Влизане във форума

Тук пишем за каквото се сетим
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Влизане във форума

Мнение от Seikosha » 26 апр 2020 20:52

Имах проблем с влизането във форума поне 20 дни. Не знам каква е причината, освен,че съм все още с Уиндоус 7 макар, че едва ли е от това. Каквото и да е, нещата се оправиха благодарение на съдействието на Тошко Степонов Марбейски ,корона да не види и със сигурност на Сашо като завършек. Благодаря ви! Пак да съм тука. Бъдете здрави всички. :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Влизане във форума

Мнение от atanweb » 26 апр 2020 21:17

Трябва да пишИш, не само да четеш! Системата отхвърля кибици дето имат да показват купища нови съкровища, а не ги показват и само си ги кътат.
Шегичка Гларусе! Мда, писах си с този онзи който врътка копчетата на интернета. Да се надявам, че други потребители нямат проблеми. А Мишо ти защо не алармира по-рано?
Сега да се отчетеш подобаващо!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Влизане във форума

Мнение от stepona555 » 27 апр 2020 18:57

Подкрепям напълно , ако не качва поне една хубост на седмица , да бъде наказван с толкова бира колкото дармадан може да изпие когато е много жаден и да остане и за мене .
И да си смени виндовса на 3.11 за него едва ли има останали вируси и е доста безопасен и стабилен.
Поздрави и наздраве
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Влизане във форума

Мнение от atanweb » 29 апр 2020 12:58

Здравейте. Беше проведен разговор с хостинг компанията от където са се натрупали някакви ограничения на известно количество ИПта. Нямам списък нито знам колко са, но след дебат с техническата поддръжка и техните шефове се стигна до там, че да бъдат променени няколко настройки в техните сървъри така, че да не се стига до подобни бъдещи ситуации. Тъй като е трудно да се установи кои ИПта са наистина проблемни и с инсталиран злонамерен софтуер на тях, накратко вируси някакви... и кои от ИПтата са на потребители без вина... та ако някой нещо чуе, види или прочете, че има проблем с влизането - то нека пише тук или на ЛС.
Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Влизане във форума

Мнение от stepona555 » 29 апр 2020 15:36

Докато разглеждах списъка с потребители установих че има около 100 които са с 0 до 3 мнения , повечето са с Английско изглеждащи имена и са тия които преди време ни атакуваха с всичко възможно от девочки до библии.
Въпроса ми е защо не са премахнати и с какво допринасят за тоя форум , е освен с бройката си .
От друга страна ако им се пазят ИП ето добра възможност да им ги блокират.
МОже да се види лесно и бялата листа с хората над даден брой мнения , които някога или сега са писали тук, и тя да се даде на хостинга .Те ако наистина имат проблем , а не лошо нагласено ниво на сигурност , да ни уведомят какъв е конкретния проблем на всеки за да го изчистим и така за всички да е добре.
Тяхното определение за вирус вероятно е доста разтегливо , ако им пусна няколко по дълги пинга сигурно веднага ще ревнат че има атака , а не проверка на трафика.
Или ако вляза днес от няколко Ип , ами нормално в къщи имам едно в телефона докато си пия бирата някъде е друго , на работа имам две служебни , отделно като съм на гости на доста познати по рано ползвах техния нет ето ти още 10 .
Сега вече имам 10 пъти повече мобилни данни отколко мога да ползвам и това отпадна.
С една дума ако имат желание може да се направи нещо , да се дръпне шалтера го може всеки даже без да е учил за сървъри и сигурност.
Поздрави и наздраве в днешния празничен ден
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Влизане във форума

Мнение от Lyubo_sr » 29 апр 2020 18:36

atanweb написа:
29 апр 2020 12:58
... та ако някой нещо чуе, види или прочете, че има проблем с влизането - то нека пише тук или на ЛС.
Поздрави!
Ако някой не може да се логне как би могъл да ппише л.с. или в темата?
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Влизане във форума

Мнение от atanweb » 29 апр 2020 22:00

Може да се логне от телефона си или от таблета си.. там е с други ИПта
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Влизане във форума

Мнение от Lyubo_sr » 30 апр 2020 06:45

Едно съобщение, което ми е изпратил kokosv:
Здравейте. От Свищов съм. Имам проблем с влизането в сайта когато използвам за доставчик Networks. Когато ползвам за доставчик The Zone или мобилните данни на А1 проблем няма.

