Здрасти :)

Тук пишем за каквото се сетим
groot
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 13 яну 2016 18:45

Здрасти :)

Мнение от groot » 13 яну 2016 19:00

Аз само са мина и да кажа, едно "Здрасти" :)
Виждам много познати никове тук

(за тези, които не се сещат - бившия админ на "другия форум" :) )

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Здрасти :)

Мнение от Lyubo_sr » 13 яну 2016 19:55

Здрaсти, Яворе и добре дошъл!
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Здрасти :)

Мнение от Pavlin » 13 яну 2016 21:55

Да не си започнал да харесваш стари часовници!? ;)

groot
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 13 яну 2016 18:45

Re: Здрасти :)

Мнение от groot » 13 яну 2016 22:09

Аз като се замисля, май съм имал повече стари часовници от колкото нови... явно ги харесвам :).

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Здрасти :)

Мнение от varban » 13 яну 2016 22:42

Здравей и добре дошъл, Яворе!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Здрасти :)

Мнение от varban » 13 яну 2016 22:50

groot написа:Аз като се замисля, май съм имал повече стари часовници от колкото нови... явно ги харесвам :).
Хм... нов не съм имал... май от 1994 година, когато ми подариха една Ракета 2623 :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Здрасти :)

Мнение от stepona555 » 14 яну 2016 12:14

Здравей,
Ще е интересно след време ,да споделиш какво е чувството да преминеш от другата страна , да станеш обикновен простосмъртен потребител който трябва да спазва правила и т.н.
Изображение

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Здрасти :)

Мнение от dreadx » 14 яну 2016 21:03

Здравей! :) Аз пък малко се учудих, (всъщност не бях обърнал внимание) че до сега си нямал регистрация тук.

Наистина и двата форума са за часовници, но по същество са доста различни. Тук форумът е с определено колекционерска атмосфера.

strelki е доста поляризиран: - от една страна са ползвателите на часовници, които се интересуват от въпроси "какъв часовник ще ми препоръчате да си купя" и т.н. От друга страна има и професионални часовникари - които обаче много не пишат за часовникарството (да не кажа хич). И остава една голяма празнина, която за щастие се запълва от този форум.

При мен интересът в голяма степен, освен колекционерски е и към часовникарството, като занаят. Другият форум май е доста по-беден откъм технически теми и винаги ми е бил по-малко интересен.

Пример: Ако там напишем в търсачката "профилактика Ракета" - ще излязат около 200 обяви: "Продавам часовник Ракета, минал профилактика". Плюс може би няколко въпроса от потребители: "часовник Ракета тръгва, спира - какво да направя?" - с неизменния и единствен отговор: Нуждае се от профилактика, обърни се към часовникаря X,Y,.. той ще ти свърши работа.

- Това са отговори, които пък на мен не ми вършат работа. И затова от едно и също време имам регистрация и в двата форума, но почти не съм писал там.

Тук при същото търсене сигурно ще излезе как например varban разглобявал Ракета, пък снимал, описал всичко подробно - кое, защо и как се прави - за какво трябва да се внимава и т.н.

-- Но да не си помислите, че омаловажавам другия форум - напротив!
Той винаги е бил не по-малко важен - за да са нещата такива, каквито са. Представете си например какво щеше да стане, ако всичко от там (по липса на друг форум), се беше изсипало тук.

Аз се учудих, защото и двата форума са за часовници - мислех, че всеки в БГ има регистрация и в двата. Ако до сега си пропуснал (може би си нямал време, покрай поддръжката на другия форум) - то сигурен съм, че ще намериш супер много интересни неща за четене тук.

Добре дошъл, и много приятни часове ти желая в chasove.com! :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Здрасти :)

Мнение от Seikosha » 15 яну 2016 01:04

Мчи и ти се загуби някъде из мъглата Дреадексчо наш:) , а то точно напоследък се завихриха теми по твоята част. Въобще електропроводящите саати завладяват умовете ни и то с право. За механичните,верно,че вече почти всичко сме избистрили и верно,че при нас без да е задължително всички да сме русофили,акцентът падаше върху винтиж съветските саати и като се има предвид,огромното тяхно наследство,мисля ,че тука се помогна определено за тяхното разбиране,а не като отвори някой задният капак, да се чуди къде аджеба е скрита батерията. :mrgreen:
През кварцетата също минахме донякъде и си мисля,че бавно ще налазим и към иновациите, а и към тези, задвижвани от разпада на определен вид материя, а после ще се върнем към ХVI в. :wink: Въобще както казваш, в нашият форум преобладава мисловното (така да го нарека) чопленето на същността,изначалното човешко любопитство и нелечимият мазохизъм, да виждаш в някакви старини нещо по-различно от скрап и постоянно да ги обладаваш по всякакъв начин. :lol: Мисля,че дупката която запълва нашият форум, е доста голяма и това е благодарение на знаещи и можещи люде и не непременно имащи. Хвала им.

