Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 22 яну 2017 16:07

Да си посъживя темата.От последното ми включване посещавах повече битака "аукцион.бг",че е по-лесно и по-богато,ама липсва романтиката (и аромата) и много от покупките се омешаха,вече не знам кое от къде е.Все пак някои ги помня.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е от две-три посещения,но вчера в снега,върху едно парцалче,сгушено между оригинални батковци с батерии се появи това нещенце


Изображение

Изображение

Изображение

Мексиканеца го погледна с отвръщение,сякаш беше цирей.И цената като за цирей 4лв.

И една импулсивна излагация от преди години.CJIABA Созвездие


Изображение

Изображение

Изображение

Ама чак като отидох при Диран разбрах колко съм загубен.Ама пък е много як,нищо,че не работи lol2

Апелирам към колегата _er,rosen_er да си повдига съботната тема по-редовно :b

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 22 яну 2017 19:51

Той Росен каквото е имало по битаците го е обрал, останалото е оставил на тебе :mrgreen: За чий ти е тази "Ракета" като в нея няма нищо, не ми е ясно, в будилниците поне има метал, а за Созвездието, би трябвало след толкова време във форума да си понаучил някои неща, а не чак до Диран до отидеш за да ти каже ,че ти е време като посещаваш форуми, да ги и четеш :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 22 яну 2017 20:18

Черното нещо има чар,пък какво има вътре...,е,инфекцията не се е разпространила съвсем,така,че засега се примирявам.А созвездието е от преди две години,ама ме беше срам да го покажа :mrgreen:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 23 яну 2017 00:42

Е, щом е отпреди две години, ти е простено,има няма още толкова назад и аз се ослушвах като ги видех. А черен ще ти дам ,че да мирясаш,защото от този нищо не става :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 01 фев 2017 21:16

Не правете това в къщи без надзор от някой разумен .
Днес си купих няколко килограма стари часовници , след час сортиране отпаднаха 1 кило неизвестни и счупени доста , но все пак останаха над стотина на които може да се даде живот,
И сега едно сортиране мъжки женски , япония европа кварц механика, голяма занимавка.
Ще гледам да направя един списък с механизми донори , има доста Ориенти Ситизени Сейко.

И перлата в короната един съветски Спортивен , показах го в другата тема.


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 01 фев 2017 23:45

Стискам палци да тръгнат повечето. И да изскочи някой редкаж измежду тях!
Интересни са дигиталките. В последно време държат по високи цени и от механичните от същите години.
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 02 фев 2017 00:35

Колега,пиите си хапчетата,бе колега icon_crazy .Явно е голяма жега в Испания.Дано да ти излезе нещо ценно. :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 02 фев 2017 01:37

За мен всички часовници са ценни , пластмасовите са в една кутия с някои златни и с други дето обикновенно се продават за много пари ако си нетърпелив ...
Утре на светло ще направя макро снимки на по познатите .
равносметката не е лоша , като оделих тоталния скрап останаха 60 мъжки 35 женски и 20 дигиталки които имат идея да станат часовници , за начало трябва да подкарам и продам 3 4 за да докарам баланса на нула а останалите според зависи , някой мисля че ще останат , даже и да не заработят.
А забравих има и един туристически будилник , японски който звъни и даже поработи малко преди да спре.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 02 фев 2017 04:13

Стьопа, казвал съм ти го и то не веднъж - количеството не прави качество винаги, в повечето случаи що се отнася до часовниците е точно обратното. Това може да се сбъдне,ако човек се занимава с реставрации и ремонти, а дори и тогава купува избирателно,това което му е необходимо.
Навремето и аз тръгнах с лотове и малко по малко се събра мат'ял ,но беше насочен,обмислен и имаше логика да използвам поне 80% от това което съм купил. С времето на придобиване на опит,разбираш колко фира си дал докато стегнеш нещата, защото не може да има такова нещо като "всичките часовници ги обичам" това по една теория би означавало ,че не обичаш нищо. Особено като следя що нещо накупи в последната година и половина си мисля, че много хубави неща са останали "сиротни" от твоето внимание,затворени,зазидани неща, без смисъл, та ти не носиш и 90% от тях. Поне да продаваше, а така какъв е смисълът на това многообразие? А, сещам се за снимката от мазата ти и включвам, но все пак има разлика с часовниците г-син Плюшкин :D :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 02 фев 2017 11:40

Имаш право както винаги , в случая ги прегледах преди това харесах си 10 и купих всичките на цената на 2 или 3 работещи , човека който ги намери продава на битака и ще продаде всичкия пълнеж от кварцета и еднодневки на индианците и само от тях ще сме на печалба , като ми останат 50 швейцарски и японски часовника в различно състояние , повечето за чистене и мазане.
От тях вече аз какво продам , подаря или прибера в кутията все тая .

