос за Восток

Мнение от sharky1973 » 29 ное 2015 19:01

Здравей и Добре дошъл във форума, в който споделяме увлечението си към часовниците :b
Виж дали това ще ти свърши работа -
http://chistopolcity.com/en/11-k-34-kom ... -automatic" onclick="window.open(this.href);return false;

Не зная какво те притеснява в Меранома, но и той си е на линия
http://meranom.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

bulgaran
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 29 ное 2015 16:57

Re: Въпрос за Восток

Мнение от bulgaran » 29 ное 2015 19:32

Благодаря ти! Този магазин не го знаех, полезно! :b
Иначе не ме притеснява толкова Мераном-а, колкото любопитството към съдбата на Марката.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”