Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 17 ное 2016 22:39

Здравейте,преди няколко дни минах през битака и видях това


Изображение

Хубавко,лъскавко,редичко според продавача,ама 50 лева ми се досвидяха.Същия човек продаваше и това



Изображение
Изображение

30лева.

Колкото съм бос,даже не разбрах и марката.Ракета ли е,Победа ли е не знам.Не помня да съм виждал друг такъв циферблат.Ако някой има такъв часовник в по добра форма :lol: ,нека качи снимки,моля.И малко инфо,и ракийка,и салатка,оп,олях се lol2
Поздрави.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 17 ное 2016 23:43

МИР написан на няколко езика на циферблата с големите букви. Т.е. Восток. 2209
Ракетата е интересна, но мисля, че цената не и подхожда.

http://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/mir" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 17 ное 2016 23:52

Благодаря :b

Musttt
Reactions:
Мнения: 11
Регистриран: 11 яну 2016 15:30

Re: Битак?

Мнение от Musttt » 18 ное 2016 09:47

rosen_er написа:Ако отидеш не по-късно от 4 часа :mrgreen: Но мисля,че точно на тези за които питаш,продавачите са едни и същи от години и може би имат някакъв договор(или уговорка да го наречем ) със собствениците. Отиваш рано и се разполагаш на някой незает павилион и мисля,че само ще платиш наема му на "стюардите" :) .Но битака има свои правила,един човек пази места за "н" други продавачи и понякога важи "закона на джунглата".

Ами уж гледам да ходя рано (като клиент) и все забелязвам че до възрастният пичага с каишките и "инструментите" за часовници все е празно, другото е да го налазя него, но като знам как правя две обиколки докато подреди стоката.. :) Ще опитам да сглобя няколко бройки за събота, че нещо онлайн търговията не е каквато беше, особено след рекламите на аукцион-а, влязаха много некоректни абонати и май, май само се разхождам до Еконт.

Благодаря!

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 18 ное 2016 10:29

Колега,къде продаваш онлайн?

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 22 яну 2017 16:07

Да си посъживя темата.От последното ми включване посещавах повече битака "аукцион.бг",че е по-лесно и по-богато,ама липсва романтиката (и аромата) и много от покупките се омешаха,вече не знам кое от къде е.Все пак някои ги помня.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е от две-три посещения,но вчера в снега,върху едно парцалче,сгушено между оригинални батковци с батерии се появи това нещенце


Изображение

Изображение

Изображение

Мексиканеца го погледна с отвръщение,сякаш беше цирей.И цената като за цирей 4лв.

И една импулсивна излагация от преди години.CJIABA Созвездие


Изображение

Изображение

Изображение

Ама чак като отидох при Диран разбрах колко съм загубен.Ама пък е много як,нищо,че не работи lol2

Апелирам към колегата _er,rosen_er да си повдига съботната тема по-редовно :b

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 22 яну 2017 19:51

Той Росен каквото е имало по битаците го е обрал, останалото е оставил на тебе :mrgreen: За чий ти е тази "Ракета" като в нея няма нищо, не ми е ясно, в будилниците поне има метал, а за Созвездието, би трябвало след толкова време във форума да си понаучил някои неща, а не чак до Диран до отидеш за да ти каже ,че ти е време като посещаваш форуми, да ги и четеш :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 22 яну 2017 20:18

Черното нещо има чар,пък какво има вътре...,е,инфекцията не се е разпространила съвсем,така,че засега се примирявам.А созвездието е от преди две години,ама ме беше срам да го покажа :mrgreen:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 23 яну 2017 00:42

Е, щом е отпреди две години, ти е простено,има няма още толкова назад и аз се ослушвах като ги видех. А черен ще ти дам ,че да мирясаш,защото от този нищо не става :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 01 фев 2017 21:16

Не правете това в къщи без надзор от някой разумен .
Днес си купих няколко килограма стари часовници , след час сортиране отпаднаха 1 кило неизвестни и счупени доста , но все пак останаха над стотина на които може да се даде живот,
И сега едно сортиране мъжки женски , япония европа кварц механика, голяма занимавка.
Ще гледам да направя един списък с механизми донори , има доста Ориенти Ситизени Сейко.

И перлата в короната един съветски Спортивен , показах го в другата тема.


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 01 фев 2017 23:45

Стискам палци да тръгнат повечето. И да изскочи някой редкаж измежду тях!
Интересни са дигиталките. В последно време държат по високи цени и от механичните от същите години.
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 02 фев 2017 00:35

Колега,пиите си хапчетата,бе колега icon_crazy .Явно е голяма жега в Испания.Дано да ти излезе нещо ценно. :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 02 фев 2017 01:37

За мен всички часовници са ценни , пластмасовите са в една кутия с някои златни и с други дето обикновенно се продават за много пари ако си нетърпелив ...
Утре на светло ще направя макро снимки на по познатите .
равносметката не е лоша , като оделих тоталния скрап останаха 60 мъжки 35 женски и 20 дигиталки които имат идея да станат часовници , за начало трябва да подкарам и продам 3 4 за да докарам баланса на нула а останалите според зависи , някой мисля че ще останат , даже и да не заработят.
А забравих има и един туристически будилник , японски който звъни и даже поработи малко преди да спре.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 02 фев 2017 04:13

Стьопа, казвал съм ти го и то не веднъж - количеството не прави качество винаги, в повечето случаи що се отнася до часовниците е точно обратното. Това може да се сбъдне,ако човек се занимава с реставрации и ремонти, а дори и тогава купува избирателно,това което му е необходимо.
Навремето и аз тръгнах с лотове и малко по малко се събра мат'ял ,но беше насочен,обмислен и имаше логика да използвам поне 80% от това което съм купил. С времето на придобиване на опит,разбираш колко фира си дал докато стегнеш нещата, защото не може да има такова нещо като "всичките часовници ги обичам" това по една теория би означавало ,че не обичаш нищо. Особено като следя що нещо накупи в последната година и половина си мисля, че много хубави неща са останали "сиротни" от твоето внимание,затворени,зазидани неща, без смисъл, та ти не носиш и 90% от тях. Поне да продаваше, а така какъв е смисълът на това многообразие? А, сещам се за снимката от мазата ти и включвам, но все пак има разлика с часовниците г-син Плюшкин :D :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 02 фев 2017 11:40

Имаш право както винаги , в случая ги прегледах преди това харесах си 10 и купих всичките на цената на 2 или 3 работещи , човека който ги намери продава на битака и ще продаде всичкия пълнеж от кварцета и еднодневки на индианците и само от тях ще сме на печалба , като ми останат 50 швейцарски и японски часовника в различно състояние , повечето за чистене и мазане.
От тях вече аз какво продам , подаря или прибера в кутията все тая .

А за вниманието не е точно така , като я няма жената си ги водя на разходка до терасата , а всеки ден някой и по далеч на ръката ми.
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”