А за вниманието не е точно така , като я няма жената си ги водя на разходка до терасата , а всеки ден някой и по далеч на ръката ми.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 04 фев 2017 02:05

От вчера съживявам отдавна умрели часовници , не ми се занимаваше да снимам всякакви видове изтекли батерии , от всички известни марки , все пак дотук 5 6 кварца тиктакат и 15 механични.

Днес темата е стоманени каси .
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... k&ETA_2789" onclick="window.open(this.href);return false;
first calibre with quickset day and date
Какво според вас означава горното написано в сайта на доктора за механизма на следващия часовник .
На мен с моя английски ми звучи като първа Ета с бърза смяна на ден дата


Изображение
Работи поддържа време , пукнато стъкло тип телевизор
Изображение
Изображение

Стоманен кварцов гражданин , как да не удариш една ледена :b от кеф , голям зор да разделя платката от батерията , ама май ще го бъде , остана една писта да запоя че се разпадна
Изображение
Изображение


Тоя хубавец има прозорче за дати , а тях ги няма , като че е имал безел с тия стъпала около стъклото , ама си цъка .
Стъклото му (плексиглас ) беше леко изхабено и го полирах малко , добре че спрях навреме :wink: та все още се виждат стрелките , снимките са след полирането :o .Сигурно съм объркал нещо. n_sad
Изображение
Изображение
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 04 фев 2017 02:16

Да не си го полирал с кухненска тел :mrgreen:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 04 фев 2017 10:04

С тези първите вече почна да обръщаш резултата в твоя ползва, следващите показани ако са пак интересни значи ще ни покажеш как в торбата с боба може да има и вълшебни семена.
За "стъклото" ами има едни по твърди плексигласи който съм срещал при някой японски. И те правят такава мъгла. Просто трябва да почнеш с по нисък номер на водна шкурка в твоя случай като гледам и 600 (дори 400). Да слезеш под тези драскотини които се виждат сега. После със следващите нагоре по познатия начин. Какво се е получило? Този плексиглас е по твърд от познатите. След като си го минал със шкурка например 1000 си матирал основната повърхност, но драскотините са останали и са побелели още повече от манипулацията. Т.е. не си шкурил с достатъчно с първата шкурка от поредицата. След това си преминал към следващ по фин номер, но това само замазва положението и основните кратери остават.
Това е мое предположение породено от опита ми с полиране на поне 200 плексигласови, 10 тина като твоето и 10тина кристал.
Основният ми съвет е да наблегнеш на първата едра шкурка (повечко) и после по ситни стъпки на следващите като отделяш повече време. Няма стъкло което да не се полира.
"Телевизора" е интересен също и мисля, че не се вижда тази пукнатина. Ако полираш и него хубаво почти няма да се вижда на фона на общия блясък който ще се придаде след интервенцията.
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 04 фев 2017 16:49

Ето и моята жътва от днес.Още малко и ще стигна Stepona :banana
ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение


Големите ги чака баня и масълце,че почти работят,пък ръчния в графата "след малко" :b

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 04 фев 2017 18:27

Готови,изчипкани,намазани.Мънинкия голям гад излезе.Първо счупено винтче на задния капак,дето ми изкара нервичките докато го развия.Някой ги е стягал юнашката,затова не са могли да го развият и са го счупили
Изображение

След като го отворих,отвътре излезе паяжина,колкото за половин шапка,крилца от насекоми,стари пашкули и доста прах.Измих,подсуших,смазах.Не върви.Баланса прави трийсетина колебания и спира.Във всички положения.Уж всичко здраво,пък неще.Помислих,попсувах,после го навих icon_clap ,и чудо,върви като чисто нов.
ИзображениеИзображениеИзображение

Красавци.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”