п.п. В Стрелки съм писал 3-4 пъти,но съм чел повече и е добре списван сайт, с много добри статии и интелигентно написани ревюта n_thumbsup . Силно и мощно представяне на скъпарски марки,но няма душа, нула толерантност към по-простичките неща,откъдето идва и лекото високомерие и от там, подмяната на истинската същност на часовникарското изкуство,неговото безкрайно разнообразие и красота, с чисто потребителски манталитет,късогледство, а и незнание.
Разбира се това е обобщено и всяко правило си има изключения и в обще не искам да обидя никого, просто изразено мнение.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Здрасти :)

Мнение от varban » 15 яну 2016 08:48

dreadx написа:Добре дошъл, и много приятни часове ти желая в chasove.com! :)
Еее, разгеле! Прописа отново :)

Колкото за разликата между двата форума - не е толкова голяма. Зависи с какво се сравняват.

Я да взема по този случай да си сменя подписа ;)

diran
Reactions:
Мнения: 37
Регистриран: 01 апр 2012 17:33

Re: Здрасти :)

Мнение от diran » 15 яну 2016 09:35

Аз пък съм доволен от Явор въпреки,че много често съм влизал в стрлките само да "ритам кошера" ей така за забавление, нито един път не съм предупреждаван камо ли да съм баннат.
Иначе двата форума са различни доста. Тук са техничарите, там търговците.
Тук хората гледат на часовника като на машина, а там като на имидж-статус продукт.
Свят пъстър хора разни, това му е хубавото на света.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Здрасти :)

Мнение от rosen_er » 15 яну 2016 09:53

groot написа:Аз само са мина и да кажа, едно "Здрасти" :)
Човекът дойде и учтиво поздрави участниците в този форум.Нужно ли е да "тръгват" сравнения между "часовете" и " стрелките" ?Според мен - не.

diran
Reactions:
Мнения: 37
Регистриран: 01 апр 2012 17:33

Re: Здрасти :)

Мнение от diran » 15 яну 2016 11:18

Явор е създател и доскоро собственик на стрелките, със сигурност е смятал часовете за конкурент какъвто е по-принцип.
На практика не е точно така защото двата форума се обособиха доста различни.
Разликата се показва да се ориентира Явор ,че се намира въвъ съвсем различна среда.
Познава почти всички нас.
И със сигурност ще забележи разлика в поведението на повечето от съфорумците които имат регистрации и в двата форума.
Сравнението е много хубаво нещо и трябва да се прави постоянно, единствения начин да се развиват и двата форума напред. Капсулирането ако се допусне ще е пагубно.
Именно несъгласието на някои хора със стрелките и начина по които се развиваше форума доведе до създаването на втори и трети форум за часовници.
И все пак на кого да посочиш разликитен ако не на Явор и Павката.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Здрасти :)

Мнение от rosen_er » 15 яну 2016 11:39

Знам много добре ,кой е Явор. :)
Дори бих се съгласил с написаното от теб.Обаче .......
diran написа:......
И все пак на кого да посочиш разликитен ако не на Явор и Павката.
Мислиш,че те досега не са си давали сметка за какво иде реч ли? :wink:
Или,че Явор вчера е открил ,че съществуват "Часовете" и Админа на единият форум няма мнение за другия такъв,например.....Едва ли.Та затова ми се струва излишно.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Здрасти :)

Мнение от Pavlin » 15 яну 2016 12:03

За мен най хубавото е че няма злоба между участниците на двата форума, или поне аз не съм усещал и не е видно.
Никога часовете не е имал амбицията да е конкурент на стрелките, той е основният форум за часовници, а ние сме просто нещо като сателитка. :)

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”