Смени големината на шрифта

Заключен форумДобави отговор Страница 1 от 17   [ 329 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 12:06 
Напреднал
Аватар

:welcome :notme

Здравейте,
Благодаря на администратора , че отърва Върбан и вас от мъките с мен, предполагам че ще се грижи за тая тема като за своя и ако аз нямам новини ще пуска вицове от мое име.

Казвам се Тодор,на 50 год от 11 години живея в южна еспания и взе да ми омръзва, безработен машинен инжинер.
От половин година се запалих по часовници , почти не съм носил в живота си преди това (като ученик един два електронни с марсилези , един позлатен руски автомат , не съм сигурен Полет ли беше и това е) .
Затова не отварях тема с име колекция , моите 50 60 часовника от които няма и 15 руски са капка в морето часовници които вие сте събрали и върнали към живот.

Ако някой има проблеми или въпроси свързани с еспания , мога да помагам според въможностите си

В последната седмица форума се обогати с няколко нови електромеханични.Ще ги покажа в суров вид преди началото на реставрациите които ги чакат , първо тук по две причини , Върбан ме запали по тази марка и някой от тях него чакат.

Изображение
Путува насам вече 2 седмици , не знам да не е станал спътник на земята , толкова летене с въздушна поща.

Изображение
Изображение
Тази четворка е в добро здраве работи и е на операционната маса за подмладяване , кафевия си няма каса

Изображение
Търсейки каса за кафето се появи тоя с верижката , а пък и с рядък циферблат, та не се знае кой ще пребори

Изображение
По същия повод изскочи и развълнувания син циферблат , то пък си няма покрив , ама се оказа че това е проблем за стотинки
Последните два още не са проверени за боеготовност.

Та докато бяха 3 всичко изглеждаше лесно и концепцията се беше поизяснила , а сега седим с Товариш Небледньх и умуваме кой механизъм къде да ходи , кое да се ремонтира и кое да пътува за Казанлък за поддържане на добрата форма на Варбан

И накрая да не забравяме първия който долетя от Ню Йорк за 5 дни и от тогава си работи безгрижно даже взе манекенка да става , фотосесии му правят
Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и Наздраве за наближаващия 8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 14:09 
Site Admin

stepona555 написа:
...
Изображение
Търсейки каса за кафето се появи тоя с верижката , а пък и с рядък циферблат, та не се знае кой ще пребори...

Не рядък ами уникален, сигурен съм че втори такъв няма, тъй като е хенд мейд къстъмизиран от някой ентусиаст. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 14:22 
Site Admin

Веднага се поправям, имало такива и други. Но ми се струва че е имало интервенция в средата. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 14:23 
Специалист

Защо реши,че има външна намеса?Точно така си изглежда този дизайн:
Изображение Изображение Изображение
П.П. Бърз си :) Докато кача снимки и........

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 14:50 
Site Admin

Много криво и зацапано ми се стори, може и от снимката да е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 14:56 
Напреднал
Аватар

Pavlin написа:
stepona555 написа:
...
Изображение
Търсейки каса за кафето се появи тоя с верижката , а пък и с рядък циферблат, та не се знае кой ще пребори...

Не рядък ами уникален, сигурен съм че втори такъв няма, тъй като е хенд мейд къстъмизиран от някой ентусиаст. :)

Рядък беше лека закачка с друга тема , дано не ми се обидят.
А както писах го взех само заради веригата и касата , ако пък се окаже читав ще мисля.

Настъпи промяна Лучовете в ръката ми се удвоиха , след кратък спор с испанските пощи (cabrones) се оказа че от 25 часовника си е тук ама няма кой да го донесе в къщи.
Добрата новина е че работи , лошата ,че оригиналаната верига въпреки ,че се олющва изглежда по добре защото и тя е хромирана и сега се почва едно търсене на много оригинални вериги

Изображение

Май прекалих в темата на Върбан
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 15:02 
Специалист

Pavlin написа:
Много криво и зацапано ми се стори, може и от снимката да е.

Вервай на очите си,защото правилно си забелязал, само,че не е само зацапано,ами просто оригиналното обемно лого го няма ,а на негово място някой е зографисал с молив нещо подобно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 15:18 
Специалист

Мишо,според мен всичко обемно си е там .Малко омърляна бялата част от цифера,но ....толкоз.
П.П. Я :o Докато пиша един пост изчезна :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 15:19 
Site Admin

stepona555 написа:
Трябва да отворя тема ...

Listo!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 15:34 
Специалист

Мдааааа... от снимката е, игра на светлосянка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 16:15 
Moderator
Аватар

stepona555 написа:
Изображение

ААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Е това е циферът на живота. По-убаво от такова 3055 нема!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 16:29 
Напреднал
Аватар

varban написа:
stepona555 написа:
Изображение

ААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Е това е циферът на живота. По-убаво от такова 3055 нема!