Има ли някакво решение?

Поздрави!

Никола
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Влизане във форума

Мнение от atanweb » 30 апр 2020 10:04

ОК Любо,
можем да се погрижим за това.
Два въпроса.
Дали има все още проблем след вчерашните обещания на хостинга, че ще променят някакви настройки?
Т.е. днес дали влиза успешно и ако не ще бъде нужно да каже ИПто си което може да види тук https://www.showmyip.com
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Влизане във форума

Мнение от atanweb » 30 апр 2020 10:44

Добавям, че ако ще дава ИПто от което не може да влезе. Напомням, че то трябва да бъде от компютъра от който не може да влезе.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Влизане във форума

Мнение от Liani » 30 апр 2020 13:16

И аз имам проблем с местен доставчик!
Чрез А1, проблем няма.
Странно е, че това не винаги е така. Веднъж влизам от компютъра, друг път не успявам. Само през мобилен оператор ми е сугурно влизането.

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Влизане във форума

Мнение от Lyubo_sr » 30 апр 2020 16:07

atanweb написа:
30 апр 2020 10:04
ОК Любо,
можем да се погрижим за това.
Два въпроса.
Дали има все още проблем след вчерашните обещания на хостинга, че ще променят някакви настройки?
Т.е. днес дали влиза успешно и ако не ще бъде нужно да каже ИПто си което може да види тук https://www.showmyip.com
Нямам връзка с колегата- беше ми писал на лични съобщения.
Дано да види поста ти.
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 12 май 2020 21:14

stepona555 написа:
12 май 2020 19:27
Честито и браво на колегите.
................
А за снимките , не знам защо си мисля че форума си позволява , но добрите люде от хостинга се грижат за нас да не ни се претоварва сървъра.
Дано да греша.
Тошо няма нищо общо това. Така ми биеш шамари и по едната буза и по другата. Хем хостинга, хем форума. Да знаех, че си толкоз оправен да беше направил всичко ти!
:o
Поздравления за Полюса.
Който иска може да качва и по 100 снимки от други сайтове.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от stepona555 » 12 май 2020 21:47

Сашо не съм учуден че приемаш моята забележка лично , който върши голяма част от работата се чувстава най отговорен за крайния резултат.
Все пак си направих справка и излезе следното
memberlist.php?mode=team
Затова ще питам подред
Павлин , съжалявам че не се познаваме лично , защо не може да се качват снимки във форума?
През стандартната платформа , през други също не може . imgbb.com
Форум без снимки в настоящето не ми изглежда сериозно , освен ако е библиотекарски за книжки без картинки.
Поздрави и късмет !
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 12 май 2020 21:56

Павлин не може да ти отговори на този въпрос.
Форумът може да качва сам снимките си в собственият си хостинг, но това ще надуе обемът до такъв, че ще бъде неудобен съвсем скоро.
Понеже проблемът тежи на моят гръб и на никой друг за момента не мога да се справя. Опитвал съм, но след загуба на много часове отново все същото. Не казвам, че съм професионалист, не казвам и че ще мога да се справя. Ако попадна на добра следа може и да намеря нещо в кодовете или настройките.
За момента само това е информацията.
Затова бях помолил който има нерви нека качва по 3 снимки в мнение докато и ако успея да го оправя.
Ако някой няма нерви може да ползва imgur от там могат да се качват по много снимки.
Или от този който ти си написал също работи нормално.... ето виж.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Остава проблемът с постимидж с който трябва сам да се справя.
:b
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”