Не се радвай предварително , дано да е само мръсен , ама има и зелено по края , Сергей обеща чудеса, ама не съм го чувал от няколко дни.Този още не беше го получил заедно с другия който предизвика такъв спор в темата ти .
Ще го помоля за хубави актуални снимки и присъда за механизма като се чуем довечера

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 19:09 
Напреднал
Аватар

Малко снимки от днес

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 20:07 
Специалист

За безработен инженер в Испания (поне на кирилик така го пишем) явно си се уредил добре :) Иначе идеята ти да си спретнеш собствена страница е точно таман. Точно на тази дата преди 2.5г. направих прощапулникът и след 20 деня Връбчо я поде, а имаше и още една на един старец с гръцки корени в ДНК-то,ма той вече явно от склерозата му треперят пръстите и не може да шари по клавиатурата,а само да трепе шарани по Марица :lol:
Та една такава "страничка" в този раздел,е нещо много полезно и разтоварващо - хем можеш да си самоспамиш,хем ограниченията падат и можеш съвсем спокойно,да споделиш примерно дали някоя комшийка не ти носи от време на време лозови сармички ,или тутманик. :D

П.П. Отговорил съм ти на въпроса колкото можах в една друга тема.
viewtopic.php?f=100&p=48144#p48144

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 20:26 
Moderator
Аватар

Тук е мястото да покажа, че Тодор започва нетипично. Обикновено овобранците получават дози саати и чарколяк, та да се зарибят, а той я кара на обратно.
Дълго е за разправяне, ама преди час отворих подарък от Тошо:

Изображение

До края на годината трябва да изчистя бакиите от миналата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 21:00 
Специалист

Не разбрах точно....кое е на обратното при Тодор?
Иначе "овобранците" купуват в зависимост каква им е целта, всичко което е евтино и което са чували ,че е витаминозно. В повечето случаи разбират след време,че витамините ги няма ич. :mrgreen: Нямам предвид Тодор, той започва направо от II етап,явно както е редно,първо чете,после пише.
Трябва да се запомни и една елементарна максима: Собствените грешки създават опита, а опита предполага и предпазва от допускане на грешки. В случая, чуждите грешки,макар и споделени - малко помагат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015 23:43 
Moderator
Аватар

Кое му е наопаки на Тодор ли? Вместо аз да му помагам с чарколяк, той помага :)
Като Лиани... ей, къде се загуби той, отвреме-навреме се сещам, днес даже три пъти :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2015 00:11 
Специалист

Нормално. Това е нещо подобно на един от законите на Мърфи - "Един човек винаги има излишни неща, които за знаещият са просто безценни"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2015 11:06 
Напреднал
Аватар

Seikosha написа:
За безработен инженер в Испания (поне на кирилик така го пишем) явно си се уредил добре :) Иначе идеята ти да си спретнеш собствена страница е точно таман. Точно на тази дата преди 2.5г. направих прощапулникът и след 20 деня Връбчо я поде, а имаше и още една на един старец с гръцки корени в ДНК-то,ма той вече явно от склерозата му треперят пръстите и не може да шари по клавиатурата,а само да трепе шарани по Марица :lol:
Та една такава "страничка" в този раздел,е нещо много полезно и разтоварващо - хем можеш да си самоспамиш,хем ограниченията падат и можеш съвсем спокойно,да споделиш примерно дали някоя комшийка не ти носи от време на време лозови сармички ,или тутманик. :D

П.П. Отговорил съм ти на въпроса колкото можах в една друга тема.
viewtopic.php?f=100&p=48144#p48144

В момента в еспана има 23% безработица и е невъзможно да започнеш работа ако за нея има еспански кандидат.Сещай се какво остава за емигрантите.Ако не беше толкова добър климата 330 дни слънчеви и +5С - +20С температурата зимата не знам дали още щях да съм тук, е и бирата и пържолите са по евтини от България.Ама някой ден ще науча 1000 думи на английски и ще си пишем от някоя по екзотична държава.

За часовниците Сузуки предполагам , че е вносител или с малка вероятност за кратко в някое празно хале да са поставяли готови механизми в кутията.

В района в момента няма промишленост само туризъм и доскоро всичко свързано със строителство , но то отдавана спря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2015 11:11 
Напреднал
Аватар

АКо с нови снимки мога да изясня спора ви за един циферблат , часовникаря каза че си е супер , така излизал на снимки

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форумДобави отговор Страница 1 от 17   [ 329 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща